Celodenne svietenie

Od klimatizace až po xenony
Odpovědět
Uživatelský avatar
JohnyBA
Příspěvky: 470
Registrován: 09 kvě 2009, 09:58
Bydliště: Bratislava/Praha
Kontaktovat uživatele:

Celodenne svietenie

Příspěvek od JohnyBA » 09 kvě 2009, 10:09

Ahoj, mam otazku na celodenne svieteni. Dal som si ho nastavit v servise opel. Vadi mi na tom jedna vec, ze s nastartovanim motora sa automaticky rozsievi aj palubovka. V tom servise som nebol ja, takze som im to nemal ako vysvetlit, preto by som sa rad opytal, da sa spravit celodenne svietenie tak, aby sa pri nastartovani motora rozsietili len svetla a palubovka by reagovala na ten otocny spinac svetiel?? Pretoze teraz mi tam pride uplne zbytocny, jedine co na nom mozem zapnut su obrysove svetla. V servise si za to vypytali nekrestanskych 50 euro, mozno ze sa mylim ale predstavoval som si to ako otazku par minut kedy sa prenastavi palubny pocitac.... Nepoznate nejaky servis, v okoli Ba, Brna, Praha, kde by mi to naprogramovali tak ako to chcem ja za lacnejsi peniaz?

Dakujem
JohnyBA
Opel Astra H, 1.9CDTI 74kW, 11/2007
Spotreba: Obrázek

Reklama
 

Uživatelský avatar
Oton
Moderátor
Příspěvky: 2697
Registrován: 24 srp 2008, 00:12
Bydliště: Lelekovice ,okr.Brno
Kontaktovat uživatele:

Re: Celodenne svietenie

Příspěvek od Oton » 09 kvě 2009, 10:51

ahoj.zavolej členovi romank. je z brna a ma diagnostiku takze by ti to myslim udělal.

martinmi
Příspěvky: 50
Registrován: 01 črc 2008, 22:12
Bydliště: Bratislava

Re: Celodenne svietenie

Příspěvek od martinmi » 09 kvě 2009, 18:11

JohnyBA píše:Ahoj, mam otazku na celodenne svieteni. Dal som si ho nastavit v servise opel. Vadi mi na tom jedna vec, ze s nastartovanim motora sa automaticky rozsievi aj palubovka. V tom servise som nebol ja, takze som im to nemal ako vysvetlit, preto by som sa rad opytal, da sa spravit celodenne svietenie tak, aby sa pri nastartovani motora rozsietili len svetla a palubovka by reagovala na ten otocny spinac svetiel?? Pretoze teraz mi tam pride uplne zbytocny, jedine co na nom mozem zapnut su obrysove svetla. V servise si za to vypytali nekrestanskych 50 euro, mozno ze sa mylim ale predstavoval som si to ako otazku par minut kedy sa prenastavi palubny pocitac.... Nepoznate nejaky servis, v okoli Ba, Brna, Praha, kde by mi to naprogramovali tak ako to chcem ja za lacnejsi peniaz?

Dakujem
JohnyBA
A ked sa ta mozem opytat tak naco si si dal montovat denne svietenie ked chces zase vecer zapinat svetla kvoli pristrojovke. Nemusis sa bat ze sa ti vypalia ziarovky v palubovke. Ked si chcem daco dat spravit na aute tak tam idem sam aby nedoslo k nedorozumeniu. A kde si bol v opel servise ze ti to spravili za 50 eur :!: . Mne za 6.64 eur alebo 200 sk spravili denne svietenie dotahovanie okien a aj a aktivovali este aj pal. pocitac
OPEL ASTRA H 1.6 16v caravan

Uživatelský avatar
JohnyBA
Příspěvky: 470
Registrován: 09 kvě 2009, 09:58
Bydliště: Bratislava/Praha
Kontaktovat uživatele:

