Vibrace a jine pazvuky z interieru.

Zde řešíme vše co se týká interiéru a exteriéru mimo tzv. tuningu a stylingu, na to máme jinou sekci...
Odpovědět
Uživatelský avatar
Ondra
Příspěvky: 149
Registrován: 21 led 2010, 18:06
Bydliště: okolo Brna

Re: Vibrace a jine pazvuky z interieru.

Příspěvek od Ondra » 13 úno 2010, 21:51

Kesi píše:Máš dve možnosti počúvať hlasnejšie (prehlušíš rezonanciu) alebo tichšie (zabrániš rezonancii) :D
No dík za radu :D Zatím mě to moc netrápí, ale časem budu muset vymyslet co s tím. ;)

Reklama
 

Uživatelský avatar
Westler
Příspěvky: 907
Registrován: 04 led 2010, 18:26
Bydliště: CR - Morava

Re: Vibrace a jine pazvuky z interieru.

Příspěvek od Westler » 16 bře 2010, 17:48

Ozivim tema:

Budiky od opravy dobry, ani jednou nevrzly.

Co se tyka toho drnceni pri otackach motoru 2200-2800, tak jsem vypozoroval ze to zavisi na
A) teplote, dela to hlavne kdyz mrzne, pri > 5°C to vibruje jen vyjimecne
B) otevreni dveri spolujezdce, tj. pri otevreni to uplne prestane - mam v planu rozebrat vypln, ale mohl by to byt i kabel co vede do palubovky...

Neresili jste nekdo rezonanci ve dverich spolujezdce? Diky predem za tipy.
Astra • 1.6 • Enjoy • Easytronic • 2009 • 17"

Uživatelský avatar
dylino
Příspěvky: 6
Registrován: 17 kvě 2010, 08:27

Re: Vibrace a jine pazvuky z interieru.

Příspěvek od dylino » 17 kvě 2010, 14:30

ja som nic nepocul do doby, kedy som zo zvedavosti ten dekel na plafone za osvetlenim neotvoril... od tej doby ma trapaia 2 veci:
1 - ako ten prazdny priestor vyuzit
2 - ako odstranit odpadavajuci dekel ;-) najviac to vystrasi pri pohodovej jazde na dialnici...

no ako som sa tu docital s tou penovou paskou by som vyriesil bod cislo 2, ale viac ma stale zaujima bod c.1...

co tam su vlastne za ovladace v plnej vybave? otvaranie strasnych okien?
ta nasa Astra H ma zaloste vyriesene odkladacie priestory okolo vodica - idealne by sa tam hodil nejaky vyklopny "bazmek" na doklady a podobne blbosti...
netuningoval to uz niekto???
/\/\/\/\/\/\/\/\/\/\/\/\
Opel Astra H Caravan 1.6

Uživatelský avatar
jour
Příspěvky: 657
Registrován: 26 říj 2010, 14:17
Bydliště: Bratislava, Slovensko
Kontaktovat uživatele:

Re: Vibrace a jine pazvuky z interieru.

Příspěvek od jour » 10 led 2014, 15:25

:evil: :evil: :evil: Mna uz z tych pazvukov porazi, uz ani radio nepomaha..

Pravy pas spolujazdca ktory bucha o B stlpik ok, posuniem ho na sedaclu a nebucha.
Lavy A stlpik rezonuje len pri silnych nerovnostiach (macacie hlavy) - neriesim
Rezonancia od motora, resp. palubovky ako popisuje Westler - podla mna je to kryt rozvodov (dvojity plast) - neriesim uz, da sa prekryt hlasnym radiom a robi to len v mrazoch.
Vrzgajucy tvrdy plast stredovej konzoly - podlepene, robi to dalej - neriesim, da sa prezit.

Ale to otravne buchanie od kufra, zadnych dveri, to je des. Prejdem hociakou malou nerovnostou a bucha to. Vyjdem na obrubnik a buchne to.
Tupe buchnutie plastu o kov, alebo nieco take. Som z toho fakt na nervy. Moje typy su:

a) nieco sa povolilo vo vyplni dveri - pritiahol som madlo imbusakom - nepomohlo
b) zamok zadnych dveri - je sice elektricky, ale mam pocit ze ho treba premazat, alebo ze je vyskoceny jazycek - zatial som neskusal, zamok funguje
c) uvolnene vzpery zadnych dveri - to sa nepotvrdilo
d) zadne bezpecnostne pasy - po zasunuti za sedacku (je tam klipsna) nepomohlo
e) povolena rezerva - po utiahnuti nepomohlo
f) ostatne veci v kufri - po vyprazdneni celeho kufra (trojuholnik, lekarnicka a ostatne veci v extra kapse) - nepomohlo

Prosim o dalsie typy, som zufaly a nebudem spokojne jazdit, pokial to buchanie neprestane, je to naozaj otravne.
Melanie - Astra Classic III. 5-dv. A16XER

Uživatelský avatar
Adriano2
Příspěvky: 1127
Registrován: 23 říj 2009, 13:16
Bydliště: Záhorák :-)

Re: Vibrace a jine pazvuky z interieru.

