Modul Komfortní Jednotky - MKJ (dříve "Teploměr vody")

Od klimatizace až po xenony
Odpovědět

Koupíš si tento modul od Pepase?

Ano
118
61%
Ne
25
13%
Nevím
50
26%
 
Celkem hlasů: 193

Uživatelský avatar
Oněgin
Příspěvky: 160
Registrován: 06 črc 2011, 15:03
Bydliště: Kroměříž
Kontaktovat uživatele:

Re: Modul Komfortní Jednotky (dříve "Teploměr vody")

Příspěvek od Oněgin » 12 dub 2012, 18:00

PepaS píše:myslíš zašedlou položku „aktivovat DPF monitor“ v okně Nastavení? Pokud v okně Nastavení není zaškrtnutá položka „aktivovat DPF monitor“, je v hlavním okně Komfort položka DPF monitor zašedlá a DPF monitor je mimo provoz.

Samozřejmě pokud MKJ usoudí, že ve voze není DPF filtr, bude v okně Komfort položka DPF monitor zašedlá a také bude zašedlá položka „aktivovat DPF monitor“ v okně Nastavení – to byl tedy Tvůj případ?
Situace byla taková, že jeden den monitor DPF fungoval a druhý už nikoli - hrabal jsem se v obou menu, leč aktivace byla nemožná (zašedlá). Tak jsem pár dnů počkal, a když se nic nestalo, modul jsem vyjmul, dal zpět a monitoring opět funguje, takže to neřeším. Pravděpodobně MKJ špatně vyhodnotil situaci a při dalších startech znovu počítal se špatným vyhodnocením, tzn. absencí DPF.
Zafira B Sport, 1,9 CDTI, 110 kW, Cosmo, panorama, DVD 90 NAVI, MKJ, adapt. xenony, park. asistent, vyhř. sedačky, flex lišty atd. r.v. 2006
Daewoo Nubira Wagon, 1,6 16V, 77 kW, r.v. 1998

Reklama
 

Uživatelský avatar
Oněgin
Příspěvky: 160
Registrován: 06 črc 2011, 15:03
Bydliště: Kroměříž
Kontaktovat uživatele:

Re: Modul Komfortní Jednotky (dříve "Teploměr vody")

Příspěvek od Oněgin » 14 dub 2012, 19:12

Tak dnes se situace opakovala - během jízdy pohoda, pak přijedu, nechám doběhnout motor. Po 5 minutách se chci podívat na stav DPF a - není aktivován a nelze jej aktivovat ani po nastartování. Takže zase den počkám a pak MKJ vytáhnu a dám zpět.
Přílohy
IMG_0456.JPG
Zafira B Sport, 1,9 CDTI, 110 kW, Cosmo, panorama, DVD 90 NAVI, MKJ, adapt. xenony, park. asistent, vyhř. sedačky, flex lišty atd. r.v. 2006
Daewoo Nubira Wagon, 1,6 16V, 77 kW, r.v. 1998

PepaS
Příspěvky: 911
Registrován: 11 kvě 2009, 11:35
Bydliště: Lysá nad Labem
Kontaktovat uživatele:

Re: Modul Komfortní Jednotky (dříve "Teploměr vody")

Příspěvek od PepaS » 14 dub 2012, 21:53

divné :x. Den čekat nemusíš, pokud MKJ zjistí, že DPF ve voze není, deaktivuje se a už ho nejde aktivovat (takže jedině HW reset vytažením ze zásuvky); jak jsem psal, detekce se dělá na základě přečteného VIN a typu motoru a zde musí vznikat problém :o. Ještě než MKJ vytáhneš, můžeš mi prosím vyfotit z menu nastavení, status jednotky, okno Status jednotky.

