Do kolika najetych km ma cenu kupovat starsi astru

Na co vše si dát pozor, rady při koupi ze zahraničí a další
Uživatelský avatar
emvee
Příspěvky: 687
Registrován: 20 úno 2009, 10:14
Bydliště: HK

Re: Do kolika najetych km ma cenu kupovat starsi astru

Příspěvek od emvee » 09 dub 2010, 13:27

Myslím, že oba klíče nutně skládací nemusí být. Já mám jeden skládací a jeden neskládací, oba originály. Car pass taky není nezbytně nutný, kódy se dají zjistit u Opelu (ale pravda něco to stojí...)
OPEL ASTRA H CARAVAN, 1.6 TWINPORT, 77kW (2006)
Obrázek

Reklama
 

Uživatelský avatar
milosh
Administrátor
Příspěvky: 6143
Registrován: 02 kvě 2008, 21:03
Bydliště: Ústecko

Re: Do kolika najetych km ma cenu kupovat starsi astru

Příspěvek od milosh » 09 dub 2010, 13:54

Po zkusenosti s koupi astry G v ceskem bazaru uz bych tady nekoupil nic, auto z Nemecka je temer jistota samozrejme nejlepe kdyz jedes s nekym kdo oply dela a nejlepe ma i diagnostiku :)

Co se tyce poctu km rozhodne bych nekupoval auto s vice jak 100t km ale jeste lepe pod 80, rozvody bych stejne udelal i kdyby byly delane, jistota je jistota. Ted myslim muj typ motoru kde se delaji pri 90, jinak vetsina hacek pri 150 ale i tak pak uz menis tlumice, brzdy atd.
SLEDUJ MŮJ OPEL YOUTUBE KANÁL ať ti neutečou nová videa, která budou letos pravidelně vycházet

dimi

Re: Do kolika najetych km ma cenu kupovat starsi astru

Příspěvek od dimi » 09 dub 2010, 14:23

V Praze je dobrý autobazar. www.rupexim a tam mají auta po ukončeném leasingu od firmy Arval. Mraky aster za slušný prachy a hlavně tam máš jistotu původu a kilometrů. Ti nemají důvod stáčet a měnit či mlžit. Mám od nich a kilometry sedí, serviska ,oba klíče, car pass,manualy a vše jako u nového vozu. Obsluha a jednání v bazaru naprosto za jedna. Nic ti nenutí. Řeknou co ví a ukáží, nechají projet. Super bazar.

Tereza
Příspěvky: 692
Registrován: 26 zář 2009, 13:26
Bydliště: Praha

Re: Do kolika najetych km ma cenu kupovat starsi astru

Příspěvek od Tereza » 09 dub 2010, 15:43

emvee píše: Jo a ještě jsem psal mail do německého servisu, kam původní majitel podle servisky jezdil...
A odepsali ti? Já jsem taky psala do Belgie, dokonce dva maily, ale neopovědeli mi :(. A dokonce jsem jim to napsala dvoujazyčně, aby si mohli vybrat...
Moje holka: Astra H, hatchback, 2006, 1.3 cdti 66 kW

Tereza
Příspěvky: 692
Registrován: 26 zář 2009, 13:26
Bydliště: Praha

Re: Do kolika najetych km ma cenu kupovat starsi astru

Příspěvek od Tereza » 09 dub 2010, 15:46

dimi píše:V Praze je dobrý autobazar. http://www.rupexim a tam mají auta po ukončeném leasingu od firmy Arval. Mraky aster za slušný prachy a hlavně tam máš jistotu původu a kilometrů. Ti nemají důvod stáčet a měnit či mlžit. Mám od nich a kilometry sedí, serviska ,oba klíče, car pass,manualy a vše jako u nového vozu. Obsluha a jednání v bazaru naprosto za jedna. Nic ti nenutí. Řeknou co ví a ukáží, nechají projet. Super bazar.
Tenhle bazar mám 2 kilometry od domu a souhlasim. Máme od něj octávku, šla tam i naše Vectra a ač měla už najeto za tři roky 190 tisíc, prodávali jí přesně s těmahle kilometrama. Tam bych se taky nebála. Každej den jezdim okolo a Aster je tam fúra.
Moje holka: Astra H, hatchback, 2006, 1.3 cdti 66 kW

