HokiKokiho Zafira 1.8 ( Z18XER )

Ukažte ostatním svojí Zafiru
Uživatelský avatar
HokiKoki
Příspěvky: 18
Registrován: 08 črc 2010, 19:35

Re: Zafira 1.8

Příspěvek od HokiKoki » 25 lis 2010, 20:28

'Je mi to jasné, teď už jen čekám na dodání nového a už ho po této zkušenosti budeme sklápět, aby nás to zase nebolelo.
HokiKoki
Opel ZAFIRA 1.8-103 KW 8/2007, pamorama,klima, Navi,ESP,park.asist.,polokůže,4x el.okna,LPG-STAG 300Premium

Reklama
 

Uživatelský avatar
HokiKoki
Příspěvky: 18
Registrován: 08 črc 2010, 19:35

Re: Zafira 1.8

Příspěvek od HokiKoki » 03 pro 2010, 19:14

Tak zdravím opět všechny příznivce značky a typu vozidla.

Tak jsem měl dnes možnost zjistit jak dobrá věc je takové ESP. Měl jsem z toho zpočátku trochu obavy, ale musím uznat, že to funguje skvěle. Pomohlo mi to udržet směr v podstatě přesně takový jak jsem chtěl. Trošinku mi to ujíždělo na tom rozbředlém sněhu, ale ESP to krásně podrželo ve směru. Opět se mohu cítit bezpečněji na silnici. Sice se tam pořád najde dost TDI (totálně debilních imbecilů) kteří věří snad v nadpřirozené schopnosti nejen svoje ale i svých vozů. Zapomínají však ale na to, že fyzika je jen jedna a ta se odrbat nechá jen minimálně. Jak se to jednou urve tak už se to pak sakra těžko chytá zpět na silnici. Měl jsem dnes množnost vidět F Mareu Weekend nabořenou nějakým SUV Suzuki nebo starší berzí KIA Sportage, nevím přesně. Každopádně to SUV mělo vepředu rám, ta Marea neměla nic. A po tom střetu už neměla ani dvěře, ani sloupek B až do poloviny vnitřku vozu. Asi si majitel taky myslelel, že to zvládne. Smůla je když člověk zjistí, že to někdy fakt zvládnout a ovlivnit nejde. To už pak bývá ale pozdě na cokoliv. Všichni by si měli uvědomit jednu věc. Vůz je jenom prostředek, který ovládá člověk. A sloužit by nám měl k bezpečnému přesunu z místa na místo. A úspěšná cesta je vždy jen taková, která končí bezpečeným příjezdem do cíle nebo domova.
Hodně šťastných kilometrů všem.
Pěknou a bezpečně zvládnutou zimu přeji všem.
Přílohy
Takhle vypadá má spotřeba nyní při takovém tom klasickém stylu jízdy s více lidmi do práce i když je kosa jak .... Je to dlouhodobá spotřeba ale předchozích cca 8 500 km bylo při přestavbě na LPG vynulováno. Bylo tam nějakých 8,2 taky.
Takhle vypadá má spotřeba nyní při takovém tom klasickém stylu jízdy s více lidmi do práce i když je kosa jak .... Je to dlouhodobá spotřeba ale předchozích cca 8 500 km bylo při přestavbě na LPG vynulováno. Bylo tam nějakých 8,2 taky.
Tady mám opravdu krátkodobou spotřebu.
Tady mám opravdu krátkodobou spotřebu.
HokiKoki
Opel ZAFIRA 1.8-103 KW 8/2007, pamorama,klima, Navi,ESP,park.asist.,polokůže,4x el.okna,LPG-STAG 300Premium

Uživatelský avatar
HokiKoki
Příspěvky: 18
Registrován: 08 črc 2010, 19:35

Re: HokiKokiho Zafira 1.8 ( Z18XER )

Příspěvek od HokiKoki » 22 črc 2011, 18:06

Tak dneska jsem byl přezouvat mazlíka na nové gumy Pirelli Cinturato P7. Z Kroměříže jsem raději utekl do Uh. Hradiště- Staré město Opel. Super kluci, dobré ceny a kvalita. S takovým přístupem se hned tak člověk nesetká. Všechno pěkně na rovinu a v pohodě. Toto dávám hlavně jako poděkování za přístup a ochotu. Zaslouží si to. :lol: :lol: :lol: Auto teď sedí jak přibité. 8-)
HokiKoki
Opel ZAFIRA 1.8-103 KW 8/2007, pamorama,klima, Navi,ESP,park.asist.,polokůže,4x el.okna,LPG-STAG 300Premium

Uživatelský avatar
Superbobo75
Příspěvky: 17
Registrován: 06 črc 2008, 17:17

Re: HokiKokiho Zafira 1.8 ( Z18XER )

Příspěvek od Superbobo75 » 06 pro 2011, 19:45

Ahoj, chci se zeptat na to LPG, jak presne ti ukazuji ty diody plnosti nádrže u toho prepinace LPG/Benzin? Me dlouho sviti 5ta, a potom uz to pada docela rychle oproti te 5té. A taky jsou takové neposedné. Jinak jsem jel až do pípání nádrže a natankoval jsem 48,7L a to ji mám místo rezervy. Sem nečekal že se toho tam tolik vleze. A ještě jak dlouho ti trvá než ti to teď v zimě přepne na plyn? Mám v autě nezávisle topení Webasto a když byla nula a míň tak se mi při spuštění motoru toto topení zapnulo a plyn se mi přepl tak asi po 1,5-2km. A jak bylo teď v týdnu těch skoro 10, tak se mi to nezaplo dřív než třeba po 5 km. Vždy to beru od studeného motoru. Čekal jsem že když je tak teplo tak se to přepne buď stejně rychle jak s tím webastem (pokud to má na to teda vliv) a nebo rychleji. Mám v autě systém Landi Renzo. Spotřebu zatím radši neřeším, protože jsem měl při těch 48,7l spotřebu 11L ale mám aktuálně na tachometru cca 1300km celkově :) Ono zase když člověk tankuje místo za 36 za 15,2 za plyn tak to tak nebolí :mrgreen:
Opel Zafira 1.8 Easytronic (2011) / LPG Landi Renzo
Prodáno - Opel Astra H Caravan 1.6 Easytronic (2006)

Odpovědět