Opel Astra Caravan Classic III 1,6 85kW

Odpovědět
Uživatelský avatar
sauce
Příspěvky: 570
Registrován: 18 srp 2010, 09:02

Re: Opel Astra Caravan Classic III 1,6 85kW

Příspěvek od sauce » 17 čer 2011, 11:08

Taky jsem zaklapnul mrizku zpatky, znacku jsem plusminus vyrovnal.

Reklama
 

Uživatelský avatar
sauce
Příspěvky: 570
Registrován: 18 srp 2010, 09:02

Re: Opel Astra Caravan Classic III 1,6 85kW

Příspěvek od sauce » 21 črc 2011, 13:19

Pár maličkostí, co mi na Astře po skoro roce používání vadí:

- zvýšený hluk a vibrace motoru při cca 2700-2800 ot/min
- neustále vrzající sedačka řidiče
- "cvrčci" v palubce na neidentifikovatelném místě u spolujezdce
- ne příliš dobře slícované plasty v interiéru, např. spára mezi horní hranou víka odkládací schránky a dolní hranou ozdobné lišty nebo lišta s přepínačem světel, která moc nelícuje s palubkou (schránku jsem měl venku, když jsem dodělával chlazení schránky a podařilo se mi to trochu opravit, lištu s přepínačem světel jsem dostal dokonce novou, ale slícovat to prostě nejde a neumí to ani v autorizovaném servisu - máte někdo nějaký nápad, co s tím?)
- tuhé řazení a nic moc synchronizace, dvojka jde někdy zařadit velmi těžko
- nijak nezapravené příšerné otřepy svarů karoserie v dutinách předních blatníků, hezky viditelné po otevření předních dveří - to jsem ještě na žádném jiném autě neviděl
- neslícované pravé zadní světlo, demontoval jsem a donastavil, ale stejně světlo vpředu od kastle stále odstává víc než levé a posunout to už nejde kvůli svarům kastle
- neslícovaný zadní nárazník - donastavil jsem, stačilo povolit šrouby a znovu usadit
- páté dveře nechtěly nezacvaknout a pro jejich zavření bylo potřeba s nimi opravdu praštit - stačilo donastavit dorazy, teď se zavřou takřka samy
- černé plastové krytky šroubů strukturovaných kol jsou příliš volné a na šroubech vůbec nedrží, za jízdy se uvolňují a vypadávají - nahradil jsem všechny šedými, pevnějšími
- po odstranění přepravního ochranného vosku zůstaly na zadních dveřích na laku rezavé skvrny, které slézají dolů jen velmi pomalu, teprve teď už skoro zmizely
- úroveň (nebo spíš neúroveň) autorizovaných servisů

...a možná ještě něco připíšu :)
Naposledy upravil(a) sauce dne 21 črc 2011, 16:57, celkem upraveno 1 x.

Uživatelský avatar
lkralicek
Příspěvky: 325
Registrován: 06 úno 2011, 13:57
Bydliště: Brno
Kontaktovat uživatele:

Re: Opel Astra Caravan Classic III 1,6 85kW

Příspěvek od lkralicek » 21 črc 2011, 15:38

papak13 píše:Mas to super hlavne je to UZITOCNE pretoze ja mam listy vo farbe a kazdi debil co vedla mna parkuje tam urobi nejaky skrabanec dverami! Na ciernom to nie je vobe vidno takze nabuduce jasna volba!
Tak to já mám krásné ochrané lišty v barvě karoserie a nemám na nich za 4 roky jediný škrábanec. Ale na dveřích jak předních tak zadních je čím dál více škrábanců. Už mě to sere.
Opel Astra H Caravan 2007 1,6 77 kW (105 k) a 150 Nm modrošedá metalíza
http://lukinb6.rajce.idnes.cz/Opel_Astra_H/

Prodej motopříslušenství - http://www.motoprislusenstvi.com

Uživatelský avatar
Westler
Příspěvky: 907
Registrován: 04 led 2010, 18:26
Bydliště: CR - Morava

Re: Opel Astra Caravan Classic III 1,6 85kW

Příspěvek od Westler » 21 črc 2011, 22:02

sauce píše: - zvýšený hluk a vibrace motoru při cca 2700-2800 ot/min
- neustále vrzající sedačka řidiče
- ...
• Vibrace v uvedenem rozsahu ot jsou vlastnost 16XER, s tim asi nic neudelame.
• Pokud mas bederni operku v sedackach, tak ji zkus trochu prifouknout, me pri urcitym nastaveni prestane sedacka vrzat. Pokud nepomuze, tak jedine rozebrat cele operadlo.
• Cvrcci u spolujezdce muzou byt spatne usazena schranka (musel jsem ji podlepit v miste kde se dotyka pricky co vede pod ni). Pripadne jeste podlepit ozdobnou listu u spolujezdce (nad schrankou).
• Otrepy svaru by mi nevadily tolik jako odflaknuty nastrik karoserie, u me konkretne na spodku obou levych dveri, dolni casti A sloupku u spolujezdce a par dalsich mistech.
• S urovni orig. servisu jsem spokojen, jezdim do Auto Dobrovolny (Jihlava).
Astra • 1.6 • Enjoy • Easytronic • 2009 • 17"

