Pokec o čemkoliv a OT

Co se jinam nehodí pište sem
Odpovědět
Uživatelský avatar
hombre_71
Příspěvky: 1228
Registrován: 06 úno 2010, 15:27
Bydliště: Náměšť nad Oslavou

Re: pokec o čemkoliv a OT

Příspěvek od hombre_71 » 10 čer 2012, 06:28

Taky si myslím že stromořadí podél cest jsou prostě přežitek. Jsou nebezpečná stejně jako billboardy. Jak napsal někdo výš, stromy ať jsou v lese, v parcích, na sídlištích... ale podél cest už v dnešní době opravdu ne.

Reklama
 

Uživatelský avatar
oblhut
Příspěvky: 1315
Registrován: 03 dub 2010, 16:41
Bydliště: Břeclavsko

Re: pokec o čemkoliv a OT

Příspěvek od oblhut » 10 čer 2012, 06:47

Dobře,ale přece když si člověk vybaví desítky km silnic po celé republice,tak je jasný,že je nereálný,aby se všude vykácely všechny stromy,to je snad trošku mimo ne?
Moje Zafirka 1,9cdti 88kw

Uživatelský avatar
hombre_71
Příspěvky: 1228
Registrován: 06 úno 2010, 15:27
Bydliště: Náměšť nad Oslavou

Re: pokec o čemkoliv a OT

Příspěvek od hombre_71 » 10 čer 2012, 09:08

Tak to určitě, ale byl bych každopádně pro postupné kácení starých stromů které by se už prostě znovu na těch místech nevysazovaly. Každopádně ty jako kamioňák určitě nemiluješ různé přerostlé áleje kde abys nepotrhal plachtu musíš jezdit prakticky středem vozovky.

Uživatelský avatar
tomax
Příspěvky: 198
Registrován: 19 led 2011, 14:12

Re: pokec o čemkoliv a OT

Příspěvek od tomax » 10 čer 2012, 09:15

oblhut: jak mimo? je treba se zamyslet nad tim, jak se dostaly stromy k silnicim... zasadil je tam clovek. samozrejme pokud nepocitame silnici lesem. v drivejsich dobach se silnice projektovaly na urcitou prujezdni sirku, rychlost a typ vozidel. za ty leta se silnice rozsirovala, vozidla jezdi rychleji a hustota provozu je nekde jinde... jenze ty stromy porad stoji na stejnem miste pokrok nepokrok :( pritom by stacilo rozvazat ruce sprave komunikaci a za kazdy vykaceny strom dat povinnost zasadit X novych stromu nekde jinde 8-)

vzdycky se musim usmat nad tim, jak ekoteroristi bojuji proti kaceni nejakych stromum, ktere zasadil clovek... v dnesni dobe si nemuzes ani doma na zahrade pokacet strom, ktery ma vic jak xx cm v prumeru. jeden muj pribuzny je z toho tak vytoceny, ze jakmile mu strom na zahrade doroste do urciteho prumeru, hned ho sunda dolu. nema naladu se handrkovat s nejakym ekobyrokratem, jak ma nakladat s vlastnim pozemkem :lol:
Opel Astra H hatchback 1.6 Twinport 77kw
Opel Astra J Sports Tourer 2.0 CDTI BiTurbo 143kW (ex)
Opel Astra H Caravan 1.9 CDTI Cosmo 88kW (ex)

Uživatelský avatar
Nerez
Příspěvky: 1885
Registrován: 20 úno 2011, 15:37
Bydliště: Haná

Re: pokec o čemkoliv a OT

Příspěvek od Nerez » 10 čer 2012, 09:29

Když někde čtu články o tom, jak nějakej mladej frajírek ve starým Golfu nebo olítaným BMW letěl jak prase, nezvládl řízení a omotal se kolem stromu tak první co mě napadne je to, že ten strom udělal nám řidičům obrovskou službu, protože díky němu se s takovým oslem na silnici nepotkám. Tvrdé, ale realita.
Vykácením sromů okolo silnice by vznikla nevzhledná nudná rovina bez ničeho. Něco jak města, které zrušily parky a všude je jen beton, asfalt a domy. Jsem proti kácení...