Uživatelský avatar
david.tomko
Příspěvky: 191
Registrován: 15 úno 2009, 17:52
Bydliště: Litvínov

Re: Do kolika najetych km ma cenu kupovat starsi astru

Příspěvek od david.tomko » 09 dub 2010, 18:47

Tereza píše:
dimi píše:V Praze je dobrý autobazar. http://www.rupexim a tam mají auta po ukončeném leasingu od firmy Arval. Mraky aster za slušný prachy a hlavně tam máš jistotu původu a kilometrů. Ti nemají důvod stáčet a měnit či mlžit. Mám od nich a kilometry sedí, serviska ,oba klíče, car pass,manualy a vše jako u nového vozu. Obsluha a jednání v bazaru naprosto za jedna. Nic ti nenutí. Řeknou co ví a ukáží, nechají projet. Super bazar.
Tenhle bazar mám 2 kilometry od domu a souhlasim. Máme od něj octávku, šla tam i naše Vectra a ač měla už najeto za tři roky 190 tisíc, prodávali jí přesně s těmahle kilometrama. Tam bych se taky nebála. Každej den jezdim okolo a Aster je tam fúra.
Naprosto souhlasím, mám přesně takovou zkušenost. Ještě jsem vracel CCSku původního majitele a prodejce mě upozornil, že v dokladech je skladništní list se zimníma pneumatikama uloženýma v Barumce, tak jsem si je zajel vyzvednout. A když se ten den rozsvítila diagnostika, tak výměnu obou lambdasond platil ještě Arval. 8-) 8-) 8-)
Opel Astra H Caravan N-Joy 1,6 Twinport

dimi

Re: Do kolika najetych km ma cenu kupovat starsi astru

Příspěvek od dimi » 09 dub 2010, 19:44

Já měl sadu letních kol v autě. Byli tam i doklady na montáž a používání přepážky N1, doklady k HF sadě Nokia. Prostě vše. Holt jsou to auta obchodáků, takže slabší výbava, ale ta se dá lehce dodělat a doprogramovat. Ale za tu jistotu km a původu to stojí. Jinak bych v bazaru nekoupil, vyděl jsem mraky stočených a podezřelých aut.

Uživatelský avatar
emvee
Příspěvky: 687
Registrován: 20 úno 2009, 10:14
Bydliště: HK

Re: Do kolika najetych km ma cenu kupovat starsi astru

Příspěvek od emvee » 09 dub 2010, 22:05

Tereza píše:
emvee píše: Jo a ještě jsem psal mail do německého servisu, kam původní majitel podle servisky jezdil...
A odepsali ti? Já jsem taky psala do Belgie, dokonce dva maily, ale neopovědeli mi :(. A dokonce jsem jim to napsala dvoujazyčně, aby si mohli vybrat...
Odepsali, sice stručně, ale jako potvrzení informací ze servisky to stačilo.
OPEL ASTRA H CARAVAN, 1.6 TWINPORT, 77kW (2006)
Obrázek

Uživatelský avatar
franke_cz
Příspěvky: 65
Registrován: 22 pro 2009, 17:03
Bydliště: Brno

Re: Do kolika najetych km ma cenu kupovat starsi astru

Příspěvek od franke_cz » 11 dub 2010, 02:52

Tak moje astra je z Áček, a vše bylo v poho. Nechal jsem si zkontrolovat u RomanK, vše sedělo. Servisku jsem si ověřil pře servis i u majitele, vše ok.

Jinak, co si pamatuju, z Áček je to už 3.auto, co jsme kupovali. Táta tam bral během 10 let 2 auta do firmy, a musím říct, že co se týče kvality aut, zatím jsme byli spokojení. Já bych to asi shrnul tak, že je potřeba vše si v rámci možností prověřit. AAA je podle mě banda prašivců hlavně při těch jejich slevách, akcích a úvěrech, ale ty auta nevyráběj a najdete tam i to, co je v jinejch servisech.

