Sportovni filtr sani K&N

Úpravy od motoru až po plasty
Uživatelský avatar
bubo
Příspěvky: 410
Registrován: 13 dub 2009, 22:42
Bydliště: Vysočina

Re: Sportovni filtr sani K&N

Příspěvek od bubo » 27 črc 2010, 19:17

To je super cena co píšeš , před pár lety stál ještě 2.500,- Dá se sehnat i levněji - třeba :
http://www.tuningshop.cz/sportovni-vzdu ... 6-vsechny/
Ale to je celkem jedno . Na Fko jsem dával kdysi něco podobného , ale kvůli ceně - Green vložka do airboxu . Protože Fko nemá váhu vzduchu , tak mě ho prodavač doporučil . Ptal jsem se i teď do Háčka a on mě teď kupodivu nepřemlouval - spíš mě dal přednášku o váze vzduchu . Budu se snažit citovat : protože je tento filtr propustnější , je napuštěn olejovou impregnací , která se při sání motoru dostává s mikročástečkami prachu do sání a tam se usazuje pomalu na vláknech váhy vzduchu , kterou časem prý zanese a do ŘJ motoru pak váha posílá špatné informace a motor špatně jede . Tak to mě řekl prodejce .
Jinak u Fka jsem pocítil po výměně : jiný , lehce hlubší ( dunivější ) zvuk , lépe se motor vytáčel ( prý lépe motor přes filtr dýchá ;) Ve 3tis. otáčkách mě motor na papírák strašně divně a protivně hučel - to se Greenem odstranilo .
Do Háčka bych si za tu cenu koupil z fleku kvalitnější K+N , ale co ta váha vzduchu ?? Měl ten maník s tou váhou pravdu ? Je tady mezi vámi nějaký motorář , co by s tím měl nějakou zkušenost ?
ASTRA H Caravan 2006 / 1.8 / 103 KW / Z18XER / CD70Navi / CID + Cz ,, Stříbrňák ,,

Reklama
 

Uživatelský avatar
corsaczek
Příspěvky: 2416
Registrován: 16 říj 2008, 10:45
Bydliště: město piva

Re: Sportovni filtr sani K&N

Příspěvek od corsaczek » 27 črc 2010, 19:24

Mě to přije jako píč**ina, protože jsem mimo jiné četl, že ty KN filtry mají dlouhou životnost, protože se můžou čistit (proplachovat vodou). Takže napuštění olejem mi přijde jako blbost.

upraven vulgarismus .. samothe :roll:

Uživatelský avatar
beavis
Příspěvky: 1119
Registrován: 05 říj 2009, 00:36
Bydliště: Severní Čechy

Re: Sportovni filtr sani K&N

Příspěvek od beavis » 27 črc 2010, 19:34

No ono ho vodou promyt muzes, ale bude ti to prd platny protoze je jak bylo psano vyse napusten olejem. Cili k cisteni takoveho filtru je potreba mit specialni sadu, ve ktery je roztok podobny saponu a spesl olej, ktery po vymyti a naslednem dokonalem vysuseni lehce nalijes na vrch (mysleno na vrch kazdeho zalomeni) z kazde strany a on se pomalu "vcucne" do materialu filtru. Nechas ho ulezet a pak ho teprv muzes namontovat. Je dulezite toho oleje na filtr nelit moc! Jinak se muze stat ze ti ho motor bude brat chvili do sani nez se zbytecny olej vysaje. Origos sada je treba tady: http://www.tuningshop.cz/cistici-sada-k ... -0-5-l.htm
Prvni Astra G 1.6 74kW, druha Astra H 1.6 77kW a do tretice Astra J 1.4 turbo 103kW;-)

Uživatelský avatar
Westler
Příspěvky: 907
Registrován: 04 led 2010, 18:26
Bydliště: CR - Morava

Re: Sportovni filtr sani K&N

Příspěvek od Westler » 28 črc 2010, 15:06

bubo píše:Ptal jsem se i teď do Háčka a on mě teď kupodivu nepřemlouval - spíš mě dal přednášku o váze vzduchu . Budu se snažit citovat : protože je tento filtr propustnější , je napuštěn olejovou impregnací , která se při sání motoru dostává s mikročástečkami prachu do sání a tam se usazuje pomalu na vláknech váhy vzduchu , kterou časem prý zanese a do ŘJ motoru pak váha posílá špatné informace a motor špatně jede . Tak to mě řekl prodejce .
Ano, je to presne jak pises. To je duvod proc jsem ho nakonec nekoupil, misto toho jsem vzal OPC sani.
Astra • 1.6 • Enjoy • Easytronic • 2009 • 17"

