O žárovkách, aneb jak svítit lépe.

Pokud se váš dotaz nehodí do žádné sekce pište jej sem.
Odpovědět
Uživatelský avatar
silver
Příspěvky: 1428
Registrován: 06 pro 2010, 22:53
Bydliště: Topolcany
Kontaktovat uživatele:

Re: O žárovkách, aneb jak svítit lépe.

Příspěvek od silver » 26 čer 2011, 21:03

ok super..ja ani neviem ake tam mam ale zda sa mi ze to nebudu fabricke ziarovky ..lebo nie su uplne zlte ale s bielomodrym nadychom..musiiim to pozriet :D
ASTRA H estate Z17DTH 74kw,COSMO
EX Astra H estate 08 1.9cdti 74kw ,vybava Catch me now ,Henrieta silver&black edition
EX ceed 1.4 Ex 2007

Reklama
 

Uživatelský avatar
Samothe
Moderátor
Příspěvky: 4098
Registrován: 13 črc 2008, 09:34
Bydliště: Vratimov

Re: O žárovkách, aneb jak svítit lépe.

Příspěvek od Samothe » 29 čer 2011, 18:31

power2 píše:Já mám philips blue vision a svítí trošku líp, jako origo žárovky - jde to poznat v noci. Zatím spokojenost
taky jsem je včera dával,spokojenost,když jsem je měl v géčku tak jsem neváhal navíc,když je měli v akci :)

Uživatelský avatar
jour
Příspěvky: 657
Registrován: 26 říj 2010, 14:17
Bydliště: Bratislava, Slovensko
Kontaktovat uživatele:

Re: O žárovkách, aneb jak svítit lépe.

Příspěvek od jour » 23 dub 2012, 16:08

Musim skonstatovat, ze Osram NB Plus ma sklamali, maju mat dlhsiu zivotnost, ale vydrzali presne to co predosla generacia (10 tis. km). Takze si ich uz nekupim, skusim ked tak PHILIPS.. Okrem toho v Corse svietili lepsie ako v Astre, kde som spozoroval len maly rozdiel oproti origo GM ziarovke..
Melanie - Astra Classic III. 5-dv. A16XER

Uživatelský avatar
x-father
Příspěvky: 1457
Registrován: 05 kvě 2008, 21:12
Kontaktovat uživatele:

Re: O žárovkách, aneb jak svítit lépe.

Příspěvek od x-father » 23 dub 2012, 16:14

JJ. Phillipsy sice stojej vic, ale oproti Osramum vyrazne dele vydrzi!

Puvodni zarovky co byly v aute z vyroby me vydrzeli skoro 40 tisic. A kdyz sem je vyndaval, tak se na ne kouknul a hadej co... byly to Phillipsky :-)

Takze jedine Phillips.

Pokud chces belejsi, tak Blue Vision (pripadne BV ultra, ale ty sem netestoval).
Ja mam ted NighGuide. Zadne tribarevnosti sem si teda nevsiml, ale sviti hezky.
Taky mam nekde jeste Diamond Vision, ktery maj 5000K, ale ty uz nejsou na silnici homologovany a v zime je to uz moc modry.

Uživatelský avatar
Samothe
Moderátor
Příspěvky: 4098
Registrován: 13 črc 2008, 09:34
Bydliště: Vratimov

Re: O žárovkách, aneb jak svítit lépe.

Příspěvek od Samothe » 23 dub 2012, 16:25

na géčku jsem měl bluevision a najel jsem s něma cca 20 tis. pak jsem auto prodal a ted je mám opět 8-)

Uživatelský avatar
jour
Příspěvky: 657
Registrován: 26 říj 2010, 14:17
Bydliště: Bratislava, Slovensko
Kontaktovat uživatele:

Re: O žárovkách, aneb jak svítit lépe.

