Naprogramovatelné funkce

Vše co se týká palubního počítače, navigace, zapojení repro, radia atd..
Odpovědět
Uživatelský avatar
swabel
Příspěvky: 2166
Registrován: 14 čer 2009, 02:14
Bydliště: Tvrdošín - SR
Kontaktovat uživatele:

Re: Naprogramovatelné funkce

Příspěvek od swabel » 08 črc 2011, 07:12

S tymto Ti tazko niekto pomoze a prezradi svoje know-how ;)
Insignia ST A20DTH OPC Line AT + Chip, VECTRA C CARAVAN Z19DTH AT - ex, VECTRA C GTS Z19DTH AT - ex , Zafira B OPC - ex, Astra H Caravan OPC Line 2 - ex
Diagnostika GM MDI, pal. PC, SECURITY CODE, RADIO CODE, info@opel-shop.sk, +421 915850900 OPEL-SHOP.SK

Reklama
 

Uživatelský avatar
Werewolf
Příspěvky: 1042
Registrován: 30 zář 2010, 22:57
Bydliště: Loket - Karlovy Vary

Re: Naprogramovatelné funkce

Příspěvek od Werewolf » 08 črc 2011, 10:06

Jediný, co ti můžu za sebe poradit, když programuješ GID, tak jsou různý verze kódů indexu a verze a některý v sobě obsahujou bc, některý ne, ty, který to neobsahujou, se ti pak zobrazí jen stopky. Já osobně mám 002 02 kod. Jestli máš opcom, můžeš se na to podívat, ale pravděpodobně toto už víš a jestli to nejsou lamy, co ti to dělali, tak se na tohle taky zaměřili...

PepaS
Příspěvky: 911
Registrován: 11 kvě 2009, 11:35
Bydliště: Lysá nad Labem
Kontaktovat uživatele:

Re: Naprogramovatelné funkce

Příspěvek od PepaS » 08 črc 2011, 14:51

sice ti změnili variantní konfiguraci displeje, ale zapomněli změnit index. Tady https://www.opel-astra-h.cz/forum/viewto ... ilit=index je od RomanaK pěkný přehled všech indexů, takže dle motoru, velikosti pneu. a typu snímače najdi index a nech nastavit do displeje a bude funkční i pal. počítač
http://www.PepaS.cz - vše o češtině, slovenštině a o Modulu Komfortní Jednotky pro OPEL

Uživatelský avatar
Werewolf
Příspěvky: 1042
Registrován: 30 zář 2010, 22:57
Bydliště: Loket - Karlovy Vary

Re: Naprogramovatelné funkce

Příspěvek od Werewolf » 08 črc 2011, 16:10

Vysvětli prosimtě ty indexy? Píšeš, přehled indexů, já vidím přehled displayů. Kde tam vidím jakej index?? Když jsem si programoval display, byl tam code index a version 002 02. Nevím už co bylo co, ale tyto čísla na tom přehledů nevidím...

PepaS
Příspěvky: 911
Registrován: 11 kvě 2009, 11:35
Bydliště: Lysá nad Labem
Kontaktovat uživatele:

Re: Naprogramovatelné funkce

Příspěvek od PepaS » 08 črc 2011, 17:13

myslím, že to Roman už jasněji napsat nemohl. Prostě se podívej do tabulky s názvem "Kódové indexy pro xxx displej xxx" a v ní pro požadovanou konfiguraci najdeš potřebný "Kódový index" pro funkci displeje bez / s funkcí palubního počítače. Jinak lze z tabulky vypozorovat, že index displeje bez funkce palubního počítače je n (např. 001, 006 apod.) a index displeje s funkcí palubního počítače je n+1 (tedy pro náš příklad 002 a 007) - neplatí vždy, berte jako pomůcku. Jo, nastavený index lze zjistit i bez diagnostiky na testovací stránce displeje "Testmode: Heater" (po aktivaci testovacího módu se nalistuje stránka opakovaným stiskem tlačítka BC) na řádku označeném CODE (viz. TADY)
http://www.PepaS.cz - vše o češtině, slovenštině a o Modulu Komfortní Jednotky pro OPEL

OnDr.
Příspěvky: 77
Registrován: 24 kvě 2011, 19:15
Bydliště: Neplachovice

Re: Naprogramovatelné funkce

Příspěvek od OnDr. » 08 črc 2011, 19:14

mno netvrdím že jsem z toho chytrý, ale co jsem vypozoroval z tabulky tak pro GID Zafira B platí pouze snímač Lineární napětí typ B takže dle tabulky pro mně platí kódový index 009 aby byl BC v provozu, podle testmode mám CODE 004 což je špatně pokud tomu rozumím správně
Zafira 1,9 CDTi 88kW 2005, CD70 NAVI, park pilot, automatická klimatizace a spostu drobností co auto umožňuje

Uživatelský avatar
Werewolf
Příspěvky: 1042
Registrován: 30 zář 2010, 22:57
Bydliště: Loket - Karlovy Vary

Re: Naprogramovatelné funkce

Příspěvek od Werewolf » 08 črc 2011, 20:24

Jo, beru zpět, nekoukal jsem se na tu druhou stránku z odkazu, myslel jsem, že poukazuješ jen na tu první tabulku z odkazu. V pohodě. Jen bych se zeptal, co přesně znamená "konfigurace LED"? O co se jedná?
Jinak bych podotkl, že je trochu divné, že Op-Com nenabízí k programování veškeré kódy, které by měl. Pro ty, co jsem potřeboval, jsem si musel zajet do Oplu...

Uživatelský avatar
x-father
Příspěvky: 1457
Registrován: 05 kvě 2008, 21:12
Kontaktovat uživatele:

Re: Naprogramovatelné funkce

Příspěvek od x-father » 08 črc 2011, 20:29

No tak OP-COM neni origo diagnostika. Az s verzi 2010 muzu do vetsiny jednotek. Predtim to byla na me Astre bida.

A i u verze 2010 me nejdou na autech bez REC programovat UEC.

Uživatelský avatar
swabel
Příspěvky: 2166
Registrován: 14 čer 2009, 02:14
Bydliště: Tvrdošín - SR
Kontaktovat uživatele:

Re: Naprogramovatelné funkce

Příspěvek od swabel » 08 črc 2011, 20:35

Zatial som nemal problem ani 1x dostat sa do UEC a programovat ho.
Insignia ST A20DTH OPC Line AT + Chip, VECTRA C CARAVAN Z19DTH AT - ex, VECTRA C GTS Z19DTH AT - ex , Zafira B OPC - ex, Astra H Caravan OPC Line 2 - ex
Diagnostika GM MDI, pal. PC, SECURITY CODE, RADIO CODE, info@opel-shop.sk, +421 915850900 OPEL-SHOP.SK

Uživatelský avatar
Werewolf
Příspěvky: 1042
Registrován: 30 zář 2010, 22:57
Bydliště: Loket - Karlovy Vary

Re: Naprogramovatelné funkce

Příspěvek od Werewolf » 08 črc 2011, 21:35

Jen pro konkrétnost, mám 2010 China clone. Programoval jsem GID. code index a version byl původně 002 02, já tam zkoušel ostatní (chtěl jsem odstranit upozornění na namrzlou vozovku), ale zjistil jsem že ostatní jsou nevhodné a původní jsem vrátit nemohl, protože mi nebyl nabízen.

Odpovědět