Modul Komfortní Jednotky - MKJ (dříve "Teploměr vody")

Od klimatizace až po xenony
Odpovědět

Koupíš si tento modul od Pepase?

Ano
118
61%
Ne
25
13%
Nevím
50
26%
 
Celkem hlasů: 193

Uživatelský avatar
x-father
Příspěvky: 1457
Registrován: 05 kvě 2008, 21:12
Kontaktovat uživatele:

Re: Dodatečný teploměr vody

Příspěvek od x-father » 01 úno 2011, 14:46

No Pepo ja bych to nepodcenoval.

Myslim, ze je tu spousta lidi, kteri by treba dali litr za modul, ktery by si dokazali sami nainstalovat (do diagnosticke zasuvky) ikdyby jim to ukazovalo treba jen teplotu vody + treba to vyskakovaci okno "Dosahli jste provozni teploty".

Samo budou i lidi, co by si klidne priplatili na neco takoveho co pises ty, ale spoustu lidi by odradila cena a slozitost instalace, ktera by uz nebyla takhle: "lusk".

Treba ja o pousteni hudby pres modrej zub nestojim. Telefonovani by bylo hezke, ale malokdy bych to pouzil. Spis se pocitam k tomu prvnimu pripadu.

Reklama
 

Uživatelský avatar
Oťas
Příspěvky: 1507
Registrován: 19 dub 2010, 20:56
Bydliště: Ústí nad Labem
Kontaktovat uživatele:

Re: Dodatečný teploměr vody

Příspěvek od Oťas » 01 úno 2011, 15:09

Jsem taky pro jednoduchost..... anketa by neškodila. 8-)
Astra H 1.9CDTI Enjoy 88kW / 280Nm kombi, nyní 104,3kW / 321Nm, Bi-xenon, bez DPF, EGR-OFF - teda přiškrcen...
OP-COM k dispozici
Astra G 1.6 16V hatchback,xenon,EGR-OFF

Uživatelský avatar
sauce
Příspěvky: 570
Registrován: 18 srp 2010, 09:02

Re: Dodatečný teploměr vody

Příspěvek od sauce » 01 úno 2011, 15:54

Možnosti jsou jak vidím velmi lákavé, ale zatím jsem také pro jednoduchý modul, který by se strčil do diagnostické zásuvky...

Tím OPC show myslíš pohyb všech ručiček přístrojů z nulové polohy do maximální a zpět? To bych nezatracoval, přijde mi to jako docela zajímavá možnost :) Když už mluvíme o přístrojích, možná hloupý nápad: bylo by také možné pomocí tohoto modulu na displeji ujetých kilometrů zobrazovat místo denních a celkových kilometrů např. aktuální rychlost a otáčky? :)

Ten rozšířený modul s Bluetooth bych viděl jako další, mnohem sofistikovanější produkt, jehož vývoj bude určitě delší a mnohem náročnější...

Uživatelský avatar
bubo
Příspěvky: 410
Registrován: 13 dub 2009, 22:42
Bydliště: Vysočina

Re: Dodatečný teploměr vody

Příspěvek od bubo » 01 úno 2011, 16:53

Přesně musím citovat x-fathera . A jako benzíňák jsem pro Teplotu ( s vyskak. oknem ) + Volty + samo napojení do diag.zásuvky. Jinak 8-) 8-) 8-) ať se daří !!
ASTRA H Caravan 2006 / 1.8 / 103 KW / Z18XER / CD70Navi / CID + Cz ,, Stříbrňák ,,

Uživatelský avatar
Kesi
Příspěvky: 3014
Registrován: 25 říj 2008, 22:26
Bydliště: Košice (SR)

Re: Dodatečný teploměr vody

Příspěvek od Kesi » 01 úno 2011, 21:45

Pepo A2DP, AVRCP 8-) To by som nepotreboval Xcarlink. Na Opel aj tak nie je ;)
Astra GTC 1,9 (110kW) No Swirl flaps. No EGR.;F 1,4 Caravan

Uživatelský avatar
milosh
Administrátor
Příspěvky: 6143
Registrován: 02 kvě 2008, 21:03
Bydliště: Ústecko

Re: Dodatečný teploměr vody

Příspěvek od milosh » 01 úno 2011, 21:48

bubo píše:Přesně musím citovat x-fathera . A jako benzíňák jsem pro Teplotu ( s vyskak. oknem ) + Volty + samo napojení do diag.zásuvky. Jinak 8-) 8-) 8-) ať se daří !!
Napodobne, chci do auta kazdou vychytavku a toto vypada HOOODNE SLUSNE !!!! Ostatne jako vse od Pepase 8-)
SLEDUJ MŮJ OPEL YOUTUBE KANÁL ať ti neutečou nová videa, která budou letos pravidelně vycházet

PepaS
Příspěvky: 911
Registrován: 11 kvě 2009, 11:35
Bydliště: Lysá nad Labem
Kontaktovat uživatele:

Re: Dodatečný teploměr vody

Příspěvek od PepaS » 01 úno 2011, 22:31

jste mě tedy docela překvapili :shock:. Nebudu tedy původní koncepci teploměru zasouvaného do diagnostické zásuvky zatracovat a Bluetooth si necháme jako růstový potenciál ;).

