Zvýšené otáčky, kontrolka baterie, klima

lubaan
Příspěvky: 3
Registrován: 02 lis 2009, 19:40

Re: Zvýšené otáčky, kontrolka baterie, klima

Příspěvek od lubaan » 03 črc 2011, 21:26

Pravděpodobně odešel alternátor.Možná by to moh bejt jenom diodovej můstek v alternátoru.

Reklama
 

Uživatelský avatar
RomanK
Příspěvky: 1118
Registrován: 04 kvě 2008, 13:30
Bydliště: Brno
Kontaktovat uživatele:

Re: Zvýšené otáčky, kontrolka baterie, klima

Příspěvek od RomanK » 03 črc 2011, 22:12

Dobrý postřeh, když to nedobíjí. Ale může to být diodový blok, regulátor a nebo vinutí. U Z17DTx je dobré vždy měnit diodový blok a regulátor zároveň.
Diagnostika TECH 2 a GM MDI, programování a resetování řídících jednotek, zjišťování security kódů k jednotkám
http://www.carteam.cz tel: 777620300 nebo 777620301

Tomm
Příspěvky: 45
Registrován: 17 led 2009, 17:16

Re: Zvýšené otáčky, kontrolka baterie, klima

Příspěvek od Tomm » 05 črc 2011, 23:04

Všem díky za rady. V pondělí proběhla výměna alternátoru a už zase jezdím 8-) Jenom mě pořád zlobí ta klima. Kompresor sepne, ale do auta jde vlažný vzduch. V březnu jsem byl na testu a náplně bylo dost. Zkusím tam asi zajet znovu, jestli mi někde neutíká.

martas09
Příspěvky: 80
Registrován: 07 lis 2009, 18:26
Bydliště: Praha

Re: Zvýšené otáčky, kontrolka baterie, klima

Příspěvek od martas09 » 06 črc 2011, 13:31

Taky mi malo chaldila klima a pomalu unikala od doby co jsem karu koupil. Pred rokem vydrzela jeste cele leto. Sice moc nechladila, ale bylo to znat. Ted v lete jsem klimu naplnil a za mesic byla pryc. Byl tam tak malej tlak, ze uz ani nezapinal kompresor. Zajel jsem do servisu at se mi na to podivaj. Omrkli to uv lampou a rekli ze to nema cenu znova plnit a ze je v prdeli chaldic klimatizace. Urcite at se ti na to kouknou uv lampou nebo takovou tou 'cuchackou'.

Tak jsem koupil chladic a ted klima chlado jok nidky predtim. Tim chaldicem mi to asi utikalo celou dobu, ale tak pomalu, ze to nezjistili ani v servisu. Starej chaldic mel navic uhnily nejnizsi zebro na kterem je zachycena vrtule chlazeni. Mezi chaldic a vrtuli se pak dostal nejakej bordel a vytukalo to diru primo do stredu chaldice. Pokud to unika hodne chladicem, tak to poznas pouhym pohledem. Bude tam mastnej flek :mrgreen:

Jo a altik jsem uz taky menil :mrgreen: :mrgreen: :mrgreen:
Opel Astra H Caravan 1.7CDTI r.2005

Tomm
Příspěvky: 45
Registrován: 17 led 2009, 17:16

Re: Zvýšené otáčky, kontrolka baterie, klima

Příspěvek od Tomm » 09 črc 2011, 00:33

Tak už mi zase fouká klima, jak má. Na vině bylo špatné těsnění (26,-czk) ve spoji, co je za předním nárazníkem. Mechanik to kontroloval ještě UV lampou a snad to už bude v pohodě 8-)

Odpovědět