Couvací kamera pro CID

Od klimatizace až po xenony
Uživatelský avatar
Werewolf
Příspěvky: 1042
Registrován: 30 zář 2010, 22:57
Bydliště: Loket - Karlovy Vary

Re: Couvací kamera pro CID

Příspěvek od Werewolf » 10 dub 2015, 20:04

Jak jsem psal ZDE, nainstaloval jsem kameru do osvětlení spz a všiml si, že ukazuje celkem šejdrem. Pokud nacouvám kolmo k něčemu, v kameře to vypadá, že stojim nakřivo. Tipovali jste že je křivě usazen CCD snímač.

Příčina:
Problém je v šikmém usazení celého světýlka/kamery! kamera čučí ven z tělesa rovně, ale celé těleso je zkoseno, resp. díry v nárazníku jsou zkoseny vůči sobě a to jak je zkosen celý nárazník...
Nevím, jestli by šlo kamerku rozebrat a vevnitř to nějak natočit... Neviděl jsem ji vevnitř... Co myslíte? Jak je to na jiných karoseriích, taky šikmo nebo rovně? Mrkněte se k sobě :-D
Přílohy
20150410_182425.jpg

Reklama
 

PepaS
Příspěvky: 911
Registrován: 11 kvě 2009, 11:35
Bydliště: Lysá nad Labem
Kontaktovat uživatele:

Re: Couvací kamera pro CID

Příspěvek od PepaS » 11 dub 2015, 08:05

Werewolf píše:Nevím, jestli by šlo kamerku rozebrat a vevnitř to nějak natočit... Neviděl jsem ji vevnitř... Co myslíte?
nešlo – modul kamery společně s objektivem je tam vlepený. Existují ale i kamery, které se nedávají místo osvětlení SPZ, ale samostatně - MG Techno > e-bay <
Přílohy
k1.JPG
http://www.PepaS.cz - vše o češtině, slovenštině a o Modulu Komfortní Jednotky pro OPEL

Uživatelský avatar
Werewolf
Příspěvky: 1042
Registrován: 30 zář 2010, 22:57
Bydliště: Loket - Karlovy Vary

Re: Couvací kamera pro CID

Příspěvek od Werewolf » 12 dub 2015, 21:28

Tak jsem se dogůglil, že se třeba prodává TAKOVÁTO kamerka, která je už v tom tělese rovnou natočena. Ale chci to udělat ještě jinak. Tu kameru chci umístit doprostřed, takže buď tu stávající kuchnu popř. vymyslím, jak ji uchytit do středu, anebo rovnou pořídím TUTO. Udělat díru, nacvaknout, a je to. Je to stejný výrobce jako ta co jsem pořídil do světýlka, a ta zobrazuje vcelklu solidní obraz...

Uživatelský avatar
mironto
Příspěvky: 927
Registrován: 08 lis 2013, 10:28

Re: Couvací kamera pro CID

Příspěvek od mironto » 12 dub 2015, 22:59

Ja by som asi volil tu uz napevno natocenu (a poriadne zasilikonoval), lebo podla mna do tej 360° si po case voda cestu najde.

pekos333
Příspěvky: 13
Registrován: 24 srp 2014, 12:15
Bydliště: luka nad jihlavou

Re: Couvací kamera pro CID

Příspěvek od pekos333 » 03 kvě 2015, 15:39

Ted jsem si taky dodělával couvací kameru s displejem zvlášť, ale mám problém. Zapojil jsem to na světlo zpátečky. když mám jen zaplej klíček, tak kamera běží třeba půl hodiny, ale jakmile nastartuju a začne dobíjet alternátor a proud přesáhne 12.8V tak se kamera vypne. Nevíte někdo co by tomu pomohlo?

PepaS
Příspěvky: 911
Registrován: 11 kvě 2009, 11:35
Bydliště: Lysá nad Labem
Kontaktovat uživatele:

Re: Couvací kamera pro CID

Příspěvek od PepaS » 03 kvě 2015, 18:36

napájecí napětí pro kameru brané ze zpětných světel je při spuštěném motoru velmi rušené systémem kontroly žárovek. Díky tomu je i výstupní video signál kamery rušený a displej již není schopen signál zpracovat a chová se, jako by kamera byla odpojená.

Pokud máš OP-COM, můžeš toto snadno ověřit – v REC si při spuštěném motoru a zařazené zpátečce (kamera jede) aktivuj v testech akčních členů svícení žárovek zpětných světel. Při aktivním testu je funkce kontroly vypnutá, tj. napájení bude bez rušení a obraz z kamery by měl být čistý.

Řešení problému – filtr v napájení kamery (někde se to tady již řešilo) nebo relé...
http://www.PepaS.cz - vše o češtině, slovenštině a o Modulu Komfortní Jednotky pro OPEL

pekos333
Příspěvky: 13
Registrován: 24 srp 2014, 12:15
Bydliště: luka nad jihlavou

Re: Couvací kamera pro CID

Příspěvek od pekos333 » 05 kvě 2015, 20:47

Děkuji za radu. Zkusil jsem OP-com a fungovalo to, tak jsem koupil ten filtr a kamera funguje normálně :-)

Uživatelský avatar
Werewolf
Příspěvky: 1042
Registrován: 30 zář 2010, 22:57
Bydliště: Loket - Karlovy Vary

Re: Couvací kamera pro CID

Příspěvek od Werewolf » 09 kvě 2015, 20:16

Mám volné tyto dvě kamerky, kdyby někdo měl zájem: NTSC, měly by být údajně CCD. Obě zobrazují pomocné čáry. Kompatibilní s MVK modulem, odzkoušeno.
Přílohy
20mm díra, nastavitelný sklon, 400,-
20mm díra, nastavitelný sklon, 400,-
Místo jednoho světla na spz, 500,-
Místo jednoho světla na spz, 500,-

Odpovědět