Automaticka klimatizace - teplota

Od klimatizace až po xenony
Uživatelský avatar
bubo
Příspěvky: 410
Registrován: 13 dub 2009, 22:42
Bydliště: Vysočina

Re: Automaticka klimatizace - teplota

Příspěvek od bubo » 16 úno 2010, 22:29

lopuch píše:....pri nastaveni teploty 22'C mame v aute pocit, ze je stale zima. I po delsi ceste (napr. po hodine jizdy).....
Jen mě to připomělo , když jsem kdysi měl v autě vadný termostat :? V zimě pořád chladno a v létě se zase auto přehřívalo . Byl totiž částečně pořád pootevřen , takže velký okruh něž se v zimě ohřál , tak to byla doba . No a v létě to bylo pořád přiškrceno a pořádně to necyrkulovalo a voda vřela :? Kolik ukazuje teploměr vody ? je to na provozní teplotě ( měla by být okolo 95° ) ? A obecně - dieselový motor , kvůli své konstrukcí se ohřívá a tím i topí později než benzíňáky . Ale s tím termostatem to byla jen vzpomínka a střelba od pasu ;)
ASTRA H Caravan 2006 / 1.8 / 103 KW / Z18XER / CD70Navi / CID + Cz ,, Stříbrňák ,,

Reklama
 

Uživatelský avatar
JohnyBA
Příspěvky: 470
Registrován: 09 kvě 2009, 09:58
Bydliště: Bratislava/Praha
Kontaktovat uživatele:

Re: Automaticka klimatizace - teplota

Příspěvek od JohnyBA » 26 úno 2010, 12:02

jaromirp píše:
milosh píše:Vysvetli mi nekdo vyznam mit pustenou klimu i v zime stale? Kolega ji ma pustenou porad ale osobne podle me klimatizace ma vyznam pouze v lete ne?
Je to jednoduché. Pokud je zapnutý kompresor klimatizace, jednak v případě potřeby umožní ochlazení vzduchu (léto) ale hlavně vzduch vysušuje, což se dá dobře využít při vyšší vlhkosti venku a hlavně ve vozidle. Supr k odmlžení orosených skel a podobně....

Jinak já osobně jezdím na "Eco" = bez zapnutého kompresoru, a ten zapínám jen ve výše popsaných situacích.... Nastavenmo mám 22 a jsem spokojen...
Ja som bol vzdy v tom, ze kompresor len chladi vzduch. Ako je to potom spravene ked sa kompresor pusti napriklad pri -5 a v aute chcem mat 20. Chladenie sa vypne a funguje len vysusovanie?
Opel Astra H, 1.9CDTI 74kW, 11/2007
Spotreba: Obrázek

Uživatelský avatar
norinco
Příspěvky: 97
Registrován: 18 úno 2011, 13:42
Bydliště: Pardubický kraj

Re: Automaticka klimatizace - teplota

Příspěvek od norinco » 30 kvě 2011, 22:02

Ahoj chlapi, potřeboval bych poradit ohledně automat. klimatizace.

Chtěl bych docílit toho, aby klimatizace nebyla zapnutá a do auta mi foukal vzduch o teplotě, která je venku, tzn. např. 17 C.

Postupuji správně, když v lezu do nastavení a zruším označení u AC a pak tím knoflíkem zcela v levo nastavím low (nebo třeba 16C)
Díky za radu Nor
Škoda Felicia Combi -> Opel Astra G Hatchback -> Opel Astra H Caravan 1.6 85kW voňavka 2011

Uživatelský avatar
Kesi
Příspěvky: 3014
Registrován: 25 říj 2008, 22:26
Bydliště: Košice (SR)

Re: Automaticka klimatizace - teplota

Příspěvek od Kesi » 30 kvě 2011, 22:04

Áno ;)
Astra GTC 1,9 (110kW) No Swirl flaps. No EGR.;F 1,4 Caravan

Odpovědět