Modul Komfortní Jednotky - MKJ (dříve "Teploměr vody")

Od klimatizace až po xenony
Odpovědět

Koupíš si tento modul od Pepase?

Ano
118
61%
Ne
25
13%
Nevím
50
26%
 
Celkem hlasů: 193

Uživatelský avatar
Frydex
Moderátor
Příspěvky: 2755
Registrován: 04 kvě 2008, 19:13
Bydliště: Ostrava jak Cyp
Kontaktovat uživatele:

Re: Modul Komfortní Jednotky - MKJ (dříve "Teploměr vody")

Příspěvek od Frydex » 12 dub 2014, 07:43

Jo je to jako při spuštění regenerace DPF a dělá to pořád, dokud neuberu pod 120.
Tady je video. :arrow:



Zas mám něco extra :roll:

Reklama
 

PepaS
Příspěvky: 911
Registrován: 11 kvě 2009, 11:35
Bydliště: Lysá nad Labem
Kontaktovat uživatele:

Re: Modul Komfortní Jednotky - MKJ (dříve "Teploměr vody")

Příspěvek od PepaS » 12 dub 2014, 08:46

  • po upgradu na novou verzi FW ti to začalo pípat při 120 km/h ihned nebo se to projevilo až po nějaké době?
  • co se stane, když MKJ z auta vytáhneš, pípá při 120 km/h?
  • je těch 120 km/h závislých na nastaveném rychlostním limitu v MKJ? Co se stane, když rychlostní limit v MKJ nastavíš na např. 130 km/h
  • není v CIMu uložen nějaký chybový kód?
Případně zkus prosím vyjmout MKJ, resest všech ŘJ auta odpojením baterie, vymazat chyby (pro jistotu), test 120 bez připojeného MKJ, vložit MKJ a deaktivovat hlídání rychlosti, test 120, aktivovat hlídání rychlosti, test 120

Nemám žádné vysvětlení, ale je možné, že se nějakým záhadným způsobem aktivovala funkce hlídání rychlosti v CIMu; tato funkce byla v CIMech (určitě u Vectra-C) nachystaná v konfiguračních položkách ukládáných v EEPROM (přes Tech2 není vidět - myslím, teď ho nemám před očima), ale v provozu se nikdy nepoužívala...
http://www.PepaS.cz - vše o češtině, slovenštině a o Modulu Komfortní Jednotky pro OPEL

Uživatelský avatar
martulik
Příspěvky: 114
Registrován: 02 lis 2011, 18:48
Bydliště: Olomoucko

Re: Modul Komfortní Jednotky - MKJ (dříve "Teploměr vody")

Příspěvek od martulik » 12 dub 2014, 20:48

Otázka na PepaS: je možné přidat do MKJ hlídání dobíjení baterie? Myslím to tak, že pokud bude alternátor dobíjet málo a nebo moc, hodí MKJ hlášku na displej.
Dík za odpověď martulik
Vectra C Caravan 1,9 CDTI r.v.2005
Možnost diagnostiky Olomouc a okolí OP-COM Professional CZ verze 131125d

Uživatelský avatar
Frydex
Moderátor
Příspěvky: 2755
Registrován: 04 kvě 2008, 19:13
Bydliště: Ostrava jak Cyp
Kontaktovat uživatele:

Re: Modul Komfortní Jednotky - MKJ (dříve "Teploměr vody")

Příspěvek od Frydex » 13 dub 2014, 18:49

Takže Pepane velká omluva.

Po té, co jsem zkusil vytáhnout MKJ a pořád to pípalo nad 120km/h, jsem usoudil, že chyba bude u mě.
Prolezl jsem diagnostikou CIM (tam nic) a pak všechno možné a nakonec jsem v IPC našel v programování záložku něco jako "Upozornění na překročení otáček" - "Přítomen". Tak jsem to deaktivoval a je klid.
Nevím jak se to tam dostalo, ale je pravda že jsem si Op-Comem prolízal auto, když byl MKJ u tebe na upgrade. Takže jsem to asi nějak přepnul a zaregistroval jsem to až se zasunutím MKJ do auta, tak jsem to přisuzoval tomu.

Takže sorry za to, že jsem tě zase donutil přemýšlet, tentokrát nad mojí blbostí :mrgreen:

(pak to tu promažu)
Frydexova Černá Mamba 1,7 CDTi 92Kw
A je vám jasné, že: "Jak to má kola, nebo kozy, tak s tím budou brzo problémy...." Obrázek

PepaS
Příspěvky: 911
Registrován: 11 kvě 2009, 11:35
Bydliště: Lysá nad Labem
Kontaktovat uživatele:

Re: Modul Komfortní Jednotky - MKJ (dříve "Teploměr vody")

