info za stierace

Pokud se váš dotaz nehodí do žádné sekce pište jej sem.
Odpovědět
Uživatelský avatar
volvo23
Příspěvky: 25
Registrován: 29 srp 2014, 20:37
Bydliště: Husiná

info za stierace

Příspěvek od volvo23 » 04 bře 2017, 12:11

ahojte chalani .. mam taky problem s prednymi stieracmi :? auto parkujem v garazi,takze sneh nie je problem .. ide o to .. ked je vonku teplota -5 a viac,predne stierace mi proste nejdu .. zadny ide pekne,predne nic .. ked je menej ako -5 stierace sa sice pohnu,ale su take lenive .. :evil: ked som bol u kamarat na farme kde bola teplota okolo 0 nebol problem .. presiel som par km do bystrice kde bolo -7 a predne stierace zas nesli .. uz som tu pozeral,ci nieco take uz niekto nemal,ale nenasiel som to .. ak by mal niekto nejaku radu,budem len rad :)
Opel Astra H caravan, 1.7 CDTI, 2007, 74 kw

Reklama
 

blesk
Příspěvky: 39
Registrován: 11 srp 2014, 14:36

Re: info za stierace

Příspěvek od blesk » 04 bře 2017, 16:31

Tak asi umiera elektromotor. Rozobrat to, pripojit ho na 12V v mraze ci pojde normalne. Pripadne pozriet tiahla alebo namazat.
Astra J ST 2011 1.4NET 103kw

Uživatelský avatar
etis
Příspěvky: 39
Registrován: 23 kvě 2015, 17:30
Bydliště: Topoľčany
Kontaktovat uživatele:

Re: info za stierace

Příspěvek od etis » 05 bře 2017, 20:41

Zdravím, ako písal BLESK, skúsil by som mechanický problém. Sám som sa s tým stretol. Proste tie čapy čo vedú k ramenám stieračov cez karosériu sa pridrú.
Treba sa dostať k tomu mechanizmu a skúsiť odpojiť motor či chodí ľahko. Ak nie,celý mechanizmus dole z auta a s citom rozchodiť. Ja som používal špeciálne spreje, ale mne zatuhli tak že ani kladivom to nešlo pohnúť....
Nakoniec vyčistiť, namazať, a niekde v obchode s ložiskami alebo podobnom kúpiť nové gumičky na vrch tých čapov. Tie budú po toľkých rokoch určite mimo hru....
Prístup k motoru a mechanizmu stieračov:
https://www.opel-astra-h.cz/klapka-vnit ... na-opravu/

Ak by mechanizmus chodil ľahko, je problém s elektrikou,alebo motorom....
Opel Zafira B, Z16XER, Enjoy, Edition "111 Jahre" , Sada OPC-Line, Sada Plus,

Cosmík
Příspěvky: 38
Registrován: 16 dub 2015, 13:23
Bydliště: Havířov

Re: info za stierace

Příspěvek od Cosmík » 06 bře 2017, 10:34

Zdravím, měla jsem stejný problém, i když jsme to rozebrali a promazali, vše šlo lehce a motorek jel, ale jiskřilo se v něm, takže byl hotový a po pár dnech stejně umřel. Takže výměna motorku a teď to chodí krásně.
Opel Astra H 1.8 16V 103kW Cosmo 2006
Opel Astra F 1.6 16V 74kW 1995-Ex

Odpovědět