LPG a záruka

Co nenajdete na fóru v sekcích Astra H, pravděpodobně to bude zde.
Uživatelský avatar
vojta
Příspěvky: 2754
Registrován: 29 led 2009, 18:24
Bydliště: Liberec
Kontaktovat uživatele:

Re: LPG a záruka

Příspěvek od vojta » 13 srp 2010, 22:00

já bych spíš žek že ze štajgru tě vyfaxovali proto že sis blbě přidělal spz z toho důvodu nešly čidla, což ale neni závada takže oni nedostanou nic zaplaceno od opla a v obavách že tam budeš jezdit s takovejdlema kravinama tě rači hned vyfaxovali, kdyby sis to auto koupil tam tak se asi budou chovat jinak, ake takhle z tebe nemaj ani korunu takže se jim ani moc nedivim
Zprávy pouze emailem na info zavináč doopla.cz
_________________
Astra G 3dv. Z16XE Automat
Astra G 3dv. Z20LET OPC

DoOpla.cz – Opel originální díly, příslušenství a oleje Opel

Reklama
 

komanek
Příspěvky: 14
Registrován: 13 srp 2010, 16:59

Re: LPG a záruka

Příspěvek od komanek » 13 srp 2010, 22:55

to corsaczek:
Díky za rady. LPG přímo z výrobního závodu + malá dojezdová benzinová nádrž to není, to dle sdělení přímo od Opelu není určeno pro český trh a auto je koupené u nás, takže jde o přestavbu, která proběhla přímo u prodejce. Dělal ji autorizovaný technik, věškeré doklady k tomu mám, s tím problém není (i když po dnešku už nevím, jestli se vůbec něčemu dá věřit). Objednávkou je zálohová faktura, tam je LPG uvedeno také, o změně záruky ani slovo. Podle čísla té objednávky to hledali i u výrobce, když jsem jim psal, že už to mělo být dodané a oni se nejdřív kroutili, že na to mají mít víc času a pak mi pravidelně volali, v jakém je to stavu - tj. výrobce měl zcela určitě předem informaci, že auto bude jezdit na LPG. Dokonce od prodejce vím (to ale nemám doloženo písemně), že se s výrobcem hádal o přesný den dovzení vozu z meziskladu v Maďarsku, jako důvod prý uváděl to, že mi Opel slbil dodání v určitém týdnu a oni na přestavbu potřebovali další den, tak aby se to stihlo.

to vojta:
Mne původně napadlo, že když mi dělali nabídku a já si auto nekoupil u nich, že mohli být protivní, ale pak mi to nedalo, nechtěl jsem to nechat jen tak být a dozvěděl jsem se díky tomu "zajímavé" věci. Paradoxně právě se značkou jsme tam byl mj. i kvůli záruce, protože rámeček byl nainstalovaný už z prodejny a bylo potřeba udělat další dvě díry do nárazníku, tak jsem nechtěl, aby mi pak někdo řekl, že jsem si to udělal sám, tudíž mám po záruce. Ironie, ne ? No a ještě byl jeden důvod proč jít do servisu, údajně totiž mělo dojít ještě na nastavení senzorů na diagnostice, protože při namočení nefungují vůbec, prý se to dá doladit. Na to ale samozřejmě nedošlo. Jinak kolegové v práci jsou u jiných značek (Fiat, Subaru, Mazda) zvyklí jít s technikem na dílnu a dívat se, co a jak dělá, mně na dílnu vstup rovnou zakázali. Asi vypadám jako někdo, kdo si nechá všechno líbit, tak se mnou podle toho jednali.

No, moje příští auto rozhodně nebude Opel, ale nečekal jsem, že to prohlásím tak brzy a že mne tahle zkušenost bude stát tolik peněz. Naštěstí je většina lidí s touhle značkou asi spokojených, takže moje problémy jsou nejspíš jen kuriozita pro pobavení ostatních.

Uživatelský avatar
corsaczek
Příspěvky: 2416
Registrován: 16 říj 2008, 10:45
Bydliště: město piva

Re: LPG a záruka

Příspěvek od corsaczek » 13 srp 2010, 23:01

Asi bych se ohledně záruky nebál, ale říkám, právník by se mohl hodit...
Chápu, že už si Opla nechceš koupit, ale na druhou stranu nemůžeš dávat značce za vinu, že pro ní pracují (i) idioti. Tak je tomu bohužel všude, navíc v čechách je ta koncentrace ještě o něco větší. Rozhodně držím palce, ať se to dořeší ve tvůj prospěch a ať třeba po pár letech, až emoce vychladnou, přece jen ten Opel nezavrhneš.

komanek
Příspěvky: 14
Registrován: 13 srp 2010, 16:59

Re: LPG a záruka

Příspěvek od komanek » 13 srp 2010, 23:15

Díky moc za podporu. Budu ještě kontaktovat odbornou firmu, která LPG montovala, jestli na podobný problém už někdy narazili a pošlu dotaz do nějakého náhodně vybraného servisu, jestli k nim mohu jezdit na záruční opravy i s přestavbou. Třeba nemají můj VIN na černé listině a nějak to půjde :-) Dám vědět, až se něco nového dozvím.

