Modul Komfortní Jednotky - MKJ (dříve "Teploměr vody")

Od klimatizace až po xenony
Odpovědět

Koupíš si tento modul od Pepase?

Ano
118
61%
Ne
25
13%
Nevím
50
26%
 
Celkem hlasů: 193

Uživatelský avatar
Mike.S
Příspěvky: 722
Registrován: 08 črc 2009, 22:36
Bydliště: Slovácko - Podluží
Kontaktovat uživatele:

Re: Dodatečný teploměr vody

Příspěvek od Mike.S » 12 úno 2011, 08:23

tvoje nejde? RomanK mi ukazoval hlasové ovládání jeho Záfy :D (teda jenom radia, ale i tak pecka 8-) )
Old cars:
Škoda 120L
Škoda Felicia Combi LXi

Actual car:
..........Holden Zafira|1.8 16V|Z18XE|by Mike.S.........

Reklama
 

Uživatelský avatar
silver
Příspěvky: 1428
Registrován: 06 pro 2010, 22:53
Bydliště: Topolcany
Kontaktovat uživatele:

Re: Dodatečný teploměr vody

Příspěvek od silver » 14 bře 2011, 19:42

pepa tak jak si pokrocil s modulom?
ASTRA H estate Z17DTH 74kw,COSMO
EX Astra H estate 08 1.9cdti 74kw ,vybava Catch me now ,Henrieta silver&black edition
EX ceed 1.4 Ex 2007

PepaS
Příspěvky: 911
Registrován: 11 kvě 2009, 11:35
Bydliště: Lysá nad Labem
Kontaktovat uživatele:

Re: Dodatečný teploměr vody

Příspěvek od PepaS » 14 bře 2011, 20:29

pracuji, pracuji ;) – nyní dokončuji návrh elektrického schématu a během dvou týdnů bych rád udělal návrh plošného spoje a zadal jeho výrobu. Poté bude následovat tvorba firmwaru pro řídící mikropočítač.

Trošku jsem se zdržel s hledáním kvalitního a spolehlivého konektoru OBDII a s mechanickým provedením modulu teploměru. Teploměr bude možné strčit do Astry-H a Vectry-C, ale ne do Zafiry-B, tam bude muset být vyřešeno trošku jinak a hlavně se bude muset případný zájemce vzdát popelníku. Další čas mi stála optimalizace zapojení z pohledu spotřebovávaného klidového proudu – v diag. zásuvce je 12V stále, takže modul musí mít v neaktivním stavu velmi malý odběr (bude pod 0,5 mA).

No a další čas jsem strávil s úpravou zapojení tak, aby zařízení mohlo případně projít homologací, ale toto je zatím dost utopie a mám nepříjemný pocit, že na homologaci toto zařízení také skončí – udělám pár kousků, ty „pokoutně“ udám a konec.

Z pohledu EMC (minimálně) by teploměr měl vyhovovat požadavkům GM na el. zařízení (norma GMW3172 General Specification for Electrical/Electronic Components – Environmental/Durability), ale prokázat to nebude prakticky možné…. o tom ale někdy příště
http://www.PepaS.cz - vše o češtině, slovenštině a o Modulu Komfortní Jednotky pro OPEL

Uživatelský avatar
janda82
Příspěvky: 268
Registrován: 04 čer 2009, 14:51
Bydliště: Zilina

Re: Dodatečný teploměr vody

Příspěvek od janda82 » 14 bře 2011, 23:19

PepaS píše: No a další čas jsem strávil s úpravou zapojení tak, aby zařízení mohlo případně projít homologací, ale toto je zatím dost utopie a mám nepříjemný pocit, že na homologaci toto zařízení také skončí – udělám pár kousků, ty „pokoutně“ udám a konec.
Podla mna pokial to vo finalnej verzii bude mat okrem teplomera aj moznost pripojenia externeho video zdroja a das to na ebay, dema a odkazy na youtube a zahranicne fora v konkurencia schopnej cene, tak verim, ze by sa to mohlo predavat aj celkom dobre. Myslim, ze existuje len dve riesenia, ktore su rozsirene a tie pridavaju len tie vstupy.
Astra H Caravan 1.7 CDTi (17DTH), 6xABG, ABS, ESP, PDC, Fog Lights, BC + Check Control, CD70+CID
Astra G Hatchback 1.7 TD (1.7TD) 1999-2008 R.I.P.
Diagnostika MDI, OPCOM, LAUNCH X431
Servis mobilných telefónov všetkých značiek

