Jak (ne) koupit Astru

Na co vše si dát pozor, rady při koupi ze zahraničí a další
machy
Příspěvky: 122
Registrován: 16 lis 2008, 18:16

Re: Jak (ne) koupit Astru

Příspěvek od machy » 19 dub 2010, 22:29

docela zajimavy cteni jak bezpecne koupit auto v Nemecku pres internet je zde:

http://www.sichererautokauf.de

Reklama
 

Uživatelský avatar
franke_cz
Příspěvky: 65
Registrován: 22 pro 2009, 17:03
Bydliště: Brno

Re: Jak (ne) koupit Astru

Příspěvek od franke_cz » 20 dub 2010, 07:36

corsaczek píše:Už sem to našel:
http://forum.opel-astra-h.cz/viewtopic.php?f=34&t=1319

Místní člen franke_cz má od nich auto a zdá se spokojenej :)
Ano, přesně tak. Je to www.autobazar-budget.cz, kluci tady na fóru inzerovali v sekci prodám auto. Když se k nim podíváš na stránky, zjistíš, že májí převážně Opely. Já jsem spokojenej, servisní historii do posledního puntíku mi vyjeli přímo od nich ze systému. Kilometry seděj, chybovník i po půl roce pořád prázdný. Kontrolováno členem RomanK, který mi to rovněž posvětil.

Jinak bych chtěl upozornit na pochybné inzeráty s podezřele nízkou cenou. Pamatuju si například jeden v Sauto.cz. Měli tam moc pěknou Astru H dotaženou z němec za fakt slušný peníze. Vzal jsem si v práci den volna a rozhodoval se kam zajet (tohle bylo v ČB, nebo do Ostravy). Nakonec jsem jel do Ostravy, autobazar škodovky - Autocentrála (naprosto otevřeně lžou do inzerátu, na ty taky bacha, škoda zbytečné cesty). RomanK mi radil, ať to auto v ČB neberu, prej 1.9CDTi 88kW 16V je problémovej motor, navíc se blížily drahé údržby. Auto zanedlouho někdo koupil a pak se hned objevilo zpátky na Sauto, pod jiným majitelem a jinou, nižší cenou. Každýmu je asi jasný, že v tom byl nějakej zoubek. :shock:
Opel Astra H Caravan 11/2006, 1.6 16V 77kW Z16XEP (2009-2017)
Volkswagen Touran 04/2017, 1.4TSI 110kW (2017-)

Uživatelský avatar
Danken
Příspěvky: 27
Registrován: 17 dub 2010, 07:28
Bydliště: Moravskoslezký kraj

Re: Jak (ne) koupit Astru

Příspěvek od Danken » 20 dub 2010, 19:14

Zkoušel jsem jim napsat na www.autobazar-budget.cz a ptal jsem se na jednu z Astru. Zatím mi neodpověděli, ptal jsem se na hodně věci najednou, tak jsem je snad neodrovnal. Ve čtvrtek budu mít cestu do Prahy, tak se mi třeba podaří na auta kouknout. Bohužel je Praha pro mě trochu z ruky, abych se sem bez problémů dostal. Tak uvidíme.
A co zkušenosti s dovozci aut přímo ze zahraničí?
Astra Caravan r.v.2006 1.6/77kW

Uživatelský avatar
janda82
Příspěvky: 268
Registrován: 04 čer 2009, 14:51
Bydliště: Zilina

Re: Jak (ne) koupit Astru

Příspěvek od janda82 » 20 dub 2010, 20:14

martas09 píše: Tady jsem by 2x: je to kolem ulice Fuggerstraße, Nürnberg, Germany

Hod si to do Google map a uvidis, ze je to misto kde je bazar vedle bazaru. Obchazis to tak pul dne. Vetsina je toho venku na ulicich, ale byly tam i haly plne aut. Samozrejmne ze auta prodavaji i arabaci, rusove atd., ale v nemecku se jim zije dobre a vetsinou neriskujou vyhosteni kuli nejakym podvodum. V nemecku je staceni tachometru trestne, narozdil od nas. Jinak je bezne ze s autem je serviska + faktury za velke zasahy (treba rozvody) kde je uveden VIN kod. Je tam taky dost aut dovezenych z francie (hlavne znacky Ford), ale to poznas podle papiru.
Ja som kupoval od rusakov v jednej hale v Nürnbergu, komplet papiere zo servisnych prehliadok spolu zo servisnou knizkou, dva kluce. Nemali problem z vycitanim chyb cez plyn brzda, meranim hlbky farby, skusobnou jazdou. Kilometre sedia z riadiacou jednotkou.
Sprostredkovavali predaj jednej velkej nemeckej firme z nabytkom, mali od nich vtedy 3 kusy.
Astra H Caravan 1.7 CDTi (17DTH), 6xABG, ABS, ESP, PDC, Fog Lights, BC + Check Control, CD70+CID
Astra G Hatchback 1.7 TD (1.7TD) 1999-2008 R.I.P.
Diagnostika MDI, OPCOM, LAUNCH X431
Servis mobilných telefónov všetkých značiek

