UHP - mobilní portál s technologií bluetooth

Vše co se týká palubního počítače, navigace, zapojení repro, radia atd..
Odpovědět
Uživatelský avatar
vojta
Příspěvky: 2754
Registrován: 29 led 2009, 18:24
Bydliště: Liberec
Kontaktovat uživatele:

Re: UHP - mobilní portál s technologií bluetooth

Příspěvek od vojta » 16 srp 2010, 20:25

no já nechápu jak chceš ten telefon spojit s autem když v autě nemáš handsfree :shock: :o
Zprávy pouze emailem na info zavináč doopla.cz
_________________
Astra G 3dv. Z16XE Automat
Astra G 3dv. Z20LET OPC

DoOpla.cz – Opel originální díly, příslušenství a oleje Opel

Reklama
 

dimi

Re: UHP - mobilní portál s technologií bluetooth

Příspěvek od dimi » 16 srp 2010, 20:30

Pokud nemáš ve vrchní části displeje kde je značka autíčka (provozní hodnoty) a značka noty (přehrávání hudby), ještě značku sluchátka, pak nemáš žádný modul, který by se spojil a fungoval s telefonem. Volant je jen volant. Bud máš origo, pak ta značka na displeji a nebo třeba od Nokie, či Parot. A pozor Nokia BT se spojí i s jinýma značkama telefonů bez problemu.

Uživatelský avatar
vojtavojta
Příspěvky: 3778
Registrován: 14 dub 2010, 18:41
Bydliště: Vsetín

Re: UHP - mobilní portál s technologií bluetooth

Příspěvek od vojtavojta » 18 srp 2010, 18:29

Tak jsem to zkontroloval a mám tam jenom autíčko. Zajímalo by mě kde seženu chybějící modul a kolik by zhruba stál a kde vlastně přijde zapojit?
Astra H 1,6 16V 77kW 10/2005
OP-COM

Uživatelský avatar
Midzi
Příspěvky: 2636
Registrován: 29 bře 2010, 09:31
Bydliště: Bratislava

Re: UHP - mobilní portál s technologií bluetooth

Příspěvek od Midzi » 18 srp 2010, 20:07

myslim ze okolo 7000
Astra H combi 1,9cdti 88kW Cosmo automat

Moja prvá Astra

Obrázek

Uživatelský avatar
vojta
Příspěvky: 2754
Registrován: 29 led 2009, 18:24
Bydliště: Liberec
Kontaktovat uživatele:

Re: UHP - mobilní portál s technologií bluetooth

Příspěvek od vojta » 18 srp 2010, 22:50

mám nové UHP + mikrofon za 5000
Zprávy pouze emailem na info zavináč doopla.cz
_________________
Astra G 3dv. Z16XE Automat
Astra G 3dv. Z20LET OPC

