převodovka M32 identifikace vůle ložisek a jejich opotřebení

Návody ze všech sekcí na jednom místě
Odpovědět
Uživatelský avatar
sladas opc
Příspěvky: 1762
Registrován: 08 kvě 2008, 09:40
Kontaktovat uživatele:

Re: převodovka M32 identifikace vůle ložisek a jejich opotře

Příspěvek od sladas opc » 25 bře 2014, 17:22

tak pak napis na kolik to vyslo a kde se daji sehnat loziska abych se na to taky pomalu pripravil...
Opel Astra OPC

Reklama
 

Uživatelský avatar
maddoxx
Příspěvky: 207
Registrován: 06 srp 2013, 15:27
Bydliště: Trenčín SVK

Re: převodovka M32 identifikace vůle ložisek a jejich opotře

Příspěvek od maddoxx » 25 bře 2014, 18:23

No určite sa treba na to pripraviť, M32 je naozaj známa u ľudí čo robia prevodovky :D
Pridávam sem prvú fotku ložiska čo bolo pred rozpadnutím v počte 2 kusy. Valčeky sú v plastovom obale :o
Zajtra nabehnem do servisu a nafotím presne ložiská čo išli von a hodím to sem.. ;)
Přílohy
lozisko.jpg
Astra H Caravan 1.7 CDTI Z17DTR (92 kW), r.v. 2009 + ,,Quick Heat,, v zime poteší ;)
Moja Astra

raduz61
Příspěvky: 44
Registrován: 19 led 2014, 08:38
Bydliště: Nitra

Re: převodovka M32 identifikace vůle ložisek a jejich opotře

Příspěvek od raduz61 » 25 bře 2014, 19:12

este by som sa chcel opitat aky olej by ste tam odporucili znacka + vysko.

Uživatelský avatar
maddoxx
Příspěvky: 207
Registrován: 06 srp 2013, 15:27
Bydliště: Trenčín SVK

Re: převodovka M32 identifikace vůle ložisek a jejich opotře

Příspěvek od maddoxx » 25 bře 2014, 20:03

Nič nerieš daj tam origo od GM. Ja ho dám tiež.. Pri tejto prevodovke, ktorá má takto náchylné ložiská sa asi netreba hrať so značkami olejov :?
Přílohy
oleeej.jpeg
oleeej.jpeg (4.52 KiB) Zobrazeno 6049 x
Astra H Caravan 1.7 CDTI Z17DTR (92 kW), r.v. 2009 + ,,Quick Heat,, v zime poteší ;)
Moja Astra

Diablo1st
Příspěvky: 146
Registrován: 02 úno 2013, 12:53
Bydliště: MY

Re: převodovka M32 identifikace vůle ložisek a jejich opotře

Příspěvek od Diablo1st » 25 bře 2014, 20:58

Maddoxx: prosím ťa mal nejaké problémy s prevodovkou?

Lebo ja mám momentálne najazdených 140tis km a nepocitujem absolútne žiadne vibrácie a ani hluk. Plánujem pri 150tis aspoň vymeniť olej v prevodovke. Otázka je, či nespraviť rovno aj výmenu ložísk preventívne, alebo len vymeniť olej a vyčkať až keď bude prevodovka vykazovať vyššiu hlučnosť a vymeniť ložiská až potom.

P.S. koľko oleja si tam nalial?
Astra H caravan,
r.v. 2006
Z19DTL (1,9CDTi, 74kW)

Uživatelský avatar
maddoxx
Příspěvky: 207
Registrován: 06 srp 2013, 15:27
Bydliště: Trenčín SVK

Re: převodovka M32 identifikace vůle ložisek a jejich opotře

Příspěvek od maddoxx » 25 bře 2014, 21:13

Diablo1st-->> Mne už dosť nepríjemne hučali ložiská bolo počuť v kabíne také bzučanie ktoré už bolo otravné.. Ložiská kolies poloosi a diferenciálu som vylúčil tak zostávala iba prevodovka. Ale mením to naozaj v hodine dvanástej, zázrak že to vydržalo 13tisíc km.. to keby sa rozsypalo tak môžem zahodiť celú prevodovku.. Určite sa neboj pokiaľ nemáš žiadne problémy tak nič preventívne nemen. Výmenou oleja určite pomôžeš ložiskám ale ak už sú chytené tak potom iba výmena... :mrgreen:
Astra H Caravan 1.7 CDTI Z17DTR (92 kW), r.v. 2009 + ,,Quick Heat,, v zime poteší ;)
Moja Astra

