Zafira na plyn (propan butan LPG)

Co nenajdete na fóru v sekcích Astra H, pravděpodobně to bude zde.
Uživatelský avatar
Midzi
Příspěvky: 2636
Registrován: 29 bře 2010, 09:31
Bydliště: Bratislava

Re: Zafira na plyn (propan butan LPG)

Příspěvek od Midzi » 11 pro 2011, 00:21

Co som sa ja rozpraval o spotrebe plynu tak je to vzdy viac ako benzinu. Upozornovali ma na to aj montazne firmy. Skus napisat Mazzimu. On plyn dorabal v lete tak ti bude vediet povedat ci mu stupla spotreba.
Astra H combi 1,9cdti 88kW Cosmo automat

Moja prvá Astra

Obrázek

Reklama
 

Uživatelský avatar
RomanK
Příspěvky: 1118
Registrován: 04 kvě 2008, 13:30
Bydliště: Brno
Kontaktovat uživatele:

Re: Zafira na plyn (propan butan LPG)

Příspěvek od RomanK » 11 pro 2011, 10:44

Už z principu je jasné, že displej nemůže měřit spotřebu plynu, když dostává údaje z benzínových vstřikovačů. Data pro provoz na plyn jsou jiná a pro dosažení ideálního poměru vzduch/palivo je potřeba více plynu než benzínu na stejný objem vzduchu. Proto je spotřeba plynu vždy vyšší než spotřeba benzínu. A čekat, že auto s motorem u kterého je spotřeba benzínu okolo 8 litrů bude jezdit na plyn s menší spotřebou je případ pro docenta Chocholouška.
Diagnostika TECH 2 a GM MDI, programování a resetování řídících jednotek, zjišťování security kódů k jednotkám
http://www.carteam.cz tel: 777620300 nebo 777620301

Uživatelský avatar
Superbobo75
Příspěvky: 17
Registrován: 06 črc 2008, 17:17

Re: Zafira na plyn (propan butan LPG)

Příspěvek od Superbobo75 » 11 pro 2011, 11:58

Panové hned mě nezatracujte ;) Našel jsem si tuto tabulku na internetu http://www.lpg.szm.com/cotoolpg.htm kde se píše, že spotřeba v zimě je cca o 20% vyšší a v létě 15% vyšší než u benzínu. Čili na benzín by to bylo kolem cca 6,7l/100km což je pěkné u nazajetého motoru. Nečekal jsem že to ten palubní počítač tak zkreslí, bylo mi původně řečeno že by to mělo ukazovat skoro stejně :) Zeptám se tedy Romana jinak: to co mi ukazoval PP ukazuje spotřebu kdybych jel na benzín? nebo nemá cenu PP vůbec řešit pokud jedu na plyn, protože to nemá reálnou hodnotu ani pro jeden systém?

Ale když tu napíše někdo kdo má plyn své zkušenosti, tak se nebudu zlobit :D
Opel Zafira 1.8 Easytronic (2011) / LPG Landi Renzo
Prodáno - Opel Astra H Caravan 1.6 Easytronic (2006)

Uživatelský avatar
Midzi
Příspěvky: 2636
Registrován: 29 bře 2010, 09:31
Bydliště: Bratislava

Re: Zafira na plyn (propan butan LPG)

Příspěvek od Midzi » 11 pro 2011, 13:50

na PP by som sa nespoliehal, ale na kazde tankovanie. A mas pokoj.
Astra H combi 1,9cdti 88kW Cosmo automat

Moja prvá Astra

Obrázek

Uživatelský avatar
mazzi
Příspěvky: 138
Registrován: 13 kvě 2010, 23:02
Bydliště: Bardejov, Prešov, Strážske (Slovensko)
Kontaktovat uživatele:

Re: Zafira na plyn (propan butan LPG)

Příspěvek od mazzi » 12 pro 2011, 09:36

Podla toho ako to dlhodobo sledujem, tak mam spotrebu plynu okolo 8,5 litra/100km +-.
Podla mojho nazoru BC ukazuje udaje ako keby si isiel na benzine. Ja sledujem BC len kvoli svojej informacii. Viem podla toho priblizne ako jazdim, lebo rok som jazdil na benzine odkedy som kupil auto, takze viem aku som mal spotrebu. Obycajne cesty asi 6,5, mesto aj 10, dialnice 7,5 az 8 benzinu. Nemam sest kvalt, tak na dialniciach je to citit v spotrebe. Teraz mam na BC na 1000km dlhodobu spotrebu benzinu 7 litrov a s LPG to vychadza nejak na 8,5 ako som pisal.
Z dlhodobeho hladiska mi vychadza spotreba LPG zhruba o 14% vyssia ako s benzinom.
Inak neviem, co by som ti este napisal. Na LPG mi prepina, ked mam motor na teplote 40 stupnov.
V lete mi to prepinalo takmer ihned, teraz v zime prejdem aj 2km kym prepne...na zaciatku sa snazim zohriat motor v otackach asi 2500 a ked mi prepne, tak uz idem klasika podla chuti.
Zatial mam asi viac ako 11 000 km najazdenych, zatial som nemal problem a zda sa mi, ze aj spotreba isla trochu nizsie o nejake deco alebo dve.
Opel Astra GTC 1.8 2006 103 kW powered by LPG
OP-COM

