Čeština a slovenština v CD70, DVD90, GID a CID displejích

Vše co se týká palubního počítače, navigace, zapojení repro, radia atd..
Odpovědět
Uživatelský avatar
lopuch
Příspěvky: 243
Registrován: 30 kvě 2008, 12:27

Re: Čeština v CD70, DVD90, GID a CID displejích

Příspěvek od lopuch » 09 zář 2009, 10:44

PepoS smekam pred tvojim umenim! Sice nemam navigaci (DVD90, CD70) ve svem aute a tudiz nebudu moci vyuzit tve upravy, ale i tak ctu s velkym obdivem tve prispevky! 8-) Drzim pesti at to dopadne co nejlepe a co nejdrive!
Kdybys potreboval pomoc s prekladem, mam znameho cecha v Italii, tak bych ho mohl zkusit poprosit o preklady.. Snad by byl ochotny.
ASTRA H caravan 1.7CDTI

Oblíbené: http://www.skiparkcervenavoda.cz, http://www.snehoveradlice.eu, http://www.usporanafty.cz

Reklama
 

PepaS
Příspěvky: 911
Registrován: 11 kvě 2009, 11:35
Bydliště: Lysá nad Labem
Kontaktovat uživatele:

Re: Čeština v CD70, DVD90, GID a CID displejích

Příspěvek od PepaS » 10 zář 2009, 13:52

Takže bude možné počeštit i dopravní hlášení TMC (Traffic Message Channel / Kanál dopravních zpráv). Vzhledem k faktu, že TMC je normalizováno normou ISO 14819 a v její druhé části, která jako jediná byla preložena do češtiny, jsou uvedeny všechny události a oznamení, které jsou také normalizované, doufám, že se mi podaří tyto vyzobnout z jiné navigace. V nejhorším případě si koupím normu v PDF a texty vyzobu. TMC hlášení jsou součástí navigačního CD/DVD s map. podklady, tzn. není nutné zasahovat do SW navigace či displeje.
Přílohy
místo "Zprávy" bude "Zpráv"
místo "Zprávy" bude "Zpráv"
http://www.PepaS.cz - vše o češtině, slovenštině a o Modulu Komfortní Jednotky pro OPEL

Uživatelský avatar
swabel
Příspěvky: 2166
Registrován: 14 čer 2009, 02:14
Bydliště: Tvrdošín - SR
Kontaktovat uživatele:

Re: Čeština v CD70, DVD90, GID a CID displejích

Příspěvek od swabel » 14 zář 2009, 08:24

8-) kraaaaaaaaasa!!!!! Len tak dalej...
Insignia ST A20DTH OPC Line AT + Chip, VECTRA C CARAVAN Z19DTH AT - ex, VECTRA C GTS Z19DTH AT - ex , Zafira B OPC - ex, Astra H Caravan OPC Line 2 - ex
Diagnostika GM MDI, pal. PC, SECURITY CODE, RADIO CODE, info@opel-shop.sk, +421 915850900 OPEL-SHOP.SK

martin1.9
Příspěvky: 81
Registrován: 24 srp 2009, 17:49
Bydliště: Semily

Re: Čeština v CD70, DVD90, GID a CID displejích

Příspěvek od martin1.9 » 14 zář 2009, 09:46

Vůbec nechapu jak někdo dokáže takhle pčeštit navigaci.Ja,uplný lajk koukam na to jako na zázrak,hltám písmenko po písmenku.Prostě rados číst.Držím palce ať se to podaří. :shock:
Astroun H Caravan 1.9 CDTi 74kw 2006

http://autoskijoring.msch.cz/

Uživatelský avatar
Mike.S
Příspěvky: 722
Registrován: 08 črc 2009, 22:36
Bydliště: Slovácko - Podluží
Kontaktovat uživatele:

Re: Čeština v CD70, DVD90, GID a CID displejích

Příspěvek od Mike.S » 14 zář 2009, 18:57

jo kluci, my z webu astra-g.cz už PepaSe známe, dokáže počeštit i naše MIDy, ale tohle je fakt pecka, protože je to složitější, řekl bych, že o dost
Old cars:
Škoda 120L
Škoda Felicia Combi LXi

Actual car:
..........Holden Zafira|1.8 16V|Z18XE|by Mike.S.........

PepaS
Příspěvky: 911
Registrován: 11 kvě 2009, 11:35
Bydliště: Lysá nad Labem
Kontaktovat uživatele:

Čeština v CD70, DVD90, GID a CID displejích - VIDEO

Příspěvek od PepaS » 16 zář 2009, 10:44

takže tady máte to slibované ukázkové video: Část I a Část II (použitý kodek je Xvid MPEG-4 TADY).

