Zrychleni Benzin vs. Diesel

Témata společná pro diesel i benzín a všeobecný pokec kolem motorů
Odpovědět
dark
Příspěvky: 862
Registrován: 01 črc 2009, 13:24
Bydliště: Most
Kontaktovat uživatele:

Re: Zrychleni Benzin vs. Diesel

Příspěvek od dark » 01 zář 2010, 20:36

JJ vetu nemám benzín už nevnímám :D
Opel Astra H | hatchback | 1.9 CDTi - 110 kw
DPF off, SILENCER off
Ondra-sek.cz - vše pro cestování s miminkem

Reklama
 

Uživatelský avatar
x-father
Příspěvky: 1457
Registrován: 05 kvě 2008, 21:12
Kontaktovat uživatele:

Re: Zrychleni Benzin vs. Diesel

Příspěvek od x-father » 01 zář 2010, 21:32

No treba me to nekdy na semaforech prijde, ze Ochcavka akceleruje lip nez moje Astra. Pritom ma papirove trochu vic na vahu, trochu mensi kroutak i vykon taky nizsi. Ale je to petikvalt a asi tim jak jsou jednotlive stupne delsi a je jich min, tak to na jednicku a dvojku vic zatahne a ja mezitim vic radim.

Jinac co se tyce argumentu, ze diesel tahne hned odspoda a benzin ne, tak to je sice pravda, jenze...

Kdyz se rozjedu s dieslem na nizke otacky, tak jdou pak pomalu nahoru. Mnohem efektivnejsi je nejdriv nechat otacky vyletet vys, aby se dostal motor do nejvyssiho vykonu a kroutaku, coz je tak po 2000 a pak poustet pojku tak, aby to po ni klouzalo a motor neztratil otacky. Pak je meznim faktorem jen prilnavost pneumatik a pokud nepustite spojku prilis rychle, aby nedoslo k "utrzeni" kol a jejich prokluzu/zasahu ESP, tak mate nejefektivnejsi rozjezd.

Jenze kvuli charakteristice dieselu a "turbo efektu" to prvotni vytoceni motoru do otacek trva.

Benzin dostanete do otacek driv.

Ale stejne zalezi hodne na konkretnich charakteristikach motoru a nastaveni prevodovky.

Uživatelský avatar
swabel
Příspěvky: 2166
Registrován: 14 čer 2009, 02:14
Bydliště: Tvrdošín - SR
Kontaktovat uživatele:

Re: Zrychleni Benzin vs. Diesel

Příspěvek od swabel » 01 zář 2010, 22:48

Dark 8-)
Insignia ST A20DTH OPC Line AT + Chip, VECTRA C CARAVAN Z19DTH AT - ex, VECTRA C GTS Z19DTH AT - ex , Zafira B OPC - ex, Astra H Caravan OPC Line 2 - ex
Diagnostika GM MDI, pal. PC, SECURITY CODE, RADIO CODE, info@opel-shop.sk, +421 915850900 OPEL-SHOP.SK

Uživatelský avatar
beavis
Příspěvky: 1119
Registrován: 05 říj 2009, 00:36
Bydliště: Severní Čechy

Re: Zrychleni Benzin vs. Diesel

Příspěvek od beavis » 01 zář 2010, 23:37

Kdyz si to Darku myslis..... ;-)
Prvni Astra G 1.6 74kW, druha Astra H 1.6 77kW a do tretice Astra J 1.4 turbo 103kW;-)

dark
Příspěvky: 862
Registrován: 01 črc 2009, 13:24
Bydliště: Most
Kontaktovat uživatele:

Re: Zrychleni Benzin vs. Diesel

Příspěvek od dark » 02 zář 2010, 01:16

Co si mám myslet ?
Opel Astra H | hatchback | 1.9 CDTi - 110 kw
DPF off, SILENCER off
Ondra-sek.cz - vše pro cestování s miminkem

Uživatelský avatar
beavis
Příspěvky: 1119
Registrován: 05 říj 2009, 00:36
Bydliště: Severní Čechy

Re: Zrychleni Benzin vs. Diesel

Příspěvek od beavis » 02 zář 2010, 08:30

dark píše:Podotýkám, že má chip od Unitronicu, je tam něco přes 160 PS.
Honda Civic 1.6 VTEC - 118 kW mě dá tak o auto. Má to kamarád z lomu + má v tom nějakej checker stojí na místě a dá plnej a otáčky ho nepustí přes 4000ot, pustí spojku a okamžitě vystřelí a neprohrabe skoro a pak už to jen řeže přes 8000 ot. A podotýkám, že to auto má 1050 kg.
S kamarádama máme všichni 150 a víc koní a vyjma 120 kW Peugeota S16, Hondy 118 kW VTEC, ještě Golfa IV 2.3 V5 ostatní žerou jen saze :)) Z vlastní zkušenosti prostě vim, že benzin se proti dieselu o stejném výkonu prostě nikdy rovnat nemůže ;)
Tenhle tvuj prispevek sem myslel..... ;-)
Mimochodem, za kolik sekund ti Astra udela 100 km/h?
Prvni Astra G 1.6 74kW, druha Astra H 1.6 77kW a do tretice Astra J 1.4 turbo 103kW;-)

