Žlutá ikonka Auta s klíčem

Pokud se váš dotaz nehodí do žádné sekce pište jej sem.
Odpovědět
dark
Příspěvky: 862
Registrován: 01 črc 2009, 13:24
Bydliště: Most
Kontaktovat uživatele:

Žlutá ikonka Auta s klíčem

Příspěvek od dark » 01 črc 2009, 13:36

Zdravim,
mám Opel Astra H

Jedná se mi o žlutou ikonu se symbolem auta s klíčem, která značí elektroniku motoru, imobilizer apod. a píši: Pokud se kontrolka rozsvítí po nastartování motoru, došlo k poruše v elektronice motoru. Mě jde o to, že když nastartuju tak tahle ikonka svíti a zhasne současně s kontrolkou Mazání oleje, nebliká nic, jen si myslim, že dřív ta kontrolka zhasle hned a ted po nastartování tu cca vteřinu svíti společně s tlakem oleje a potom obě zhasnou.

Nevim co to má znamenat, protože si myslim, že dřív to zhaslo okamžitě po otačení klíčkem, ted to proste tu vteřinku dýl svíti a pak zhasne.

Víte někdo co s tím, jestli se něco kuje, nebo jestli se něco už podělalo a nebo to je v pořádku ?

Zkoušel jsem brzda,plyn,otočit klíčkem a na displeji kde mám km a mám tam 93000 se mi zobrazí : ECN nebo EON ted si presne nevybavuju a podtim 70 000 km, zadny kody chyby mi to nenapsalo. Dělam tu kontrolu chyby správně ? Nebo to ECN, EON je správně ?
Opel Astra H | hatchback | 1.9 CDTi - 110 kw
DPF off, SILENCER off
Ondra-sek.cz - vše pro cestování s miminkem

Reklama
 

dark
Příspěvky: 862
Registrován: 01 črc 2009, 13:24
Bydliště: Most
Kontaktovat uživatele:

Re: Žlutá ikonka Auta s klíčem

Příspěvek od dark » 02 črc 2009, 13:45

to nikdo neví odpověd? :X
Opel Astra H | hatchback | 1.9 CDTi - 110 kw
DPF off, SILENCER off
Ondra-sek.cz - vše pro cestování s miminkem

Uživatelský avatar
pmo
Příspěvky: 178
Registrován: 13 srp 2008, 15:06
Bydliště: Rosice

Re: Žlutá ikonka Auta s klíčem

Příspěvek od pmo » 02 črc 2009, 17:45

asi ne v pondělí jsem psal podobný dotaz jako ty https://www.opel-astra-h.cz/forum/viewt ... f=19&t=556 a odpověď o chováni kontrolky žádná. Jinak kontrolka se mně chová stejně jako tobě. Občas se stane, že zhasne ještě před nastartováním, většinou ale až po nastartování společně s kontrolkou mazání. Z návodu to jasné není a chová se mně to tak již minimálně rok. Motor mám stejný jako ty 110kW, r.v. 11/2004.
Opel Astra H Caravan, 1.9CDTI 110kW, 11/2004

milans
Příspěvky: 374
Registrován: 28 čer 2008, 13:19
Bydliště: SK-BN/TN

Re: Žlutá ikonka Auta s klíčem

Příspěvek od milans » 02 črc 2009, 18:05

v minulosti som mal problem, ktory suvisel s touto ikonkou, pozri tuto temu
https://www.opel-astra-h.cz/forum/viewt ... f=14&t=237
Opel Astra J ST 1,4T 103kw LPG ( A14NET ), 12/2013
Opel Astra H, hatchback, 1,9 CDTi, 88 kw, Z19DT, r.v. 3/2006

Uživatelský avatar
Oton
Moderátor
Příspěvky: 2697
Registrován: 24 srp 2008, 00:12
Bydliště: Lelekovice ,okr.Brno
Kontaktovat uživatele:

Re: Žlutá ikonka Auta s klíčem

Příspěvek od Oton » 02 črc 2009, 22:37

Ted jsem to zkoušel a zhasnou mi kontrolky mazaní a autíčko tak 3 sekundy po nastartování!Myslím že to bude normální ;) Hlavně když zhasnou a nesvítí dál :mrgreen:

Tereza
Příspěvky: 692
Registrován: 26 zář 2009, 13:26
Bydliště: Praha

Re: Žlutá ikonka Auta s klíčem

Příspěvek od Tereza » 02 říj 2009, 15:28

Oton píše:Ted jsem to zkoušel a zhasnou mi kontrolky mazaní a autíčko tak 3 sekundy po nastartování!Myslím že to bude normální ;) Hlavně když zhasnou a nesvítí dál :mrgreen:
Neni to normální. Žádný jiný auto to nedělá, schválně sem to zkoušela. U mě je to teda ještě spojený s tim, že ta kontrolka někdy zabliká a nastartovat nejde (viz téma otočení klíčkem a nic se neděje). Jen dvakrát se mi stalo, že to nastartovalo jak mělo, tzn. že zhasli ty oranžový kontrolky ještě před startem, pak už nikdy. A taky mi zhasínaj po startu všechny tři najednou - mazání, klíček s autíčkem a ten oranžovej několikaúhelník, kterej nevim co je..
Ale máč pravdu, aspon že pak vůbec zhasnou..
Moje holka: Astra H, hatchback, 2006, 1.3 cdti 66 kW

sekiller
Příspěvky: 72
Registrován: 27 črc 2009, 10:27
Bydliště: Bratislava
Kontaktovat uživatele:

