Použití kupní smlouvy místo OTP u čerstvě koupené ojetiny

Co se jinam nehodí pište sem
Uživatelský avatar
RomanK
Příspěvky: 1118
Registrován: 04 kvě 2008, 13:30
Bydliště: Brno
Kontaktovat uživatele:

Re: Použití kupní smlouvy místo OTP u čerstvě koupené ojetiny

Příspěvek od RomanK » 09 lis 2009, 12:51

Tereza píše:Tak já jsem sice carpass dostala, ale při demontáži rádia RomanK zjistil, že jaksi to rádio co tam mám neni to, co by tam podle carpassu mělo bejt :(, takže kód samozřejmě neseděl. Takže si ho odvezl na zjištění kódu a reset, a to bude stát 1000 Kč. Takže an carpass neni záruka, že víte co potřebujete :(. Ty ostatní údaje naštěstí jsou ale správně.
Asi tě ale nepotěším, výrobní číslo rádia není v databázi Oplu. Takže se bude muset kód vyčíst z paměti rádia.
Diagnostika TECH 2 a GM MDI, programování a resetování řídících jednotek, zjišťování security kódů k jednotkám
http://www.carteam.cz tel: 777620300 nebo 777620301

Reklama
 

Tereza
Příspěvky: 692
Registrován: 26 zář 2009, 13:26
Bydliště: Praha

Re: Použití kupní smlouvy místo OTP u čerstvě koupené ojetiny

Příspěvek od Tereza » 11 lis 2009, 11:37

RomanK píše: Asi tě ale nepotěším, výrobní číslo rádia není v databázi Oplu. Takže se bude muset kód vyčíst z paměti rádia.
Tak tos mě fakt moc nepotěšil. A co to znamená? Že je to nějaký nelegální rádio nebo co? A bude to znamenat ještě nějaký další komplikace, třeba že to půjde mnohem obtížněji nebo tak...?
Btw, co se dá ještě vyčíst z databáze Oplu?
Moje holka: Astra H, hatchback, 2006, 1.3 cdti 66 kW

Uživatelský avatar
Marky
Příspěvky: 37
Registrován: 18 říj 2009, 19:26

Re: Použití kupní smlouvy místo OTP u čerstvě koupené ojetiny

Příspěvek od Marky » 23 lis 2009, 15:38

brumla píše:Zdravím,
V bazaru říkali, že zatím převádějí Astru na sebe a až ji odhlásí na mě, dají mi vědět. Prý do té doby, až měsíc dlouho, mohu používat kupní smlouvu a fakturu místo malého techničáku při silniční kontrole.
Taky jsem jel jen na smlouvu a jiny doklad krome smlouvy a pojistky jsem nemel, ale na idnes pisi neco jine, takze kdovi jak to vlastne je.

Kód: Vybrat vše

Smlouva není techničák
Tomáš Beran vyvrací ještě jeden velmi rozšířený mýtus – že kupní smlouva nahrazuje po určitou dobu technický průkaz vozidla. V mnoha smlouvách, jejichž vzory lze zdarma stáhnout z internetu, je dokonce tato klauzule výslovně uvedena. (Autor tohoto textu dokonce s takovouto smlouvou úspěšně absolvoval policejní kontrolu, policista mě pouze požádal, abych si auto "brzy přihlásil".) 

Přesto je to nesmysl. "Kupní smlouva nenahrazuje nutnost mít u sebe předepsané doklady, tedy mimo jiné i osvědčení o registraci. Výjimkou je jízda do místa registrace na dočasnou zelenou papírovou značku. U tuzemského ojetého vozu tedy jezdíte na původní doklady k autu, a to deset dnů – do té doby jste povinni auto převést na sebe," říká právník. V praxi to však často trvá déle. S nedodržením lhůty jsou sice spojeny i sankce, ale podle právníka není příliš pravděpodobné, že by byly uplatněny.

http://auto.idnes.cz/jak-ma-vypadat-kupni-smlouva-na-ojetinu-fcf-/auto_ojetiny.asp?c=A081124_184127_auto_ojetiny_fdv

Odpovědět