Uživatelský avatar
Kesi
Příspěvky: 3014
Registrován: 25 říj 2008, 22:26
Bydliště: Košice (SR)

Re: Sportovni filtr sani K&N

Příspěvek od Kesi » 28 črc 2010, 20:01

Tak tak 8-) Ja mám na Fku hrušku už 8 rokov :D a je to presne ako píše Bubo len ja mám k tomu ešte športový výfuk :D
Astra GTC 1,9 (110kW) No Swirl flaps. No EGR.;F 1,4 Caravan

Uživatelský avatar
sladas opc
Příspěvky: 1762
Registrován: 08 kvě 2008, 09:40
Kontaktovat uživatele:

sportovní vzduchový filtr

Příspěvek od sladas opc » 25 zář 2011, 15:28

mate nekdo zkusenosti s filtrama KN primo do origo boxu,je to dobra volba nebo to uskodi motoru ci jinym vecem?me osobne se moc nezda to prani toho filtru tim priprvakem,myslim si ze vse se uplne nevypere,a ze ta propustnost vzduchu bude mozna horsi nez u papiraku,ale nevim..
Opel Astra OPC

Uživatelský avatar
beavis
Příspěvky: 1119
Registrován: 05 říj 2009, 00:36
Bydliště: Severní Čechy

Re: sportovní vzduchový filtr

Příspěvek od beavis » 25 zář 2011, 15:36

O sportovnim filtru do origo boxu se tu toho napsalo uz vcelku dost. Mrkni do historie. Jinak k tomu cisteni. V podstate je to sada s pripravkem na vymyti a opetovne napusteni. To cim ho vymejes je podobne saponatu a to cim ho opet napustis je v podstate olej. Pokud se pouzije origos K&N sada, tak se neboj ze by to kluci nemeli vymysleny 8-) Kdyz jsem filtr cistil a napoustel poprvy, tak jsem v to nemel moc duveru, ale treba u motorky mi sportovni filtr funguje naprosto bez problemu ;) Co se tyce auta, tak jsem ho mel u Geckovy Astry a u Hackovy jsem ho zkousel jen kratce....
Prvni Astra G 1.6 74kW, druha Astra H 1.6 77kW a do tretice Astra J 1.4 turbo 103kW;-)

Uživatelský avatar
sladas opc
Příspěvky: 1762
Registrován: 08 kvě 2008, 09:40
Kontaktovat uživatele:

Re: sportovní vzduchový filtr

Příspěvek od sladas opc » 25 zář 2011, 16:18

asi takhel ja ho vycistil a napustil origo sadou,jen mi proste prijde ze kdyz se to napusti tim olejem ze to zachytava az moc bordelu a tudiz se to ucpava a ten filtr nejde vycistit zas uplne do cista..a taky se tak trochu bojim kdyz ma vetsi propustnost vzduchu aby nelital bordel v púodobe prachu atd do valcu a nevydreli se valce..jinak co se tyce jizdy bych rekl ze to je o neco malo zivejsi
Opel Astra OPC

Uživatelský avatar
Samothe
Moderátor
Příspěvky: 4098
Registrován: 13 črc 2008, 09:34
Bydliště: Vratimov

Re: Sportovni filtr sani K&N

Příspěvek od Samothe » 25 zář 2011, 19:05

sloučeno není třeba zakládat další téma

Uživatelský avatar
goort
Příspěvky: 59
Registrován: 31 srp 2009, 04:29
Bydliště: Hradecko

Re: Sportovni filtr sani K&N

Příspěvek od goort » 24 úno 2012, 07:02

Chtel bych vymenit vzduchovy filtr do Astry 1,8. Cetl jsem chvalu na fitry BMC. Mate nekdo zkusenost?diky.

Edit Milosh: Tady je návod na výměnu filtru https://www.opel-astra-h.cz/jak-vymenit ... ovy-filtr/
Astra 1,8 16V Irmscher

Odpovědět