Příspěvek od PepaS » 13 dub 2014, 19:56

martulik píše:je možné přidat do MKJ hlídání dobíjení baterie? Myslím to tak, že pokud bude alternátor dobíjet málo a nebo moc, hodí MKJ hlášku na displej.
ano, je to možné a nejsi první, kdo se na to ptá ;). Otázka je, jak přesně definovat stavy nefunkčního dobíjení (moc nebo málo)? Také by mě zajímalo, jak funguje indikace nefunkčního dobíjení na IPC, to abych něco nedělal zbytečně.
Frydex píše:Takže sorry za to, že jsem tě zase donutil přemýšlet, tentokrát nad mojí blbostí... pak to tu promažu)
v pohodě, jsem moc rád že to tak dopadlo, protože MKJ s novou verzí FW jezdí v okruhu cca. 3.000 km od Lysé nad Labem :). Mazat nemusíš, protože dříve nebo později se to někomu zase povede nastavit, tak bude mít kde hledat... 8-)
http://www.PepaS.cz - vše o češtině, slovenštině a o Modulu Komfortní Jednotky pro OPEL

HonzaRez
Příspěvky: 8
Registrován: 28 dub 2014, 11:07

Re: Modul Komfortní Jednotky - MKJ (dříve "Teploměr vody")

Příspěvek od HonzaRez » 16 kvě 2014, 09:10

Ahoj všichni, rád bych se (snad letos) stal majitelem Astry a už dopředu sbírám informace. Prolezl jsem fórum a MKJ mi hned padla do oka, jasná volba, to musím mít. Ale rád bych radu v tomto problému, který se tu možná lehce naťukl, ale nevím, jak moc přesně.
Nejsem spokojen se stávajím rádiem a tou celou konzolí v astrách, fakt se mi to nelíbí a rád bych to nahradil klasickým 1DIN rádiem. K tomu jsou jiná témata...
ALE: lze skutečně ovládat BC a tím i MKJ POUZE mutlifunkčním volantem, tím pádem tlačítka na rádiu/konzoli upravdu nejsou potřeba? Nepřijdu tím o nějaké funkce?
Díky moc

PepaS
Příspěvky: 911
Registrován: 11 kvě 2009, 11:35
Bydliště: Lysá nad Labem
Kontaktovat uživatele:

Re: Modul Komfortní Jednotky - MKJ (dříve "Teploměr vody")

Příspěvek od PepaS » 16 kvě 2014, 11:24

z pohledu funkce a ovládání MKJ na typu rádia skutečně vůbec nezáleží. Spousta uživatelů používá neoriginální rádia (např. Zenec ZE-NC5011D, Pioneer AVIC-D3, čínské klony Zenecu...) a není žádný problém.
http://www.PepaS.cz - vše o češtině, slovenštině a o Modulu Komfortní Jednotky pro OPEL

Uživatelský avatar
milosh
Administrátor
Příspěvky: 6143
Registrován: 02 kvě 2008, 21:03
Bydliště: Ústecko

Re: Modul Komfortní Jednotky - MKJ (dříve "Teploměr vody")

Příspěvek od milosh » 16 kvě 2014, 11:48

Pepo, nevim zda to bude mozne, ale nyni jezdim sluzebnim focusem 2014 ktery ma takove udelatko, ze po otevreni dveri se mu rozsviti vsechna svetla, to by se mi u hacka libilo vzhledem z bezpecnosti, ze je videt ze kolem auta nekdo beha i kdyz treba neni videt :D Mozna by stacilo aby svitila jen strana kde ty dvere jsou otevrene. Hlavne asi zadni lampy by byly nejdulezitejsi. Diky za odpoved.
SLEDUJ MŮJ OPEL YOUTUBE KANÁL ať ti neutečou nová videa, která budou letos pravidelně vycházet

PepaS
Příspěvky: 911
Registrován: 11 kvě 2009, 11:35
Bydliště: Lysá nad Labem
Kontaktovat uživatele:

Re: Modul Komfortní Jednotky - MKJ (dříve "Teploměr vody")

Příspěvek od PepaS » 16 kvě 2014, 16:02

pokud to má smysl a není to nebezpečné, tak jde udělat ledacos. Mám v plánu rozšířit stávající funkci ovládání světel přes dálku tak, že se volitelně sami rozsvítí po uzamčení vozu - u modelů se snímačem denního světla jen za tmy, u modelů bez snímače vždy. Tuto funkci bych mohl případně doplnit tak, že volitelně by se světla rozsvěcovala již ve chvíli otevření dveří.
http://www.PepaS.cz - vše o češtině, slovenštině a o Modulu Komfortní Jednotky pro OPEL

Uživatelský avatar
milosh
Administrátor
Příspěvky: 6143
Registrován: 02 kvě 2008, 21:03
Bydliště: Ústecko

Re: Modul Komfortní Jednotky - MKJ (dříve "Teploměr vody")

Příspěvek od milosh » 16 kvě 2014, 17:20

super diky
SLEDUJ MŮJ OPEL YOUTUBE KANÁL ať ti neutečou nová videa, která budou letos pravidelně vycházet

Odpovědět