2 sauce: ano,tou OPC show jsem myslel úvodní pohyb ručiček z 0 na MAX a zpět. S tím zobrazením aktuální rychlosti a otáček na počítadle km ti moc nerozumím, dyť to samé vidíš na budících nebo? Sice už umím na počítadle v přístrojové desce zobrazovat libovolný číselný údaj v hexadecimální soustavě (cifry 0-9 a znaky A, B, C, D, E a F) místo celkových km, ale na horním počítadle se vždy zobrazují písmena ECN (Error Code Numer) – existuje pouze jediná možnost, jak se přes SW-CAN sběrnici dostat na počítadlo, a to zprávou původně určenou pro zobrazování chybových kódů ŘJ (viz. vyblikání chybových kódů). Zobrazení na tomto počítadle jsem hodlal spíše využít pro zobrazení teploty pro majitele bez GIDu/CIDu.

2 Kesi: jak jsem se koukal, je dnes A2DP a AVRCP téměř na všech mobilech s Blutooth rozhraním, takže by to mělo široké uplatnění. Trošku vada na kráse by byla s tím ne-zobrazováním názvů skladeb.
http://www.PepaS.cz - vše o češtině, slovenštině a o Modulu Komfortní Jednotky pro OPEL

Uživatelský avatar
Werewolf
Příspěvky: 1042
Registrován: 30 zář 2010, 22:57
Bydliště: Loket - Karlovy Vary

Re: Dodatečný teploměr vody

Příspěvek od Werewolf » 01 úno 2011, 23:21

To zobrazování hlasitosti, jak jsem o kus níže psal, asi nejde co, to bude asi až v rádiu a tam se nepůjde dostat...?

Uživatelský avatar
Midzi
Příspěvky: 2636
Registrován: 29 bře 2010, 09:31
Bydliště: Bratislava

Re: Dodatečný teploměr vody

Příspěvek od Midzi » 01 úno 2011, 23:40

ja som ti rozumel len do vtedy kym si nezacal pisat tie skratky :(

Ten BT som nepochopil. To akoze nebudem potrebovat UHP, ale len nejaky BT modul, ktory mi ale urobi omnoho viac? Ak ano tak som zvedavy co taky modul stoji a ci sa potom vobec oplati.
Astra H combi 1,9cdti 88kW Cosmo automat

Moja prvá Astra

Obrázek

Uživatelský avatar
sauce
Příspěvky: 570
Registrován: 18 srp 2010, 09:02

Re: Dodatečný teploměr vody

Příspěvek od sauce » 02 úno 2011, 09:28

PepaS píše: 2 sauce: ano,tou OPC show jsem myslel úvodní pohyb ručiček z 0 na MAX a zpět. S tím zobrazením aktuální rychlosti a otáček na počítadle km ti moc nerozumím, dyť to samé vidíš na budících nebo? Sice už umím na počítadle v přístrojové desce zobrazovat libovolný číselný údaj v hexadecimální soustavě (cifry 0-9 a znaky A, B, C, D, E a F) místo celkových km, ale na horním počítadle se vždy zobrazují písmena ECN (Error Code Numer) – existuje pouze jediná možnost, jak se přes SW-CAN sběrnici dostat na počítadlo, a to zprávou původně určenou pro zobrazování chybových kódů ŘJ (viz. vyblikání chybových kódů). Zobrazení na tomto počítadle jsem hodlal spíše využít pro zobrazení teploty pro majitele bez GIDu/CIDu.
To s tím zobrazováním na displeji budíků byl jenom takový stupidní nápad, myslím, že něco podobného jsem viděl na Corse, kde se to mám dojem dalo aktivovat i bez nějakého přídavného modulu... Klidně na to zapomeň ;) Naopak za OPC show bych se přimlouval - kromě ukazatele paliva, samozřejmě. Nějaké efekty se světly - ten "vánoční stromeček" :) (jak to dělá taky např. modul HappyLightShow - viz. http://www.happylightshow.de/English/english.htm) bych rozhodně vypustil, to je opravdu na nic...

K tomu teploměru mě ještě napadá, že kromě zobrazení okna při dosažení definované provozní teploty by možná bylo ještě dobré zobrazit okno např. při dosažení nějaké maximální teploty - třeba teploty pro spuštění ventilátoru (zobrazilo by se třeba "Engine fan running" nebo něco podobného) a nebo i teploty vyšší, jen jako takové varování před možným přehřátím...

Odpovědět