Copak jste dnes vy a vaše Háčko dělali?

Co se jinam nehodí pište sem
Odpovědět
Uživatelský avatar
Midzi
Příspěvky: 2636
Registrován: 29 bře 2010, 09:31
Bydliště: Bratislava

Re: Copak jste dnes vy a vaše Háčko dělali?

Příspěvek od Midzi » 06 led 2015, 16:03

takže to bola len poistka 7 - 10A
Astra H combi 1,9cdti 88kW Cosmo automat

Moja prvá Astra

Obrázek

Reklama
 

matyfek
Příspěvky: 24
Registrován: 23 dub 2014, 15:00
Bydliště: město Dudáků

Re: Copak jste dnes vy a vaše Háčko dělali?

Příspěvek od matyfek » 06 led 2015, 18:38

Dneska jsem si udělal krátký výlet do Budějc. Cestou jsem zaslechl drobné poťukání. Vypnul jsem rádio a slyším jen motor a nic zvláštního.

V Budějcích jsem stál na soukromém parkovišti a když přijdu koukám, že mám skoro prázdné zadní kolo za spolujezdcem. Na benzínce jsem naměřil něco okolo půl atm. - když jsem vystupoval, tak bych přísahal, že bylo OK. Tak jsem to dofouknul. Dojel domů - cca 60 km a pořád je to OK.

Tohle nesnáším - problém, který se neopakuje a není jasné jak vzniknul. Jsem divnej, když chci aby to zase ušlo???? :-)

pueblo
Příspěvky: 1277
Registrován: 02 říj 2009, 13:41
Bydliště: Ústí nad Labem

Re: Copak jste dnes vy a vaše Háčko dělali?

Příspěvek od pueblo » 06 led 2015, 18:42

matyfek píše:

Tohle nesnáším - problém, který se neopakuje a není jasné jak vzniknul. Jsem divnej, když chci aby to zase ušlo???? :-)
Já Ti rozumím, taky to nemám rád :( Kdyby to ušlo alespoň člověk ví, na čem je 8-)

Uživatelský avatar
jour
Příspěvky: 657
Registrován: 26 říj 2010, 14:17
Bydliště: Bratislava, Slovensko
Kontaktovat uživatele:

Re: Copak jste dnes vy a vaše Háčko dělali?

Příspěvek od jour » 06 led 2015, 23:00

Dnes som bol kupit na inzerat nove disky na leto, DEZENT RB 7x16 :) Takze Melanie bude mat na leto konecne poriadne disky a budu aj nove pneu. Akurat ze dva su strieborne a dva su cierne/lestene, takze este musim vyriesit farbu.
Melanie - Astra Classic III. 5-dv. A16XER

Uživatelský avatar
Canto159
Příspěvky: 250
Registrován: 05 srp 2014, 19:16

Re: Copak jste dnes vy a vaše Háčko dělali?

Příspěvek od Canto159 » 07 led 2015, 00:13

jour píše:Dnes som bol kupit na inzerat nove disky na leto, DEZENT RB 7x16 :) Takze Melanie bude mat na leto konecne poriadne disky a budu aj nove pneu. Akurat ze dva su strieborne a dva su cierne/lestene, takze este musim vyriesit farbu.
Ja tiež plánujem zmeniť farbu diskov... rozmýšlam nad Plastidipom, keby niečo tak to viem dať dole :)
Opel Astra H Caravan 1.9 CDTi 74kw Z19DTL r.v 2006... CD70Navi, CID, MKJ
Opel Vectra B 1.8 85kw X18XE r.v 1997 -EX
OP-Com -Diagnostika,Aktivácia BC

Stan.
Příspěvky: 1519
Registrován: 16 pro 2010, 18:58
Bydliště: Jižní Čechy

Re: Copak jste dnes vy a vaše Háčko dělali?

Příspěvek od Stan. » 07 led 2015, 10:08

matyfek píše:Dneska jsem si udělal krátký výlet do Budějc. Cestou jsem zaslechl drobné poťukání. Vypnul jsem rádio a slyším jen motor a nic zvláštního.

V Budějcích jsem stál na soukromém parkovišti a když přijdu koukám, že mám skoro prázdné zadní kolo za spolujezdcem. Na benzínce jsem naměřil něco okolo půl atm. - když jsem vystupoval, tak bych přísahal, že bylo OK. Tak jsem to dofouknul. Dojel domů - cca 60 km a pořád je to OK.

