LED pro denní svícení

Od klimatizace až po xenony
Odpovědět
panter51
Příspěvky: 18
Registrován: 14 čer 2008, 17:57

Re: LED pro denní svícení

Příspěvek od panter51 » 14 črc 2010, 16:09

FerdaXXL píše:A co to natáhnout přímo z baterky a přes relátko zapínat ty nově přidané ledky ? Já osobně o nich také dost uvažuji a líbí se mi TYTO je nevím kam je přesně dát ... Viděl jsem je na autě a svítí dost dobře. Dala by se oblafnout RJ za použití relátka ?

Obrázek
Ahojky, je to přesně tak, já jsem to zrovna včera řešil v servisu, ne opláckém a spustilo to denní svícení až když to dali přes samotné relátko a napájení z baterie a tak obešli palubní počítač. Maká to super.
Tak s chutí do toho.
prima den.

Reklama
 

Uživatelský avatar
sladas opc
Příspěvky: 1762
Registrován: 08 kvě 2008, 09:40
Kontaktovat uživatele:

Re: LED pro denní svícení

Příspěvek od sladas opc » 23 črc 2010, 12:48

http://www.escape6.cz/exterier/svetelna ... lex-2x5ks/

mě se dost zamlouvá toto jako denní svíceni a i montaž by nemusela byt narocna a je to snad jedine co bych dokazal na sve gtc nacpat...vsude je tak malo mista a nerad bych rusil mlhovky.
Opel Astra OPC

Uživatelský avatar
Solik
Příspěvky: 519
Registrován: 22 kvě 2008, 21:04
Bydliště: Zlínsko

Re: LED pro denní svícení

Příspěvek od Solik » 23 črc 2010, 13:04

Průměr jednoho modulu je 30mm - to je i dost na to, aby se dal strčit mezi žebra v plastu s mlhovkama...
No a pak ta cena je úplně mimo mísu :roll:
Třeba to povinné svícení v dohledné době zruší a bude pokoj :?:

Uživatelský avatar
sladas opc
Příspěvky: 1762
Registrován: 08 kvě 2008, 09:40
Kontaktovat uživatele:

Re: LED pro denní svícení

Příspěvek od sladas opc » 23 črc 2010, 13:24

jj to je prvada ze je nedas mezi zebra v plastu s mlhovkama..proto me bud napadlo je navrtat dolu pod ten plast,ale zas bych nerad vrtal do narazniku a nebo pak do toho plastu s mlhovkama s tim ze by to nebylo mezi zebrama toho plastu..cenu nejak neresim nasel jsem je i levnejsi cca 5200kc..jine denni sviceni jsem nenasel co by se hodilo na gtc
Opel Astra OPC

libca
Příspěvky: 154
Registrován: 25 dub 2010, 17:24
Bydliště: Opava
Kontaktovat uživatele:

Re: LED pro denní svícení

Příspěvek od libca » 23 črc 2010, 13:48

Omlouvám se, že Vám to tu naruším, ale musím to tu napsat.
Sice to vypadá hezky, všelijaké diody a podobné blbůstky, ale nikdy bych si to na auto nedal. Proč? Není to vůbec vidět, a to, že se na to podíváte zepředu a řeknete si, kurňa to svítí jak drak, není pravda. Občas jezdím i na motorce a při jízdě (nejem na moto, ale i autem) nejsou auta s těmito led pásy vůbec vidět (vidět to jde akorát u těch audin, které s tím přišly a mají to vyřešené tak, aby to bylo vidět). Kolikrát na ně zakývu, ať si rožne světlo a až projíždí úplně vedle mě, tak si všimnu nějakých pár teček. To denní svícení bylo k něčemu vymyšlené. Bylo to kvůli lepší viditelnosti, která se zapnutými světly určitě je. Ty světla vám to zas tak neničí, abyste museli řešit takovéto blbiny. Vím, chcete mít auto pěkné, ale na úkor bezpečnosti. Nedávno při cestě na Slovensko se mi stalo, že jsem se chystal předjíždět a na poslední chvíli sem si všiml podobného raracha s těmito světly. Ale za nehodu bych mohl já, i když on nebyl vůbec vidět.
Omlouvám se za promluvu do duše, ale toto mě začíná poslední dobou víc a víc sr*t, jelikož si to montuje na auta každý Jarda z Horní Dolní. :(
Opel Astra H 1.4 16V, r.v. 04/2008
Naše Astra 1.4, 2008

Uživatelský avatar
sladas opc
Příspěvky: 1762
Registrován: 08 kvě 2008, 09:40
Kontaktovat uživatele:

