Nový zákoník práce platný od Ledna!

Co se jinam nehodí pište sem
Uživatelský avatar
Oťas
Příspěvky: 1507
Registrován: 19 dub 2010, 20:56
Bydliště: Ústí nad Labem
Kontaktovat uživatele:

Re: Nový zákoník práce platný od Ledna!

Příspěvek od Oťas » 15 lis 2011, 15:22

dimi píše:Já jako zaměstnanec se na to dívám jinak a nemám rád styl jednání. Když se ti to nelíbí, tak si jdi jinam.
To co popisuješ nemá s jednáním (dohodou) lautr nic společného....to je vydírání, nebo nátlak ze strany zaměstnavatele......hnus. :x, ale bohužel se tak chová většina podnikatelů.
Astra H 1.9CDTI Enjoy 88kW / 280Nm kombi, nyní 104,3kW / 321Nm, Bi-xenon, bez DPF, EGR-OFF - teda přiškrcen...
OP-COM k dispozici
Astra G 1.6 16V hatchback,xenon,EGR-OFF

Reklama
 

Uživatelský avatar
corsaczek
Příspěvky: 2416
Registrován: 16 říj 2008, 10:45
Bydliště: město piva

Re: Nový zákoník práce platný od Ledna!

Příspěvek od corsaczek » 15 lis 2011, 18:12

Nepočítal jsem, že se mnou budete souhlasit. Jen jsem přesvědčenej, že si zaměstnanci neuvědomují pohled z 2. strany, což vy tady z většiny potvrzujete. Nicméně zpátky k tématu - pro drtivou většinu ze zaměstnanců, se nic nezmění (vč. těch přesčasů). Trochu si projeďte web a najděte si i jiné zdroje, než Rudé Právo, pardon novinky.cz.

A ještě poznámka: já se tady nechci zastávat zaměstnavatelů, co obírají zaměstnance i stát dáváním černých peněz, minimální mzdy atp. Po tom by se mělo tvrdě jít. Já to beru z pozice jednatele v poměrně malé firmě, kde hrubá mzda leží nad průměrem výše uvedené průměrné mzdy a kde se nedávají žádné peníze bokem atp. Kvalitní zaměstnanec je dneska vyjímkou, ale pokud takový je - což u nás všichni - tak by měl být férově odměněn. Zároveň mají všichni smlouvu na dobu neurčitou. Ale zároveň vidím, kolik zaměstnanec opravdu stojí (tedy cca. 2x tolik než kolik mu přistane na účtu). Díky téhle zkušenosti jsem prostě pohled změnil, dlooouho jsem to viděl jen z pohledu zaměstnance.

Uživatelský avatar
corsaczek
Příspěvky: 2416
Registrován: 16 říj 2008, 10:45
Bydliště: město piva

Re: Nový zákoník práce platný od Ledna!

Příspěvek od corsaczek » 15 lis 2011, 18:15

Oťas píše:
dimi píše:Já jako zaměstnanec se na to dívám jinak a nemám rád styl jednání. Když se ti to nelíbí, tak si jdi jinam.
To co popisuješ nemá s jednáním (dohodou) lautr nic společného....to je vydírání, nebo nátlak ze strany zaměstnavatele......hnus. :x, ale bohužel se tak chová většina podnikatelů.
Ono je potřeba si uvědomit, že se to střídá. V době krize - kdy je nedostatek práce - jsou "na koni" zaměstnavatelé, protože lidí na trhu práce je hodně. Naopak není to tak dávno, co kvalitní zaměstnanec byl vyjímka a byli pro změnu "vydíráni" zaměstnavatelé. Takže opět: je potřeba se na to podívat z obou stran. Navíc mi přijde, že si tu nevážíte sami sebe. Přece jste všichni tak skvělí zaměstnanci, že se naopak zaměstnavatel musí snažit si Vás udržet, ne? Proto se Vás to, co jsem napsal výše, netýká.

Uživatelský avatar
Mike.S
Příspěvky: 722
Registrován: 08 črc 2009, 22:36
Bydliště: Slovácko - Podluží
Kontaktovat uživatele:

Re: Nový zákoník práce platný od Ledna!

Příspěvek od Mike.S » 15 lis 2011, 18:51

k tomuto vláknu se perfektně hodí tenhle vtip (ona je to spíš pravda než vtip): https://www.opel-astra-h.cz/forum/viewto ... 799#p63799
Old cars:
Škoda 120L
Škoda Felicia Combi LXi

Actual car:
..........Holden Zafira|1.8 16V|Z18XE|by Mike.S.........

Uživatelský avatar
Werewolf
Příspěvky: 1042
Registrován: 30 zář 2010, 22:57
Bydliště: Loket - Karlovy Vary

Re: Nový zákoník práce platný od Ledna!

