Denní svícení vedle mlhovek

Úpravy od motoru až po plasty
Odpovědět
Uživatelský avatar
Radovan
Příspěvky: 174
Registrován: 15 čer 2011, 21:08
Bydliště: Cheb, Tachov (a práce Plzeň)
Kontaktovat uživatele:

Re: Denní svícení vedle mlhovek

Příspěvek od Radovan » 12 srp 2011, 14:35

jojo, souhlas --> já tohle chápu 8-)
pochopí to tak i polda anebo STK?
Astra H Caravan, 1.9 CDTI (Z19DT), 88 kW, 8V, ESP, tempomat, vyhř. před. sedadla, 12V i v kufru, Flex organizer, r.v. 02/2008,"and much more"-enjoy.

FOTO GALERIE - můj "mazel"

Reklama
 

Uživatelský avatar
jakubino
Příspěvky: 2321
Registrován: 28 dub 2011, 20:05

Re: Denní svícení vedle mlhovek

Příspěvek od jakubino » 12 srp 2011, 16:56

supr diky presne tohle sem chtel! 8-)
nevidim problem, mista na aute je fura, jenom vybrat presne kde, a taky, jak to udelat s elektronikou apod.
a taky, jde udelat samostatny spinac na denni sviceni? aby se nezapinalo automaticky ale manualne, asi jo ne??

a myslim si, ze policajti nechodi s metrem za opaskem, nebo jo? zkusenosti?
ty kulate diodky jsou vyborne libi se mi.. viz. odkaz silver
tak kdo da svoji krasku jako zkusebni vzorek?
Opel Astra H Caravan Z17DTL 59kW

Uživatelský avatar
jakubino
Příspěvky: 2321
Registrován: 28 dub 2011, 20:05

Re: Denní svícení vedle mlhovek

Příspěvek od jakubino » 12 srp 2011, 17:20

jak se o tom porad diskutuje tady je odkaz na ty ktere presne myslim..

http://www.ledvyrobky.cz/autolekarna/es ... lni-SJ-292
Obrázek
Obrázek

tady dalsi snad jeste lepsi? ( kdo bude prvni...?? ;)
http://www.ledvyrobky.cz/autolekarna/es ... LED-svetla
Obrázek
Opel Astra H Caravan Z17DTL 59kW

power2
Příspěvky: 2959
Registrován: 17 bře 2011, 22:03

Re: Denní svícení vedle mlhovek

Příspěvek od power2 » 13 srp 2011, 12:39

u nás do světlometu by si to asi nenarval :) Ale jinak vypadá to použitelně

Uživatelský avatar
x-father
Příspěvky: 1457
Registrován: 05 kvě 2008, 21:12
Kontaktovat uživatele:

Re: Denní svícení vedle mlhovek

Příspěvek od x-father » 15 srp 2011, 16:31

No do svetlometů už vůbec.

Zrovna jsem absolvoval rozebrání světel a musím říct, že nedestruktivně to nejde.

Uživatelský avatar
lkralicek
Příspěvky: 325
Registrován: 06 úno 2011, 13:57
Bydliště: Brno
Kontaktovat uživatele:

Re: Denní svícení vedle mlhovek

Příspěvek od lkralicek » 15 srp 2011, 17:06

Já se teda zamýšlím nad tím proč někteří řešili to zda to svítí před auto???? Vždyť dle hesla vidět a býti viděn stačí když to bude svítit do předu tak aby to bylo auty a chodci viděno. Aby to svítilo před auto přece není nutné - jsou to světla na denní svícení a né na svícení si na cestu???
Opel Astra H Caravan 2007 1,6 77 kW (105 k) a 150 Nm modrošedá metalíza
http://lukinb6.rajce.idnes.cz/Opel_Astra_H/

Prodej motopříslušenství - http://www.motoprislusenstvi.com

Uživatelský avatar
x-father
Příspěvky: 1457
Registrován: 05 kvě 2008, 21:12
Kontaktovat uživatele:

Re: Denní svícení vedle mlhovek

Příspěvek od x-father » 15 srp 2011, 17:26

Protoze je to ve vyhlasce a pokud to chces mit podle predpisu, tak to tak byt proste ma.

