Prosba - zamčená nádrž - hotovo

Zde řešíme vše co se týká interiéru a exteriéru mimo tzv. tuningu a stylingu, na to máme jinou sekci...
Uživatelský avatar
Halis
Příspěvky: 209
Registrován: 30 srp 2011, 20:51
Bydliště: Mělník

Re: Prosba - zamčená nádrž - hotovo

Příspěvek od Halis » 02 dub 2014, 16:51

RE robko: asi jsi na to již přišel sám, ale povolíš dva torxy (vruty) na levém vnitřním boku otevřeného víčka a vytáhneš ven i s konektorem a káblem celý elektromotorek- teda pokud ti to ten kabel pustí a nebude někde uchycenej elektropáskou .
Opel Zafira B, Z19DTH, 2006

Obrázek

Reklama
 

Uživatelský avatar
hazmec
Příspěvky: 670
Registrován: 31 srp 2011, 11:37
Bydliště: Brno - Jih

Re: Prosba - zamčená nádrž - hotovo

Příspěvek od hazmec » 21 dub 2014, 14:42

Dnes jsem montoval druhé světýlko pro osvětlení kufru, tak jsem nafotil ten motorek zevnitř.
Pokud se motorek poláme, tak se dá demontovat při troše štěstí z průlezu pro povolení zadního pravého světla. Pokud se vám to nepodaří ( jednou rukou je to fakt opruz), bude nutné demontovat horní lištu ( na fotce visí z hora), poté obložení kolem pravého okýnka kufru. Tyto díly se pouze vycvaknou. Demontovat pravé obložení s dráhou rolety, na té je nutné odšroubovat horní lyžinu flex organizéru (nebo krytky kdo ji nemá) odšroubovat 1 torx v prohlubni kde drží roleta a 1 rorx u zadního sloupku, poté vycvaknout. Tapec pak stačí vyhnout pro demontáž motorku.
demontované díly pro přístup k motorku
demontované díly pro přístup k motorku
Na motorku rozepřít packy po obou stranách do boku ( červené šipky ) a potom motorek vytáhnout směrem k zadním světlům ( modrá šipka)
motorek centrálu víčka nádrže
motorek centrálu víčka nádrže
Snad to někdy někomu pomůže.
Opel Astra H Caravan 1,7CDTi 74kW Z17DTH 2/2005 Elegance
http://forum.cars.cz/opel-astra-h/viewtopic.php?f=41&t=3557
OPCOM China Clon

Uživatelský avatar
Oněgin
Příspěvky: 160
Registrován: 06 črc 2011, 15:03
Bydliště: Kroměříž
Kontaktovat uživatele:

Re: Prosba - zamčená nádrž - hotovo

Příspěvek od Oněgin » 01 črc 2014, 17:47

Tak se mi víčko šprajclo v Lucembursku, kde jsem na benzince po 10 minutách vytekl a chtěl víčko vypáčit. Nakonec mě kamarádi přesvědčili vycouvat od stojanu a vyskládat kufr (což stějně k ničemu nebylo). Nakonec se nožíkem podařilo za stálého odemykání a zamykání závoru rozchodit, takže se víčko otevřelo. Jak jsem ale zjistil, teď se zase nezavírá :( Prý se to ale stává i v lepších rodinách, třeba u Superbu.
Zafira B Sport, 1,9 CDTI, 110 kW, Cosmo, panorama, DVD 90 NAVI, MKJ, adapt. xenony, park. asistent, vyhř. sedačky, flex lišty atd. r.v. 2006
Daewoo Nubira Wagon, 1,6 16V, 77 kW, r.v. 1998

Uživatelský avatar
Oněgin
Příspěvky: 160
Registrován: 06 črc 2011, 15:03
Bydliště: Kroměříž
Kontaktovat uživatele:

Re: Prosba - zamčená nádrž - hotovo

Příspěvek od Oněgin » 01 črc 2014, 17:49

Ještě jeden dotaz - u garďáka se mi jednou stalo, že jsem nějakým záhadným způsobem zaměnil klíček od nádrže. Tam se ale problém vyřešil tak, že se odklopila zadní lavice, kde byl v podlaze velký "špunt", po jehož vyndání se dalo natankovat přímo do nádrže. Předpokládám, že u Zafiry něco podobného asi možné není. Nebo jo?
Zafira B Sport, 1,9 CDTI, 110 kW, Cosmo, panorama, DVD 90 NAVI, MKJ, adapt. xenony, park. asistent, vyhř. sedačky, flex lišty atd. r.v. 2006
Daewoo Nubira Wagon, 1,6 16V, 77 kW, r.v. 1998

Odpovědět