Příspěvek od jour » 23 dub 2012, 17:46

x-father píše:Pokud chces belejsi, tak Blue Vision.
Nejde mi ani tak o farbu svetla, ale o svietivost. Vacsinou je ale vacsia svietivost na ukor zivotnosti. Rozmyslal som nad X-Treme vision Plus, proste tie najlepsie :)
x-father píše:Ja mam ted NighGuide. Zadne tribarevnosti sem si teda nevsiml, ale sviti hezky.
Ono aj zalezi od svetlometu. Napriklad kamarat mal na C4 NightGuide a sam som spozoroval ze to malo rozne farebnosti. Na citrone je vacsia parabola ako na Astre. Ako som pisal uz v predoslom prispevku, OSRAM Night Breaker na Corse B- viditelny rozdiel, na Astre - skoro rovnaka svietivost ako original
Melanie - Astra Classic III. 5-dv. A16XER

power2
Příspěvky: 2959
Registrován: 17 bře 2011, 22:03

Re: O žárovkách, aneb jak svítit lépe.

Příspěvek od power2 » 13 kvě 2012, 00:56

Kdo máte PIAA, jak ste s nima spokojený? Nějaký problémy, nehřejou moc? Bojím se, aby nenatavily plasty okolo. Že to svítí o dost víc už vím, ale nějaký mínus? Praskla mi jedna na dálkovejch a chci je zkusit
http://www.shopatron.com/products/produ ... 1655/353.0

colli
Příspěvky: 637
Registrován: 03 lis 2010, 20:42

Re: O žárovkách, aneb jak svítit lépe.

Příspěvek od colli » 13 kvě 2012, 08:22

Hale jediný co vím, že jsou drahý. A prej od xenonu k nerozpoznání. Z 55W dokážou 110W. Teoreticky musej vydávat o dost víc tepla. Myslím, že tady na foru je v autě mít nikdo nebude. :?:
BLACK GTC Irmscher Grill//Remus Exhaust

www.izoperfekta.cz Hydroizolace střech,jezírek..atd..

Uživatelský avatar
Frydex
Moderátor
Příspěvky: 2755
Registrován: 04 kvě 2008, 19:13
Bydliště: Ostrava jak Cyp
Kontaktovat uživatele:

Re: O žárovkách, aneb jak svítit lépe.

Příspěvek od Frydex » 13 kvě 2012, 08:26

Toho bych se bál.... že prý po tom žloutnou světla.. a teplo být větší musí... :?:
Frydexova Černá Mamba 1,7 CDTi 92Kw
A je vám jasné, že: "Jak to má kola, nebo kozy, tak s tím budou brzo problémy...." Obrázek

Uživatelský avatar
x-father
Příspěvky: 1457
Registrován: 05 kvě 2008, 21:12
Kontaktovat uživatele:

Re: O žárovkách, aneb jak svítit lépe.

Příspěvek od x-father » 13 kvě 2012, 09:54

Mam PIAA plasma yelow 2500k v mlhovkach.

Jinak jsem mel od nich i ty bile 4000K v H7 a taky nejaky tusim 4500K v H7. Aky v dalce nejaky jejich 4700K v H1.

Maji tak stredni vydrz. Ne ze by praskali po 8-10 tisicich jak sramk NB to zas ne, ale tak po 15 tisicich praskaj. Rozhodne never tomu, e sviti 2x tolik co obycejne a ze je to k nerozeznani od xenonu. Sviti proste hezky, ake to je vse.

Pri cene uz okolo 1500,- za sadu vzhledem k te vydrzi jsem od nich upustil. Philips bluevision sviti prakticky stejne. Je homologovany, stoji polovic a vydrzi 2x dyl...

Pokud chces neco hodne do modra a nevadi ti ze to neni homologovane, tak si porid Philips DiamondVision 5000K. Jsou modrejsi jak PIAA. Stoji polovinu, nebo tretinu a vydrzi. Ja je vyndaval snad po 20 tisicich a stale svitili. Jeste je mam nekde zalozene.

Nevyhoda zarovek nad 4000k je, ze v zime s nima je blbe videt. Spis tak na leto, ze to vypada hezky, silnice jsou suche a neni brzo tma.

Odpovědět