Re: LED pro denní svícení

Příspěvek od sladas opc » 23 črc 2010, 13:56

libca:ja s tebou souhlasim ale je taky potreba dodat ze plno lidi si namontuji svetla pro denní svícení ikdyz treba ty svetla nesplnuji homologaci pro denni sviceni,tyto lidi potkavam taky velmi casto a je pravda ze nejsou vubec videt...proto je taky potreba dodrzet homologaci a to nektere firmy jako je hella ci philips atd maji a svetla od nich jsou dost dobre videt,maji kvalitu ale taky cena je o dosti vetsi nez u normalnich no name svetel dennich sviceni...
Opel Astra OPC

Uživatelský avatar
Solik
Příspěvky: 519
Registrován: 22 kvě 2008, 21:04
Bydliště: Zlínsko

Re: LED pro denní svícení

Příspěvek od Solik » 23 črc 2010, 14:20

Osobně si myslím, že pro motorkáře, ale hlavně pro cyklisty a chodce by bylo nejlepší, kdyby se denní svícení zrušilo. Dřív měli motorkáři tu výhodu, že svítili jenom oni a bylo je dobře vidět. Teď svítí všechno, takže už tu výhodu nemají. No a cyklisti a chodci nesvítí a tak zaniknou už úplně. Oni asi v Rakousku ví, proč tuto povinnost zrušili a např. v Německu ji ani nikdy zavedenou neměli.

libca
Příspěvky: 154
Registrován: 25 dub 2010, 17:24
Bydliště: Opava
Kontaktovat uživatele:

Re: LED pro denní svícení

Příspěvek od libca » 23 črc 2010, 14:29

Souhlasím! Toto je také další problém. Ale i přes to. Zatím jsem na silnici nepotkal auto, s výjimkou těch modelů Audi, které by bylo díky těmto diodám vidět stejně dobře, jako auto se zapnutými světly. Světla toho osvětlí víc, navíc jsou led diody většinou až těsně nad zemí, takže jsou lehce přehlédnutelné.
Ale rozmlouvat Vám to nebudu, jen mě štve, že se to tak rozmohlo a má to opravdu snad každý. i na těch pitomých Fábiích už to vídávám. Mám z toho strach, jelikož to co se mi stalo při té cestě na Slovensko mě v té nebezpečnosti jen utvrdilo. Měli by za to být přísné postihy a častěji to kontrolovat :)

Edit: Tak než jsem to zas naťukal, tak Solík byl rychlejší, tak zareaguji. Nemyslím si, že je to hloupost, aby svítili všichni a pořád, je to obrovský rozdíl, jestli v šeru vidíš auto už z dálky, nebo až pár sekund před tím, než se minete. Samozřejmě, každý má na to svůj názor, ale motorkám to nic z viditelnosti neubralo, je vidět stejně, jako před tím a naopak vidí auta mnohem lépe.
Opel Astra H 1.4 16V, r.v. 04/2008
Naše Astra 1.4, 2008

Uživatelský avatar
beavis
Příspěvky: 1119
Registrován: 05 říj 2009, 00:36
Bydliště: Severní Čechy

Re: LED pro denní svícení

Příspěvek od beavis » 23 črc 2010, 14:54

Solik píše:Osobně si myslím, že pro motorkáře, ale hlavně pro cyklisty a chodce by bylo nejlepší, kdyby se denní svícení zrušilo. Dřív měli motorkáři tu výhodu, že svítili jenom oni a bylo je dobře vidět. Teď svítí všechno, takže už tu výhodu nemají. No a cyklisti a chodci nesvítí a tak zaniknou už úplně. Oni asi v Rakousku ví, proč tuto povinnost zrušili a např. v Německu ji ani nikdy zavedenou neměli.
Tak nejak s tebou souhlasim. Proto jezdim na motorce pouze s dalkovymi svetly. A uz kolikrat se mi to hodilo ze sem treba az moc videt 8-)
Prvni Astra G 1.6 74kW, druha Astra H 1.6 77kW a do tretice Astra J 1.4 turbo 103kW;-)

Uživatelský avatar
x-father
Příspěvky: 1457
Registrován: 05 kvě 2008, 21:12
Kontaktovat uživatele:

Re: LED pro denní svícení

Příspěvek od x-father » 23 črc 2010, 15:30

No nerek bych, ze jse LED sviceni tak spatne videt. Treba projektorove halogenove svetlomety ve dne taky moc videt nejsou.

Odpovědět