Diagnostika - Dotazy na chybové hlášky

Pokud se váš dotaz nehodí do žádné sekce pište jej sem.
Odpovědět
Uživatelský avatar
Destroyer
Příspěvky: 160
Registrován: 06 čer 2010, 10:49
Bydliště: České Budějovice

Re: Diagnostika - Dotazy na chybové hlášky

Příspěvek od Destroyer » 28 kvě 2011, 19:52

Děkuji ti Mike S.
Astra H, Z19DTH, 2005
Pneuservis, autoservis, autodiagnostika. Nastavovací prvky časování rovodů pro většinu modelů značky Opel. Originální náplně, originální a aftermarketové díly se slevou pro členy tohoto fóra.

Reklama
 

pub24
Příspěvky: 21
Registrován: 05 čer 2009, 09:30

Re: Diagnostika - Dotazy na chybové hlášky

Příspěvek od pub24 » 04 črc 2011, 19:51

Zdarec...

Mam Opel Astra 1,9CDTI (110kW, r.v.2007) - mel jsem ji v servisu a po tom co jsem ji vzal a prejel 20km se rozsvitila kontrolka auta s klickem...auto jede normalne, zadnej nouzak atd.
Potreboval jsem jezdit, takze navrat do servisu a reklamace zatim neprisla na radu..nicmene chci byt prirpavenej..
Diagnostika pise chybovou hlasku 245258. Dle prvnich 4 cisel kodu neco se senzorem tlaku u DPF. Chci se zpetat, jestli se podle celeho cisla da poznam konkretni zavada.
Dale jestli je to zavada na cidle...kde ho najdu (je to to cidilko co je zasroubovane v dpf a ma kabelaz vedenou az nekam k prevodovce, kde je teprv konektor..?)
Mate paru o jeho katalogovom cisle a cene?
Je mozna jednoducha vymena za jine cidlo? Z vrakace a pod..jedna se mi o to jestli se musi nejak programovat...

Diky za kazdou radu:-)

Petr

pub24
Příspěvky: 21
Registrován: 05 čer 2009, 09:30

Re: Diagnostika - Dotazy na chybové hlášky

Příspěvek od pub24 » 04 črc 2011, 20:25

Tak jsem malinko patral na netu a podle toho kodu to vypada na predrenou hadici mezi dpf a cidlem. zvlastni je ze se mi spustila regenerace..coz by pri tyhle zavade nemela..
Nasel jsem pekne obrazek z EPC...akorat na nake spanelske strance a bez uplnych popisku...
tady je... muzete nekdo najit v epc popisky? nebo hodit obrazek i s popisky z ceskeho EPC?

dik
Přílohy
EPC
EPC
Manik co mel ten problem nasel tady ulomenou hadici..nekde napojovana z kovu na pvc..
Manik co mel ten problem nasel tady ulomenou hadici..nekde napojovana z kovu na pvc..

Uživatelský avatar
swabel
Příspěvky: 2166
Registrován: 14 čer 2009, 02:14
Bydliště: Tvrdošín - SR
Kontaktovat uživatele:

Re: Diagnostika - Dotazy na chybové hlášky

Příspěvek od swabel » 04 črc 2011, 23:19

Obrázek
Insignia ST A20DTH OPC Line AT + Chip, VECTRA C CARAVAN Z19DTH AT - ex, VECTRA C GTS Z19DTH AT - ex , Zafira B OPC - ex, Astra H Caravan OPC Line 2 - ex
Diagnostika GM MDI, pal. PC, SECURITY CODE, RADIO CODE, info@opel-shop.sk, +421 915850900 OPEL-SHOP.SK

pub24
Příspěvky: 21
Registrován: 05 čer 2009, 09:30

Re: Diagnostika - Dotazy na chybové hlášky

Příspěvek od pub24 » 19 črc 2011, 10:19

Ahoj...
tak problem vyresen..byla to prdla ta hadice presne u toho nahubku jak je vyfoceno na obrazku...nicmene misto vymeny cele te sady, za kterou chteji cca 3 tis. stacilo kus tlustejsi hadice, ktera se nasune na ten naustek a zasune se do ni utrzeny konec hadice a vse bez problemu funguje... snad nekomu tato info pomuze:-)

p.

