Nefunkcny sport gombik

Od klimatizace až po xenony
Uživatelský avatar
Westler
Příspěvky: 907
Registrován: 04 led 2010, 18:26
Bydliště: CR - Morava

Re: Nefunkcny sport gombik

Příspěvek od Westler » 08 lis 2016, 18:35

Wirda píše:To je logický, že když je vypnutý, tak nesvítí ;)
Logický to moc není, protože tlačítko má svoji vlastní kontrolu kterou se indikuje zda je režim Sport aktivní :roll:
Astra • 1.6 • Enjoy • Easytronic • 2009 • 17"

Reklama
 

Stan.
Příspěvky: 1519
Registrován: 16 pro 2010, 18:58
Bydliště: Jižní Čechy

Re: Nefunkcny sport gombik

Příspěvek od Stan. » 08 lis 2016, 19:06

Westler píše:
Wirda píše:To je logický, že když je vypnutý, tak nesvítí ;)
Logický to moc není, protože tlačítko má svoji vlastní kontrolu kterou se indikuje zda je režim Sport aktivní :roll:
Westler pouze informativně, spínače na středovém panelu mají dvě světelné diody, jednu pro podsvícení závislá na vnitřním osvětlení přístrojů a druhou funkční při zapnutí spínače. Bohužel jak píše kolega "noff" tak mu kontrolka svítí při zapnutí i zhasne při vypnutí a přitom nemá při zapnutí a rozsvícení režim Sport aktivní.
Astra H Z16XEP HB 10/2006 / Astra F X16SZ HB 5/1993

Uživatelský avatar
Westler
Příspěvky: 907
Registrován: 04 led 2010, 18:26
Bydliště: CR - Morava

Re: Nefunkcny sport gombik

Příspěvek od Westler » 08 lis 2016, 19:16

Stan. - ok, sorry, já tu chybu u noffa pochopil opačně... (viz. můj příspěvek na předchozí straně)

Jinak jasně, díky za vysvětlení, elektrotechnický vzdělání mám :mrgreen:
Astra • 1.6 • Enjoy • Easytronic • 2009 • 17"

noff
Příspěvky: 30
Registrován: 25 srp 2016, 08:17
Bydliště: SVK, Cestice

Re: Nefunkcny sport gombik

Příspěvek od noff » 09 lis 2016, 11:08

Ahoj,

tak k autu som sa nedostal, uz len asi cez vikend. :(

Ale ako to tu citam, tak ten gombik by mal mat este aj podsvietenie, ako na obr., a mne to teda tak nesvieti, len ta mala kontrolka v rohu ked zapnem sport rezim(tak ako som aj pisal). To podsvietenie nefunguje od kupy, takze preto mi to prislo ako ok, ale to asi ajtak nema vlpyv na sport rezim.

Obrázek

A ktomu odpojeniu baterie pre reset. Pojde potom vsetko v pohode ked zapojim, nebude treba ziadny security kod? Len radio budem musiet nastavit (myslim stanice) a BC sa vynuluje, ci este nieco? Mam tam aj MKJ neposkodi to?
Opel Astra SW 1.7 CDTi 92kW Sport 2007

Uživatelský avatar
quicky
Příspěvky: 786
Registrován: 18 pro 2014, 09:43
Bydliště: Bad Mergentheim / Bratislava

Re: Nefunkcny sport gombik

Příspěvek od quicky » 09 lis 2016, 12:26

Stanice sa ti neznuluju, iba hodiny a BC. A nastavis iba dorazy na okna, ak mas v elektrike
BMW F21 B47 170kW Valencia Orange 2016
Astra GTC Z17DTR 110kW Technical gray 2009 | MKJ | CD40 USB
Insignia A B20DTH 125kW Snow White 2015
Vectra C Caravan Z19DTH 110kW Royal blue 2007 - Ex
OP-COM 2014

Stan.
Příspěvky: 1519
Registrován: 16 pro 2010, 18:58
Bydliště: Jižní Čechy

Re: Nefunkcny sport gombik

Příspěvek od Stan. » 09 lis 2016, 14:22

noff píše: A ktomu odpojeniu baterie pre reset. Pojde potom vsetko v pohode ked zapojim, nebude treba ziadny security kod? Len radio budem musiet nastavit (myslim stanice) a BC sa vynuluje, ci este nieco? Mam tam aj MKJ neposkodi to?
Jak píše quicky, pouze se Ti vynuluje palubní počítač (pokud sleduješ ujeté kilometry, tak si je před odpojením baterie napiš) a seřídíš hodiny.
Dorazy elektrických oken nastavíš, že s okny sjedeš dolů, potom až na doraz nahoru a okamžik je přidržíš v horní dorazové poloze.
Podsvícení a kontrolky tlačítek mají společnou pouze kostru, tak-že pokud Ti tlačítko po zapnutí svítí a ostatní spínače také fungují, tak to nemá na funkci Sport vliv.
Pokud bude MKJ v klidu, tak se nic neděje, ale nesmí se vytáhnout nebo zasunout za provozního stavu (za živého stavu, zapnuté zapalování, nebo ještě nezhaslá světla uvnitř, případně něco jiného zapnutého).
Nic ale nezkazíš, když MKJ v klidovém stavu vyndáš a vyzkoušíš ještě jednou diagnostiku přes brzda/plyn (se zapojeným MKJ to nejde), potom klidně baterii odpoj, stačí -pól asi na 15 min.
Astra H Z16XEP HB 10/2006 / Astra F X16SZ HB 5/1993