Tohle nesnáším - problém, který se neopakuje a není jasné jak vzniknul. Jsem divnej, když chci aby to zase ušlo???? :-)
Jenom dotaz, to poťukávání po dohuštění pneu zmizelo? Zkus dotáhnout ventilek, může nepatrně unikat tlak. To samé jsem zjistil po příchodu do garáže, přední pravé pneu 0,6bar. Po dotažení ventilku i kontrole zda ventilek neuchází, pak po dohuštění klesl za týden tlak přibližně o 0,05bar. (měřeno pro jistotu dvěma manometry :lol: ručičkovým a digitálním).
Astra H Z16XEP HB 10/2006 / Astra F X16SZ HB 5/1993

Uživatelský avatar
mironto
Příspěvky: 927
Registrován: 08 lis 2013, 10:28

Re: Copak jste dnes vy a vaše Háčko dělali?

Příspěvek od mironto » 07 led 2015, 16:01

Ahojte, chcem sa opytat, odpajate baterku zakazdym, ked manipulujete s airbagmi (napr. rozoberate volant, vyberate sedacky a pod.)? Ak to robite bez odpajania, zazili ste alebo poculi, ze by vystrelil airbag?

Uživatelský avatar
vojtavojta
Příspěvky: 3778
Registrován: 14 dub 2010, 18:41
Bydliště: Vsetín

Re: Copak jste dnes vy a vaše Háčko dělali?

Příspěvek od vojtavojta » 07 led 2015, 18:12

Jak jsem rozebiral volant,tak baterku jsem neodpojoval,ale jak jsem tahal sedacky ven,tak jsem odpojil. Zeby nekomu strelil airback,to jsem neslysel.
Astra H 1,6 16V 77kW 10/2005
OP-COM

matyfek
Příspěvky: 24
Registrován: 23 dub 2014, 15:00
Bydliště: město Dudáků

Re: Copak jste dnes vy a vaše Háčko dělali?

Příspěvek od matyfek » 07 led 2015, 23:03

Stan. píše:
matyfek píše:Dneska jsem si udělal krátký výlet do Budějc. Cestou jsem zaslechl drobné poťukání. Vypnul jsem rádio a slyším jen motor a nic zvláštního.

V Budějcích jsem stál na soukromém parkovišti a když přijdu koukám, že mám skoro prázdné zadní kolo za spolujezdcem. Na benzínce jsem naměřil něco okolo půl atm. - když jsem vystupoval, tak bych přísahal, že bylo OK. Tak jsem to dofouknul. Dojel domů - cca 60 km a pořád je to OK.

Tohle nesnáším - problém, který se neopakuje a není jasné jak vzniknul. Jsem divnej, když chci aby to zase ušlo???? :-)
Jenom dotaz, to poťukávání po dohuštění pneu zmizelo? Zkus dotáhnout ventilek, může nepatrně unikat tlak. To samé jsem zjistil po příchodu do garáže, přední pravé pneu 0,6bar. Po dotažení ventilku i kontrole zda ventilek neuchází, pak po dohuštění klesl za týden tlak přibližně o 0,05bar. (měřeno pro jistotu dvěma manometry :lol: ručičkovým a digitálním).
Ahoj, ten ventýlek zkusím určitě. Jinak to poťukání - bylo tak v cca 50km/h do kopce ve městě - ten zvuk bych nejvíce přirovnal jako když odstřelí kamínek pneu do náběhu. Hrálo rádio a bylo to tak na hranici slyšitelnosti. Tak jsem hned rádio vypnul a už bylo ticho. Po dofouknutí jsem to už neslyšel. Dneska jsem nikam nejel, ale zítra to zkontroluju - jsem docela zvědavej.

Uživatelský avatar
Midzi
Příspěvky: 2636
Registrován: 29 bře 2010, 09:31
Bydliště: Bratislava

Re: Copak jste dnes vy a vaše Háčko dělali?

Příspěvek od Midzi » 07 led 2015, 23:51

Odporucam ti skontrolovat krytku v podblatniku co musis davat dole ked menis svetla. Mne nejako sama vypadla a boli to riadne zvuky. Zistil som to az ked bola slusne obrusena a terza tam len tak silou vole drzi. Stale som totiz hladal chybu v motore.
Astra H combi 1,9cdti 88kW Cosmo automat

Moja prvá Astra

Obrázek

Odpovědět