Háčkaři cyklisté!! Kam s kolama ??

Co se jinam nehodí pište sem
Uživatelský avatar
BikerMarius
Příspěvky: 869
Registrován: 04 dub 2012, 10:10
Bydliště: Ústí nad Labem/Liberec

Háčkaři cyklisté!! Kam s kolama ??

Příspěvek od BikerMarius » 14 kvě 2012, 14:16

Zdravím všechny,

s novým vozem řeším kam s kolama.

Mam integrované hágusy i kouli na autě. Těď řeším kam s kolama obě varianty vychází cenově přibližně stejne 5-6tisíc. Nejlevnější příčníky jsem našel 2700,- pokuď víte o levnejší varianťě budu rád za info.
Jo vím, že kufr je veliky, ale jezdím převážně MTB a loužím se nevyhejbám :D tak nechci mít bláto až na stropě.

Tak tedy kam snima
Na střechu ?
+ až 4 kola :) stačí koupit další nosič
+ lyže, či jiný dlouhý náklad :)
- nárůst spotřeby :(
- výška auta
- viděl jsem jak od int.hágusu se odřela střecha v tom žlábku pak začala reznout :shock:

Na kouli
+ nakládání :)
+ spotřeba ;)
tři kola
- jeden účel
- parkování, délka, ale spíš se hrozím nárazníku drtícího vzácný náklad na zadku :(
- špinění? Všiml jsem při dešti kolik vody litá za autem nemáte zkušenost ??

Dík za rady
P.S. Zde nejčastější náklad http://bikermarius.rajce.idnes.cz/stribrnak_evo_2011/

Reklama
 

Uživatelský avatar
milosh
Administrátor
Příspěvky: 6143
Registrován: 02 kvě 2008, 21:03
Bydliště: Ústecko

Re: Háčkaři cyklisté!! Kam s kolama ??

Příspěvek od milosh » 14 kvě 2012, 14:19

Prodavam pricniky
SLEDUJ MŮJ OPEL YOUTUBE KANÁL ať ti neutečou nová videa, která budou letos pravidelně vycházet

Uživatelský avatar
BikerMarius
Příspěvky: 869
Registrován: 04 dub 2012, 10:10
Bydliště: Ústí nad Labem/Liberec

Re: Háčkaři cyklisté!! Kam s kolama ??

Příspěvek od BikerMarius » 14 kvě 2012, 14:27

Nemáš foto nebo typ který to je ??
Opel Astra H Caravan Z19DT
Moje Astra
https://www.opel-astra-h.cz/forum/viewt ... =41&t=4563

Uživatelský avatar
Fazol
Příspěvky: 135
Registrován: 07 srp 2008, 09:28
Bydliště: Orlová

Re: Háčkaři cyklisté!! Kam s kolama ??

Příspěvek od Fazol » 14 kvě 2012, 14:50

Hoj,

prevazime podobny naklad ... az 4kola nebo 2 kola plus rakev.
Ja jsem zvolil strechu, jelikoz kvalitni nosic na kouli >10 000Kc a jak si napsal jedno vyuziti, u mne tak asi 3-4x do roka.

Na strechu jsem koupil Thule pricniky, k tomu Thule stojany a vse chodi a drzi. Jasna, spotreba jde nahhoru, clovek se musi vice krotit a nejezdit do podzemnich garazi - byl jsem svedkem jak borec vjel a mel stesti cca 5cm od sedla byl strop garaze.

Navic plus je vyuziti na lyze a ostatni vozeni na strese. Montaz behem chvilky, 100% spokojenost.

PS: jak vidim tvuj stroj, nevedel bys o nekom kdo by mel zajem o 1 rok jety ram MRX Carbon Elite (klasika - tvrdy ram). Nemam to jeste vyfoceno, jelikoz se zrovna odstrojuje. Duvodem prodeje je sedacka pro dite.
FazoL
Opel Astra H 1.6 Caravan

Uživatelský avatar
hazmec
Příspěvky: 670
Registrován: 31 srp 2011, 11:37
Bydliště: Brno - Jih

Re: Háčkaři cyklisté!! Kam s kolama ??