Uživatelský avatar
vojta
Příspěvky: 2754
Registrován: 29 led 2009, 18:24
Bydliště: Liberec
Kontaktovat uživatele:

Re: LPG a záruka

Příspěvek od vojta » 14 srp 2010, 10:11

já nevím proč hned takový závěry, prostě jezdi tam kde si auto koupil a je to, tam záruka platí a neni co řešit, to mam rád když někdo hned píše že příště už si opel určitě nekoupí přitom ho máš chvíli a plašíš kvůli jednomu arogantnímu technikovi (kterýho i trochu chápu)

vžij se do jejich situace, ty si koupíš auto někde jinde a jedeš otravovat s přiděláním podznačníku s názvem firmy kdes to koupil, nehledě na to že samozřejmě záruku nestratíš vyvrtáním díry do nárazníku, to zas nesmíš bejt tak naivní (nebo si myslíš že v tom štajgru někam psali že ti vyvrtali dvě díry do nárazníku? asi ne...)

hlavně hned do všeho tahejte právníky jako pravý češi co se neumí normálně domluvit :roll:
Zprávy pouze emailem na info zavináč doopla.cz
_________________
Astra G 3dv. Z16XE Automat
Astra G 3dv. Z20LET OPC

DoOpla.cz – Opel originální díly, příslušenství a oleje Opel

Uživatelský avatar
corsaczek
Příspěvky: 2416
Registrován: 16 říj 2008, 10:45
Bydliště: město piva

Re: LPG a záruka

Příspěvek od corsaczek » 14 srp 2010, 10:46

No gratuluju, jestli schvaluješ takovej přístup k zákazníkům, jak tu prezentuješ, tak hodně štěstí. Ono to bohužel v čechách stále prochází, protože se lidi neumí ozvat, ale ta doba snad jednou skončí a vydělávat budou jen ti ochotní a příjemní.

Jestli někoho otravuje předělat uchycení značky, tak je to pro mě krátkozrakej idiot, kterej firmě akorát ubírá zákazníky...

A poznámka k těm prváníkům: češi je právě využívaji málo, domlouvají se jako "pravý češi" (proboha to je výraz :mrgreen: ) a pak to končí reportáží na TV Nova...

Uživatelský avatar
Nesquik
Příspěvky: 93
Registrován: 18 črc 2010, 13:59
Bydliště: Telč

Re: LPG a záruka

Příspěvek od Nesquik » 14 srp 2010, 10:53

S vojtou naprosto souhlasím. Jsem taky prodejce (sice ne aut ale je to se vším stejný) a taky nesnáším když se kvůli pí*ovině na 10minut a rozumné domluvě do věci tahají právníci a zákoníky a ČOIka.
My prodejci (obchodníci) jsme taky jenom lidi v práci, nic víc nebo míň.
Astra H Caravan 1.7CDTI, r.v. 2005, stříbrná
Dříve:
Astra F 3dv. 1.7TH, r.v. 1995, zelená metla
Fiat Uno 3dv. 1.3D, r.v. 1986, červená štětka

OP-Com - začátečník

Uživatelský avatar
vojta
Příspěvky: 2754
Registrován: 29 led 2009, 18:24
Bydliště: Liberec
Kontaktovat uživatele:

Re: LPG a záruka

Příspěvek od vojta » 14 srp 2010, 11:25

corsaczku kdybys měl svůj servis a jezdili by ti tam zákazníci s autama od konkurence a chtěli po tobě abys zadarmo odstraňoval závady který způsobila konkurence tak budeš taky arogantní jako krátkozraký pán ze štajgru
Zprávy pouze emailem na info zavináč doopla.cz
_________________
Astra G 3dv. Z16XE Automat
Astra G 3dv. Z20LET OPC

DoOpla.cz – Opel originální díly, příslušenství a oleje Opel

Uživatelský avatar
Pepino_GH
Příspěvky: 2024
Registrován: 22 črc 2008, 18:46
Bydliště: Praha

Re: LPG a záruka

Příspěvek od Pepino_GH » 14 srp 2010, 11:29

Vojta - a plašíš kvůli jednomu arogantnímu technikovi (kterýho i trochu chápu)

No, pokud technikovo přijmení je na H a končí ček, pak chápu kománka, že už do Steigera nechce... :twisted:

Jinak držím palce a jak říká Vojta a ostatní, proč kvůli jednomu problému házet Opla do žita.. ;)

Vojto - kolega má nový CEED, do servisu jezdí jinam, než to kupoval a chovají se k němu jako k zákazníkovi. Naopak tam kde koupil, nebyl s jednáním při servisu spokojen...
Opel Meriva B 1.4 88 kW Obrázek
Opel Astra G HTB 5D 1,2 16V 48 kW X12XE - Supersport + historie
Opel Astra H Caravan 1,7 CDTI 74 kW Z17DTH

Uživatelský avatar
Pepino_GH
Příspěvky: 2024
Registrován: 22 črc 2008, 18:46
Bydliště: Praha

Re: LPG a záruka

Příspěvek od Pepino_GH » 14 srp 2010, 11:36

Ještě dodatek ke Steigerovi. Jezdím tam občas pro ND, dříve jsem jezdil i na servis. Nic proti této firmě nemám, jen se snažím vyhnout některým lidem... :|
Opel Meriva B 1.4 88 kW Obrázek
Opel Astra G HTB 5D 1,2 16V 48 kW X12XE - Supersport + historie
Opel Astra H Caravan 1,7 CDTI 74 kW Z17DTH

Odpovědět