celni sklo - cena?

Zde řešíme vše co se týká interiéru a exteriéru mimo tzv. tuningu a stylingu, na to máme jinou sekci...
Odpovědět
Uživatelský avatar
milosh
Administrátor
Příspěvky: 6143
Registrován: 02 kvě 2008, 21:03
Bydliště: Ústecko

Re: celni sklo - cena?

Příspěvek od milosh » 12 črc 2012, 18:24

Jine cidlo pro destak byt nemusi, dnes vyzkouseno, muzes si o tom pocist v tematu o mem Automatickem solarnim caravanu :mrgreen:
SLEDUJ MŮJ OPEL YOUTUBE KANÁL ať ti neutečou nová videa, která budou letos pravidelně vycházet

Reklama
 

Uživatelský avatar
destroyer_svk
Příspěvky: 687
Registrován: 08 úno 2011, 21:22
Bydliště: Galanta - SVK

Re: celni sklo - cena?

Příspěvek od destroyer_svk » 13 črc 2012, 11:27

Jocker píše:Sem si myslel, že na solární musí být jinej deštovej senzor...
Ano,na determalne okno je dazdovy senzor s inym identom.Taktiez treba s Techom (mozno to dokaze aj ópekomp,neviem) nastavit v klimatizacii ze vozidlo je vybavene determalnym sklom,z troch moznosti,kde dve dalsie su normalne sklo a panorama. ;) Takze ak to milosh nespravil,takto by to malo byt podla spravnosti.
Astra H Caravan Cosmo 1,9 CDTI OPC Look
VW Golf Variant VII 1,4 TSI DSG Highline
Škoda Octavia III 2,0 TDI DSG Elegance - ex
Škoda Felicia 1,3 GLX

Uživatelský avatar
milosh
Administrátor
Příspěvky: 6143
Registrován: 02 kvě 2008, 21:03
Bydliště: Ústecko

Re: celni sklo - cena?

Příspěvek od milosh » 13 črc 2012, 11:45

Kdyz mi to funguje bez problemu to mam jeste neco nastavovat? No mrknu na to opcomem ;)
SLEDUJ MŮJ OPEL YOUTUBE KANÁL ať ti neutečou nová videa, která budou letos pravidelně vycházet

Uživatelský avatar
destroyer_svk
Příspěvky: 687
Registrován: 08 úno 2011, 21:22
Bydliště: Galanta - SVK

Re: celni sklo - cena?

Příspěvek od destroyer_svk » 13 črc 2012, 12:02

Ja som nepovedal ze s tym povodnym senzorom Ti to nepojde,ale podla EPC je to tak.S Techom to je asi kvoli tomu aby automaticka klimatizacia vedela ze je tam determalne sklo,ved musi mat predsa inu absorbciu slnecnych lucov.
Astra H Caravan Cosmo 1,9 CDTI OPC Look
VW Golf Variant VII 1,4 TSI DSG Highline
Škoda Octavia III 2,0 TDI DSG Elegance - ex
Škoda Felicia 1,3 GLX

power2
Příspěvky: 2959
Registrován: 17 bře 2011, 22:03

Re: celni sklo - cena?

Příspěvek od power2 » 03 úno 2013, 16:10

Může mi někdo říct, jestli se dělají vůbec čelní skla pro GTC s termoreflexní vrstvou?
Pro 3dv. jsem našel jen variantu PŘEDNÍ SKLO, LAMELÁRNÍ, POHLCUJÍCÍ TEPLO, ZELEŇ TÓNOVANÁ (IDENT GF)

Pro 5dv. tři varianty a to
PŘEDNÍ SKLO, LAMELÁRNÍ
PŘEDNÍ SKLO, LAMELÁRNÍ, POHLCUJÍCÍ TEPLO, ZELEŇ TÓNOVANÁ
PŘEDNÍ SKLO, LAMELÁRNÍ, ODRÁŽÍ TEPLO
A jakej je jakej je rozdíl mezi sklem a sklem pohlcujícím teplo? Mimochodem, vůbec sem nenašel skla s pruhem v EPC, stejně jako sem nenašel černě tónovaný zadní okna, který tam mám a fólie na nich nalepená rozhodně neni. Píšou tam jen zelené tónování. O černém nic.
Přílohy
Výstřižek1.PNG
Výstřižek.PNG

Uživatelský avatar
Radoš92
Moderátor
Příspěvky: 647
Registrován: 18 led 2009, 17:55
Bydliště: Opava
Kontaktovat uživatele:

Re: celni sklo - cena?

