Montáž parkovacího asistenta

Pokud se váš dotaz nehodí do žádné sekce pište jej sem.
Odpovědět
dimi

Re: Montáž parkovacího asistenta

Příspěvek od dimi » 06 bře 2010, 15:51

Nad bezdrátem jsem uvažoval, ale nárazník určitě sundám a použiju vyznačený místa. I tyto senzory se dají nasměrovat, aby nebraly silnici. Díky za názory.

Reklama
 

Uživatelský avatar
corsaczek
Příspěvky: 2416
Registrován: 16 říj 2008, 10:45
Bydliště: město piva

Re: Montáž parkovacího asistenta

Příspěvek od corsaczek » 06 bře 2010, 18:08

Já jsem namontoval neorigo za pár Eur z e-bay přesně jak píše Vojta, a nebyl s tim sebemenší problém. Vzdálenost ukazují stejně spolehlivě jako originály na služebáku a s prostorem fakt problém nebyl. Nicméně mám hatchback, ne caravan.

dimi

Re: Montáž parkovacího asistenta

Příspěvek od dimi » 06 bře 2010, 18:42

Já se těch neorigo taky nebojim. Měl jsem já a má celá rodina a kamarádi a fungují skvěle. Moc jsem si na to zvykl a ted to chybí. Akorát jsem měl sadu s drátem a v Géčku to dalo docela práci dostat se přez B sloupek dozadu. Proto ty dotazy a zvažování bezdrátu.

Uživatelský avatar
neo87
Příspěvky: 27
Registrován: 18 srp 2009, 18:12
Bydliště: Michalovce

Re: Montáž parkovacího asistenta

Příspěvek od neo87 » 17 dub 2010, 19:47

Dnes som si namontoval parkovacie senzory, ktore som si tiez objednal na parkujeme.cz. Su bez displeja, lebo sa mi nepaci, ak je nieco zbytocne, len tak prilepene na palubovku.

Takze k montazi:
potrebujeme hviezdicovy skrutkovac (velkost 20), lepiacu pasku, popripade stahovacie pasky na upevnnie kablov, vrtacku, noz, brusny papier...
1. Demontaz naraznika:
-odmontujeme zadne svetla, pod ktorymi su hviezdicove skrutky- odtocime, tak ako aj skrutky v podbehoch zadnych kolies (su po dve). zo spodnej casti naraznika uvolnime 2 rozperne nity.
- naraznik uvolnujeme smerom od kolesa, tahame ho mierne hore a od auta (ide to trosku tazsie) postupne tak uvolnime cely naraznik.

2. Montaz senzorov:
- do oznacenych miest vyvrtame diery prilozenym kruhovym vrtakom otvory. Mierne otvory prebrusime, pripadne orezeme vystupeny plast po vrtani, aby senzory pekne zapadli. Ide to ztuha. Kable pretiahneme gumovou priechodkou.

3. Napojenie riadiacej jednotky senzorov na elektricky prud:
- cerveny kabel napojime na parkovacie svetlo (je to biely kabel s ciernym pasikom), cierny kabel napojime na kostru automobilu)

Nasledne uz len namontujeme naraznik, pozapajame senzory do riadiacej jednotky senzorov (Odporucam si kable oznacit este pri ich nasadeni do naraznika.) a umiestnime niekam reproduktor.

POZNAMKA: Ked som skusal najst kabel, ktory napaja parkovacie svetlo, tak som mal odpojeny svetlomet no elektonika auta odpojila napajanie celeho konektora zadneho svetla, cize som musel svetlomet napojit a skusal som to tak...

Cela montaz sa da zvladnut v pohode do 2 hodin, ak ste na to dvaja.
Přílohy
PNTX6923.JPG
PNTX6924.JPG
PNTX6925.JPG
Naposledy upravil(a) neo87 dne 02 kvě 2010, 00:19, celkem upraveno 4 x.
Astra H Caravan - Cosmo, 1,7CDTI 74kW
Spotreba: min. 4,7 l/100 (predpisova pokojna jazda - priemer za 300km)
max. 6,3 l/100 (svizna jazda s plnym kufrom - priemer za 500km)

Uživatelský avatar
corsaczek
Příspěvky: 2416
Registrován: 16 říj 2008, 10:45
Bydliště: město piva

Re: Montáž parkovacího asistenta

Příspěvek od corsaczek » 23 dub 2010, 11:04

Bude foto?