Uživatelský avatar
oblhut
Příspěvky: 1315
Registrován: 03 dub 2010, 16:41
Bydliště: Břeclavsko

Re: pokec o čemkoliv a OT

Příspěvek od oblhut » 10 čer 2012, 10:00

Hombre:Samozřejmě je spousta míst,kde jsou pro mě takový aleje doslova utrpení.A souhlasím jak říkáš,na místě starých už nový nevysazovat.
Tomax:Mě to vyznělo tak,že bys chtěl vykácet všude a všechno,proto ta reakce.Je bez debat,že je spousta míst,kde stromy představují obrovský nebezpečí a měli by zmizet,ale jako vše by se to mělo dělat s rozumem,protože na spoustě míst by to totálně zkazilo ráz krajiny,což si myslím,že by bylo škoda.A zrovna takový nebezbečí jsou bilboardy u dálnice,ale ty nikdo neodstraní,protože je to byznys,podle mě těžce nebezpečnej byznys,nehledě na to,že v okolních západních zemích je neuvidíš,jenom u nás je to problém vyřešit,ostatně jako kde co.
A co se týká ekoteroristů,jo ty patří nakopat do prdele,kvůli nim už se zpozdilo mnohdy o několik let tolik užitečných staveb silnic,škoda mluvit,najdou někde nějakýho brouka a už je ohen na střeše.Pak se kopne do země,najde se nějaká kost,naběhnou metličkáři(archeologové)a zas je vymalovaný.Namátkou obchvat Plzně,tolik potřebnej,D8 přes Český středohoří to stejný atd.
Moje Zafirka 1,9cdti 88kw

Uživatelský avatar
x-father
Příspěvky: 1457
Registrován: 05 kvě 2008, 21:12
Kontaktovat uživatele:

Re: pokec o čemkoliv a OT

Příspěvek od x-father » 10 čer 2012, 16:48

Chranit stromy vedle cest muze jen ekofašisticka svine, pro kterou ma strom vetsi hodnotu, nez lidsky zivot.

Ze sveho okoli vim o trech pripadech, kdy nekdo skoncil na strome u cesty.
Tatovo dva kolegove skoncili na strome po srazce s kancem. Mrtvy oba na miste.
Brachu to taky potkalo, kdyz sedel jako spolujezdec v aute, kde ridic usnul a projel zatacku rovne. Jenze tam byly okolo cesty stromy, takze skoncili na strome. Prezili vsichni, ale byly tam osklive zraneni. Jeden skalpovany, praskly obratel, dalsiho ozivovali, otevrene zlomeniny atd.
Dalsi clovek co znam auto o strom u cesty doslova rozpulil.

Ve vsech pripadech, kdyby tam nestal strom, tak by auto jen pokracovalo do pole a nejspis by se nikomu nic nestalo.

Uživatelský avatar
oblhut
Příspěvky: 1315
Registrován: 03 dub 2010, 16:41
Bydliště: Břeclavsko

Re: pokec o čemkoliv a OT

Příspěvek od oblhut » 10 čer 2012, 17:16

Poslyš nechtěl bys trochu vážit slova??????????????????Nevidím jediný písmeno ve svým příspěvku,kterým bych někoho takto napadal,tak si laskavě něco o ekofašistických sviních odpust!!!!!!!!!!!!!!!!!
Moje Zafirka 1,9cdti 88kw

Stan.
Příspěvky: 1519
Registrován: 16 pro 2010, 18:58
Bydliště: Jižní Čechy

Re: pokec o čemkoliv a OT

Příspěvek od Stan. » 10 čer 2012, 18:58

x-father, nebylo by lepší analyzovat příčiny nehod o stromy? Pokud někdo jede na okresce 160km/h, tak se nelze divit, že to omotá kolem stromu. Dále postřílíme všechna prasata a zvěř, aby jsme se po střetu netrefili do stromu, než abychom zpomalili a sundali nohu z plynu? Že řidič usnul za volantem (pravděpodobně nebyl odpočatý), tak za to může strom. Je to tak zcestné, jako když usne kamioňák a Tebe sroluje, tak bude chudák kamioňák, protože jsi tam zrovna jel Ty??
Astra H Z16XEP HB 10/2006 / Astra F X16SZ HB 5/1993

Uživatelský avatar
Mike.S
Příspěvky: 722
Registrován: 08 črc 2009, 22:36
Bydliště: Slovácko - Podluží
Kontaktovat uživatele:

Re: pokec o čemkoliv a OT

Příspěvek od Mike.S » 10 čer 2012, 18:58

x-father: takže z toho plyne, že když někdo usne, jede jako debil nebo strhne řízení, může za to vždycky strom jo? řidič by měl vždycky jezdit tak, aby měl dostatečný rozhled a byl schopný v případě nebezpečí vždy zareagovat - stromy s tímhle nemají nic společného, to bys potom mohl chtít zbourat domy u silnice, v podstatě i svodidla jsou potencionálně nebezpečné ... nezlob se na mně, ale tvůj názor je hodně vyhraněný a netoleruje nic, kromě holých silnic :roll: což je nereálné
Old cars:
Škoda 120L
Škoda Felicia Combi LXi

Actual car:
..........Holden Zafira|1.8 16V|Z18XE|by Mike.S.........

Odpovědět