Test přesnosti palubního počítače a dojezdu

Vše co se týká palubního počítače, navigace, zapojení repro, radia atd..
Uživatelský avatar
RomanK
Příspěvky: 1118
Registrován: 04 kvě 2008, 13:30
Bydliště: Brno
Kontaktovat uživatele:

Re: Test přesnosti palubního počítače a dojezdu

Příspěvek od RomanK » 18 srp 2009, 09:04

Spotřeba se dá upravit v ŘJ motoru podle skutečnosti. Přes Tech 2 se zadá zobrazená a pak skutečná spotřeba a ŘJ se na tuto hodnotu zkalibruje.
Diagnostika TECH 2 a GM MDI, programování a resetování řídících jednotek, zjišťování security kódů k jednotkám
http://www.carteam.cz tel: 777620300 nebo 777620301

Reklama
 

Uživatelský avatar
lopuch
Příspěvky: 243
Registrován: 30 kvě 2008, 12:27

Re: Test přesnosti palubního počítače a dojezdu

Příspěvek od lopuch » 18 srp 2009, 10:27

milosh píše:2 Lopuch: a ukazuje ti BC vic nebo min proti realu?
ukazuje mi bohuzel min.. :(
Ukazuje mi prijemnych 5,5, ale ve skutecnosti jezdim za 6..
ASTRA H caravan 1.7CDTI

Oblíbené: http://www.skiparkcervenavoda.cz, http://www.snehoveradlice.eu, http://www.usporanafty.cz

Uživatelský avatar
lopuch
Příspěvky: 243
Registrován: 30 kvě 2008, 12:27

Re: Test přesnosti palubního počítače a dojezdu

Příspěvek od lopuch » 18 srp 2009, 10:29

RomanK píše:Spotřeba se dá upravit v ŘJ motoru podle skutečnosti. Přes Tech 2 se zadá zobrazená a pak skutečná spotřeba a ŘJ se na tuto hodnotu zkalibruje.
Az budu mit cestu do Brna, tak bych se objednal, rad bych mel na display realnou spotrebu.
Do te doby si mozna vymyslim jeste par dalsich veci :)
ASTRA H caravan 1.7CDTI

Oblíbené: http://www.skiparkcervenavoda.cz, http://www.snehoveradlice.eu, http://www.usporanafty.cz

Uživatelský avatar
x-father
Příspěvky: 1457
Registrován: 05 kvě 2008, 21:12
Kontaktovat uživatele:

Re: Test přesnosti palubního počítače a dojezdu

Příspěvek od x-father » 21 srp 2009, 17:26

Mam stejny motor jako je v testu v Astre H.

Nicmene moje prumerna spotreba je necelych 9 litru v nafte, takze se u me deji v odhadu dojezdu "podivnosti", protoze pocitac takovou spotrebu nepredpoklada, nicmene diky tomu jsem prisel na nejake souvislosti, ktere bezni ridici nepozoruji.

Zacnu jinak. Natankuju plnou a pocitac obvykle ukazuje dojezd cca 750km bez ohledu na to, ze na predchozi nadrz jsem najel podstatne mene a take bez ohledu na to, ze stav prumerne spotreby na obou pocitacich je podstatne vetsi.
Z tohoto usuzuju, ze pocitac vypocitava prvotni dojezd z nejake predpokladane hodnoty prumerne spotreby. Pokud vychazim z toho, ze natankuju do prazdne nadrze (opravdu prazdne podle servisniho menu) cca 47l a prumerna spotreba dle Opelu je 6l, tak to celkem vychazi.

Domenka1: Prvotni vypocet vychazi ze stavu nadrze a nejake pevne zadane hodnoty spotreby. Ta se nutne nemusi kryt s tim co je v manualu, protze i vyrobce svym hodnotam udavane spotreby snad sam neveri. Osobne bych rekl, ze je skutecne o trochu vetsi.
_________________________________________________________________________

