Do kolika najetych km ma cenu kupovat starsi astru

Na co vše si dát pozor, rady při koupi ze zahraničí a další
tpv
Příspěvky: 34
Registrován: 09 dub 2010, 07:58

Do kolika najetych km ma cenu kupovat starsi astru

Příspěvek od tpv » 09 dub 2010, 08:06

Zdravim vsechny, intenzivne koukam po Astrach H Caravan a chtel bych se zeptat, do kolika najetych km si myslite, ze ma cenu koupit starsi Astru.

Libi se mi treba tato nabidka (kdyz opomenu ze jsou to AAA :) ), ale ma najeto cca 160 000 km.
http://www.sauto.cz/detail-inzeratu/oso ... ra/7966281

Nekde jsem cetl, ze dnesni auta pri spravne udrzbe najezdi klidne 400 000km, ale kdyz ze kouknu na prodavane auta, tak treba u aster H to nejde pres 180 000 km.
Dalsi vec je samozrejme staceni tach v CR a kolik ty auta maji skutecne najeto.

Predem dekuji za odpovedi. TPV.

Reklama
 

Uživatelský avatar
swabel
Příspěvky: 2166
Registrován: 14 čer 2009, 02:14
Bydliště: Tvrdošín - SR
Kontaktovat uživatele:

Re: Do kolika najetych km ma cenu kupovat starsi astru

Příspěvek od swabel » 09 dub 2010, 08:26

160 tis - to by uz mala mat vymenene rozvody podla servisky, bolo by dobre vediet, v akom stave su brzdy a pod. Tiez ci sedi servisna kniha, tam sa dozvies, co vsetko bolo s autom robene.
Tiez by bolo dobre pozriet kilometre v u nikoho s Techom alebo OP-COMom. Nevyzera zle.
Insignia ST A20DTH OPC Line AT + Chip, VECTRA C CARAVAN Z19DTH AT - ex, VECTRA C GTS Z19DTH AT - ex , Zafira B OPC - ex, Astra H Caravan OPC Line 2 - ex
Diagnostika GM MDI, pal. PC, SECURITY CODE, RADIO CODE, info@opel-shop.sk, +421 915850900 OPEL-SHOP.SK

Uživatelský avatar
swabel
Příspěvky: 2166
Registrován: 14 čer 2009, 02:14
Bydliště: Tvrdošín - SR
Kontaktovat uživatele:

Re: Do kolika najetych km ma cenu kupovat starsi astru

Příspěvek od swabel » 09 dub 2010, 08:28

V inzeratu je uvedene, ci ma servisnu knihu, skus poprosit predavajuceho, nech Ti zbezne povie, co vsetko bolo robene napr. pri posl, 2 servisoch, nech sa pozrie aj na dalsie zaznamy dozadu servisky... potom sa rozhodnes.
Insignia ST A20DTH OPC Line AT + Chip, VECTRA C CARAVAN Z19DTH AT - ex, VECTRA C GTS Z19DTH AT - ex , Zafira B OPC - ex, Astra H Caravan OPC Line 2 - ex
Diagnostika GM MDI, pal. PC, SECURITY CODE, RADIO CODE, info@opel-shop.sk, +421 915850900 OPEL-SHOP.SK

Uživatelský avatar
beavis
Příspěvky: 1119
Registrován: 05 říj 2009, 00:36
Bydliště: Severní Čechy

Re: Do kolika najetych km ma cenu kupovat starsi astru

Příspěvek od beavis » 09 dub 2010, 08:59

Ono uz je v dnesni dobe tak nejak jedno kolik ma auto najeto. Dulezitejsi je se vubec dozvedet jetli ty kolimetry opravdu sedi. No a kdyz jsem si vsiml ze mas zalusk na auto z AAA, tak zrovna udaji o poctu km a o podobnych detailech bych moc neveril. Jinak pokud majitel neni totalni vypatlanec a vubec hovado na motory (potazmo cely auto), tak motor vydrzi klidne i tech 400 000 Kc. Ale to nez nekdo najede, tak uz bude mit za tu dobu min. 2 dalsi auta :-) Pokud je nekdo k motoru chova jako kokot, tak mu nemusi vydrzet ani 250 000 km. Je to hodne o individualnim pristupu. A ten se nikdy nikdo nedozvi. Leda ze bys to auto vlastnil od zacatku jen ty a nebo ze bys ho koupil od kamarada, o kterym vis jak se k autum chova ;-)
Opet je to hodne individualni zalezitost, ale ja osobne bych auto se 160 000 km nekupoval, resp. bych se nad tim hoooodne rozmyslel. Protoze za chvili mas najeto 200 000, za dalsi chvili 250 000 km a kdo pak takovy auto koupi? Ale pokud se ti auto libi a tak nejak i clovek resi cenu, tak do nej bez. Je mi jasny, ze co se nekomu zalibi, tak se mu tezko rozmlouva :D
Prvni Astra G 1.6 74kW, druha Astra H 1.6 77kW a do tretice Astra J 1.4 turbo 103kW;-)