Uživatelský avatar
neo87
Příspěvky: 27
Registrován: 18 srp 2009, 18:12
Bydliště: Michalovce

Re: Montáž parkovacího asistenta

Příspěvek od neo87 » 02 kvě 2010, 00:22

DALSIE FOTKY (KEDZE IDU PRIDAT LEN PO 3 TAK SOM TO MUSEL ROZDELIT DO VIACERYCH PRISPEVKOV)
Přílohy
PNTX6926.JPG
PNTX6927.JPG
PNTX6929.JPG
Astra H Caravan - Cosmo, 1,7CDTI 74kW
Spotreba: min. 4,7 l/100 (predpisova pokojna jazda - priemer za 300km)
max. 6,3 l/100 (svizna jazda s plnym kufrom - priemer za 500km)

Uživatelský avatar
neo87
Příspěvky: 27
Registrován: 18 srp 2009, 18:12
Bydliště: Michalovce

Re: Montáž parkovacího asistenta

Příspěvek od neo87 » 02 kvě 2010, 00:25

neo87 píše:DALSIE FOTKY (KEDZE IDU PRIDAT LEN PO 3 TAK SOM TO MUSEL ROZDELIT DO VIACERYCH PRISPEVKOV)
Přílohy
PNTX6930.JPG
PNTX6931.JPG
PNTX6937.JPG
Astra H Caravan - Cosmo, 1,7CDTI 74kW
Spotreba: min. 4,7 l/100 (predpisova pokojna jazda - priemer za 300km)
max. 6,3 l/100 (svizna jazda s plnym kufrom - priemer za 500km)

Uživatelský avatar
neo87
Příspěvky: 27
Registrován: 18 srp 2009, 18:12
Bydliště: Michalovce

Re: Montáž parkovacího asistenta

Příspěvek od neo87 » 02 kvě 2010, 00:28

neo87 píše:DALSIE FOTKY (KEDZE IDU PRIDAT LEN PO 3 TAK SOM TO MUSEL ROZDELIT DO VIACERYCH PRISPEVKOV)
Přílohy
PNTX6938.JPG
PNTX6936.JPG
PNTX6933.JPG
Astra H Caravan - Cosmo, 1,7CDTI 74kW
Spotreba: min. 4,7 l/100 (predpisova pokojna jazda - priemer za 300km)
max. 6,3 l/100 (svizna jazda s plnym kufrom - priemer za 500km)

Uživatelský avatar
david.tomko
Příspěvky: 191
Registrován: 15 úno 2009, 17:52
Bydliště: Litvínov

Re: Montáž parkovacího asistenta

Příspěvek od david.tomko » 02 kvě 2010, 07:48

neo87 píše:Dnes som si namontoval parkovacie senzory, ktore som si tiez objednal na parkujeme.cz. Su bez displeja, lebo sa mi nepaci, ak je nieco zbytocne, len tak prilepene na palubovku.

Takze k montazi:
potrebujeme hviezdicovy skrutkovac (velkost 20), lepiacu pasku, popripade stahovacie pasky na upevnnie kablov, vrtacku, noz, brusny papier...
1. Demontaz naraznika:
-odmontujeme zadne svetla, pod ktorymi su hviezdicove skrutky- odtocime, tak ako aj skrutky v podbehoch zadnych kolies (su po dve). zo spodnej casti naraznika uvolnime 2 rozperne nity.
- naraznik uvolnujeme smerom od kolesa, tahame ho mierne hore a od auta (ide to trosku tazsie) postupne tak uvolnime cely naraznik.

2. Montaz senzorov:
- do oznacenych miest vyvrtame diery prilozenym kruhovym vrtakom otvory. Mierne otvory prebrusime, pripadne orezeme vystupeny plast po vrtani, aby senzory pekne zapadli. Ide to ztuha. Kable pretiahneme gumovou priechodkou.

3. Napojenie riadiacej jednotky senzorov na elektricky prud:
- cerveny kabel napojime na parkovacie svetlo (je to biely kabel s ciernym pasikom), cierny kabel napojime na kostru automobilu)

Nasledne uz len namontujeme naraznik, pozapajame senzory do riadiacej jednotky senzorov (Odporucam si kable oznacit este pri ich nasadeni do naraznika.) a umiestnime niekam reproduktor.

POZNAMKA: Ked som skusal najst kabel, ktory napaja parkovacie svetlo, tak som mal odpojeny svetlomet no elektonika auta odpojila napajanie celeho konektora zadneho svetla, cize som musel svetlomet napojit a skusal som to tak...

Cela montaz sa da zvladnut v pohode do 2 hodin, ak ste na to dvaja.
Ahoj, neměl jsi problém s hloubkou těch čidel, jako Pueblo? Koukám, že jsi je namontoval do spodní části na rozdíl od něj, je tedy to tvoje místo označené od Opela jako místo pro senzory?
Opel Astra H Caravan N-Joy 1,6 Twinport

Uživatelský avatar
neo87
Příspěvky: 27
Registrován: 18 srp 2009, 18:12
Bydliště: Michalovce

Re: Montáž parkovacího asistenta

Příspěvek od neo87 » 02 kvě 2010, 13:49

Problem s hlbkou tam vobec nie je. Je to presne v miestach kde je to oznacene vyrobcom. Zem to nechyta takze vsetko OK.
Astra H Caravan - Cosmo, 1,7CDTI 74kW
Spotreba: min. 4,7 l/100 (predpisova pokojna jazda - priemer za 300km)
max. 6,3 l/100 (svizna jazda s plnym kufrom - priemer za 500km)

Odpovědět