O žárovkách, aneb jak svítit lépe.

Pokud se váš dotaz nehodí do žádné sekce pište jej sem.
Odpovědět
Uživatelský avatar
x-father
Příspěvky: 1457
Registrován: 05 kvě 2008, 21:12
Kontaktovat uživatele:

Re: O žárovkách, aneb jak svítit lépe.

Příspěvek od x-father » 13 kvě 2012, 09:59

Jinak piaa jsoz klasicke 55w zarovky. Neni treba se bat taveni svetel.

Je pravda ze nektere pochybne zaovky dosahuji vetsiho svitu 100w ikdyz se prodavaji jako 55w.


Snad se jeste vyrabi 65w zarovky, ale to taky spravne nesmi na silnici. Vyhoda je, ze to stoji 70,- kc a sviti o neco vic jak klasika, ale svetlo ti to neroztavi. Taky bych do toho nesel.

Reklama
 

Uživatelský avatar
sladas opc
Příspěvky: 1762
Registrován: 08 kvě 2008, 09:40
Kontaktovat uživatele:

Re: O žárovkách, aneb jak svítit lépe.

Příspěvek od sladas opc » 13 kvě 2012, 15:30

ja abych rekl pravdu tak trochu nechapu kdyz ma zarovka vykon 55W jak muze dosahovat 100W..
Opel Astra OPC

Uživatelský avatar
x-father
Příspěvky: 1457
Registrován: 05 kvě 2008, 21:12
Kontaktovat uživatele:

Re: O žárovkách, aneb jak svítit lépe.

Příspěvek od x-father » 13 kvě 2012, 16:06

Nekteri vyrobci tvrdi, ze jejich 55w zarovka sviti jako 100w. Chteji tim rict, ze vydava 2x vic svetla. Samozrejme jsou to marketingove kecy. Nikdo takovou zarovku nemi udelat. Kvalitni zarovky sice sviti o neco lepe, ale o tolik to neni. Obvykle je vetsiho svitu dosazeno tencim vlaknem, ktere se pak nazhavi na vyssi teplotu, ale tim se snizuje i zivotnost. Stale je to ale 55w zarovka. Jinak by neziskala homologaci.

A pak se vyrabeji 100w zarovky. Ty skutecne vice sviti a vic topi. Muze to natavit svetlomet a muze to blbnout, pac ridici jednotka neni na takovy odber nastavena.

A uz jsem videl zarovky, ktere prodejce prodaval jako zazracne 55w a ze udajne sviti lepe kvuli nejake supermoderni technologii, ale ve skutecnosti to byly 100w zarovky...


Jinak pro informaci. V cele unii plati zakony, ze pokud mas na aute svetelny zdroj se svetelnym tokem nad 1500lumenu, tak musi mit auto automaticke serizeni svetlometu a automaticky system cisteni svetlometu. To je presne to co je u xenonu. Ostriky a nivelace ty neni nutne spjata s xenonem, ale je to vazano na svetelny vykon. Pokud bys mel xenon pod 1500lumenu a k tomu homologovany svetlomet, tak bys ostriky mit nemusel.
Stejne tak pokud bys mel svetlomety homologovane na 100w zarovku a mel ostriky a automaticke serizeni, tak by na 100w zarovce nic nelegalniho nebylo.

A bezne prodavane spickove zarovky jako nightbreaker maji svetelny tok tesne pod 1500 lumenu. Ikdyby tedy nejaky vyrobce sestrojil zarovku co umi zazracne svitit dvojnasobne pri 55w prikonu, tak by uz nemohla byt homologovana do beznych halogenovych svtlometu bez ostriku a nivelace.

Xenonove vybojky mivaji pro zajimavost svetelny tok okolo 2500 lumenu.

milans
Příspěvky: 374
Registrován: 28 čer 2008, 13:19
Bydliště: SK-BN/TN

Re: O žárovkách, aneb jak svítit lépe.

Příspěvek od milans » 15 pro 2012, 16:07

Dnes menené stretávacie žiarovky, dal som tam OSRAM Night Breaker plus ( 19 €/pár ). Celkovo má auto najazdených 177.275 km, tak som zvedavý, po koľkých km budem opäť meniť žiarovky ( v minulosti som už mal predchádzajúcu generáciu NB, ale tie vydržali dosť krátko ).
Opel Astra J ST 1,4T 103kw LPG ( A14NET ), 12/2013
Opel Astra H, hatchback, 1,9 CDTi, 88 kw, Z19DT, r.v. 3/2006

Uživatelský avatar
beavis
Příspěvky: 1119
Registrován: 05 říj 2009, 00:36
Bydliště: Severní Čechy

Re: O žárovkách, aneb jak svítit lépe.