Re: Celodenne svietenie

Příspěvek od JohnyBA » 10 kvě 2009, 13:24

Celodenne svietenie som si dal preto, lebo som stale na to zabudal. Pristrojovku nechcem mat rozsievenu nie preto ze sa bojim o ziarovky, ale z principu, , pre efekt, pretoze sa mi to tak paci, pretoze potom ten spinac svetiel je zbytocny..... Ludia ktory si montuju spojler na strechu si ho nemontuju preto, ze maju slaby pritlak ale preto, ze sa im to paci. To je asi moj pripad s tymi svetlami :-).
V servise som bol v Bratislave, na Roznavskej v Autotrende. Za to svietenie je polozka "TECH2-NASTAVENIE CELODENNEHO SVIETENIA = 63.23 euro", takze tych 50 bolo este malo :-). Aj ja si rad vybavujem veci sam, ale bol som mimo a uz to bolo dohodnute.... V ktorom servise ti to spravili za 6 euro?
Opel Astra H, 1.9CDTI 74kW, 11/2007
Spotreba: Obrázek

martinmi
Příspěvky: 50
Registrován: 01 črc 2008, 22:12
Bydliště: Bratislava

Re: Celodenne svietenie

Příspěvek od martinmi » 10 kvě 2009, 18:26

Tiez v autotrende. Ale to bolo pred necelym rokom. Vsak to osvetlenie pristrojovky ani neni vidiet ze svieti.
OPEL ASTRA H 1.6 16v caravan

wojto33
Příspěvky: 118
Registrován: 03 zář 2008, 21:47

Re: Celodenne svietenie

Příspěvek od wojto33 » 12 kvě 2009, 10:55

no je to tak teraz ked uz je svietenie povinne tak si asi hodili aj lepsiu cenu na to .... 50Euro Autotip Martin
Astra H 1.9 Cdti 88kw 16v

Tunak
Příspěvky: 47
Registrován: 29 lis 2008, 22:06

Re: Celodenne svietenie

Příspěvek od Tunak » 15 kvě 2009, 21:16

v BA a okoli vam viem aktivovat/zmenit denne svietenie podla tabulky:

Obrázek

viac cez SZ ;)
<')))><
Astra 08 1.7 CDTI Caravan

R4B4
Příspěvky: 37
Registrován: 24 srp 2008, 20:01

Nastavení celodenního svícení

Příspěvek od R4B4 » 21 kvě 2009, 13:55

Zdravím všechny. Dovezl jsem si z Německa Astřičku H 1.6 16V. Má zabudovaný spínač AUTO na světla, ale problém je v tom, že v Německu není povinné celod. svícení, takže spínač AUTO funguje jen v případě stmívání světla a samozřejmě tmy. Je mo :o žné nějak přeprogramovat spínač AUTO na naše parametry celodenního svícení? Chlapi předem díky za ochotu. Robert

Uživatelský avatar
oldman
Příspěvky: 52
Registrován: 13 bře 2009, 18:48

Re: Nastavení celodenního svícení

Příspěvek od oldman » 21 kvě 2009, 14:29

Určitě.Navštiv nejbližší OPEL servis a tam ti to naprogramujou na počkání.Počítej ale s tím,že ti bude celodenně svítit přístrojovka a nebude se ti automaticky přepínat displej -režimy den/noc.Já mám nastaveno stabilně noc.Uvažuju silně o dodatečné montáži LED světel pro denní svícení(menší zátěž na altík a větší trvanlivost žárovek-např.zbytečně svítí zadek auta).Čau
Astra H 1.9 CDTI 88Kw kombajn r.v.2006

majkp
Příspěvky: 156
Registrován: 20 pro 2008, 23:41
Bydliště: Praha

Re: Nastavení celodenního svícení

Příspěvek od majkp » 21 kvě 2009, 19:22

Praveze jo, pokud ma prepinac s polohou AUTO, ma auto tutove svetelny cidlo a jde to naprogramovat tak aby se i display i pristrojovka bude ztlumovat podle potreby...

Odpovědět