Kde a co tankujete?

Témata společná pro diesel i benzín a všeobecný pokec kolem motorů
Odpovědět
Uživatelský avatar
oblhut
Příspěvky: 1315
Registrován: 03 dub 2010, 16:41
Bydliště: Břeclavsko

Re: Kde a co tankujete?

Příspěvek od oblhut » 28 kvě 2011, 00:18

To je docela rozdíl,no nedá se nic dělat,na vodu ten prchající stěhovák asi nepojede :mrgreen:
Moje Zafirka 1,9cdti 88kw

Reklama
 

Bobila1
Příspěvky: 76
Registrován: 25 lis 2009, 08:18

Re: Kde a co tankujete?

Příspěvek od Bobila1 » 28 kvě 2011, 10:21

Opeláci kde je podľa Vás v Košiciach je najlepšia nafta?

Uživatelský avatar
Kesi
Příspěvky: 3014
Registrován: 25 říj 2008, 22:26
Bydliště: Košice (SR)

Re: Kde a co tankujete?

Příspěvek od Kesi » 28 kvě 2011, 20:39

Tak si z Košíc :?: , to akože sme sa ešte nestretli :?

Tankujem Shell. Najčastejšie na Alejovej.
Astra GTC 1,9 (110kW) No Swirl flaps. No EGR.;F 1,4 Caravan

Bobila1
Příspěvky: 76
Registrován: 25 lis 2009, 08:18

Re: Kde a co tankujete?

Příspěvek od Bobila1 » 29 kvě 2011, 09:36

To kesi:Asi sme nemali na seba stastie

Uživatelský avatar
mudr.sat
Příspěvky: 231
Registrován: 11 úno 2010, 11:40
Bydliště: Hranice na Moravě

Re: Kde a co tankujete?

Příspěvek od mudr.sat » 29 kvě 2011, 10:26

No já nedávno koupil od švagra naftu za 15kč/l.Naliju a jezím.Co mi dělaly ručičky na otáčkoměru,to byl mazec.Když jsem parkoval do garáže tak otvírám garáž a bylo slyšet jak se houpají silně otáčky při volnoběhu.Spotřeba šla rapidně nahoru.Slovensko jsem jel tak za 8l/100km.Vrátil se ze slovenska a jel natankovat.Samozřejmě na moji benzinu vervu diesel,i když to mám cca 15km.Motor si ted pěkně švitoří a otáčky se ani nehnou.
A spotřeba ted???:::::5.4l/100km.Poprvé a naposled co jsem tam nalil obyčejnou naftu.I kdyby mi ji dal švagr zadarmo tak ji tam nedám.Měl jsem slabou chvilku tak jak Milosh.
Zkuste si představit že pojedete třeba do ciziny a najednou klekne motor kvůli naftě.Ty náklady,to je pak mazec.Tady v dědině máme jen ZAFIRY A .Když se ptám kde tankujou,tak je zajímá první cena nafty.O kvalitě nic neví.Dva už měly problémy s motory.
Zafira B,2006,1.9 CDTI 74kW

Uživatelský avatar
mudr.sat
Příspěvky: 231
Registrován: 11 úno 2010, 11:40
Bydliště: Hranice na Moravě

Re: Kde a co tankujete?

Příspěvek od mudr.sat » 29 kvě 2011, 10:43

oblhut píše:No jasně že je to pravda,na to vem jed.Je to opravdu vyhazování pěnez oknem,skoro bych řekl,že i dveřma.Býval jsem naivní,ale už jsem otevřel oči,nebo spíš mě byli otevřeny a jsem za to rád.Ty voe a když vidíš ty ceny,to je byznys,o kterým se Nám ani nesnilo :o .Není to samozřejmě jen problém benzinek,je to i v jiných odvětvích.Záleží čistě na každým z Nás,do jaké míry se necháme oblbnout.Podívej,jednoduchý školní příklad.Za kolik Ti různý věci nabídne Vojta nebo RomanK a za kolik TY SAMÝ věci pořídíš u Adama :D .Oni Ti obchodníci mají armádu psychologů,nebo jak ty lidi nazvat,kteří se zabývají celý dny jen tím,jak Nám vymýt mozek.A z nich pak vypadávají takový bláboly,jako že Ti ten a ten produkt dělá to a to a já nevím co ještě,ale vždycky to umí jen ten drahej,teda podle nich.No jaksi jsem se rozpovídal,takže klídek,pohodička a ušetřený peníz třeba prolijem hrdlem u Vás v tom krásným prostředí u Sokolovny,co říkáš 8-) 8-)

Ivo,taky jsi změnil názor?!?!
Zafira B,2006,1.9 CDTI 74kW

Bobila1
Příspěvky: 76
Registrován: 25 lis 2009, 08:18

Re: Kde a co tankujete?