Příspěvek od hazmec » 14 kvě 2012, 15:17

Já vozím kola jedině na nosiči kouli. Je pravda, že jsem zatím na Hčku s kolama nevyjel. Předtím jsem kola tahal s Corsou B - po dálnici 140 ( tachometrových) a kola nebyly cejtit. Bohužel za deště musíš počítat se zašpiněním kol i nosiče, takže brašny a další výbavu raději sundat. Připiš si do vevýhod nosiče na kouli i neskladnost - chce to mít garáž kam to dát a další nevýhoda je zhoršení už tak špatnýho výhledu dozadu. Já třeba mám levnej krám z aukra ( Eufab) nesklopný bez zamikání, takže jej po sundání kol ještě dávám do auta když zaparkuju a někam vyrážím.
Na střeše vozit kola nechci, i když nosiče (Hakr Brno) na integrovaný hagusy mám. S každám nasazením nosičů hrozí další škrábanec na už tak dorýpaných hadusech od předchozího majitele, případně loupání laku. Takže u mě střešní nosiče jen na Rakev.
Opel Astra H Caravan 1,7CDTi 74kW Z17DTH 2/2005 Elegance
http://forum.cars.cz/opel-astra-h/viewtopic.php?f=41&t=3557
OPCOM China Clon

Uživatelský avatar
milosh
Administrátor
Příspěvky: 6143
Registrován: 02 kvě 2008, 21:03
Bydliště: Ústecko

Re: Háčkaři cyklisté!! Kam s kolama ??

Příspěvek od milosh » 14 kvě 2012, 15:19

BikerMarius píše:Nemáš foto nebo typ který to je ??
Mam model 2005.
SLEDUJ MŮJ OPEL YOUTUBE KANÁL ať ti neutečou nová videa, která budou letos pravidelně vycházet

Uživatelský avatar
hombre_71
Příspěvky: 1228
Registrován: 06 úno 2010, 15:27
Bydliště: Náměšť nad Oslavou

Re: Háčkaři cyklisté!! Kam s kolama ??

Příspěvek od hombre_71 » 14 kvě 2012, 17:39

Já hlasuji pro nosič na kouli, už jen proto že ho mám. U Zafiry ale jiné rozumné řešení nebylo, na střechu bych biky musel nakládat snad ze stoličky. U tohohle řešení se mi líbí že prakticky neomezuje jízdní vlastnosti a spotřebu, v nějakým extra slejváku jsme s kolama ještě nejeli takže to ušpinění nějak nemám odsledovaný.
P.S. opravdu pěknej "spešl" ;)

Uživatelský avatar
BikerMarius
Příspěvky: 869
Registrován: 04 dub 2012, 10:10
Bydliště: Ústí nad Labem/Liberec

Re: Háčkaři cyklisté!! Kam s kolama ??

Příspěvek od BikerMarius » 14 kvě 2012, 19:13

Díkes za názory vlastně mně nenapadlo ten nosič na kouli asi zabere dost místa :(

Fazol: Hmm nevím o nikom kdo by zrovna teď sháněl rám.

Hombré zrovna dneska jsem viděl Zafiru s příčníky a máš pravdu je to dost vysoko, astra je přeci jen nižší.

Zatím se přikláním k variantě na střechu :D byl jsem tak zvyklej vozit.
Opel Astra H Caravan Z19DT
Moje Astra
https://www.opel-astra-h.cz/forum/viewt ... =41&t=4563

pueblo
Příspěvky: 1277
Registrován: 02 říj 2009, 13:41
Bydliště: Ústí nad Labem

Re: Háčkaři cyklisté!! Kam s kolama ??

Příspěvek od pueblo » 14 kvě 2012, 19:28

Mám na střeše a přijde mi to víceúčelový - kola, lyže, rakev, vše na "T" drážku a je to rychlý. Pravda, u Zafiry jsou kola na střeše už dooost vysoko na rozumný nandavání, ale na háčku je to v poho.
Co se týká nisiče na kouli, je príma, že je nízko, ale špína a taky to, že do kufru pak musíš z boku. Nosič jde sice sklopit, ale pořád je na kouli a do kufru se zezadu pořádně nedostaneš.....a pořád to sundavat a nandavat.....těch pár desetin litru mě nevadí a přes léto to mám na střeše pořád a když chci na kolo, prostě ho hodím na auto a jedu......

power2
Příspěvky: 2959
Registrován: 17 bře 2011, 22:03

Re: Háčkaři cyklisté!! Kam s kolama ??

Příspěvek od power2 » 14 kvě 2012, 19:31

Já sklopil sedadla, oddělal přední kolo a kolo sem šoupl do kufru :)

Odpovědět