NÁVOD: Čištění AGR(EGR) ventilu

Návody ze všech sekcí na jednom místě
Odpovědět
Uživatelský avatar
swabel
Příspěvky: 2166
Registrován: 14 čer 2009, 02:14
Bydliště: Tvrdošín - SR
Kontaktovat uživatele:

Re: NÁVOD: Čištění AGR(EGR) ventilu

Příspěvek od swabel » 23 bře 2012, 19:59

Presne s týmto som sa hral predvčerom. Vyskočila mi chyba, ako je názov príspevku - P2279-5b Klapka špinavá, bordel ako v tanku. Vstup do sania totálne zanesený, hlavne od prívodu EGR. Ten som čistil ca. pred rokom a pol a vyzeral už pod psa - ryhy, korózia na selenoide, radšej som neriskoval dať ho naspäť. Astra dostala nový EGR, vyčistil som hadice na vstupe, škrtiacu klapku, vsup do sania. Auto je teraz živšie, hlavne v nižších otáčkach.
Insignia ST A20DTH OPC Line AT + Chip, VECTRA C CARAVAN Z19DTH AT - ex, VECTRA C GTS Z19DTH AT - ex , Zafira B OPC - ex, Astra H Caravan OPC Line 2 - ex
Diagnostika GM MDI, pal. PC, SECURITY CODE, RADIO CODE, info@opel-shop.sk, +421 915850900 OPEL-SHOP.SK

Reklama
 

Uživatelský avatar
Mayki
Příspěvky: 333
Registrován: 07 čer 2011, 16:36
Bydliště: Nejmladší město ČR

Re: NÁVOD: Čištění AGR(EGR) ventilu

Příspěvek od Mayki » 24 bře 2012, 11:16

Tak před chvíli jsem dočistil, demontáž EGR byla rychlovka, navrtal jsem ho a vyklepl střeva, nic moc rzi jsem tam nenašel, snad jen pár drobných nečistot. Celé jsem to pročistil a namazal měděným vysokoteplotním mazivem ve spreji. Všechno krásně chodí a díky navrtané dírce i lehčeji, protože tudy uniká vzduch z pod jádra. Krásně je vidět rozdíl když tu dírku přicpete prstem. Ještě jsem si proměřil elektromagnetickou cívku, neměřil jsem 7,6 Ohmů tak snad bude O.K. Mechanickou část jem pročistil čističem brzd a hřídelku ventilu taky nastříkal měděným sprejem. Všechno jsem zpětně zkompletoval, vymazal chybu a světe div se, auto jede jak nové, krásně jde za plynem, je to 100% rozdíl (doufám že se neraduji předčasně, zatím jsem zkušebně najezdil 20km). :D :D :D
Rada pro ostatní, nepodceňujte čištění jádra, může vypadat jako nové (můj případ) a stačí drobná nečistota a auto nejede. 8-)
Zafira B 1.9 CDTI OPC Line 110kw, Bi-Xenony, Panorama, Recaro sedačky, MKJ, MVK, Raspberry Pi - RaspBMC, parkovací kamera, Mini 0803 Ambarella, NAVI CD70, Sport, r.v.2007
Programování OP-COM, denní svícení, zamykání po rozjezdu a pod ...

pueblo
Příspěvky: 1277
Registrován: 02 říj 2009, 13:41
Bydliště: Ústí nad Labem

Re: NÁVOD: Čištění AGR(EGR) ventilu

Příspěvek od pueblo » 03 kvě 2012, 12:54

Chlapi když čistíte EGRko, dáváte zpátky původní těsnění nebo dáváte nový?

Uživatelský avatar
Mayki
Příspěvky: 333
Registrován: 07 čer 2011, 16:36
Bydliště: Nejmladší město ČR

Re: NÁVOD: Čištění AGR(EGR) ventilu

Příspěvek od Mayki » 03 kvě 2012, 20:10

Já jsem dal zpátky staré, nic mu nebylo... 8-)
Zafira B 1.9 CDTI OPC Line 110kw, Bi-Xenony, Panorama, Recaro sedačky, MKJ, MVK, Raspberry Pi - RaspBMC, parkovací kamera, Mini 0803 Ambarella, NAVI CD70, Sport, r.v.2007
Programování OP-COM, denní svícení, zamykání po rozjezdu a pod ...