Uživatelský avatar
HokiKoki
Příspěvky: 18
Registrován: 08 črc 2010, 19:35

Re: Zafira na plyn (propan butan LPG)

Příspěvek od HokiKoki » 23 pro 2011, 21:51

Mám Zafču 1,8 103 kW a už jako 3. v pořadí má LPG. Jako první jsem měl 1,6 MPI Felicii Combi a pohoda. Přepínání na LPG bylo podle otáček (nad 2000) a vstřik do sání. Spotřebu jsem tehdy nijak zvlášť nepřepočítával. Vyrobil jsem si tabulku spočítal náklady a jezdil. Dálnici běžně 160 km/h. Nádrž měla kolem 36 lt a dojezd byl kolem 450 km, rekord jsem měl 520 km. Pak přišla Astra G 1,6 Caravn. Když jsem přišel na to, že to papká cca 10-14 lt/100 km tak jsem šel opět do LPG. Tady už byli vstřiky a přepínání až po zahřátí motoru na nějakou nastavenou hodnotu (kolem 40 st.) Nádrž cca 38 lt, teď už si to nepamatuji a dojezd opět kolem 400-450 km.
Teď mám Zafču 2007 a STAG 300 Premium. Vstřikování, vlastní ŘJ, přimazávání ventilů FlashLube a já nevím co ještě. Z počátku jsem na nádrž 38-39 lt dojel opět klasických cca 400-450 km, před nedávnem (cca srpen) jsem to nechal poopravit, motor měl informaci z ŘJ že je bohatá směs tak ubíral na benzínu. Následek byl, že za studena mi to chvilku kuckalo a nechtělo jet. Než to ŘJ dopočítala poslala tam tolik benzínu kolik motor potřeboval. Po opravě a nahrátí nového SW i do ŘJ motoru u Oplu jsem se trochu zaleknul spotřeby dle BC. Míval jsem tam hodnoty kolem 6,7 lt/ 100 km. Teď mi tam naskauje hodnota běžně kolem 8-9,5 lt/100 km. Beru to ale klasicky na nádrž. Teď tankuji většinou kolem 41 - 43 lt. A dojezd - 480 - 520 km. A to mluvím o spotřebě teď v zimě. Většinou jezdím v podstatě v plně obsazeném voze. Někdy jedu v 6 lidech a trasa má 50 km více méně rovina, jen tu a tam kopeček cca 20 max 40 m. Tak si myslím, že na auto které má 1,9 t plus osoby (a já nejsem žádný vychrtlenec :) ) Když ta se koukni na toto http://www.spritmonitor.de/de/detailansicht/429411.html a tam najdeš a spočítáš si to z jednotlivých tankování.
Nevedu to jen kvůli tomu abych se někde chlubil spotřebou ale spíše kvůli tomu abych věděl jak starý benzín mám v autě, kolik nádrží LPG jsem mezi tankováním benzínu vyjel aby se nic nepřehánělo. Na Astře jsem totiž kvůli motoru tankovával v drtivé většině Shell V power. Teď už je to většinou Benzina nebo OMW či Shell. Mám dobrého chlápka, který to LPG dělá již fakt dlouho, baví ho to a mám s ním opravdu jen dobré zkušenosti. A na spotřebě i chodu motoru je to poznat. Na tom LPG už jezdíme od 27.10.2010. To jsem to zajel. A zrovna na Slovensko takže za prodloužený víkend plus výlet do Brna 1250km a po kontrole prohlášení, že to sedlo úplně skvěle. Křivky benzínu a LPG se skoro plynule překrývali, když to otestoval. Takže osobně mám hlavně dobré zkušenosti. špatné mám spíše z LPG stanice, kde jsem někde u Pelhřimova natankoval u kávičkových paniček u nějaké "PNS stánku s LPG", což mě ale mělo varovat, a ucpali se i vstřiky. A celou dovču jsem pak musel jezdit jen na benzín. Takže asi tak. Snad ti to bude takhle stačit.
HokiKoki
Opel ZAFIRA 1.8-103 KW 8/2007, pamorama,klima, Navi,ESP,park.asist.,polokůže,4x el.okna,LPG-STAG 300Premium

Uživatelský avatar
dogee
Příspěvky: 738
Registrován: 25 zář 2010, 00:18
Bydliště: Brno

Re: Zafira na plyn (propan butan LPG)

Příspěvek od dogee » 27 pro 2011, 09:19

kdepak máte nádrž na LPG? namísto rezervy?

vencator
Příspěvky: 722
Registrován: 18 úno 2011, 01:18
Bydliště: Hradec Králové

Re: Zafira na plyn (propan butan LPG)