Uživatelský avatar
swabel
Příspěvky: 2166
Registrován: 14 čer 2009, 02:14
Bydliště: Tvrdošín - SR
Kontaktovat uživatele:

Re: Diagnostika - Dotazy na chybové hlášky

Příspěvek od swabel » 19 črc 2011, 10:55

Aj ja som to uz riesil pred casom, presuchala sa mi na tej hadici dierka a robilo to neplechu. Nastasie celkom hore v motorovej casti, tak som to len skratil.
Insignia ST A20DTH OPC Line AT + Chip, VECTRA C CARAVAN Z19DTH AT - ex, VECTRA C GTS Z19DTH AT - ex , Zafira B OPC - ex, Astra H Caravan OPC Line 2 - ex
Diagnostika GM MDI, pal. PC, SECURITY CODE, RADIO CODE, info@opel-shop.sk, +421 915850900 OPEL-SHOP.SK

Uživatelský avatar
Mayki
Příspěvky: 333
Registrován: 07 čer 2011, 16:36
Bydliště: Nejmladší město ČR

Re: Diagnostika - Dotazy na chybové hlášky

Příspěvek od Mayki » 05 srp 2011, 12:37

Ahoj hoši, našel jsem pomocí OP-Comu chybu na svém autíčku, je to chyba P0622 což by mělo být - nesprávná funkce řídícího obvodu pole "F" generátoru.
RomanK napsal "P0622 je způsobena chybou v buzení alternátoru. Může být důsledkem použití nesprávného regulátoru nebo přerušením drátu ke svorce D+. Je to problém alternátorů DENSO 130A."
A teď má otázka, chyba se nijak neprojevuje, kontrolka dobíjení normálně zhasíná, osvětlení nijak nekolísá, nepozoruji žádný problém. Po vymazání se chyba objeví hned znovu. Mám to nějak řešit? Může se pokazit něco víc tím že to nechám tak? Díky za info... :(
Zafira B 1.9 CDTI OPC Line 110kw, Bi-Xenony, Panorama, Recaro sedačky, MKJ, MVK, Raspberry Pi - RaspBMC, parkovací kamera, Mini 0803 Ambarella, NAVI CD70, Sport, r.v.2007
Programování OP-COM, denní svícení, zamykání po rozjezdu a pod ...

Uživatelský avatar
RomanK
Příspěvky: 1118
Registrován: 04 kvě 2008, 13:30
Bydliště: Brno
Kontaktovat uživatele:

Re: Diagnostika - Dotazy na chybové hlášky

Příspěvek od RomanK » 05 srp 2011, 18:37

130A alternátor je kvůli přídavnému ohřevu. Pokud je tam tato chyba, ŘJ motoru není schopna sledovat zatížení alternátoru (kvůli ohřevu) a tím regulovat dobíjení při velkém odběru proudu. Jaký je ale důsledek kromě P0622, to nevím. Možná nepojede v zimě přídavný ohřev.
Diagnostika TECH 2 a GM MDI, programování a resetování řídících jednotek, zjišťování security kódů k jednotkám
http://www.carteam.cz tel: 777620300 nebo 777620301

Uživatelský avatar
Mayki
Příspěvky: 333
Registrován: 07 čer 2011, 16:36
Bydliště: Nejmladší město ČR

Re: Diagnostika - Dotazy na chybové hlášky

Příspěvek od Mayki » 05 srp 2011, 20:23

Takže, kdybych se chtěl na to podívat kde začít? Chtělo by to zjistit, jestli je problém v alternátoru nebo ve vedení D+. Mohl bych prozvonit kabel od alternátoru (D+) k řídící jednotce. Kde najdu zásuvku a potažmo řídící jednotku? Nedají se někde získat ele. schémata Zafiry B?
Zafira B 1.9 CDTI OPC Line 110kw, Bi-Xenony, Panorama, Recaro sedačky, MKJ, MVK, Raspberry Pi - RaspBMC, parkovací kamera, Mini 0803 Ambarella, NAVI CD70, Sport, r.v.2007
Programování OP-COM, denní svícení, zamykání po rozjezdu a pod ...

Uživatelský avatar
Frankie
Příspěvky: 100
Registrován: 29 čer 2011, 23:07
Bydliště: Praha

Re: Diagnostika - Dotazy na chybové hlášky

Příspěvek od Frankie » 11 srp 2011, 02:27

Ahoj hoši, prosím o radu, dělal jsem aktivaci tempomatu v moji Zafiře je to 1,8 16V , easytronic , rok 2007 , vše ok, ale na diagnostice jsme našli chybové hlášky viz níže, auto jezdí v poho, nic během jízdy nebliká, ikonka auta s klíčkem mi zmizi až po nastartování - nevím jestli ok ?? ale nic nepocituji , prosím jestli někdo neví více viz
ECU (jednotka motoru) bylo U0009-70
transmission ECU bylo:P1723-04
P1700-00 Service Vehicle Soon Request from Transmission Control Module

díky Fany
Opel Zafira B sport , 1,7 CDTI , A17DTR , 92 kw , 2008

Odpovědět