Montáž parkovacího asistenta

Pokud se váš dotaz nehodí do žádné sekce pište jej sem.
Odpovědět
Uživatelský avatar
bubo
Příspěvky: 410
Registrován: 13 dub 2009, 22:42
Bydliště: Vysočina

Re: Montáž parkovacího asistenta

Příspěvek od bubo » 08 čer 2010, 22:57

david.tomko píše:Jak to myslíš s tou podložkou... Můžeš ten postup vrtání těch krajních popsat trochu detailněji?
Nebýt Dimiho , tak by mě to netrklo . Ze zadu nárazníku jsou od výrobce křížky , kam příjde střed čidla . Malým asi 2,5mm vrákem ( v aku vrtačce ) se provrtají v leže a od spodu středy křížků - vodící dírky pro hlavní vrtání už z venku - dodaným vrtákem na čistý průměr čidel . Problém byl ten , že ty dírky z origo křížků nejsou ve středu té ploché hrany , kde mají být čidla a čidlo by sedělo jakoby ve strouze . Proto se vezme nějaká podložka s přibližným průměrem jako je čidlo a vyměří se nový střed pro vrtání , aby sedělo pěkně na rovině . Je to divné , ale je to tak . Je to nárazník u ,, caravanu ,, !!
Přílohy
Origo díra mimo střed.jpg
ASTRA H Caravan 2006 / 1.8 / 103 KW / Z18XER / CD70Navi / CID + Cz ,, Stříbrňák ,,

Reklama
 

Antero
Příspěvky: 83
Registrován: 26 lis 2009, 09:41
Bydliště: Plzeň

Re: Montáž parkovacího asistenta

Příspěvek od Antero » 09 čer 2010, 07:21

Ja jsem vrtal presne do od vyrobce oznacenych mist a cidlo sedi pekne po celem obvodu. Nevim jestli to muze byt na kazdem narazniku oznaceno trosku jinak, ale u me zadne takovehle upravy nebyly treba.
Opel Astra H Caravan, Z16XEP, MR 2006

Uživatelský avatar
neo87
Příspěvky: 27
Registrován: 18 srp 2009, 18:12
Bydliště: Michalovce

Re: Montáž parkovacího asistenta

Příspěvek od neo87 » 09 čer 2010, 10:04

Antero píše:Ja jsem vrtal presne do od vyrobce oznacenych mist a cidlo sedi pekne po celem obvodu. Nevim jestli to muze byt na kazdem narazniku oznaceno trosku jinak, ale u me zadne takovehle upravy nebyly treba.
Ja som to tiez tak vrtal a pekne to tam sedi....
Astra H Caravan - Cosmo, 1,7CDTI 74kW
Spotreba: min. 4,7 l/100 (predpisova pokojna jazda - priemer za 300km)
max. 6,3 l/100 (svizna jazda s plnym kufrom - priemer za 500km)

dimi

Re: Montáž parkovacího asistenta

Příspěvek od dimi » 09 čer 2010, 14:38

Ono záleží na průměru čidla. Třeba máte menší průměr a proto vám to sedlo. Některá čidla mají gumovou podložku a ta by tu nerovnost taky pobrala.

Uživatelský avatar
Destroyer
Příspěvky: 160
Registrován: 06 čer 2010, 10:49
Bydliště: České Budějovice

Re: Montáž parkovacího asistenta

Příspěvek od Destroyer » 09 čer 2010, 16:37

Pueblo, nevim jak na to budeš reagovat ty nebo kdokoliv jinej tady na fóru. No, ale měl bych pro tebe typ jak ušetřit těch 800 Kč. A to tak, že když budeš parkovat nebo kamkoliv jinam couvat, tak požádej Tvou drahou polovičku aby ti ukázala jak daleko ještě můžeš.
Astra H, Z19DTH, 2005
Pneuservis, autoservis, autodiagnostika. Nastavovací prvky časování rovodů pro většinu modelů značky Opel. Originální náplně, originální a aftermarketové díly se slevou pro členy tohoto fóra.

Uživatelský avatar
david.tomko
Příspěvky: 191
Registrován: 15 úno 2009, 17:52
Bydliště: Litvínov

Re: Montáž parkovacího asistenta

Příspěvek od david.tomko » 09 čer 2010, 20:31

bubo píše:
david.tomko píše:Jak to myslíš s tou podložkou... Můžeš ten postup vrtání těch krajních popsat trochu detailněji?
Nebýt Dimiho , tak by mě to netrklo . Ze zadu nárazníku jsou od výrobce křížky , kam příjde střed čidla . Malým asi 2,5mm vrákem ( v aku vrtačce ) se provrtají v leže a od spodu středy křížků - vodící dírky pro hlavní vrtání už z venku - dodaným vrtákem na čistý průměr čidel . Problém byl ten , že ty dírky z origo křížků nejsou ve středu té ploché hrany , kde mají být čidla a čidlo by sedělo jakoby ve strouze . Proto se vezme nějaká podložka s přibližným průměrem jako je čidlo a vyměří se nový střed pro vrtání , aby sedělo pěkně na rovině . Je to divné , ale je to tak . Je to nárazník u ,, caravanu ,, !!