noff
Příspěvky: 30
Registrován: 25 srp 2016, 08:17
Bydliště: SVK, Cestice

Re: Nefunkcny sport gombik

Příspěvek od noff » 14 lis 2016, 14:49

Ahoj

takze cez vikend som spravil restart odpojenim baterie a pozrel som aj poistky, aj som ich vyskusal, vsetky spominane boli OK. Gombik ale nefunuguje :( Na rozobratie palubovky som nemal cas.

Ale teraz ako tak rozmyslam, ked vyskusam vypnut ESP cez sport tlacitko, a fungoval by, tak ani nemusim rozoberat panel lebo tlacitko v podstate by mal fungovat, takze chyba bude inde.
Opel Astra SW 1.7 CDTi 92kW Sport 2007

noff
Příspěvky: 30
Registrován: 25 srp 2016, 08:17
Bydliště: SVK, Cestice

Re: Nefunkcny sport gombik

Příspěvek od noff » 21 lis 2016, 18:39

Dneska som vybral MKJ a spravil pedalovy test. Chadze mi tam chybu ECN 68302, co by mali byt zhavice. To by aj sedelo lebo asi pred mesiacom boli menene 3 zhavice a jeden je tam nejako nakrivo, takze mechanik sa do toho nechcel pustit, ze na to potrebuje viacej casu. Cize mi tam svieti aj oranzova kontrolka auta s klucikom ale ta svietila aj pred vymenou zhavicov a sport rezim fungoval.

Dalsia chyba ktoru vypisal, ale len 2 krat, potom uz nie, bola ECN 40952. To som nasiel ze je to EGR, co je skvele, uplne, dalsich 200eur do auta :x

Moja otazka je, mozu sposobovat tie chyby ze neide sport rezim?
Opel Astra SW 1.7 CDTi 92kW Sport 2007

Uživatelský avatar
quicky
Příspěvky: 786
Registrován: 18 pro 2014, 09:43
Bydliště: Bad Mergentheim / Bratislava

Re: Nefunkcny sport gombik

Příspěvek od quicky » 22 lis 2016, 10:37

noff píše:Dalsia chyba ktoru vypisal, ale len 2 krat, potom uz nie, bola ECN 40952. To som nasiel ze je to EGR, co je skvele, uplne, dalsich 200eur do auta :x
Moja otazka je, mozu sposobovat tie chyby ze neide sport rezim?
Co tak kupit si odstranovac karbonu a ocistit to EGR? Ci uz si robil a nepomohlo? BTW na zaklade coho usudzujes, ze ten sport rezim nefunguje, iba na zaklade toho ze nema rychlejsiu odozvu na plyn? Tak to moze mat suvis s EGR ale aj nemusi
BMW F21 B47 170kW Valencia Orange 2016
Astra GTC Z17DTR 110kW Technical gray 2009 | MKJ | CD40 USB
Insignia A B20DTH 125kW Snow White 2015
Vectra C Caravan Z19DTH 110kW Royal blue 2007 - Ex
OP-COM 2014

excellent
Příspěvky: 79
Registrován: 20 kvě 2012, 10:59
Bydliště: Senec, SR

Re: Nefunkcny sport gombik

Příspěvek od excellent » 22 lis 2016, 18:19

Tie žhaviče by s tou nefunkčnosťou "sport" mohli súvisieť. Aspon s tou odozvou na plyn. Mne tiež pred časom svietil "servisný klúč" a našiel som si chybu na žhavičoch. Už neviem či boli vadné všetky, ale všetky sa menili za nové. Počas toho, ako svietil servisný klúč, "sport" režim nefungoval. Nefungoval znamémá, že nebola odozva na plyn. Dióda na tlačítku "sport" však svietila. Po výmene žhavičov mi "sport" funguje bez problémov. Zaujímavé na tom je to, že keď servisný klúč svietil a "sport" nefungoval stalo sa mi, že pri zaradenej rýchlosti mi nedopatrením :D skapal motor a keď som naštartoval znova klúč už nesvietil a "sport" ku podivu fungoval až kým som auto neodparkoval. Potom keď auto stálo minimálne hodinu po naštartovaní klúč svietil znova a "sport" nefungoval znova. Nechal som úmyselne pri zaradenej rýchlosti skapať motor a po naštartovaní zase to isté, klúč nesvietil a "sport" fungoval. Odskúšané som tom mal takto iba keď bolo auto zahriate na prevádzkovú teplotu.
Opel Astra H Caravan, r. 2008, 1,7 CDTI 92kW (125k), Z17DTR, čierna metalíza, "sport", CDC 40 Opera

Odpovědět