Jak jsem psal o příspěvek dříve. Ještě schází přeložit a upravit TMC hlášení (na videu zůstaly původní texty v italštině). Doufám, že to nějak inteligentně vyřeším. Zatím jsem nesehnal žádný SW do česky komunikující navigace, takže to spíš vypadá na využití druhé části normy EN 12313 / EN ISO 14819. Pokud se mi podaří tuto sehnat v elektronické podobě, bude možné z této normy texty TMC hlášení vyzobat. Překládat se mi to vážně nechce, jednak toho je hodně a dvanak si překladatelé dali hodně práce s tím, aby překlady byly srozumitelné.

Jak jsem psal dříve, v původním jazyce zůstane ovládání klimatizace a případně komunikace s jednotkou UHP (komunikace s mobilním telefonem). Klimatizace používá pár textů a kvůli nim se do této jednotky nevyplatí zasahovat nehledě na to, že by se možná muselo pájet a možná i leptat. Lokalizovat UHP by byla činnost dosti zajímavá a náročná, ale v tuto chvíli o tom vůbec neuvažuji.

A co dál?

Kód: Vybrat vše

I. etapa – zkušební provoz

Kód: Vybrat vše

II. etapa – překlad TMC zpráv

Kód: Vybrat vše

III. etapa – vyřešení změny SW v displejích s využitím Techu2 (nemyslím tím PC diagnostiku). V tuto chvíli je nutné kvůli změně SW displej z auta demontovat. Starší typy displejů výrobce SiemensVDO (s dvěma řádky při zobrazení palubního počítače) lze programovat s Techem2 nebo MDI

Kód: Vybrat vše

IV. etapa – úprava SW nových barevných displejů Delphi (s třemi řádky při zobrazení palubního počítače). Tyto displeje zatím nelze programovat Techem2, takže změna SW bude vyžadovat jejich demontáž

Kód: Vybrat vše

V. etapa – úprava starších monochromatických displejů GID (s dvěma řádky při zobrazení palubního počítače)

Kód: Vybrat vše

VI. etapa - úprava nových monochromatických displejů GID (s třemi řádky při zobrazení palubního počítače)
Samozřejmě rychlost postupu prací bude závislá na zájmu :D.

Video na YouTube: Část I a Část II
Naposledy upravil(a) PepaS dne 16 zář 2009, 22:19, celkem upraveno 1 x.
http://www.PepaS.cz - vše o češtině, slovenštině a o Modulu Komfortní Jednotky pro OPEL

Uživatelský avatar
Martinmkz
Příspěvky: 27
Registrován: 13 zář 2009, 19:14
Bydliště: Moravský Krumlov

Re: Čeština v CD70, DVD90, GID a CID displejích

Příspěvek od Martinmkz » 16 zář 2009, 19:12

Tak to je bomba, čeština v navigaci je úplně skvělá, Já bych o to zájem měl. Kdy a za kolik to bude? Jak se to bude instalovat, Jestli jako hlasová čeština, tak to by bylo skvělé :)
Opel Zafira B COSMO 1,9 CDTI 110 kW Panorama, CD 70 NAVI, r.v. 03/2006

Pedros
Příspěvky: 21
Registrován: 30 črc 2008, 14:16
Bydliště: Litoměřice

Re: Čeština v CD70, DVD90, GID a CID displejích

Příspěvek od Pedros » 16 zář 2009, 20:19

Ahojky tak já mám taky zájem. Jinak na stánkách http://forum.renaultclub.cz/viewtopic.p ... &start=700 Jsou nové mapy 09/10 a jsou funkční. :idea:
Zafira B 1,9 CDTi
Fiat Marea 1,9 JTD
Honda Transalp 650

Uživatelský avatar
swabel
Příspěvky: 2166
Registrován: 14 čer 2009, 02:14
Bydliště: Tvrdošín - SR
Kontaktovat uživatele:

Re: Čeština v CD70, DVD90, GID a CID displejích

Příspěvek od swabel » 17 zář 2009, 07:08

Tie mapy uz davno vsetci mame :P Skor cakame na tu cestinu do nasich masiniek ;)
Insignia ST A20DTH OPC Line AT + Chip, VECTRA C CARAVAN Z19DTH AT - ex, VECTRA C GTS Z19DTH AT - ex , Zafira B OPC - ex, Astra H Caravan OPC Line 2 - ex
Diagnostika GM MDI, pal. PC, SECURITY CODE, RADIO CODE, info@opel-shop.sk, +421 915850900 OPEL-SHOP.SK

Uživatelský avatar
milosh
Administrátor
Příspěvky: 6143
Registrován: 02 kvě 2008, 21:03
Bydliště: Ústecko

Re: Čeština v CD70, DVD90, GID a CID displejích

Příspěvek od milosh » 17 zář 2009, 07:17

Mate nekdo detailni fotky tech map? Tusim spravne ze to je jen z pudorysu jako kdyz koukam treba na mapy.cz ale neni tam 3d pohled jako treba v klasickych navigacich, tomtom atd?
SLEDUJ MŮJ OPEL YOUTUBE KANÁL ať ti neutečou nová videa, která budou letos pravidelně vycházet

Odpovědět