tiahlo na sacom potrubi

Odpovědět
dark
Příspěvky: 862
Registrován: 01 črc 2009, 13:24
Bydliště: Most
Kontaktovat uživatele:

Re: tiahlo na sacom potrubi

Příspěvek od dark » 06 zář 2011, 13:11

No a proč to tedy předtim furt bylo jednou to jelo, pak týden nejelo, pak tři měsíce jelo pak zase nejelo ???
Opel Astra H | hatchback | 1.9 CDTi - 110 kw
DPF off, SILENCER off
Ondra-sek.cz - vše pro cestování s miminkem

Reklama
 

Uživatelský avatar
swabel
Příspěvky: 2166
Registrován: 14 čer 2009, 02:14
Bydliště: Tvrdošín - SR
Kontaktovat uživatele:

Re: tiahlo na sacom potrubi

Příspěvek od swabel » 06 zář 2011, 13:53

Zeby podla toho, v akej polohe zostali zaseknute klapky??
Insignia ST A20DTH OPC Line AT + Chip, VECTRA C CARAVAN Z19DTH AT - ex, VECTRA C GTS Z19DTH AT - ex , Zafira B OPC - ex, Astra H Caravan OPC Line 2 - ex
Diagnostika GM MDI, pal. PC, SECURITY CODE, RADIO CODE, info@opel-shop.sk, +421 915850900 OPEL-SHOP.SK

dark
Příspěvky: 862
Registrován: 01 črc 2009, 13:24
Bydliště: Most
Kontaktovat uživatele:

Re: tiahlo na sacom potrubi

Příspěvek od dark » 06 zář 2011, 19:41

Hmmmmmm díky
Opel Astra H | hatchback | 1.9 CDTi - 110 kw
DPF off, SILENCER off
Ondra-sek.cz - vše pro cestování s miminkem

dark
Příspěvky: 862
Registrován: 01 črc 2009, 13:24
Bydliště: Most
Kontaktovat uživatele:

Re: tiahlo na sacom potrubi

Příspěvek od dark » 10 zář 2011, 16:38

Tak nechám vyndat sání a celé ho vyčistit v naftě, táhla se hýbou, okolo klapek je sice mastnota ale táhlo sedí. Uvidim co to bude dělat potom. Pokud problém bude přetrvávat dám auto do Opelu a prostě at mi řeknou jaká součástka je tam blbá..

Už jsem zoufalej :(
Opel Astra H | hatchback | 1.9 CDTi - 110 kw
DPF off, SILENCER off
Ondra-sek.cz - vše pro cestování s miminkem

Uživatelský avatar
Mayki
Příspěvky: 333
Registrován: 07 čer 2011, 16:36
Bydliště: Nejmladší město ČR

Re: tiahlo na sacom potrubi

Příspěvek od Mayki » 17 zář 2011, 23:31

Tak jsem se i já dočkal a nastala výměna sání a výřivých klapek. Auto jsem už s upadlými klapkami kupoval, věděl jsem do čeho jdu. Najezdil jsem asi 2500 km bez nějakých problémů, ale nedalo mi to a nechal jsem sání pro jistotu vyměnit. Dlouho jsem uvažoval jak nejlépe to udělat. Mám koupit nové sání a nechat ho někde vyměnit? Kolik to celé bude stát? Nakonec má volba padla na renovované sáni z Polska. Vzhledem k dobrému kurzu je cena opravdu směšná. Celá výměna sání i s vyčištením a vypodložením EGR mě stála 850 zl což dneska je 5000 kč. Vybral jsem si servis na známé stránce,

Kód: Vybrat vše

www.kolektorycdti.zafriko.pl
vzhledem ke vzdálenosti padla volba na Rybnik.

Kód: Vybrat vše

http://www.in-car.pl/
Komunikace proběhla mejlem naprosto bez problému, objednal jsem se na dnešek a potvrdil cenu. Když jsem dorazil na místo, čekal tam už na mě mechanik a hned se pustil do práce. Polsky trochu umím, tak jsme mohli i pokecat. Bylo vidět že to nedělá poprvé a dobře ví co dělá. Nářadí měl nachystané přesně podle potřeby. Zdemontoval moje staré sání asi za hodinu a půl. Vyčisti mi EGR ventil, vypodložil děrovanou záslepkou a všechno zkompletoval zpátky. Palivovou pumpu z rozvodů vytahoval, ale rozvodové kolo zajistil šrouby proti pootočení. Celá operace trvala zhruba tři hodiny. Nakonec jsem se dozvěděl i perličku na závěr a to tu, že už měnil i "inovované" sání které se prodává jako bezproblémové. Říkal že sice vydrží o 20 až 40t víc km, ale že se nakonec vysype úplně stejně jako to staré. No nekupte to za ty peníze. Já budu věřit soudruhům z polska, že to jejich renovované vydrží navěky. Na závěr přidám pár fotek, jak to celé probíhalo... 8-)
Přílohy
Detail poškozeného uložení táhla i klapek...
Detail poškozeného uložení táhla i klapek...
Táhlo právě upadlo...
Táhlo právě upadlo...
Tak už leze ven...
Tak už leze ven...
Naposledy upravil(a) Mayki dne 18 zář 2011, 09:19, celkem upraveno 1 x.
Zafira B 1.9 CDTI OPC Line 110kw, Bi-Xenony, Panorama, Recaro sedačky, MKJ, MVK, Raspberry Pi - RaspBMC, parkovací kamera, Mini 0803 Ambarella, NAVI CD70, Sport, r.v.2007
Programování OP-COM, denní svícení, zamykání po rozjezdu a pod ...

