Kde a co tankujete?

Témata společná pro diesel i benzín a všeobecný pokec kolem motorů
Odpovědět
Mazety
Příspěvky: 558
Registrován: 04 kvě 2008, 22:23
Bydliště: Praha

Re: Kde a co tankujete?

Příspěvek od Mazety » 06 led 2010, 09:24

V dnešním Blesku je seznam čerpaček ve středočeském kraji co kontrolovala nebo prošla ČOI, které pumpy neprošly zatím nezveřejnili, zítra vyjde jihočeský a vysočina

překvapila mě pumpa Tank ONO
EX Opel Astra H caravan

Reklama
 

Uživatelský avatar
corsaczek
Příspěvky: 2416
Registrován: 16 říj 2008, 10:45
Bydliště: město piva

Re: Kde a co tankujete?

Příspěvek od corsaczek » 06 led 2010, 13:23

Čimpak?

Vladdo
Příspěvky: 185
Registrován: 07 kvě 2008, 11:10

Re: Kde a co tankujete?

Příspěvek od Vladdo » 06 led 2010, 13:37

nemohol by si to oscanovat alebo aspon vyfotit?
Astra H, 1.7 CDTi

Uživatelský avatar
emvee
Příspěvky: 687
Registrován: 20 úno 2009, 10:14
Bydliště: HK

Re: Kde a co tankujete?

Příspěvek od emvee » 06 led 2010, 15:50

Tady je http://www.blesk.cz/clanek/servis-auto- ... spela.html. Další kraje by měly následovat.
OPEL ASTRA H CARAVAN, 1.6 TWINPORT, 77kW (2006)
Obrázek

Uživatelský avatar
Westler
Příspěvky: 907
Registrován: 04 led 2010, 18:26
Bydliště: CR - Morava

Re: Kde a co tankujete?

Příspěvek od Westler » 07 led 2010, 21:58

Pridavam moje dosavadni poznatky:

diesel:
Pred Astrou jsem mel VW s 1.9TDI a bral jsem pouze Shell V-Power Diesel. Lepsi vykon a nizsi spotrebu jsem prilis nepozoroval (mozna o nejake to procento, ale v realnem provozu je to temer nemeritelne), ovsem co bylo jednoznacne prokazatelne, tak hladsi chod motoru. Na dvouhmotovem setrvacniku jsem mel jiz vetsi vule a kdyz jsem nacerpal cokoliv jineho, tak motor silne vibroval na volnobeh. Naproti tomu s V-P-Diesel byly vibrace minimalni, temer neznatelne. Opakovano mnohokrat a vzdy se stejnym vysledkem...

benzin:
Nyni se drzim opet Shellu. Zadne zvyseni vykonu nebo snizeni spotreby nepozoruju. Dokonce po vyjeti nadrze V-P-Racing mi prislo ze ma motor mensi vykon nez pri obycejnem N95 od Shell, od te doby jsem uz Racing nezkousel.
Astra • 1.6 • Enjoy • Easytronic • 2009 • 17"

X-Zack
Příspěvky: 41
Registrován: 07 lis 2009, 00:16

Re: Kde a co tankujete?

Příspěvek od X-Zack » 06 bře 2010, 14:28

Naucily jsem se tankovat u OMV(Vyškov nebo Ol. na výpadovce na Brno)a absolutne bez problemu, predtim jsme parkrat vzaly Benzinu taky v poho,ale u OMV mi pripadne ze je auto zivejsi. A jednou jsme vzaly u Hypernovi a hned se nam spotreba vyhoupla o 0,5 vice a hlavne auticku se moc jet nechtelo. Pritel ted do astricky koupil aditiva, ja v tom rozdil nevidim,ale on tvrdi ze to cisti motor atd...tak to tam davame.
Astra H Caravan 1,7 CDTi 74 kW r.v. 2005 najeto pres 300 000 km

Uživatelský avatar
milosh
Administrátor
Příspěvky: 6143
Registrován: 02 kvě 2008, 21:03
Bydliště: Ústecko

Re: Kde a co tankujete?

Příspěvek od milosh » 06 bře 2010, 15:30

Do Hacka tankuji pouze OMV a za 5 mesicu do auto mam velka spokojenost 8-)
SLEDUJ MŮJ OPEL YOUTUBE KANÁL ať ti neutečou nová videa, která budou letos pravidelně vycházet

Uživatelský avatar
Luc
Příspěvky: 4
Registrován: 07 dub 2010, 19:04

Re: Kde a co tankujete?

Příspěvek od Luc » 07 dub 2010, 19:36

zdravím všechny nadšence,
mám háčko 1,7 cdti, první půlrok jsem tankoval diesel extra u shellu, byl jsem zastáncem této značky, dokud jsem z "nouze" nebyl nucen natankovat u OMV. Musím říci, že rozdíl je opravdu patrný. Po dvou měsících u OMV můžu říci, že se motor ztišil a klesla mi spotřeba cca o 0,2 - 0,3 litru na 100km.
Nalazen tímto pozitivním zjištěním jsem se pustil do vyzkoušení Vervy od Benziny, zatím nemohu více porovnat, ale mám pocit lehkého zvýšení výkonu... :)

Uživatelský avatar
beavis
Příspěvky: 1119
Registrován: 05 říj 2009, 00:36
Bydliště: Severní Čechy

Re: Kde a co tankujete?

Příspěvek od beavis » 13 dub 2010, 21:28

Tak jsem ted nekolikrat za sebou bral natural 95 v Usti n. L. u Makra, nebyl s nim driv problem, auto na nej jezdilo jak brus, az ty posledni tankovani motoru moc nechutnaly :-( Auto nejelo tak jak by melo a vylezla spotreba. Tak jsem se nasral, vzal u nas u Shellu a opet auto jede jak ma a spotreba bingo, sla dolu. Skoda Makro skoda. Cenu za benal mas dobrou, ale ta kvalita nic moc :?
Prvni Astra G 1.6 74kW, druha Astra H 1.6 77kW a do tretice Astra J 1.4 turbo 103kW;-)

Uživatelský avatar
Midzi
Příspěvky: 2636
Registrován: 29 bře 2010, 09:31
Bydliště: Bratislava

Re: Kde a co tankujete?

Příspěvek od Midzi » 13 dub 2010, 21:37

ja taknujem hlavne na Agip a Shell, kedze OMV je cca o 0,1€ drahsi co je dost. Je sice pravda ze dosvojho som taknovat tak 3x ale do sluzobaku kazde 2 tyzdne a niekedy aj 2x za tyzden. Tam som spokojny aj ceny je prijatelna. Cez velku noc som taknkoval na Lukoile a neviem cim to je ale zdala sa mi vyssie spotreba. Ale tazko posudit kedze som stal v zapche asi 1,5h.

Raz aj tu robili test a zistili ze Tesco ma rovnaky benzin ako Shell, az potom Shell zacal pridavat nejake ine aditiva aby sa lisili a vedeli odovodnit vyssiu cenu. Podla mna dolezite je aby sa tankovalo tam kde chodi viac ludi, ale to len koli tomu ze je tam vacsia garancia cistej a udrziavanej nadrze. Takze menej necistot naberiem. Ale to je moj subjektivny nazor.
Astra H combi 1,9cdti 88kW Cosmo automat

Moja prvá Astra

Obrázek

Odpovědět