Jakmile se s autem jede, tak zacne byt hodnota dojezdu prepocitavana podle stylu jizdy.
Take jste si vsimli, ze hodnota dojezdu nesouhlasi s tim, co si muzete vypocitat z prumerne spotreby od posledniho tankovani a zustatku paliva v nadrzi?
Ano je to tak. Hodnota prumerne spotreby, kterou pouziva pocitac k vypocitani dojezdu je totiz jina a tuto hodnotu muzete najit v servisnim menu na strance, kde je k videni zustatek paliva a dojezd. Je to ta hodnota uplne v pravem dolnim rohu (tusim RCdist)a pokud si ji dosadite do vypoctu s hodnotou zustatku v nadrzi, ktera je na te same strance vlevo, tak vam presne vyjde udavany dojezd. Z meho sledovani jsem zjistil, ze tato hodnta se pomerne rychle meni. Myslim, ze je to prumerna spotreba za urcite posledni casove obdobi, takze timto pocitac reaguje za zmenu jizdniho stylu v kratkych casovych sledech. Jinak receno, pokud jedete po dalnici a pak sjedete a prejdete na ostrou jizdu po okrsce, tak po chvilce pocitac zacne menit hodnotu dojezdu, protoze prumerna spotreba, kterou jste si treba resetovali po natankovani se bude menit logicky mnohem pomaleji a hodnota dojezdu bude zkreslena.

Domenka2=pocitac reaguje na zmeny jizdniho stylu, protoze si zvlast pocita prumernou spotrebu za poslednich x minut/km a z teto hodnoty pocita dojezd

_________________________________________________________

Myslim, ze pokud se kouknu na hodnotu dojezdu pred vypnutim motoru, tak tato ji po novem nastartovani jina.

Domenka3= pocitac po nastartovani nepouziva onu hodnotu prumerne spotreby za posledni usek jizdy, ale vychazi z jine hodnoty, dokud si opet na nejakem useku nevypozoruje "jizdni styl"
_________________________________________________________

Jinak nekde jsem slysel, myslim od nekoho v oplu, ze ziznive oko se rozsviti pri zustatku 5l a rozblika pri zustatku 3l. Osobne muzu potvrdit, ze se me rozsvicuje pri ruznych zustatcich dojezdu a navic sem kontroloval zustatek v nadrzi podle servisniho menu PP a souhlasilo me to na tyto hodnoty.
_________________________________________________________
Uz jsem dvakrat tankoval v okamziku, kdy servisni menu tvrdilo, ze me zbyva 0,1l v nadrzi a dojezd 0km a natankoval jsem myslim 47-48 litru. Nicmene myslim, ze Astra H ma mit nadrz na 52l. Jet dal jsem si netroufnul.

Domenka4= neni mozne, ze je zde "skryta rezerva" cca 5l, kterou nezohlednuje ani PP, aby se zamezilo nasati vzduchu do palivoveho systemu?

Uživatelský avatar
vojta
Příspěvky: 2754
Registrován: 29 led 2009, 18:24
Bydliště: Liberec
Kontaktovat uživatele:

Re: Test přesnosti palubního počítače a dojezdu

Příspěvek od vojta » 22 srp 2009, 07:22

dojezd se počítá z průmměrný spotřeby za posledních 30km
Zprávy pouze emailem na info zavináč doopla.cz
_________________
Astra G 3dv. Z16XE Automat
Astra G 3dv. Z20LET OPC

DoOpla.cz – Opel originální díly, příslušenství a oleje Opel

Uživatelský avatar
couddy
Příspěvky: 496
Registrován: 13 čer 2009, 14:47

Re: Test přesnosti palubního počítače a dojezdu

Příspěvek od couddy » 25 srp 2009, 21:23

Souhlasím s důkladným rozborem a s hlavně doměnkou, že auto má jiný dojezd před vypnutím a po zapnutí klíčku.
Taky to pozoruji. jezdím teĎ od plné do plné. a pokud jedu okrsku jakýmkoli stylem. tak mi při půlce nádrže tvrdil (bc), že ještě ujede 700 km. (dokonce se chvilku na dojezdu ukázalo 1460km) wov.
Ale vždycky zkončim na hodnotě kolem 830km. (včetně dálnice, které se nevyhnu).
Vysledoval jsem plynulou jizdou, že dojedu z Mikulova pod Makarskou na jednu nádrž wov. Zpátky spěch a najednou jsem tankoval 2x wov.

Nicméně nevím jak vám, ale zrovna mojí astře se nelíbí takové to "potahování za plyn" (když někdo vjede bezohledně do levého pruhu apod.).
Ale jede-li se plynule bez pohybu plynu a je jedno jestli 130 nebo 160, tak chce astra 5,5 dle BC.