Tereza
Příspěvky: 692
Registrován: 26 zář 2009, 13:26
Bydliště: Praha

Re: Jak (ne) koupit Astru

Příspěvek od Tereza » 30 dub 2010, 11:45

Dankene, pokud chceš auto v Čechách, tak doporučuju (ještě jako jinej člen tady) tenhle bazar: www.rupexim.cz. Jsou to skončený leasingy (někdy najdeš i roční auta, když ho někomu sebrali že neplatil), tim pádem to bejvá první majitel. Máme od nich auto, jedno naše tam šlo, už jsem to tady psala, Vectra v splný palbě, 3 roky stará, ale se 190 tis km a fakt jí s tim prodali. Jen tam bejvaj autíčka tohohle typu v horší výbavě, Audi tam seženeš už líp vybavenou. Jednání v bazaru taky super. Mám to pár kilometrl od domu, takže kolem toho denně jezdim a ty bych vážně doporučila.

Jinak, Německo je dobrá volba, ale člověk nesmí bejt línej a musí si předem zjistit co a jak. V létě tam možná pojedeme s přítelem pro nový auto, i to co má ted jsme koupili tam. Ale jeli sme najistotu, vybrali v Čechách, já tam zavolala a domluvila to, pak už byla jen cesta. Ale daleká, byl to Stuttgart.
Moje holka: Astra H, hatchback, 2006, 1.3 cdti 66 kW

Uživatelský avatar
Danken
Příspěvky: 27
Registrován: 17 dub 2010, 07:28
Bydliště: Moravskoslezký kraj

Re: Jak (ne) koupit Astru

Příspěvek od Danken » 02 kvě 2010, 20:02

Všem děkuji za pomoc. Už jsme problém s Astrou vyřešili. Celou dobu jsme měli v záloze kontakt na člověka, který táhá auta ze zahraničí. Zkontaktoval jsem ho i člověka, co mi doporučil vojta(tímto mu děkuju, že s ochotou odpovídal na moje otravné otázky :) ). Nakonec ten náš dovozce byl rychlejší. Vybrali jsme auto na mobile.de které bylo ve Furthu, vzhledem k tomu, že jeho příbuzný bydlí ve vedlejší vesnici, tak to otestoval, projel, zablokoval a do týdne jsme už v něm odjížděli. Tak trochu pro nás šok, že to bylo až tak moc rychle, ale máme k tomu kompletní dokumentaci od uvěřitelné servisní knížky přes faktury za opravy, tak snad jo.
No, snad v naší Astře budeme jezdit dlouho a spokojeně.
Ještě jednou děkuji za pomoc
Astra Caravan r.v.2006 1.6/77kW

Uživatelský avatar
Midzi
Příspěvky: 2636
Registrován: 29 bře 2010, 09:31
Bydliště: Bratislava

Re: Jak (ne) koupit Astru

Příspěvek od Midzi » 02 kvě 2010, 20:17

tak gratulujem a tesim sa na fotky
Astra H combi 1,9cdti 88kW Cosmo automat

Moja prvá Astra

Obrázek

dada11
Příspěvky: 2
Registrován: 28 črc 2010, 23:46
Bydliště: Most

Re: Jak (ne) koupit Astru

Příspěvek od dada11 » 26 zář 2010, 07:46

Všiml jsem si že většina dovezených Aster je právě na Moravě. Pojedu si pro ní asi v listopadu, může mi nějdo poradit dobrý bazar okolí Brna ????? Tam je těch aut nejvíce. Děkuji

Uživatelský avatar
Werewolf
Příspěvky: 1042
Registrován: 30 zář 2010, 22:57
Bydliště: Loket - Karlovy Vary

Re: Jak (ne) koupit Astru

Příspěvek od Werewolf » 02 říj 2010, 16:53

Tady jsem by 2x: je to kolem ulice Fuggerstraße, Nürnberg, Germany

Hod si to do Google map a uvidis, ze je to misto kde je bazar vedle bazaru. Obchazis to tak pul dne. Vetsina je toho venku na ulicich, ale byly tam i haly plne aut. Samozrejmne ze auta prodavaji i arabaci, rusove atd., ale v nemecku se jim zije dobre a vetsinou neriskujou vyhosteni kuli nejakym podvodum. V nemecku je staceni tachometru trestne, narozdil od nas. Jinak je bezne ze s autem je serviska + faktury za velke zasahy (treba rozvody) kde je uveden VIN kod. Je tam taky dost aut dovezenych z francie (hlavne znacky Ford), ale to poznas podle papiru.
Prosimtě, chci se tam jet podívat, nevíš jak tam mají otevřeno? Maj tam i v neděli o víkendech kdykoli? Na netu to hledat ani nebudu, jelikož německy si neumim ani prdnout a musim si vzít kámoše, kterej by si musel brát přes týden dovolenou na to...

Odpovědět