Příspěvek od vencator » 27 pro 2011, 11:13

Jak se ti povedlo jezdit s A G Caravan 1,6 za 10-14litru :D to pak chapu ze si sel do LPG ja s tim motorem dam max 11-12 a to kdyz jedu po meste a specham :D jinak jezdim kolem 7,5-8,5 litru
Opel Vectra B 1,6 16V 74kw 1999
Opel Zafira B 1,9 8V CDTI 88kW 2006

nomadm
Příspěvky: 37
Registrován: 01 úno 2012, 22:30

Re: Zafira na plyn (propan butan LPG)

Příspěvek od nomadm » 02 úno 2012, 22:40

HokiKoki píše:Mám Zafču 1,8 103 kW a už jako 3. v pořadí má LPG. Jako první jsem měl 1,6 MPI Felicii Combi a pohoda. Přepínání na LPG bylo podle otáček (nad 2000) a vstřik do sání. Spotřebu jsem tehdy nijak zvlášť nepřepočítával. Vyrobil jsem si tabulku spočítal náklady a jezdil. Dálnici běžně 160 km/h. Nádrž měla kolem 36 lt a dojezd byl kolem 450 km, rekord jsem měl 520 km. Pak přišla Astra G 1,6 Caravn. Když jsem přišel na to, že to papká cca 10-14 lt/100 km tak jsem šel opět do LPG. Tady už byli vstřiky a přepínání až po zahřátí motoru na nějakou nastavenou hodnotu (kolem 40 st.) Nádrž cca 38 lt, teď už si to nepamatuji a dojezd opět kolem 400-450 km.
Teď mám Zafču 2007 a STAG 300 Premium. Vstřikování, vlastní ŘJ, přimazávání ventilů FlashLube a já nevím co ještě. Z počátku jsem na nádrž 38-39 lt dojel opět klasických cca 400-450 km, před nedávnem (cca srpen) jsem to nechal poopravit, motor měl informaci z ŘJ že je bohatá směs tak ubíral na benzínu. Následek byl, že za studena mi to chvilku kuckalo a nechtělo jet. Než to ŘJ dopočítala poslala tam tolik benzínu kolik motor potřeboval. Po opravě a nahrátí nového SW i do ŘJ motoru u Oplu jsem se trochu zaleknul spotřeby dle BC. Míval jsem tam hodnoty kolem 6,7 lt/ 100 km. Teď mi tam naskauje hodnota běžně kolem 8-9,5 lt/100 km. Beru to ale klasicky na nádrž. Teď tankuji většinou kolem 41 - 43 lt. A dojezd - 480 - 520 km. A to mluvím o spotřebě teď v zimě. Většinou jezdím v podstatě v plně obsazeném voze. Někdy jedu v 6 lidech a trasa má 50 km více méně rovina, jen tu a tam kopeček cca 20 max 40 m. Tak si myslím, že na auto které má 1,9 t plus osoby (a já nejsem žádný vychrtlenec :) ) Když ta se koukni na toto http://www.spritmonitor.de/de/detailansicht/429411.html a tam najdeš a spočítáš si to z jednotlivých tankování.
Nevedu to jen kvůli tomu abych se někde chlubil spotřebou ale spíše kvůli tomu abych věděl jak starý benzín mám v autě, kolik nádrží LPG jsem mezi tankováním benzínu vyjel aby se nic nepřehánělo. Na Astře jsem totiž kvůli motoru tankovával v drtivé většině Shell V power. Teď už je to většinou Benzina nebo OMW či Shell. Mám dobrého chlápka, který to LPG dělá již fakt dlouho, baví ho to a mám s ním opravdu jen dobré zkušenosti. A na spotřebě i chodu motoru je to poznat. Na tom LPG už jezdíme od 27.10.2010. To jsem to zajel. A zrovna na Slovensko takže za prodloužený víkend plus výlet do Brna 1250km a po kontrole prohlášení, že to sedlo úplně skvěle. Křivky benzínu a LPG se skoro plynule překrývali, když to otestoval. Takže osobně mám hlavně dobré zkušenosti. špatné mám spíše z LPG stanice, kde jsem někde u Pelhřimova natankoval u kávičkových paniček u nějaké "PNS stánku s LPG", což mě ale mělo varovat, a ucpali se i vstřiky. A celou dovču jsem pak musel jezdit jen na benzín. Takže asi tak. Snad ti to bude takhle stačit.

nakolik prisla ta prestavba na LPG?

Pavel V.
Příspěvky: 14
Registrován: 19 lis 2011, 18:27
Bydliště: Brno

Re: Zafira na plyn (propan butan LPG)

Příspěvek od Pavel V. » 28 dub 2012, 06:32

Nádrž mám místo rezervy, obsah 51 l.... Teď jenom řeším co s rezervou v kufru, nějak jsem se s jejím umístěním ještě nesmířil. Chci dát dojezdovku na stojato a připevnit ji na bok kufru, ale ne origo na Zafiru B, protože ta se mě tam nevejde na stojato(má průměr 64 cm). Nevíte někdo v jakém Oplu (případně jiné značce) je dojezdovka 5x110 R 15. Potřebuji maximální průměr kola 53 - 54 cm.
ZAFIRA B, r.v.2007, 1,6 XEP, 59000 km.

Odpovědět