Uživatelský avatar
sauce
Příspěvky: 570
Registrován: 18 srp 2010, 09:02

Re: Opel Astra Caravan Classic III 1,6 85kW

Příspěvek od sauce » 28 črc 2011, 20:25

Tak cvrčci jsou způsobeni lištou nad schránkou spolujezdce, bude to chtít vypodložit - při přitlačení lišty k palubce cvrčci zcela zmizí...

Takhle lícuje lišta s přepínačem světel s palubkou - je to normální? Na všech Astrách co jsem viděl je to pěkně zarovnané a nic nevystupuje, naopak je lišta s přepínačem v palubce spíš víc utopená než aby vystupovala nad její úroveň. Přitom lišta i přepínač jsou po výměně, zbrusu nové... Ale možná jsem jen moc velký puntičkář, uklidněte mě :)
Lista.jpg

Uživatelský avatar
vojta
Příspěvky: 2754
Registrován: 29 led 2009, 18:24
Bydliště: Liberec
Kontaktovat uživatele:

Re: Opel Astra Caravan Classic III 1,6 85kW

Příspěvek od vojta » 28 črc 2011, 23:14

abys neviděl ty otřepy po otevření dveří tak si dokup izolaci která se do háček do blatníků dávala ale s příchodem clasika přestala (šetření), pak není od pantů do blatníku vidět
Zprávy pouze emailem na info zavináč doopla.cz
_________________
Astra G 3dv. Z16XE Automat
Astra G 3dv. Z20LET OPC

DoOpla.cz – Opel originální díly, příslušenství a oleje Opel

Uživatelský avatar
Westler
Příspěvky: 907
Registrován: 04 led 2010, 18:26
Bydliště: CR - Morava

Re: Opel Astra Caravan Classic III 1,6 85kW

Příspěvek od Westler » 28 črc 2011, 23:27

Mezeru u list kolem volantu mam podobnou, ale napr. slicovani ramecku kolem displeje s okolnimi plasty je hruza.

vojta: mohl by jsi prosim poslat foto toho dilu co myslis?

A jak je to s tesnenim na vnejsi casti prahu (pod dvere) co se davalo k Cosmo vybave, je to k necemu dobre? To se jen lepi, ze?
Astra • 1.6 • Enjoy • Easytronic • 2009 • 17"

Uživatelský avatar
sauce
Příspěvky: 570
Registrován: 18 srp 2010, 09:02

Re: Opel Astra Caravan Classic III 1,6 85kW

Příspěvek od sauce » 29 črc 2011, 08:19

vojta píše:abys neviděl ty otřepy po otevření dveří tak si dokup izolaci která se do háček do blatníků dávala ale s příchodem clasika přestala (šetření), pak není od pantů do blatníku vidět
Koukal jsem do EPC, jsou to díly 5107316 a 5107317? A dá se to tam jednoduše dodat bez rozebrání dveří?

kryt.jpg

Uživatelský avatar
vojta
Příspěvky: 2754
Registrován: 29 led 2009, 18:24
Bydliště: Liberec
Kontaktovat uživatele:

Re: Opel Astra Caravan Classic III 1,6 85kW

Příspěvek od vojta » 29 črc 2011, 09:32

strká se to tam skrz blatník po sundání podběhu
Zprávy pouze emailem na info zavináč doopla.cz
_________________
Astra G 3dv. Z16XE Automat
Astra G 3dv. Z20LET OPC

DoOpla.cz – Opel originální díly, příslušenství a oleje Opel

Uživatelský avatar
norinco
Příspěvky: 97
Registrován: 18 úno 2011, 13:42
Bydliště: Pardubický kraj

Re: Opel Astra Caravan Classic III 1,6 85kW

Příspěvek od norinco » 29 črc 2011, 10:00

Sakra chlapi, vy jste ale detailisti. Jo jo, s jídlem roste chuť.
Škoda Felicia Combi -> Opel Astra G Hatchback -> Opel Astra H Caravan 1.6 85kW voňavka 2011

Odpovědět