Pokud jezdím okresky, chce ještě méně. počítač sleduji ještě dále, protože je to zajímavé :)
Opel Astra H caravan 1.8 103kw
VW T5 9míst, 1.9 TDI, - NOVĚ možnost půjčit třeba na dovolenou.
ex: Opel Vivaro 2.5dti
ex: Astra H caravan 1.7cdti

Sherpaski.cz
lyžařská, snowboardová, telemarková škola Hrubá Voda


Skicamp.cz
Private Ski School


Chcibytinstruktor.cz

Uživatelský avatar
Big Boss
Příspěvky: 29
Registrován: 06 črc 2009, 17:23
Kontaktovat uživatele:

Re: Test přesnosti palubního počítače a dojezdu

Příspěvek od Big Boss » 26 srp 2009, 15:06

Zdar, již jsem to psal v sekci spotřeba diesel.
Moje astra umí jezdit za 5,4 i za 7,5 dle stylu jízdy.

počítač píše hrozný nesmysly jako dojezd 1100km a tak. spotřeba se mi liší na jedné nádrži od 0,3l do 0,5l, BC píše vždy méně než skutečně spočítám na kalkulačce, již jsem si zvykl.

logicky si spočítám že při spotřebě 5,5l a maximu co se do nádrže vleze nemohu přesáhnout přeci 900km. a kyž vezmu že tankuji cca 47l tak neujedu více jak 850km na nádrž, nevím kde to BC bere ale nechám ho v tom. časem to zkusíme s romanem zkalibrovat.
Kawasaki Meanstreak VN 1500 rv.2005
Opel Astra H 1,9 cdti rv.2006

Uživatelský avatar
MrMarian
Příspěvky: 246
Registrován: 15 črc 2009, 08:13
Bydliště: Juzne cechy / Vysocina
Kontaktovat uživatele:

Re: Test přesnosti palubního počítače a dojezdu

Příspěvek od MrMarian » 26 srp 2009, 16:34

Zdar pani,

Ja mam celkom dobre skusenosti s mojim BC.

Teraz mam najazdenych 2000km ... priem spotreba podla Bc je 6.0l/100km. podla natankovania a ujetych km mam spotrebu 6.06l/100km ... Samozrejme nikdy neviem kolko mam este v nadrzi takze plus minus je to rovnake ako na BC... takze 0.06 l mam rozdiel medzi BC a skutocnou spotrebou.

Dojazd mi takisto ukazuje celkom spravne ... ak natankujem plnu a vynulujem denne pocitadlo km tak sucet prejdenych km a dojazdu mam od 790km 850km (podla stylu jazdy) ... ak predpokladam ze mam nadrz 50l tak pri dojazde 830km by som mal prim spotrebu 5.88l/100km a pri dojazde 790km by som mal priem spotrebu 6.33l/100km ... co priblizne zodpoveda realu....

BTW: este nikdy som nenatankoval 50l ... raz som skusal ist na doraz uz som si myslel ze idem na vzduch a aj vtedy som dal do nadrze max. 46.3l benzinu (davam kym sa mi pistol nevypne - nedavam viac) ...

Zatial spokojnost s BC ...

Mozno upravili software, spesnili meranie vstrekov a pod. ... vsetko sa vyvyja...

Prajem pekny den.

M.
Opel Astra H 1.6 16V 85kW Z16XER Enjoy 7/2009 sedan
+ Sada Enjoy Plus, Metalická barva, Rádio CD30 MP3 - 7repro, Přední mlhová světla, Ráfky z lehkých sliltin, Palubní počítač, Tempomat, ....
Obrázek

Uživatelský avatar
corsaczek
Příspěvky: 2416
Registrován: 16 říj 2008, 10:45
Bydliště: město piva

Re: Test přesnosti palubního počítače a dojezdu

Příspěvek od corsaczek » 26 srp 2009, 20:22

Me to taky sedi a to mam Astru r.v. 2004. Takze asi je to kus od kusu.

Uživatelský avatar
koulinek
Příspěvky: 10
Registrován: 07 srp 2008, 18:52
Bydliště: Hradec Kralove
Kontaktovat uživatele:

Re: Test přesnosti palubního počítače a dojezdu

Příspěvek od koulinek » 27 srp 2009, 14:43

Moje zkušenost je ze PP ukazuje spotrebu o neco vyssi nez je skutecnost zjistena pri vypoctech po tankovani do plné, tankuju obvykle kdyz PP ukazuje dojezd 20-30km a to myslim ze tam je jeste par litru nafty k dobru.
OPEL ASTRA H Caravan 1,7 CDTi Z17DTL 59 kW / 80 HP (2005)
http://www.spotreby.cz/sigs/ico_1_172.gif

Odpovědět