Uživatelský avatar
sladas opc
Příspěvky: 1762
Registrován: 08 kvě 2008, 09:40
Kontaktovat uživatele:

Re: převodovka M32 identifikace vůle ložisek a jejich opotře

Příspěvek od sladas opc » 25 bře 2014, 21:24

jedine co trosku pocituju je kdyz jedu cca 90kmh na 6ty rychlostni stupen tak slysim trosku jakoby svisteni dosti podobne hucenim pneumatik,ale kdyz vyradim dela to porad,takze tezko rict jetsli to je prevodovka,nic jineho nepocituju zatim,takze tezko rict..pokud se to huceni prevodovky bude prokazovat jako huceni lozisek kol tak to poznam,jen doufam ze uz nebude pozde..celkem me to stve nerad bych neco pokazil,ale zaroven bych taky nerad neco menil predbezne..
Opel Astra OPC

Uživatelský avatar
BikerMarius
Příspěvky: 869
Registrován: 04 dub 2012, 10:10
Bydliště: Ústí nad Labem/Liberec

Re: převodovka M32 identifikace vůle ložisek a jejich opotře

Příspěvek od BikerMarius » 25 bře 2014, 21:40

jestli to děla i při vyřazený rychlosti tak to nebude ložiskem v převodovce, dělá to hlavně ložisko na hřídeli.
BTW ta fotka to je ložisko pod jak to napsat pod volnoběžnýma kolama s těma by neměl bejt žádnej problem. na rozdíl od ložisek na koncích hřídelí.
Opel Astra H Caravan Z19DT
Moje Astra
https://www.opel-astra-h.cz/forum/viewt ... =41&t=4563

Uživatelský avatar
maddoxx
Příspěvky: 207
Registrován: 06 srp 2013, 15:27
Bydliště: Trenčín SVK

Re: převodovka M32 identifikace vůle ložisek a jejich opotře

Příspěvek od maddoxx » 25 bře 2014, 22:42

sladas opc - ak nemáš istotu tak nabehni do garáže nech ti zodvihnú auták a budeš mať jasno.. Ja som zostal s jedným mechanikom dole pod autom druhý bol v aute zaradil a rozbehol to a ten druhý pekne počúval stetoskopom odkiaľ to ide...
Astra H Caravan 1.7 CDTI Z17DTR (92 kW), r.v. 2009 + ,,Quick Heat,, v zime poteší ;)
Moja Astra

Diablo1st
Příspěvky: 146
Registrován: 02 úno 2013, 12:53
Bydliště: MY

Re: převodovka M32 identifikace vůle ložisek a jejich opotře

Příspěvek od Diablo1st » 26 bře 2014, 07:49

maddoxx píše:Diablo1st-->> Mne už dosť nepríjemne hučali ložiská bolo počuť v kabíne také bzučanie ktoré už bolo otravné.. Ložiská kolies poloosi a diferenciálu som vylúčil tak zostávala iba prevodovka. Ale mením to naozaj v hodine dvanástej, zázrak že to vydržalo 13tisíc km.. to keby sa rozsypalo tak môžem zahodiť celú prevodovku.. Určite sa neboj pokiaľ nemáš žiadne problémy tak nič preventívne nemen. Výmenou oleja určite pomôžeš ložiskám ale ak už sú chytené tak potom iba výmena... :mrgreen:
Ešte mi prosím povedz, koľko oleja si tam nalial. Pridával si aj dajaké aditívum?
Ten originál olej je plná syntetika?

Otázka do pléna:
Včera mi jeden mechanik poradil, že je dobré prepláchnuť prevodovku rovnako ako motor, aby sa odstránili nečistoy. V motore mi to celkom pomohlo. Olej po 2tis km je krásny čistý, len jemne hnedastý. Predchádzajúci olej už bol dosť tmavý. Čo si o tom myslíte?
Astra H caravan,
r.v. 2006
Z19DTL (1,9CDTi, 74kW)

Odpovědět