Příspěvek od Bobila1 » 29 kvě 2011, 11:04

Máte niekto skúsenosti s naftou na SLOVNAFTe? Nemá veľa biozložiek, lebo je akási žltšia ako tie na SHELL či OMV?

Uživatelský avatar
vojta
Příspěvky: 2754
Registrován: 29 led 2009, 18:24
Bydliště: Liberec
Kontaktovat uživatele:

Re: Kde a co tankujete?

Příspěvek od vojta » 29 kvě 2011, 11:11

milosh píše:Nojo Otasi co nadelas :D Kde ty tankujes v UL kvalitni naftu do svyho zavodaka?

Drive jsem taky veril kdyz dam sport filtr ze to prida vykon a bude papat min, ale je to placebo tak s tim benzinem to bude asi stejny :lol:

Ale abyste neryli jen do me, Vojta taky driv psal ze jezdi jen na kvalitni pumpy a ted uz je taky u Globusu casto :D
to platí stále že jezdím jen na kvalitní pumpy a tím myslím že nejezdím na vesnický pumpy kde vytočej 100 litrů nafty denně ale na pumpy kde vytočej 10000 litrů denně a tam pak je velmi malá šance narazit na špatnou naftu, poslední 2 roky jezdím výhradně do globusu se všema svejma autama a nikdy žádnej problém, úspora na jedný nádrži oproti šelu asi 100kč...
Zprávy pouze emailem na info zavináč doopla.cz
_________________
Astra G 3dv. Z16XE Automat
Astra G 3dv. Z20LET OPC

DoOpla.cz – Opel originální díly, příslušenství a oleje Opel

Uživatelský avatar
oblhut
Příspěvky: 1315
Registrován: 03 dub 2010, 16:41
Bydliště: Břeclavsko

Re: Kde a co tankujete?

Příspěvek od oblhut » 29 kvě 2011, 12:50

Mudr.sate,já mám názor pořád stejný,ta debata co jsem loni vedl s Otíkem,byla trošku o něčem jiným,ale v pohodě ;) Já pořád říkám,že pokud netankuju někde v kolchoze,nevidím problém.To že Zafču krmím Vervou,je takový dražší rozmazlování kvalitou,kterou mám důvěryhodně ověřenou,to už jsem tady kdysi taky psal.Prostě všeho s mírou,nic se nemá přehánět,to je moje heslo ;)
Moje Zafirka 1,9cdti 88kw

Uživatelský avatar
destroyer_svk
Příspěvky: 687
Registrován: 08 úno 2011, 21:22
Bydliště: Galanta - SVK

Re: Kde a co tankujete?

Příspěvek od destroyer_svk » 11 čer 2011, 10:22

nikos83 píše:Teraz kukam ,ze reklamuju nove palivo SHELL FUEL SAVE...je to zevraj vylepsena natural 95 ka,ale udajne ma usetrit az 1 liter na 100 km.ma s tym dakto skusenost,ci len dalsia reklamna bublina?
Spominal som ze dam vediet ako dopadnem po natankovani "novej" nafty na Shellke.
Tankoval som prvykrat toto palivo v NR na Shellke s tym ze som pridal letny VIF(ako vzdy doteraz).Natankoval som 49 l (reklama uvadza "zmenu" po natankovani 50 l ).V poslednom obdobi tankujem vzdy plnu nadrz,po natankovani vynulujem denne pocitadlo km a jazdim normalne bez ohladu na nejake extra setrenie paliva resp. nebodaj podtacanie motora. :roll:
Na jednu nadrz spravim 880-950 km ako som spominal.
Vcera som tankoval opat na Shellke a na plnu nadrz som spravil 975 km.Pocitam to tak, ze ked som dosiel na benzinku
na tachometri bola prejdena vzdialenost 949 km a palubny pocitac ukazoval "Range 26 km".
Priebezne som sledoval mnozstvo v nadrzi aj cez menu pal.pocitaca.Natankoval som teraz 50,5 l.
Ked si zoberiem ze uvadzuju ze je uspora 1 l to by malo byt pri mojej spotrebe zhruba 20 km navyse co sa tyka akcneho radiusu vozidla.
Neviem ci toto bola nahoda ze sa mi podarilo prejst na jednu nadrz viac km ako doteraz alebo to palivo ma naozaj nejake vylepsene zlozenie. :D
Taktiez chcem povedat ze nie som z tych co by podlahli vzdy reklame,na Shellke tankujem dlhodobo.
V kazdom pripade som zvedavy kolko prejdem tentokrat.
Astra H Caravan Cosmo 1,9 CDTI OPC Look
VW Golf Variant VII 1,4 TSI DSG Highline
Škoda Octavia III 2,0 TDI DSG Elegance - ex
Škoda Felicia 1,3 GLX

Odpovědět