nejde otočit zapalování

Od klimatizace až po xenony
Uživatelský avatar
vojta
Příspěvky: 2754
Registrován: 29 led 2009, 18:24
Bydliště: Liberec
Kontaktovat uživatele:

Re: nejde otočit zapalování

Příspěvek od vojta » 15 kvě 2014, 21:32

tak si našetři na novou spínačku než s tim pojedeš někam třeba do chorvatska a už nenastartuješ 8-)
Zprávy pouze emailem na info zavináč doopla.cz
_________________
Astra G 3dv. Z16XE Automat
Astra G 3dv. Z20LET OPC

DoOpla.cz – Opel originální díly, příslušenství a oleje Opel

Reklama
 

Uživatelský avatar
wiki133
Příspěvky: 128
Registrován: 12 črc 2013, 23:33
Bydliště: Topoľčany

Re: nejde otočit zapalování

Příspěvek od wiki133 » 15 kvě 2014, 23:18

Každopádne našetriť na novú spínačku.
Neviem, či je rozumné striekať zámky rôznymi olejmi a pod. Oleje vyschýnajú a lepia. Takže je to riešenie na čas aj keď možno čisto silikonoý olej, by nemusel byť na zahodenie. V lepšom prípade sa stane, čo mne na kadette na dverovom zámku, že bol tak zalepený a špinavý, že som ho už po rozobratí nevedel vyčistiť, aby fungoval ako má, a stále šiel otvoriť, kde čím aj paličkou alebo hoc akým klúčom (nebyť detí pri baráku a susedy, čo ich sledovala by som ani o tom nevedel, otvorili mi auto a hrali sa tam)

Na zámky by sa malo používať suché mazanie podľa info. čo sa ku mne dostalo a to najlepšie grafitové. (doma dostupné riešenie nastrúhaná tuha z ceruzky je vraj naj. liek na zámky a že neni na škodu čas od času prebehnúť klúč=dosadacie plochy ceruzkou, ako prevenciu, samoška aj je už klúč a zámok vydratý tak nepomôže nič len výmena ;) )
EX Opel kadett 1,6D, Opel vectra B 1,6 16V CD, Opel astra H caravan 1,9CDTI 74KW 11/2009 (elegance)

Uživatelský avatar
Westler
Příspěvky: 907
Registrován: 04 led 2010, 18:26
Bydliště: CR - Morava

Re: nejde otočit zapalování

Příspěvek od Westler » 16 kvě 2014, 10:02

wiki133: zadny strouhani tuzky, v kdejaky samosce normalne prodavaji grafitove spreje primo na zamky 8-)
Astra • 1.6 • Enjoy • Easytronic • 2009 • 17"

Odpovědět