DoOpla.cz – Opel originální díly, příslušenství a oleje Opel

Školník
Příspěvky: 10
Registrován: 28 čer 2010, 22:10

Re: mobilní portál s technologií bluetooth

Příspěvek od Školník » 05 zář 2010, 22:49

RomanK píše:Jednotka UHP (portál mobilního telefonu) v Astře nebo Zafiře funguje na stejném principu jako Parrot. Po zapnutí zapalování se telefon (spárovaný a se zapnutým bluetooth) přihlásí jednotce UHP a ta si načte tel. seznam. Pokud telefonujete, při tom zastavíte a vypnete zapalování, tak se jednotka UHP vypne až po ukončení hovoru. Má to největší výhodu v tom, že se všechno zobrazuje na grafickém (GID) nebo barevném displeji (CID), dá se ovládat z volantu (přijímat a ukončovat hovory, hledat v tel. seznamu, listovat ve funkcích) a má funkci hlasového vytáčení. Bohužel si UHP se symbianem od Nokie nerozumí a nenačítá tel. seznam. I když jsem někde zaslechl, že UHP z nejnovějších Nokií se symbianem tel. seznam načítá. Jednotka UHP se dá taky servisně programovat (přehrát na novější software). Kromě spojení přes bluetooth se může telefon s UHP spojit ještě pomocí držáku a kolébky pro příslušný typ telefonu. V tomto případě telefon může využívat anténu umístěnou na střeše vozidla. Ovšem cena kolébky se pohybuje okolo 5.000,- kč.
Pokud by někdo chtěl originální UHP do auta doinstalovat, je třeba úprava kabeláže svazku přístrojové desky (příprava ve formě koncovky pro jednotku UHP v autě nikdy není). Druhým komponentem který je potřeba je mikrofon u lampičky vnitřního osvětlení. Tato příprava (koncovka mikrofonu) už v autě může být na kabeláži obsažena. V případě používání pouze bluetoothového spojení není ani třeba instalovat kabel k anténě a jinou anténu. Pokud ovšem na kabeláži je příprava pro mikrofon, je tam i kabel k anténě.
Ahoj. A jak zjistím, že tam ta příprava pro mikrofon je? Rád bych si taky tuhle sadu nainstaloval, ale děsí mně, zda bych musel protahovat drát až nahoru. Mám Zafiru r.v. 2006 s CD 70 NAVI s pevnou střechou. Dnes jsem se díval pod záslepky na střeše u osvětlení interiéru a je tam takový placatý černý multikonektor, kde jsou ještě 2 malé čtvercové pozice volné, od nich vedou ve svazku dalších drátů kabely někam do nitra auta..... Připadalo mi to, že by to mohlo být na ten mikrofon. Nebo ne?

Mám na ebay možnost koupit tuhle jednotku i s mikrofonem http://cgi.ebay.de/ws/eBayISAPI.dll?Vie ... K:MEWAX:IT, vím, že musím dokoupit ještě nějaký kabel. Ale netuším, kde ho mám sehnat v čechách. Poradíte kde? Pokud v Opelu, tak jaké má číslo? nebo se dá sehnat i něco neoriginálního? V německu je to tohle, http://www.telefon.de/produkt.asp?grupp ... s_id=38362 ale nevím jak v čechách....

Předem díky.

Uživatelský avatar
RomanK
Příspěvky: 1118
Registrován: 04 kvě 2008, 13:30
Bydliště: Brno
Kontaktovat uživatele:

Re: UHP - mobilní portál s technologií bluetooth

Příspěvek od RomanK » 05 zář 2010, 23:05

Kabeláž pro jednotku UHP tam na 100% nemáš, takže je třeba ji dodělat. Jediné co tam může už z výroby být, je kabel k mikrofonu u osvětlení. Ale kabel mikrofonu je ve dvou svazcích, takže ta druhá část kabelu (svazek přistrojové desky) se musí taky dotáhnout.
Diagnostika TECH 2 a GM MDI, programování a resetování řídících jednotek, zjišťování security kódů k jednotkám
http://www.carteam.cz tel: 777620300 nebo 777620301

Školník
Příspěvky: 10
Registrován: 28 čer 2010, 22:10

Re: UHP - mobilní portál s technologií bluetooth

Příspěvek od Školník » 05 zář 2010, 23:23

Jo jo, to je přesně ono. Kabel k mikrofonu u lampičky by tam mohl být (jak jsems e dnes koukal), mikrofon samotný do toho konektoru by měl být v té sadě, ale nevím, kde koupit ten svazek přístrojové desky. Z německa by to nebyl problém, ale zase další poštovné....

Uživatelský avatar
vojta
Příspěvky: 2754
Registrován: 29 led 2009, 18:24
Bydliště: Liberec
Kontaktovat uživatele:

Re: UHP - mobilní portál s technologií bluetooth

Příspěvek od vojta » 06 zář 2010, 09:06

ten svazek nekoupíš to si musíš vyrobit
Zprávy pouze emailem na info zavináč doopla.cz
_________________
Astra G 3dv. Z16XE Automat
Astra G 3dv. Z20LET OPC

DoOpla.cz – Opel originální díly, příslušenství a oleje Opel

xstorm
Příspěvky: 8
Registrován: 18 srp 2010, 19:55

Re: UHP - mobilní portál s technologií bluetooth

Příspěvek od xstorm » 16 zář 2010, 22:08

Je tu někdo (asi RomanK), kdo by mi aktualizoval SW v UHP portálu? Mám zafiru B a DVD 90 navi. díky moc za pomoc (telefon se Symbianem se mi nechce připojit, když se připojí, za chvíli se odpojí).

Odpovědět