Ako vypnut airbag spolujazdca?

Od klimatizace až po xenony
Odpovědět
hipi
Příspěvky: 28
Registrován: 24 čer 2009, 15:02

Ako vypnut airbag spolujazdca?

Příspěvek od hipi » 22 dub 2010, 15:30

Caute, narodila sa nam dcera a nemozme dat vajicko na miesto spolujazdca, kedze auto nema vypinac na airbag spolujazdca. Ked otvorim dvere spolujazdca, tak tam je iba zaslepka. V manuale je napisane iba nieco o tom, ze si mam od opla kupit specialnu autosedacku s bezdrotovym vypinanim airbagu.
JE nejaka cesta, ako vypnut tento airbag(docasne)? Vytahovat poistku a vypnut vsetky 4 airbagy sa mi nechce....

dik...

Reklama
 

Mazety
Příspěvky: 558
Registrován: 04 kvě 2008, 22:23
Bydliště: Praha

Re: Ako vypnut airbag spolujazdca?

Příspěvek od Mazety » 22 dub 2010, 15:45

hipi píše:Caute, narodila sa nam dcera a nemozme dat vajicko na miesto spolujazdca, kedze auto nema vypinac na airbag spolujazdca. Ked otvorim dvere spolujazdca, tak tam je iba zaslepka. V manuale je napisane iba nieco o tom, ze si mam od opla kupit specialnu autosedacku s bezdrotovym vypinanim airbagu.
JE nejaka cesta, ako vypnut tento airbag(docasne)? Vytahovat poistku a vypnut vsetky 4 airbagy sa mi nechce....

dik...
odpověděl sis sám 8-)
EX Opel Astra H caravan

Uživatelský avatar
corsaczek
Příspěvky: 2416
Registrován: 16 říj 2008, 10:45
Bydliště: město piva

Re: Ako vypnut airbag spolujazdca?

Příspěvek od corsaczek » 22 dub 2010, 20:37

Gratuluju k mimi. Jinak řešení sis opravdu napsal sám, já doporučuju vozit dítě pěkně od začátku vzadu, ať si moc nezvyká :-)

arpi
Příspěvky: 10
Registrován: 26 úno 2010, 19:44

Re: Ako vypnut airbag spolujazdca?

Příspěvek od arpi » 22 dub 2010, 22:29

Ja som mal ten istý problém. Najskôr som to chcel vypnúť elektronicky v RJ(len airbag u spolujazdca), ale taká možnosť tam nie je. Tak mi v servise mechanicky odpojili kábel od airbagu u spolujazdca(pod odkladacou skrinkou). Všetky airbagy sú aktívne až na ten odpojený. Svieti na prístrojovke políčko airbag. Teraz sa chystám dať to zapojiť a vymazať chybové hlásenie.
Astra H , 1.4 ,black 2006

Uživatelský avatar
Westler
Příspěvky: 907
Registrován: 04 led 2010, 18:26
Bydliště: CR - Morava

Re: Ako vypnut airbag spolujazdca?

Příspěvek od Westler » 22 dub 2010, 22:59

arpi píše:Ja som mal ten istý problém. Najskôr som to chcel vypnúť elektronicky v RJ(len airbag u spolujazdca), ale taká možnosť tam nie je. Tak mi v servise mechanicky odpojili kábel od airbagu u spolujazdca(pod odkladacou skrinkou). Všetky airbagy sú aktívne až na ten odpojený. Svieti na prístrojovke políčko airbag. Teraz sa chystám dať to zapojiť a vymazať chybové hlásenie.
Kdyz sviti kontrolka airbagu tak je snad cely system vypnuty, ne?

Pokud se odpojujou jen jednotlivy airbagy tak je lze (durazne se nedoporucuje) nahradit odporem o urcene velikosti.
Astra • 1.6 • Enjoy • Easytronic • 2009 • 17"

Uživatelský avatar
vojta
Příspěvky: 2754
Registrován: 29 led 2009, 18:24
Bydliště: Liberec
Kontaktovat uživatele:

Re: Ako vypnut airbag spolujazdca?

Příspěvek od vojta » 22 dub 2010, 23:05

přesně tak, jak jednou svítí kontrolka tak nefunguje žádný airbag
Zprávy pouze emailem na info zavináč doopla.cz
_________________
Astra G 3dv. Z16XE Automat
Astra G 3dv. Z20LET OPC

DoOpla.cz – Opel originální díly, příslušenství a oleje Opel

Uživatelský avatar
swabel
Příspěvky: 2166
Registrován: 14 čer 2009, 02:14
Bydliště: Tvrdošín - SR
Kontaktovat uživatele:

Re: Ako vypnut airbag spolujazdca?

Příspěvek od swabel » 23 dub 2010, 07:18

arpi píše: Tak mi v servise mechanicky odpojili kábel od airbagu u spolujazdca(pod odkladacou skrinkou). Všetky airbagy sú aktívne až na ten odpojený. Svieti na prístrojovke políčko airbag.
Tak to si narazil na inych "fachmanov"!!! :o
Insignia ST A20DTH OPC Line AT + Chip, VECTRA C CARAVAN Z19DTH AT - ex, VECTRA C GTS Z19DTH AT - ex , Zafira B OPC - ex, Astra H Caravan OPC Line 2 - ex
Diagnostika GM MDI, pal. PC, SECURITY CODE, RADIO CODE, info@opel-shop.sk, +421 915850900 OPEL-SHOP.SK

Mazety
Příspěvky: 558
Registrován: 04 kvě 2008, 22:23
Bydliště: Praha

Re: Ako vypnut airbag spolujazdca?

Příspěvek od Mazety » 23 dub 2010, 08:37

jakej je problém vozit dítko vzadu? :roll:
EX Opel Astra H caravan

Odpovědět