Uživatelský avatar
Kesi
Příspěvky: 3014
Registrován: 25 říj 2008, 22:26
Bydliště: Košice (SR)

Re: NÁVOD: Čištění AGR(EGR) ventilu

Příspěvek od Kesi » 03 kvě 2012, 20:11

Pokial nie je prasknuté, alebo inak poničené tak pôvodné.
Astra GTC 1,9 (110kW) No Swirl flaps. No EGR.;F 1,4 Caravan

Uživatelský avatar
maxnuke
Příspěvky: 673
Registrován: 25 srp 2011, 05:50
Bydliště: Valtice

Re: NÁVOD: Čištění AGR(EGR) ventilu

Příspěvek od maxnuke » 17 črc 2012, 18:04

Dívám se že v případě 1.7 - 74 kw, je hnedka vedle ERG i škrtící klapka. Čistili jste ji taky ne?
Přílohy
Picture1-1.jpg
Astra H 1.7 74 kw r.v. 2007

Uživatelský avatar
maxnuke
Příspěvky: 673
Registrován: 25 srp 2011, 05:50
Bydliště: Valtice

Re: NÁVOD: Čištění AGR(EGR) ventilu

Příspěvek od maxnuke » 22 črc 2012, 14:58

Tak jsem o vikendu poradne procistil EGR a tu cernou trubku (1.7. 74kw) + skrtici klapku no auto rozhodne jede lip. Hlavne v nizkych otackach. Rozhodl jsem se ze zaslepim EGR a mam par otazek. Co jste tam dali, kde se to da sehnat a kam jste to dali myslim ze jsem jenom dve moznosti bud u motoru, nebo u EGR. Nebo je nejakej zavaznej duvod pro to nezaslepovat. Kdyz jsem si uvedomil jaky svinstvo to taha do matoru, tak to tam nechci a klidne si do auta koupim sportovni vzduchovej filtr, protoze co tam pousti EGR to je strasnej bordel. Diky za rady.
Astra H 1.7 74 kw r.v. 2007

Uživatelský avatar
maxnuke
Příspěvky: 673
Registrován: 25 srp 2011, 05:50
Bydliště: Valtice

Re: NÁVOD: Čištění AGR(EGR) ventilu

Příspěvek od maxnuke » 23 črc 2012, 11:10

Jeste mam dotaz ohledne cisteni svodu do motoru co jsou za tou cernou trubkou. Rozdelavat motor nebudu, ale nasel jsem sprej co by to mel uvolnit. Koupim dva a jeden nastrikam pred turbo, melo by to uvolnit spinu v turbu a intercoleru a druhej nastrikam do skrtici klapky, doufam ze se to dostane az do svodu a tam to procisti. Co si o tom myslite? Jinak v odkazu je uplne dole technicka zprava a tam je krasne posane co to dela.

http://obchod.top-oil.cz/katalog/zbozi/ ... ic_ma=3053
Astra H 1.7 74 kw r.v. 2007

dracul
Příspěvky: 5
Registrován: 24 srp 2012, 23:29

Re: NÁVOD: Čištění AGR(EGR) ventilu

Příspěvek od dracul » 29 srp 2012, 14:05

dnes som cistil ERG na zafire 1.7cdti 92kw. vypisovalo to chybu P0409. po vycisteni a zmazani sa uz chyba neobjavila ale co ma potesilo viac je to ze auto zacalo krasne tahat uz v nizkych otackach a vykon nastupuje rovnomerne a ani nieje poznat kedy nastupuje turbo. fakt vsetkym odporucam. inac bol strasne zasr....
este by ma zaujimalo ako vycistit potrubie na ktore sa ERG napaja aj to bolo riadne ....
a ci je to vobec mozne?

Uživatelský avatar
Oťas
Příspěvky: 1507
Registrován: 19 dub 2010, 20:56
Bydliště: Ústí nad Labem
Kontaktovat uživatele:

Re: NÁVOD: Čištění AGR(EGR) ventilu

Příspěvek od Oťas » 29 srp 2012, 14:30

maxnuke píše:dole technicka zprava a tam je krasne posane co to dela.

http://obchod.top-oil.cz/katalog/zbozi/ ... ic_ma=3053
Jj super věc, už se to tu probíralo.

https://www.opel-astra-h.cz/forum/viewto ... =19&t=2366

tady je za lepší peníze.....

http://www.olejecz.cz/diesel-egr-3
Astra H 1.9CDTI Enjoy 88kW / 280Nm kombi, nyní 104,3kW / 321Nm, Bi-xenon, bez DPF, EGR-OFF - teda přiškrcen...
OP-COM k dispozici
Astra G 1.6 16V hatchback,xenon,EGR-OFF

Odpovědět