Příspěvek od Werewolf » 18 lis 2011, 11:55

Jak vidím, budu asi jediný, kdo souhlasí a může podpořit Corsaczka. Nechápu, co furt melete o tom, že si zaměstnavatel neváží dobrých pracovníků. To je podle mě nesmysl. Dobrej pracovník má potenciál mi vydělat víc peněz než nějakej louda. Nebo je s ním méně starostí. V práci máme jednoho dosti schopného člověka, o kterym vím, že je na něj spoleh, vím, že práce od něj odvedena je odvedena nejlíp jak je možná a já nemám zapotřebí mu stát za prdelí jako u jiného zaměstnance, kterýho bych nejraději právě vyhodil, právě proto, že mi vše jen komplikuje.

I práce se řídí nabídkou a poptávkou, jestliže je lidí hodně, proč bych neměl právo si vybírat lepší lidi? Pokud se člověku práce nelíbí, má plné právo najít si práci, která mu bude vyhovovat víc, nikdo přece není pevně uvázán "tohle MUSÍŠ dělat za těchto podmínek"

Čim víc člověk má/může, tim víc chce...

Uživatelský avatar
milosh
Administrátor
Příspěvky: 6143
Registrován: 02 kvě 2008, 21:03
Bydliště: Ústecko

Re: Nový zákoník práce platný od Ledna!

Příspěvek od milosh » 18 lis 2011, 12:38

Ja vam nevim vy dva bud jste sefove nebo delate nekde kde berete 50t a pak neni duvod byt nespokojen, ja delam uz 10 let v bance, sice jsem tam sluzebne nejmladsi ale kdyz kolega ktery drive delal sefa a nyni neni schopen delat praci jako my ostatni a bere porad ten vysoky plat jako mel za doby sefovani tak mi je pak na bliti. Nehlede na to ze prumer v nasi bance je asi 40t a to je hodne velky sen ;)
Se to rekne prace je dost, ale zase na druhou stranu kdyz uz ma clovek rodinu a nechce stravit cely den na ceste do prace pak moc na vyber neni, kor ne u nas na severu kde muzeme byt radi ze praci vubec mame.
SLEDUJ MŮJ OPEL YOUTUBE KANÁL ať ti neutečou nová videa, která budou letos pravidelně vycházet

Uživatelský avatar
Oťas
Příspěvky: 1507
Registrován: 19 dub 2010, 20:56
Bydliště: Ústí nad Labem
Kontaktovat uživatele:

Re: Nový zákoník práce platný od Ledna!

Příspěvek od Oťas » 18 lis 2011, 13:29

Jj miloshi.... plně souhlasím. 8-)
Astra H 1.9CDTI Enjoy 88kW / 280Nm kombi, nyní 104,3kW / 321Nm, Bi-xenon, bez DPF, EGR-OFF - teda přiškrcen...
OP-COM k dispozici
Astra G 1.6 16V hatchback,xenon,EGR-OFF

Uživatelský avatar
Samothe
Moderátor
Příspěvky: 4098
Registrován: 13 črc 2008, 09:34
Bydliště: Vratimov

Re: Nový zákoník práce platný od Ledna!

Příspěvek od Samothe » 18 lis 2011, 13:36

nechtěl jsem se do tohoto tématu nijak pouštět a ani nebudu páč bych byl asi kamenován,ale jen dodám,že s Werewolfem a Corsaczkem souhlasím ...

Uživatelský avatar
corsaczek
Příspěvky: 2416
Registrován: 16 říj 2008, 10:45
Bydliště: město piva

Re: Nový zákoník práce platný od Ledna!

Příspěvek od corsaczek » 18 lis 2011, 14:14

Jsem rád, že nejsem jediný :mrgreen:
Osobně si myslím, že tahle diskuse tu nikdy neměla být, protože tady to má být o pánským pokecu o nejlepších autech na světě, a ne o politice... Ale což.

Každopádně uvidíte, že nový zákoník práce se většiny z Vás (alespoň těch, co nechodí do práce jen sedět a čekat na konec směny) nijak zásadně nedotkne. A pravděpodobně by mohl pomoct podnikatelům, kteří si třeba díky menšímu strachu z propuštění neschopného člověka dovolí zaměstnat více lidí. To povede k menší nezaměstnanosti, což vede k nedostatku kvalitních lidí na trhu práce a to vede k vyšším mzdám. Všechno je to o tom, že kdo dělá svoji práci dobře, se u dobrého zaměstnavatele nemusí ničeho obávat a zároveň ho nic nenutí dělat u zlodějů, který neumí dobré lidi ohodnotit.

Uživatelský avatar
vojtavojta
Příspěvky: 3778
Registrován: 14 dub 2010, 18:41
Bydliště: Vsetín

Re: Nový zákoník práce platný od Ledna!

Příspěvek od vojtavojta » 18 lis 2011, 14:24

Smazat!!!!!!! :lol:
Astra H 1,6 16V 77kW 10/2005
OP-COM

Odpovědět