Díky, už tomu rozumu 8-) , asi je to tak jak píše dimi v průměru čidel, máme trohu větší a tak to může dělat problém. Ještě jeden dotaz, ty jsi to dělal na autě, nebo jsi měl sundaný nárazník.
Opel Astra H Caravan N-Joy 1,6 Twinport

Uživatelský avatar
bubo
Příspěvky: 410
Registrován: 13 dub 2009, 22:42
Bydliště: Vysočina

Re: Montáž parkovacího asistenta

Příspěvek od bubo » 09 čer 2010, 23:23

david.tomko píše:... ty jsi to dělal na autě, nebo jsi měl sundaný nárazník....
Komplet všechno na autě , nesundával jsem ani nárazník , ani světlo . Vše jde jako po másle . Který drát je od couváku je někde z kraje tématu . Kabely od čidel se protahují průchodkou pomocným drátem , který se prostrčí odspodu a u světla v kufru se vytáhne . Asi jsem možná zvolil jinou průchodku , než k tomu určenou , ale šlo to tudy taky - na fotu s pomocným drátem , gumová průchodka je ve finále na svazku s dráty od čidel osazená v díře . Kabel od displeje se táhne taky bez sundání plastů po levé straně vnitřních prahů - sem tam si pomůžeš pomocným drátem na protažení kabelu nějakou dutinou , kam ruka nedostane , všude je celkem dost místa . Akorát kvůli protažení kabelu toho displ. , aby nebyl vidět na palubce ( protože ho mám uprostřed ) jsem rozebral mřížku předního repráčku a levý kryt sloupku . Vše je na zacvaknutí a jde to lehce . Já jsem se s tím opravdu až moc mazlil a dělal v klidu - trvalo mě to 5 hodin , ale tady chlapáci to stíhají za 2 hodiny .
Ještě ukázka uložení řídící jednotky - nalepeno dodanou oboustranou páskou na plechu v dutině vedle pojistek a napojení na drát couváku prosekávacím konektorem a uzemnění na stávající šroub v dutině .
Přílohy
Napojení el..jpg
dící jednotka.jpg
Prúchodka.jpg
ASTRA H Caravan 2006 / 1.8 / 103 KW / Z18XER / CD70Navi / CID + Cz ,, Stříbrňák ,,

Uživatelský avatar
pepcco
Příspěvky: 292
Registrován: 15 lis 2008, 12:44
Bydliště: Široké - Prešov (SK)

Re: Montáž parkovacího asistenta

Příspěvek od pepcco » 20 čer 2010, 22:40

Tak už aj ja mám namontované. Bál som sa trocha tej elektriky, ale nakoniec som to zvládol. Trvalo mi to cca. 2 hoďky a podarilo sa mi to aj bez zhadzovania nárazníka. 8-) 8-) 8-)
Opel Astra H Caravan 1,9 CDTi, 88 kW, 16V, OPC line 1

Uživatelský avatar
Nesquik
Příspěvky: 93
Registrován: 18 črc 2010, 13:59
Bydliště: Telč

Re: Montáž parkovacího asistenta

Příspěvek od Nesquik » 04 srp 2010, 16:21

Ahoj našel sem toto a vypadá to docela zajíavě ale funkčnost bude asi slabší.
http://www.parkujeme.cz/produkt/parkova ... bez-vrtani
trochu mě zarazilo v popisku "- pracuje na dynamickém principu (občas nabízeno i pod názvem "parking dynamic"), a tedy je schopný detekovat překážku jen pokud se k ní přibližuje/vzdaluje "


Ještě mě napadá- na jakou vzdálenost se dá podle toho pípáku zacouvat? (u klasických čidel) potřeboval bych to tak na 10-15cm. U většiny asistentů s displejem udávají 0,4-2metry.
Astra H Caravan 1.7CDTI, r.v. 2005, stříbrná
Dříve:
Astra F 3dv. 1.7TH, r.v. 1995, zelená metla
Fiat Uno 3dv. 1.3D, r.v. 1986, červená štětka

OP-Com - začátečník

Uživatelský avatar
milosh
Administrátor
Příspěvky: 6143
Registrován: 02 kvě 2008, 21:03
Bydliště: Ústecko

Re: Montáž parkovacího asistenta

Příspěvek od milosh » 04 srp 2010, 16:54

videl bych to na 30 cm vic uz je nebezpecny aby sis neodrel naraznik pokud nepojedes zrovna pomalu.
SLEDUJ MŮJ OPEL YOUTUBE KANÁL ať ti neutečou nová videa, která budou letos pravidelně vycházet

Odpovědět