Uživatelský avatar
Mayki
Příspěvky: 333
Registrován: 07 čer 2011, 16:36
Bydliště: Nejmladší město ČR

Re: tiahlo na sacom potrubi

Příspěvek od Mayki » 17 zář 2011, 23:34

A ještě trochu...
Přílohy
Detail táhla...
Detail táhla...
Pěkně se to zasírá...
Pěkně se to zasírá...
Upravené polské sání...
Upravené polské sání...
Zafira B 1.9 CDTI OPC Line 110kw, Bi-Xenony, Panorama, Recaro sedačky, MKJ, MVK, Raspberry Pi - RaspBMC, parkovací kamera, Mini 0803 Ambarella, NAVI CD70, Sport, r.v.2007
Programování OP-COM, denní svícení, zamykání po rozjezdu a pod ...

Uživatelský avatar
Dalik
Příspěvky: 671
Registrován: 01 led 2009, 17:16
Bydliště: Kroměříž
Kontaktovat uživatele:

Re: tiahlo na sacom potrubi

Příspěvek od Dalik » 18 zář 2011, 09:10

No vida, zajímavá zkušenost 8-)

Uživatelský avatar
falconik
Příspěvky: 413
Registrován: 28 čer 2010, 06:57

Re: tiahlo na sacom potrubi

Příspěvek od falconik » 19 zář 2011, 07:23

Mayki

No stou vydrzi tech inovovanych klapek se docela divim, pac jsem se ptal kluku co delaji na autor. servisu opel a oni mi zase potvrdily ze auto s novou verzi klapek nikdy nedelali a jezdi k nim auta ktera maji pres 200 tis a stale drzi. Doufam ze soudruzi z PL nemaji pravdu a ty nove klapky jsou taky vecne. Na druhou stranu by to bylo divne pac tenhle motor se dal vyrabi a jezdi ve vice autech a nikde po webu se to nepotvrdilo, ze by odchazeli to novy verze klapek. Takze ja verim ze to bude pouze obchodni tahanice ve stylu ja to mam lepsi a to druhe je ........
Opel Zafira 19 CDTi Cosmo, Bi-xenon, panorama, webasto, MKJ, MVK.....

Uživatelský avatar
Mayki
Příspěvky: 333
Registrován: 07 čer 2011, 16:36
Bydliště: Nejmladší město ČR

Re: tiahlo na sacom potrubi

Příspěvek od Mayki » 19 zář 2011, 07:28

Jo, je možné že jsou to jen obchodní kecy a nové sání už vydrží. Já jsem spokojen s tím co mám, za ty peníze určitě. A kolik to vydrží? To ukáže čas. Chtěl jsem to jen přiblížit ostatním... 8-)
Zafira B 1.9 CDTI OPC Line 110kw, Bi-Xenony, Panorama, Recaro sedačky, MKJ, MVK, Raspberry Pi - RaspBMC, parkovací kamera, Mini 0803 Ambarella, NAVI CD70, Sport, r.v.2007
Programování OP-COM, denní svícení, zamykání po rozjezdu a pod ...

Uživatelský avatar
swabel
Příspěvky: 2166
Registrován: 14 čer 2009, 02:14
Bydliště: Tvrdošín - SR
Kontaktovat uživatele:

Re: tiahlo na sacom potrubi

Příspěvek od swabel » 19 zář 2011, 07:35

Urcite su to len obchodne keci :)
Insignia ST A20DTH OPC Line AT + Chip, VECTRA C CARAVAN Z19DTH AT - ex, VECTRA C GTS Z19DTH AT - ex , Zafira B OPC - ex, Astra H Caravan OPC Line 2 - ex
Diagnostika GM MDI, pal. PC, SECURITY CODE, RADIO CODE, info@opel-shop.sk, +421 915850900 OPEL-SHOP.SK

Odpovědět