Příspěvek od Adriano2 » 13 led 2014, 09:18

Pomaly sa chystam ze co na jar dam do pucu a opravim.
jedna z veci ktora ma stve samozrejme okrem cvrckov je ze mi vrzga operadlo vodica...ale uz dost neprijemne a otravuje ma to ..
Da sa to niekde premazat,alebo da sa vobec do sedacky dostat?
HONDA CIVIC 1,8 VTEC - 2008
EX - Opel Astra H 1,9 CDTI 88KW - rok 2005

Uživatelský avatar
Westler
Příspěvky: 907
Registrován: 04 led 2010, 18:26
Bydliště: CR - Morava

Re: Vibrace a jine pazvuky z interieru.

Příspěvek od Westler » 13 led 2014, 20:15

Nasel jsem neco k vibracim u Z16/18XER pri otackach 2500-3000.

:arrow: http://workshop-manuals.com/vauxhall/as ... _3500_rpm/

Jakmile se dostanu do garaze tak to hned vyzkousim :mrgreen:
Astra • 1.6 • Enjoy • Easytronic • 2009 • 17"

Uživatelský avatar
jour
Příspěvky: 657
Registrován: 26 říj 2010, 14:17
Bydliště: Bratislava, Slovensko
Kontaktovat uživatele:

Re: Vibrace a jine pazvuky z interieru.

Příspěvek od jour » 15 led 2014, 00:07

Westler: parada, konecne potvrdena moja teoria rezonovania dvojiteho plastu nad rozvodmi! Takze staci na spodny kryt nainstalovat nejaku tesniacu pasku? Nepisu tam aku. Ja som kupil univerzalnu samolepiaci ale neviem aku ma tepelnu odolnost a ake najvyssie teploty mozu byt na tom kryte. Inac na jar to nainstalujem aj ja!
Melanie - Astra Classic III. 5-dv. A16XER

Uživatelský avatar
Westler
Příspěvky: 907
Registrován: 04 led 2010, 18:26
Bydliště: CR - Morava

Re: Vibrace a jine pazvuky z interieru.

Příspěvek od Westler » 15 led 2014, 00:58

jour: nn, nic bych tam nelepil. Pisou tam ze se ma "vhodnym nastrojem odstranit" kousek hrany ze spodniho krytu rozvodu, asi 0.3mm. Takze predpokladam upilovat, zbrousit nebo tak neco ;)
Astra • 1.6 • Enjoy • Easytronic • 2009 • 17"

Uživatelský avatar
jour
Příspěvky: 657
Registrován: 26 říj 2010, 14:17
Bydliště: Bratislava, Slovensko
Kontaktovat uživatele:

Re: Vibrace a jine pazvuky z interieru.

Příspěvek od jour » 15 led 2014, 10:52

Obrázek

Uz to vidim, ako to myslisa na tom obrazku. Pre istotu som si to prelozil v google. Ajtak si myslim, ze zbrusenie vrchnej hrany spodneho krytu o 0,3 ci viac milimetrov to neodstrani, tie plasty budu nadalej prilis blizko seba a mozu nadalej vibrovat, preto som sa pytal na tesniacu pasku.
Ja mam nieco taketo: http://www.shop3m.com/3m-multipurpose-m ... 16-in.html akurat nie obojstrannu, ale len 1 lepiacu stranu a teplotna odolnost by mala byt okolo 200°C. Nalepil by som to na ten spodny kryt a ked sa ho bude horny dotykat tak o pasku a vibracie by sa uz nemali objavovat.

Budem to riesit na jar, pokial sa teplotna odolnost potvrdi a bude dostatocna. Uz mam aj garaz, tak to pojde lahsie :) Inac super stranka, je tam viacero vyrobnych chyb a ich odstranenie 8-)
Melanie - Astra Classic III. 5-dv. A16XER

Uživatelský avatar
maddoxx
Příspěvky: 207
Registrován: 06 srp 2013, 15:27
Bydliště: Trenčín SVK

Re: Vibrace a jine pazvuky z interieru.

Příspěvek od maddoxx » 15 led 2014, 15:01

Je to možné, že mi to rezonuje ten plast?? Je to taký vŕzgavý zvuk z miesta kde sú rozvody.
Vo videu to počuť od 6 sekundy. Robí to nepravidelne ale najviac keď sa rozbieham a niekedy aj pri voľnobehu. Diagnostika neukazuje nič a motor šlape normálne. Dík za každé podnetné info ;)

P.S. Už mi to dosť lezie na nervy :x :x

Astra H Caravan 1.7 CDTI Z17DTR (92 kW), r.v. 2009 + ,,Quick Heat,, v zime poteší ;)
Moja Astra

Odpovědět