Denni sviceni ma sice emitovat rozptylene svetlo, aby to bylo videt z co nejvice uhlu, ale kdyz to das na kraj mrizky, ktera ma uz dobrych 40-45° vuci autu, tak to bude svitit vic do stran nez dopredu. A nejcastejc se potkavaji auta precejenomn celne.

Uživatelský avatar
Radovan
Příspěvky: 174
Registrován: 15 čer 2011, 21:08
Bydliště: Cheb, Tachov (a práce Plzeň)
Kontaktovat uživatele:

Re: Denní svícení vedle mlhovek

Příspěvek od Radovan » 16 srp 2011, 16:32

Co je ve vyhlášce?

jsem našel jen tohle:
- svítí samostatně bez obrysových světel,
- automaticky se zapínají s polohou "klíčku" pro běh motoru a zhasnou po vypnutí motoru,
- povinně se automaticky vypínají při rozsvícení světlometů
- kontrolka je nepovinná.

+ tohle jsem našel:
Svítilny musí být homologovany, včetně umístění, montáže a zapojení podle předpisu EHK/OSN č. 48, tak jak to předepisuje vyhláška č. 341/2002 Sb., ve znění vyhlášky č. 197/2006 Sb. Svítilny musí být označeny homologačním znakem E (v kroužku) s číslem pod kterým byla homologace uvedena a s označením RL (označuje světla pro denní svícení).
V části 2a uvedeného předpisu se uvádí:
1. Montáž - nepovinná na automobilech, zakázána na přípojných vozidlech,
2. Počet - dvě
3. Umístění - na šířku: bod přivrácené plochy ve směru vztažné osy, který je nejdéle
od podélné střední roviny vozidla, nesmí být vzdálen více než 400 mm od vnějšího obrysu vozidla. Vzdálenost mezi vnitřními okraji obou přivrácených ploch ve směru vztažných os nesmí být menší než 600 mm. lato vzdálenost může se zmenšit až na 400 mm, když je celková šířka vozidla menší 1300 mm. na výšku: nejméně 250 mm a nejvýše 1500 mm nad vozovkou, na délku: na přídi vozidla. Tato podmínka se považuje za splněnou, jestliže vyzařované světlo neobtěžuje řidiče ani přímo ani nepřímo přes zpětná zrcátka a nebo jiné plochy na vozidle odrážející světlo.
4. Elektrické zapojení - jestliže jsou denní svítilny na vozidle, musí být automaticky
zapnuty, když je zařízení, které startuje nebo zastavuje motor v poloze, která motoru umožňuje jeho běh. Aktivace a deaktivace zařízení pro automatické rozsvícení denních svítilen musí být možná bez použití nářadí. Denní svítilny musí automaticky zhasnout, jakmile se rozsvítí světlomety, s výjimkou případu, kdy se světlomety použijí pro přechodné varovné rozsvěcování v krátkých intervalech (světelná houkačka).
5. Sdělovač - kontrolka zapojení obvodu je nepovinná.
Astra H Caravan, 1.9 CDTI (Z19DT), 88 kW, 8V, ESP, tempomat, vyhř. před. sedadla, 12V i v kufru, Flex organizer, r.v. 02/2008,"and much more"-enjoy.

FOTO GALERIE - můj "mazel"

Uživatelský avatar
sladas opc
Příspěvky: 1762
Registrován: 08 kvě 2008, 09:40
Kontaktovat uživatele:

Re: Denní svícení vedle mlhovek

Příspěvek od sladas opc » 28 srp 2011, 11:23

chtel bych se zeptat zda by neslo naprogramovat denni sviceni ze by svitili mlhovky a pak kdyz by se zaplnuli svetla tak by zhasli..na VW foru jsem to cetl co to dokaze kluk do VW udelat za 500kc pres VAG..slo by toto i u astry?
Opel Astra OPC

dimi

Re: Denní svícení vedle mlhovek

Příspěvek od dimi » 28 srp 2011, 11:28

Když by jsi použil modul od Cybertronic a místo dálkových to zapojil na mlhovku, tak to bude jak chceš. Můžeš si tam nastavit sníženou intenzitu svícení. Při zapnutí mlhovky by pak svítila plným výkonem. Zkus se dotázat rovnou výrobce. Kolega to dával na Forda, zapojené na dálkové a funguje to skvěle.

Odpovědět