Čeština a slovenština v CD70, DVD90, GID a CID displejích

Vše co se týká palubního počítače, navigace, zapojení repro, radia atd..
Odpovědět
power2
Příspěvky: 2959
Registrován: 17 bře 2011, 22:03

Re: Čeština a slovenština v CD70, DVD90, GID a CID displejíc

Příspěvek od power2 » 27 čer 2011, 22:27

Zrovna to sem nechtěl slyšet, škoda. Já Pepovi fandím, ale češtinu si kupovat kvuli tomu nebudu, když anglicky rozumím dobře. A kde se to teda dá navýšit/přeprogramovat na vyšší verzi?

Reklama
 

Uživatelský avatar
milosh
Administrátor
Příspěvky: 6143
Registrován: 02 kvě 2008, 21:03
Bydliště: Ústecko

Re: Čeština a slovenština v CD70, DVD90, GID a CID displejíc

Příspěvek od milosh » 27 čer 2011, 22:36

Pepas nebo RomanK, cena je v pohode na to co vse je prelozeno !!!!! Nejvic to ale vyuzijes pokud pokud mas CD70/DVD90 a CID 8-)

Kazdopadne by me zajimalo kolik klubaku uz tam tu cestinu ma? Kazdej tady psal jak ji chce ale co jsem slysel zadna slava to teda neni a to tomu Pepas venoval OPRAVDU dost prace !!!!!
Chtelo by to expandovat do zahranici 8-)
SLEDUJ MŮJ OPEL YOUTUBE KANÁL ať ti neutečou nová videa, která budou letos pravidelně vycházet

Uživatelský avatar
Midzi
Příspěvky: 2636
Registrován: 29 bře 2010, 09:31
Bydliště: Bratislava

Re: Čeština a slovenština v CD70, DVD90, GID a CID displejíc

Příspěvek od Midzi » 28 čer 2011, 08:51

nemas kde expandovat. Myslim, ze Roman ma taky zoznam komu on robil, aj ked robil aj nie clenom. To cislo by aj mna zaujimalo, teda aspon priblizne.
Astra H combi 1,9cdti 88kW Cosmo automat

Moja prvá Astra

Obrázek

Uživatelský avatar
hombre_71
Příspěvky: 1228
Registrován: 06 úno 2010, 15:27
Bydliště: Náměšť nad Oslavou

Re: Čeština a slovenština v CD70, DVD90, GID a CID displejíc

Příspěvek od hombre_71 » 28 čer 2011, 11:00

Nechci být velký pesimista, ale to číslo bude hodně malý. Prostě naše auto je kategorie "spotřebka" a podle toho to také vypadá. V mém okolí znám pár lidí s Háčkem nebo Zafirou B a prakticky všichni k němu tak přistupují. Dokonce jsem je třeba upozorňoval na ty svolávačky, který jsou přeci zadarmo a i na ně se vyprdli. Těch pár fanoušků se sdružuje tady na fóru, čili je to maximálně nějakých 1000 lidí (beru to tak že ti první už možná jezdí něčím jiným) a ne každý uvažuje o nějakých úpravách a vylepšeních. A tím jak klesají ceny ojetin to bude jen horší..... :(

Uživatelský avatar
Midzi
Příspěvky: 2636
Registrován: 29 bře 2010, 09:31
Bydliště: Bratislava

Re: Čeština a slovenština v CD70, DVD90, GID a CID displejíc

Příspěvek od Midzi » 28 čer 2011, 11:35

na tu slovencinu isiel napr jeden znamy, ktory vobec na forum nechodi a ani netusi ze nejake je. Len proste gugloval a nasiel najprv Pepu a ten ho odporucil na Romana. Ale to cislo 1000 je podla mna vela. Skor to vidim na 500 - 600
Astra H combi 1,9cdti 88kW Cosmo automat

Moja prvá Astra

Obrázek

PepaS
Příspěvky: 911
Registrován: 11 kvě 2009, 11:35
Bydliště: Lysá nad Labem
Kontaktovat uživatele:

Re: Čeština a slovenština v CD70, DVD90, GID a CID displejíc

Příspěvek od PepaS » 28 čer 2011, 12:37

power2 píše:Zrovna to sem nechtěl slyšet, škoda. Já Pepovi fandím, ale češtinu si kupovat kvuli tomu nebudu, když anglicky rozumím dobře. A kde se to teda dá navýšit/přeprogramovat na vyšší verzi?
upgrade FW v CIDu lze udělat pouze Techem2 / MDI a jedině u Romana nebo u mě. Samozřejmě chápu, že nechceš platit za něco, co nepotřebuješ, tak se prosím domluv s RomanemK, ať ti naprogramuje češtinu pouze do CIDu. Ta čeština ti sice nebude k užitku, protože rádio a navigaci bys měl v italštině, ale pokud si necháš nastavenou angličtinu, bude vše v AJ a s třířádkovým zobrazením dat palubního PC
http://www.PepaS.cz - vše o češtině, slovenštině a o Modulu Komfortní Jednotky pro OPEL