Uživatelský avatar
milosh
Administrátor
Příspěvky: 6143
Registrován: 02 kvě 2008, 21:03
Bydliště: Ústecko

Re: Zrychleni Benzin vs. Diesel

Příspěvek od milosh » 02 zář 2010, 08:32

Z 30km/h za 3 vteriny :mrgreen:
SLEDUJ MŮJ OPEL YOUTUBE KANÁL ať ti neutečou nová videa, která budou letos pravidelně vycházet

dark
Příspěvky: 862
Registrován: 01 črc 2009, 13:24
Bydliště: Most
Kontaktovat uživatele:

Re: Zrychleni Benzin vs. Diesel

Příspěvek od dark » 02 zář 2010, 10:13

beavis píše:
dark píše:Podotýkám, že má chip od Unitronicu, je tam něco přes 160 PS.
Honda Civic 1.6 VTEC - 118 kW mě dá tak o auto. Má to kamarád z lomu + má v tom nějakej checker stojí na místě a dá plnej a otáčky ho nepustí přes 4000ot, pustí spojku a okamžitě vystřelí a neprohrabe skoro a pak už to jen řeže přes 8000 ot. A podotýkám, že to auto má 1050 kg.
S kamarádama máme všichni 150 a víc koní a vyjma 120 kW Peugeota S16, Hondy 118 kW VTEC, ještě Golfa IV 2.3 V5 ostatní žerou jen saze :)) Z vlastní zkušenosti prostě vim, že benzin se proti dieselu o stejném výkonu prostě nikdy rovnat nemůže ;)
Tenhle tvuj prispevek sem myslel..... ;-)
Mimochodem, za kolik sekund ti Astra udela 100 km/h?
Jesus :) já si to nemyslim, já to vim, jelikož se dnes a denně s těma klukama vídám už roky, co jsme ještě ani neměli řidičáky, tak všichni víme jak to tomu druhýmu šlape. ! Proč bych to tu asi psal kdybych to neměl odzkoušený ? Napsal jsem tu jaké auta po podobném výkonu Astru dali, takže jestli máš dojem, že tu jen předhazuju jak je moje astra nejrychlejší :D tak znova opakuju, že jsou tu auta z mého okolí, který jsou rychlejší.
S těma z 0-100 to vyzkoušim, neměřil jsem to. Muj odhad je něco kolem 7 sekund.

Si teď možná trochu rýpnu, ale řidil si někdy něco silnějšího než 100 koňovou benzinovou šestnácku ? A zkoušel porovnávat svoje auto proti jinym autům o podobném výkonu např. s 1.6 TDCI ? Že jsi tak strašně přesvědčenej, že to neni možný.
Opel Astra H | hatchback | 1.9 CDTi - 110 kw
DPF off, SILENCER off
Ondra-sek.cz - vše pro cestování s miminkem

Uživatelský avatar
beavis
Příspěvky: 1119
Registrován: 05 říj 2009, 00:36
Bydliště: Severní Čechy

Re: Zrychleni Benzin vs. Diesel

Příspěvek od beavis » 02 zář 2010, 10:23

Hezky stopky do ruky, 3...2...1...start . A nepodvadet :D Ja mam na cas tvojeho zrychleni svuj nazor, ale napisu ti o nem az sem hodis nejaky cislo :?: Mimochodem technicke udaje o zrychleni Opelu tak jako jinych aut sedi a navic zrovna Opel nikdy nemel a nema u svojich motorizaci nejaky extra super hodnoty zrychleni, tak jako max. rychlosti. A u dieselu je to samy. Paklize nemas v aute nejakej super mega ultra chiptuning :) Ale ani s tim bys moc casu na zrychleni neudelal. Prece jen je to naftak a ne benzin, kterej muzes vykonove dost zdimat ;-)
Prvni Astra G 1.6 74kW, druha Astra H 1.6 77kW a do tretice Astra J 1.4 turbo 103kW;-)

dark
Příspěvky: 862
Registrován: 01 črc 2009, 13:24
Bydliště: Most
Kontaktovat uživatele:

Re: Zrychleni Benzin vs. Diesel

Příspěvek od dark » 02 zář 2010, 10:28

Jediné co tak je vyndanej tlumič, je tam čistá roura, takže to tahá skoro hned odspoda a neni taková prodleva mezi řazenim, tzv. turbo efekt ? Zvuk se absolutně nezměnil.
Zkusim doložit videem nevěřící :)
Opel Astra H | hatchback | 1.9 CDTi - 110 kw
DPF off, SILENCER off
Ondra-sek.cz - vše pro cestování s miminkem

Odpovědět