Uživatelský avatar
sauce
Příspěvky: 570
Registrován: 18 srp 2010, 09:02

Re: Dodatečný teploměr vody

Příspěvek od sauce » 07 dub 2011, 13:37

Tak jak vypadá vývoj, Pepo? Na kdy je odhadováno dokončení? Duben už je tady... :)

Uživatelský avatar
Pepino_GH
Příspěvky: 2024
Registrován: 22 črc 2008, 18:46
Bydliště: Praha

Re: Dodatečný teploměr vody

Příspěvek od Pepino_GH » 07 dub 2011, 14:28

Poslední info od Pepase je, že shání kvalitní konektor do diagnostické zásuvky, který by mohl být zapojený a zároveň nasazený ten kryt nad ním. Ale více napíše jistě Pepa sám.. :|
Opel Meriva B 1.4 88 kW Obrázek
Opel Astra G HTB 5D 1,2 16V 48 kW X12XE - Supersport + historie
Opel Astra H Caravan 1,7 CDTI 74 kW Z17DTH

PepaS
Příspěvky: 911
Registrován: 11 kvě 2009, 11:35
Bydliště: Lysá nad Labem
Kontaktovat uživatele:

Re: Dodatečný teploměr vody

Příspěvek od PepaS » 10 dub 2011, 23:53

OBD-II konektory mám a teploměr má již po HW stránce konečnou podobu. Navržený plošný spoj jsem před chviličkou odeslal do výroby. Malá statistika: čtyřvrstvý plošný spoj (viz. obrázek v příloze), 33 kondenzátorů, 13 diod (některé jsou dvojité a některé jsou transily), 5 tlumivek, 1 pojistka, 20 rezistorů, 8 integrovaných obvodů a 1 krystal a jeden skutečně precizní OBD-II konektor – vše krom konektoru oboustranná SMD montáž. Kvůli rozměrům vše miniaturizováno na maximum, resp. minimum

Pořád tomu říkám teploměr, ale jak jsem již psal, nebude to jen teploměr…. při vývoji se ukázalo, že ač se jedná o principiálně jednoduché zařízení, není možné ho ošidit, a proto tolik těch součástek… prostě další ŘJ pro OPEL; zatím žádná jednotka v OPELu není připojena na všechny vozové sběrnice CAN (nebyl důvod, CIM a displej zajišťují výměnu dat mezi všemi CANy) – teploměr ano

Nyní začínám pracovat na řídícím FW teploměru, začnu od teploměru, nastavovacího menu, DPF monitoru atd. ….
Naposledy upravil(a) PepaS dne 27 říj 2011, 12:22, celkem upraveno 1 x.
http://www.PepaS.cz - vše o češtině, slovenštině a o Modulu Komfortní Jednotky pro OPEL

Uživatelský avatar
silver
Příspěvky: 1428
Registrován: 06 pro 2010, 22:53
Bydliště: Topolcany
Kontaktovat uživatele:

Re: Dodatečný teploměr vody

Příspěvek od silver » 11 dub 2011, 09:18

pepa..sidce na obrazku vidiim iba divne farebne kombinacie,ale podla tvojich slov mas za sebou obrovsky kus prace..a jaa smekaaam a davam dolu klobuuk z hlavy 8-) 8-) 8-) 8-) 8-) 8-) 8-)
ASTRA H estate Z17DTH 74kw,COSMO
EX Astra H estate 08 1.9cdti 74kw ,vybava Catch me now ,Henrieta silver&black edition
EX ceed 1.4 Ex 2007

Uživatelský avatar
sauce
Příspěvky: 570
Registrován: 18 srp 2010, 09:02

Re: Dodatečný teploměr vody

Příspěvek od sauce » 11 dub 2011, 09:22

Smekám taktéž, tohle zařízení bude mít myslím docela velký komerční potenciál... Minimálně zde na fóru. :) A pokud by se eventuelně povedl ještě i ten bluetooth, tak to bude asi bezkonkurenční doplněk. A HappyLightShow se může jít zahrabat.

Uživatelský avatar
swabel
Příspěvky: 2166
Registrován: 14 čer 2009, 02:14
Bydliště: Tvrdošín - SR
Kontaktovat uživatele:

Re: Dodatečný teploměr vody

Příspěvek od swabel » 11 dub 2011, 09:26

Ludi, ktori si to objednaju bude urcite dost!
Insignia ST A20DTH OPC Line AT + Chip, VECTRA C CARAVAN Z19DTH AT - ex, VECTRA C GTS Z19DTH AT - ex , Zafira B OPC - ex, Astra H Caravan OPC Line 2 - ex
Diagnostika GM MDI, pal. PC, SECURITY CODE, RADIO CODE, info@opel-shop.sk, +421 915850900 OPEL-SHOP.SK

Odpovědět