PepaS
Příspěvky: 911
Registrován: 11 kvě 2009, 11:35
Bydliště: Lysá nad Labem
Kontaktovat uživatele:

Re: Čeština a slovenština v CD70, DVD90, GID a CID displejíc

Příspěvek od PepaS » 28 čer 2011, 12:55

hombre_71 píše:...Těch pár fanoušků se sdružuje tady na fóru, čili je to maximálně nějakých 1000 lidí (beru to tak že ti první už možná jezdí něčím jiným) a ne každý uvažuje o nějakých úpravách a vylepšeních(
typický zájemce o lokalizaci je nový majitel dovezeného vozu z Holandska, Belgie či Německa, na kterého navigace mluví cizím jazykem, kterému vůbec nerozumí, příručky k vozu nemá, navigace na mapě nenajde v ČR téměř nic, autorizovaný servis OPEL mlčí (jsou ale i vyjímky, nedávno jsem např. programoval češtinu do fungl nové Zafiry koupené v BS Auto Praha-Motol), a tak nezbývá, než Googlit.

Na naše fórum naopak směřuji majitelé já, protože mají spousty otázek a nejasností…
http://www.PepaS.cz - vše o češtině, slovenštině a o Modulu Komfortní Jednotky pro OPEL

foibos
Příspěvky: 2
Registrován: 02 srp 2011, 12:47

Re: Čeština a slovenština v CD70, DVD90, GID a CID displejíc

Příspěvek od foibos » 05 srp 2011, 19:58

Ahoj, mám takový menší problém s jazykem v DVD 90. Koupil jsem auto v Německu (Astra H), aktualizoval software na 10/2007 a při změně jazyka na angličtinu (poslední verze 530 z originálního aktualizačního CD 10/2007 i z jazykového CD 2008) se do angličtiny (ale i jakéhokoliv jiného zvoleného jazyka) přepnou pouze texty, a UHF (a předpokládám, že navigace bude taky) na mě mluví stále německy. Nevědel by prosím někdo, proč se neaktivuje anglický hlas (anebo jakýkoliv jiný), anebo jak toho dosáhnout? Omlouvám se, že to píšu do tohohle "československého" vlákna, ale jiné vhodnější tady asi není.

Obrázek Obrázek Obrázek
Naposledy upravil(a) foibos dne 05 srp 2011, 23:56, celkem upraveno 1 x.

Uživatelský avatar
Mayki
Příspěvky: 333
Registrován: 07 čer 2011, 16:36
Bydliště: Nejmladší město ČR

Re: Čeština a slovenština v CD70, DVD90, GID a CID displejíc

Příspěvek od Mayki » 05 srp 2011, 20:29

Podle mých zkušeností to budeš mít takto (jako já), text v displeji a navigaci ENG, hlasové ovládání UHF německy (nejde přepnout ani OP-Comem, chybí nějaké soubory),hlas navigace ČESKY (musíš si stáhnout upravené jazykové CD tady na fóru, obsahuje české mluvené slovo)
Zafira B 1.9 CDTI OPC Line 110kw, Bi-Xenony, Panorama, Recaro sedačky, MKJ, MVK, Raspberry Pi - RaspBMC, parkovací kamera, Mini 0803 Ambarella, NAVI CD70, Sport, r.v.2007
Programování OP-COM, denní svícení, zamykání po rozjezdu a pod ...

Uživatelský avatar
RomanB
Příspěvky: 222
Registrován: 03 říj 2008, 13:22
Bydliště: Nitra

Re: Čeština a slovenština v CD70, DVD90, GID a CID displejíc

Příspěvek od RomanB » 09 srp 2011, 00:57

foibos píše:Ahoj, mám takový menší problém s jazykem v DVD 90. Koupil jsem auto v Německu (Astra H), aktualizoval software na 10/2007 a při změně jazyka na angličtinu (poslední verze 530 z originálního aktualizačního CD 10/2007 i z jazykového CD 2008) se do angličtiny (ale i jakéhokoliv jiného zvoleného jazyka) přepnou pouze texty, a UHF (a předpokládám, že navigace bude taky) na mě mluví stále německy. Nevědel by prosím někdo, proč se neaktivuje anglický hlas (anebo jakýkoliv jiný), anebo jak toho dosáhnout? Omlouvám se, že to píšu do tohohle "československého" vlákna, ale jiné vhodnější tady asi není.

Obrázek Obrázek Obrázek

Ak si aktualizoval firmware rádia na 10/2007, t.z. že máš starší typ DVD90 a pre tie je language CD 2005. Language CD 2008 je určený pre posledné modely CD70, DVD90(software rádia xy...). Ak použiješ language CD 2005, mal by si jazyk prestaviť. Jazyk UHP sa dá prestaviť preprogramovaním jednotky cez Tech2.
Insignia 2.0T opc paket
Ex: Astra H 1.8 hatchback Cosmo opc-look

Odpovědět