Příspěvek od beavis » 15 pro 2012, 20:26

Nedavno sem si koupil svetlo na kolo a to ma 1300 lumenu :lol:
Prvni Astra G 1.6 74kW, druha Astra H 1.6 77kW a do tretice Astra J 1.4 turbo 103kW;-)

Uživatelský avatar
sladas opc
Příspěvky: 1762
Registrován: 08 kvě 2008, 09:40
Kontaktovat uživatele:

Re: O žárovkách, aneb jak svítit lépe.

Příspěvek od sladas opc » 16 pro 2012, 13:40

ja si ted nadelil H7 bosch xenon blue..az mi odejdou moje stavajici zarovky hned je tam naperu!!!
Opel Astra OPC

Uživatelský avatar
Midzi
Příspěvky: 2636
Registrován: 29 bře 2010, 09:31
Bydliště: Bratislava

Re: O žárovkách, aneb jak svítit lépe.

Příspěvek od Midzi » 16 pro 2012, 16:31

milans píše:Dnes menené stretávacie žiarovky, dal som tam OSRAM Night Breaker plus ( 19 €/pár ). Celkovo má auto najazdených 177.275 km, tak som zvedavý, po koľkých km budem opäť meniť žiarovky ( v minulosti som už mal predchádzajúcu generáciu NB, ale tie vydržali dosť krátko ).
mne tie moje NB drzia uz skoro 28 000km. Menene cca pred 13 mesiacmi
Astra H combi 1,9cdti 88kW Cosmo automat

Moja prvá Astra

Obrázek

Uživatelský avatar
x-father
Příspěvky: 1457
Registrován: 05 kvě 2008, 21:12
Kontaktovat uživatele:

Re: O žárovkách, aneb jak svítit lépe.

Příspěvek od x-father » 16 pro 2012, 20:46

beavis píše:Nedavno sem si koupil svetlo na kolo a to ma 1300 lumenu :lol:
Tohle je ale svetelny tok. Tedy tok svetla v nejakem bode. Nevypovida to o celkovem vykonu.

Pokud budes mit treba led baterku na kolo, ktera bude svitit hodne do centralniho bodu a nalo okolo, tak klidne ve stredu kuzelu muze mit 1300 lumenu, ale celkovy vykon muze byt jen 3W, protoze sviti bidne do stran pod vetsim uhlem. Tipicy cree led baterky sviti dost do stredu, ake za to poradne.

Uživatelský avatar
norinco
Příspěvky: 97
Registrován: 18 úno 2011, 13:42
Bydliště: Pardubický kraj

Re: O žárovkách, aneb jak svítit lépe.

Příspěvek od norinco » 08 led 2013, 12:24

Ahoj chtěl bych se zeptat kluků, co si kupovali v posledních letech nový háčko a mají tam stále původní žárovky z fabriky.

Zdá se to jenom mě, že potkávačky moc nesvítí? Jezdím v autě převážně sám, takže mám nastaveno, aby svítily, co možná nejdále. Ve tmě to ale stejně za moc nestojí. Zrak mám výborný, ale stejně toho moc nevidím. Dálková jsou ale jiná třída. Vážně uvažuji o nějakých lepších žárovkách.

Díky za postřehy Nor
Škoda Felicia Combi -> Opel Astra G Hatchback -> Opel Astra H Caravan 1.6 85kW voňavka 2011

Uživatelský avatar
kulisek91
Příspěvky: 373
Registrován: 23 říj 2012, 11:16
Bydliště: Louny

Re: O žárovkách, aneb jak svítit lépe.

Příspěvek od kulisek91 » 08 led 2013, 12:38

já teď měnil žárovky co jsem kupoval obyčejný starline páč mi jedna praskla a tak jsem vzal hned první :D podle mě žárovky co jsem tam měl byli z fabriky..nebyla na nich skoro žádná modrá barva.

Ale až se to trošku srovná jdu a koupím si OSRAM NIGHT PLUS s těma nic nezkazíš a auto určitě neurazíš :) měl jsem na G a dálkový jsem skoro nepoužíval :D
Miluji svou vodní dýmečku...jedna z mála žen, na které bych nedal v životě dopustit.Nikdy mě nepodvede, nehádám se s ní.. Jen někdy škoda, že kouřím já jí a né ona mě!

Odpovědět