Pro dobrej kus se prostě musí hledat.
A co se německej bazarů týče, znám nejednoho, co si na tom vymlátil zuby. Hajzlíci a podvodníci se najdou všude.
Každopádně všem hodně štěstí s nákupem. :D
Opel Astra H Caravan 11/2006, 1.6 16V 77kW Z16XEP (2009-2017)
Volkswagen Touran 04/2017, 1.4TSI 110kW (2017-)

tpv
Příspěvky: 34
Registrován: 09 dub 2010, 07:58

Re: Do kolika najetych km ma cenu kupovat starsi astru

Příspěvek od tpv » 11 dub 2010, 09:28

Ahoj, diky za odpovedi.
Vetsinu veci co pisete samozrejme znam a pred koupi vozu delam a proveruji, proto jsem taky jeste nic nekoupil, vzdycky najdu nejaky hacek.

Timto tematem jsem spise myslel na to, co u aster odchazi pri vysim poctu km. Jestli vubec neco takoveho je nebo je to klasika: obcas nejake poloosa, sem tam kotouce a desticky, nejakej ten cep atd. --- to povazuji za klasiku, stejne tak jako po koupi vymenit provozni kapaliny, rozvodak (at je servisni histore sebe jistejsi) i ty kotouce a desticku .... proste tak 10 000 az 15 000 je potreba po koupi starsiho auta pocitat, ze se do nej jeste vlozi.

No a nebo zda treba u astry po 200k km uz odchazi tohle a tamto a to vsechno vetsinou najednou a tak ... a tim uz se treba takoveto auta nevyplati moc kupovat a radsi priplatit a koupit s mene kilometrama ..... I kdyz chapu, ze se tato otazka na forum s priznivcema astry moc nehodi :).

Na Arval auta jsem koukal a vadi mi tam ta vybava, zda se mi, ze ty auta maji vybavu podobnou jako me soucasne favo :) ... kdyz odmyslim par airbagu, predni okna v elektrice a manualni klimu.

Psali jste, ze se nejake veci daji doprogramovat ... jedna vec kterou bych chtel je treba palubni PC, coz vetsina sluzebnich aster nema, je to mozne nejak dodelat? ... Koukal jsem, ze v priplatkove vybave u nove Astry ja za cca 2 000 ... coz je celkem malo.

Ze je vse v AAA spatne take neverim, vzdy se siri spise spatne zpravy lepe nez dobre, urcite tam maji i dobre auta, ale je potreba mit stesti a poradne vybrat. Kazde starsi auto muze byt srot, at je v AAA, jinem bazaru, Nemecku nebo od soukromnika.

Auto z odkazu na zacatku jsem nakonec nekoupil, i kdyz srdce brecelo, protoze vypadalo moc pekne :( duvody:
AAA auto praha ... mam k nim predsudky
160k najeto ... zda se mi to dost ... kalsicka ceska povoada, dnesni auta pry natoci 400k a zadny stres, ale jsme Cesi ... proto se u nas taky staci tachometry
Obvolaval jsem servisy a auto bylo pred 5 mesici bourane ... opraveno v Opel servisu ... po tydnu tam bylo pry zase ... no a ted ho prodavaji ... ztratil jsem duveru ... i kdyz to nemusi nic znamenat

Jak pisete, proverovani je hezke, ale jednou jsme se sesli na na jedne Astre tri behem hodiny, ja jsem na to koukal a uplne se mi nelibila, takze jsem pak jen koukal jak lide vybiraji auto za 180 000,- ... no a je to asi tak:
15 min chodi okolo a matlaj prstem po kazdem skrabanci
10 min koukaj na motoru jak vrci
10 min koukaj do interieru
5 min sedi za dolanetem a krouti s nim ... pri vypnutem motoru
10 min projizdka ... ridi prodejce
No a pak volaji jestli to maji koupit

Takze se pak krasne muze stat, ze nez vsechno zjistime, overime, proverime atd. tap prijde nejaky takovyto kupec a je vsechna prace k nicemu.

A to pak pekne !nastve!

Jeste jednou diky, mejte se a at vam Astry jezdi ... moc se mi libi, jen nejakou najit.
TPV.

Odpovědět