Pokusím se něco vymyslet a pošlu ti na výměnu MKJ s novým SW.
http://www.PepaS.cz - vše o češtině, slovenštině a o Modulu Komfortní Jednotky pro OPEL

Uživatelský avatar
Oněgin
Příspěvky: 160
Registrován: 06 črc 2011, 15:03
Bydliště: Kroměříž
Kontaktovat uživatele:

Re: Modul Komfortní Jednotky (dříve "Teploměr vody")

Příspěvek od Oněgin » 15 dub 2012, 11:51

Díky.
Přílohy
IMG_0461.JPG
Zafira B Sport, 1,9 CDTI, 110 kW, Cosmo, panorama, DVD 90 NAVI, MKJ, adapt. xenony, park. asistent, vyhř. sedačky, flex lišty atd. r.v. 2006
Daewoo Nubira Wagon, 1,6 16V, 77 kW, r.v. 1998

PepaS
Příspěvky: 911
Registrován: 11 kvě 2009, 11:35
Bydliště: Lysá nad Labem
Kontaktovat uživatele:

Re: Modul Komfortní Jednotky (dříve "Teploměr vody")

Příspěvek od PepaS » 20 dub 2012, 09:27

před časem někdo chtěl MKJ v anglické verzi (asi power2 ?), nyní může být. MKJ už mluví anglicky - ZDE je k dispozici poslední verze uživatelské příručky v anglickém jazyce. Nyní se pracuje na německém překladu a v blízké budoucnosti přijde na řadu italština a polština.
Přílohy
MKJ_CID_EN_01.jpg
http://www.PepaS.cz - vše o češtině, slovenštině a o Modulu Komfortní Jednotky pro OPEL

Uživatelský avatar
martulik
Příspěvky: 114
Registrován: 02 lis 2011, 18:48
Bydliště: Olomoucko

Re: Modul Komfortní Jednotky (dříve "Teploměr vody")

Příspěvek od martulik » 20 dub 2012, 09:49

Ahoj,něco nového pro Vectru C ?
Vectra C Caravan 1,9 CDTI r.v.2005
Možnost diagnostiky Olomouc a okolí OP-COM Professional CZ verze 131125d

PepaS
Příspěvky: 911
Registrován: 11 kvě 2009, 11:35
Bydliště: Lysá nad Labem
Kontaktovat uživatele:

Re: Modul Komfortní Jednotky (dříve "Teploměr vody")

Příspěvek od PepaS » 20 dub 2012, 10:26

zatím ne :(. V-C mám stále naplánovanou na přelom dubna/května. V květnu budou nějaké svátky, tak bude více času a snad i sluníčka :).
http://www.PepaS.cz - vše o češtině, slovenštině a o Modulu Komfortní Jednotky pro OPEL

Uživatelský avatar
milosh
Administrátor
Příspěvky: 6143
Registrován: 02 kvě 2008, 21:03
Bydliště: Ústecko

Re: Modul Komfortní Jednotky (dříve "Teploměr vody")

Příspěvek od milosh » 20 dub 2012, 10:36

To je super Pepo konecne muzes expandovat 8-)
SLEDUJ MŮJ OPEL YOUTUBE KANÁL ať ti neutečou nová videa, která budou letos pravidelně vycházet

power2
Příspěvky: 2959
Registrován: 17 bře 2011, 22:03

Re: Modul Komfortní Jednotky (dříve "Teploměr vody")

Příspěvek od power2 » 22 dub 2012, 21:50

Znovu se hlásím s dotazem (nebo spíš s problémem). Pokud povolím komfortní otvírání oken, při otevření kufru zamčenýho auta se mi otevřou okna úplně dolu (měl sem nastavenou 5).
Dodatek - mám open&start, takže se jen dotknu spínače a neodemknu klíčem.

Zjistil sem to, když sem byl nakupovat a hodit jen něco do kufru. Ještě že sem koukl na auto a viděl ty stažený okna :o

PepaS
Příspěvky: 911
Registrován: 11 kvě 2009, 11:35
Bydliště: Lysá nad Labem
Kontaktovat uživatele:

Re: Modul Komfortní Jednotky (dříve "Teploměr vody")

Příspěvek od PepaS » 22 dub 2012, 22:07

s tímto jsem se před časem setkal na Z-B mach00 (tam jsme ale řešili světla), který má také open&start. V tuto chvíli bych doporučoval u vozů s funkcí open&start (startování bez klíčku) funkce ovládání oken zablokovat. Podívám se na to, jak odlišit zprávy o stisku tlačítek dálky od zpráv sáhnutí na kliku...
http://www.PepaS.cz - vše o češtině, slovenštině a o Modulu Komfortní Jednotky pro OPEL

Odpovědět