matobp
Příspěvky: 119
Registrován: 18 bře 2009, 18:22

Re: Do kolika najetych km ma cenu kupovat starsi astru

Příspěvek od matobp » 09 dub 2010, 09:35

v ačkach robia servisky na počkanie...robil tam kamoš a tvrdil že by od nich v živote auto nekupil...
astra H caravan-1,9 cdti-88kW/120ps-2008-chip na 145ps od profituning.sk

frontera-3,2-V6-151kW-1999

Uživatelský avatar
myshaak
Příspěvky: 34
Registrován: 23 bře 2010, 20:39
Bydliště: Brno/Ostrava
Kontaktovat uživatele:

Re: Do kolika najetych km ma cenu kupovat starsi astru

Příspěvek od myshaak » 09 dub 2010, 11:00

Zdar,
na tachometr se vůbec nedívej, ve většině bazarů je ve smlouvě napsané "Stav tachometru", což není totéž jako počet ujetých km auta.
Serviska taky není záruka, podle toho co vím, tak se běžně prodávají prázdné servisky a ty se pak "dovyplňujou" dle potřeby. Spíš si ji prohlídni, a jestli tam je autorizovaný servis, zavolej tam a poptej se na to auto, jestli tam opravdu bylo. Ve většině servisů jsou ochotní a aspoň něco ti řeknou.
Někde na fóru je vlákno, kde je seznam věcí, na které se dívat. Ale nejlepší řešení je domluvit se, a zajet do servisu a nechat prohlídnout. Ale AAA Auto bych nevěřil ani slovo...
Co neubrzdíš, to neukecáš.
Opel Astra Caravan 1.9 CDTI 88kW
Obrázek

pueblo
Příspěvky: 1277
Registrován: 02 říj 2009, 13:41
Bydliště: Ústí nad Labem

Re: Do kolika najetych km ma cenu kupovat starsi astru

Příspěvek od pueblo » 09 dub 2010, 11:08

Souhlas s myšákem. Měl jsem zálusk na Zafiru v jednom bazaru v Praze, tak jsem volal do Steigra na černokostelecký a oni mi nabíédli, ať s tím přijedu, že na to kouknou, abych nekupoval zajíce v pytli. Dokonce zadarmo. Pokud s tím tedy AAA souhlasí, zajeď si do autorizáku a oni Ti poví nejlíp.....

Uživatelský avatar
emvee
Příspěvky: 687
Registrován: 20 úno 2009, 10:14
Bydliště: HK

Re: Do kolika najetych km ma cenu kupovat starsi astru

Příspěvek od emvee » 09 dub 2010, 11:18

Připojuju se. Já si astru, než jsem ji v bazaru koupil, nechal prohlídnout známým, kterej léta dělal v Opelu a pak ji stejně ještě nechal prohlídnout v autorizovaném servise, kde ji mj. napíchli na diagnostiku. Jo a ještě jsem psal mail do německého servisu, kam původní majitel podle servisky jezdil...
OPEL ASTRA H CARAVAN, 1.6 TWINPORT, 77kW (2006)
Obrázek

Uživatelský avatar
myshaak
Příspěvky: 34
Registrován: 23 bře 2010, 20:39
Bydliště: Brno/Ostrava
Kontaktovat uživatele:

Re: Do kolika najetych km ma cenu kupovat starsi astru

Příspěvek od myshaak » 09 dub 2010, 12:35

Určitě se podívej na tohle téma.
Je dobré se dívat na opotřebení některých věcí - např. volant, sedačky atd. To může něco napovědět.
Pak chtěj hlavně k autu Car pass. Pak taky 2ks originálních skládacích klíčů a jak jsem se díval, je tam i Defend Lock, ke kterému se dávají snad 3ks klíčů.
Co neubrzdíš, to neukecáš.
Opel Astra Caravan 1.9 CDTI 88kW
Obrázek

Uživatelský avatar
vojta
Příspěvky: 2754
Registrován: 29 led 2009, 18:24
Bydliště: Liberec
Kontaktovat uživatele:

Re: Do kolika najetych km ma cenu kupovat starsi astru

Příspěvek od vojta » 09 dub 2010, 13:26

ne vždy se k astrám dávaly 2 skládací klíče, většinou jen jeden a druhej neskládací
Zprávy pouze emailem na info zavináč doopla.cz
_________________
Astra G 3dv. Z16XE Automat
Astra G 3dv. Z20LET OPC

DoOpla.cz – Opel originální díly, příslušenství a oleje Opel

Odpovědět