Re: Žlutá ikonka Auta s klíčem

Příspěvek od sekiller » 02 říj 2009, 15:36

ak kotrolka zhasne az po nastartovani, znamena to, ze je v systeme zapisana nejaka chyba. Problem s klucom a podobne. Ta chyba nemusi byt uz ani pritomna, ale kym sa nevymaze, tak ta kontrolka stale svieti.
Staru chybu staci vymazat cez tech2 a kontrolka sa bude spravat ako predtym (zhasne spolu s kotrolkami airbagu a ostatnymi este pred nastartovanim).
Ak je to ale napriklad problem s klucom, tka pri prvom nasledujucom neuspesnom nastartovani sa ta chyba opat zapise, kontrolka zasvieti a kym sa to opat nevymaze, tak bude veselo svietit dalej. Nakoniec, je to predsa taka optimisticka oranzova(zlta) :)
Zafira B Z19DT COSMO 88kw
DVD90 navi EU 2009

dark
Příspěvky: 862
Registrován: 01 črc 2009, 13:24
Bydliště: Most
Kontaktovat uživatele:

Re: Žlutá ikonka Auta s klíčem

Příspěvek od dark » 02 říj 2009, 15:39

Tereza píše:
Oton píše:Ted jsem to zkoušel a zhasnou mi kontrolky mazaní a autíčko tak 3 sekundy po nastartování!Myslím že to bude normální ;) Hlavně když zhasnou a nesvítí dál :mrgreen:
Neni to normální. Žádný jiný auto to nedělá, schválně sem to zkoušela. U mě je to teda ještě spojený s tim, že ta kontrolka někdy zabliká a nastartovat nejde (viz téma otočení klíčkem a nic se neděje). Jen dvakrát se mi stalo, že to nastartovalo jak mělo, tzn. že zhasli ty oranžový kontrolky ještě před startem, pak už nikdy. A taky mi zhasínaj po startu všechny tři najednou - mazání, klíček s autíčkem a ten oranžovej několikaúhelník, kterej nevim co je..
Ale máč pravdu, aspon že pak vůbec zhasnou..
Já bych tohle nějak moc neřešil, protože kontrolky zhásínají všem úplně jinak. Mě taky asi 2-3 sekundy zhasne žlutý autíčko s klíčkem, mazání a dobíjení, v tátovo astře mu místo klíčku zase svítí s dobíjenim, mazáním, ESP a pak současně zhasne jako to dělá mě s tim klíčkem. Pak tu polovina z vás píše, že jim to svití už od začátku co to auto koupili po startu a pak to zhasne s mazanim, dobijenim a ostatní zase, že jim to zmizi hned po nastartování.
Mě auto funguje tak jak má, žádnej problém s ničim nemám, takže to řešit nebudu.
Naposledy upravil(a) dark dne 02 říj 2009, 16:07, celkem upraveno 2 x.
Opel Astra H | hatchback | 1.9 CDTi - 110 kw
DPF off, SILENCER off
Ondra-sek.cz - vše pro cestování s miminkem

dark
Příspěvky: 862
Registrován: 01 črc 2009, 13:24
Bydliště: Most
Kontaktovat uživatele:

Re: Žlutá ikonka Auta s klíčem

Příspěvek od dark » 02 říj 2009, 15:39

sekiller píše:ak kotrolka zhasne az po nastartovani, znamena to, ze je v systeme zapisana nejaka chyba. Problem s klucom a podobne. Ta chyba nemusi byt uz ani pritomna, ale kym sa nevymaze, tak ta kontrolka stale svieti.
Staru chybu staci vymazat cez tech2 a kontrolka sa bude spravat ako predtym (zhasne spolu s kotrolkami airbagu a ostatnymi este pred nastartovanim).
Ak je to ale napriklad problem s klucom, tka pri prvom nasledujucom neuspesnom nastartovani sa ta chyba opat zapise, kontrolka zasvieti a kym sa to opat nevymaze, tak bude veselo svietit dalej. Nakoniec, je to predsa taka optimisticka oranzova(zlta) :)
Na kolik vyjde, smazání ty chyby, aby mi to zhasinalo s airbagem apod.? To mi udělají jen u Opla ?
Opel Astra H | hatchback | 1.9 CDTi - 110 kw
DPF off, SILENCER off
Ondra-sek.cz - vše pro cestování s miminkem

Tereza
Příspěvky: 692
Registrován: 26 zář 2009, 13:26
Bydliště: Praha

Re: Žlutá ikonka Auta s klíčem

Příspěvek od Tereza » 02 říj 2009, 15:45

Dark
Jasně, pokud tě to nezlobí, tak neni třeba to řešit, ale mě už to zlobí, tak bych s tim ráda něco udělala.

Sekiller
Taky mě zajímá jak se ty chyby daj vymazat? Můžu to udělat já sama doma nebo nebo nějak přes diagnostiku/komunikaci s řídící jednotkou..?Píšeš "přes tech2", to nevim co je.
Moje holka: Astra H, hatchback, 2006, 1.3 cdti 66 kW

Odpovědět