Příspěvek od Radoš92 » 03 úno 2013, 18:30

Řekl bych že není rozdíl, že sklo pohlcující teplo je to termoreflexní.
Aktuální: Opel Zafira B 1.8 | Z18XER

Předchozí: Opel Astra G 1.8|X18XE1
Předchozí: Opel Zafira B 1.9 CDTi|Z19DT
Předchozí: Opel Zafira A OPC|Z20LET
Předchozí: Opel Astra G 2.0 Di|X20DTL
Předchozí: Opel Astra G 1.4|Z14XE

Uživatelský avatar
Skrolant
Příspěvky: 523
Registrován: 27 pro 2011, 09:55
Kontaktovat uživatele:

Re: celni sklo - cena?

Příspěvek od Skrolant » 03 úno 2013, 18:48

power2 píše:Může mi někdo říct, jestli se dělají vůbec čelní skla pro GTC s termoreflexní vrstvou?
Pro 3dv. jsem našel jen variantu PŘEDNÍ SKLO, LAMELÁRNÍ, POHLCUJÍCÍ TEPLO, ZELEŇ TÓNOVANÁ (IDENT GF)

Pro 5dv. tři varianty a to
PŘEDNÍ SKLO, LAMELÁRNÍ
PŘEDNÍ SKLO, LAMELÁRNÍ, POHLCUJÍCÍ TEPLO, ZELEŇ TÓNOVANÁ
PŘEDNÍ SKLO, LAMELÁRNÍ, ODRÁŽÍ TEPLO
A jakej je jakej je rozdíl mezi sklem a sklem pohlcujícím teplo? Mimochodem, vůbec sem nenašel skla s pruhem v EPC, stejně jako sem nenašel černě tónovaný zadní okna, který tam mám a fólie na nich nalepená rozhodně neni. Píšou tam jen zelené tónování. O černém nic.


Lamelární - je cizím slovem "vrstvené" - tudíž každé čelní sklo je Lamelární (a v základu čistě průhledné)

Pohlcující teplo - je tmavěji tónované, většinou zeleně - a tudíž se ohřívá slunečním zářením a slouží jako bezvadný radiátor pro ohřev interiého - co pohltí to vyzáří, bohužel i dovnitř

Odráží teplo - má na sobě vrchní pokovenou vrstvu většinou chromu (termoreflexní) - tato vrstva slouží jako zrcadlo a odráží sluneční záření, efekt z dálky je, že sklo mění barvu většinou v odstínu fialové. Je to nejlepší, ale také nejdražší řešení a proto díky kovové vrstvě musí být dešťový senzor s větší citlivostí než na obyčejné sklo.


To admin: :o OMG :mrgreen: :mrgreen: :mrgreen: :mrgreen: :mrgreen: :mrgreen:
Naposledy upravil(a) Skrolant dne 03 úno 2013, 21:00, celkem upraveno 1 x.
Only Flying Is More Beautiful, Pure Passion - OPC
ZAFIRA B OPC - Modrý deník

Uživatelský avatar
Frydex
Moderátor
Příspěvky: 2755
Registrován: 04 kvě 2008, 19:13
Bydliště: Ostrava jak Cyp
Kontaktovat uživatele:

Re: celni sklo - cena?

Příspěvek od Frydex » 03 úno 2013, 21:00

Radoš92 píše:Řekl bych že není rozdíl, že sklo pohlcující teplo je to termoreflexní.
Radoši, přímo z toho slova vyplývá, že nemůže teplo pohlcovat, když je refexní... To je stejné, jako když máš reflexní bundu, taky ti světlo nebude pohlcovat, ale odrážet.. ;)
Frydexova Černá Mamba 1,7 CDTi 92Kw
A je vám jasné, že: "Jak to má kola, nebo kozy, tak s tím budou brzo problémy...." Obrázek

Uživatelský avatar
Radoš92
Moderátor
Příspěvky: 647
Registrován: 18 led 2009, 17:55
Bydliště: Opava
Kontaktovat uživatele:

Re: celni sklo - cena?

Příspěvek od Radoš92 » 03 úno 2013, 21:14

Pravda. :oops:
Aktuální: Opel Zafira B 1.8 | Z18XER

Předchozí: Opel Astra G 1.8|X18XE1
Předchozí: Opel Zafira B 1.9 CDTi|Z19DT
Předchozí: Opel Zafira A OPC|Z20LET
Předchozí: Opel Astra G 2.0 Di|X20DTL
Předchozí: Opel Astra G 1.4|Z14XE

power2
Příspěvky: 2959
Registrován: 17 bře 2011, 22:03

Re: celni sklo - cena?

Příspěvek od power2 » 03 úno 2013, 22:08

Skrolant: Díky za osvětlení problému, pár věcí sem tušil. Takže jestli sem to pochopil dobře, když na sklo pohlcující teplo foukám teplej vzduch, tak by se mělo dřív rozmrazit po celým povrchu, jak normální...
Spíš mi neni jasný, proč u 5dv nabízejí 3 varianty a u 3dv jen jednu. A protože se mi zdá, že v EPC neni všechno, tak se ptám i tady, jestli je pro 3dv sklo s termoreflexí, který bych chtěl, až si nechám měnit sklo.

Odpovědět