Nefunkcny sport gombik

Od klimatizace až po xenony
noff
Příspěvky: 30
Registrován: 25 srp 2016, 08:17
Bydliště: SVK, Cestice

Nefunkcny sport gombik

Příspěvek od noff » 07 lis 2016, 20:15

Ahojte

Prestal mi fungovat sport gombik, dneska som bol na diagnostike, ale tam mi bolo povedane ze ziadna chyba v sport rezime nie je. Cital som este niekde asi tu na fore, ze to moze byt poistkou ale tomu nejak neverim lebo ked stlacit gombik tak sa rozsvieti. A dalsia vec, ze som nenasiel v manualy ziadnu poistku zvlast na sport rezim.

Nejake napady? co by som mal pozriet?

Dakujem
Opel Astra SW 1.7 CDTi 92kW Sport 2007

Reklama
 

Uživatelský avatar
Westler
Příspěvky: 907
Registrován: 04 led 2010, 18:26
Bydliště: CR - Morava

Re: Nefunkcny sport gombik

Příspěvek od Westler » 07 lis 2016, 20:41

Takze tlacitko SPORT funguje normalne, jen kdyz je vypnuty tak nesviti podsviceni?
Astra • 1.6 • Enjoy • Easytronic • 2009 • 17"

Uživatelský avatar
Wirda
Příspěvky: 181
Registrován: 28 bře 2016, 12:41
Bydliště: Černovice u Tábora

Re: Nefunkcny sport gombik

Příspěvek od Wirda » 08 lis 2016, 00:27

To je logický, že když je vypnutý, tak nesvítí ;)
Což takhle zkusit najít pojistku č.20 pro CDC. Třeba to zrovna. Pokud by byla chyba na tlumiči, jednotka sama přepne do režimu sport z hlediska bezpečnosti, takže jedeš ve sportu pořád. Ecu je čistá, tak bych hledal v konektorech, kabelech, pojistkách.
Fuse box version B http://www.autogenius.info/vauxhall-ast ... x-diagram/
Astra H Caravan sport Z18XE IDS+

noff
Příspěvky: 30
Registrován: 25 srp 2016, 08:17
Bydliště: SVK, Cestice

Re: Nefunkcny sport gombik

Příspěvek od noff » 08 lis 2016, 10:49

Ok, tak mozno som to zle napisal, gombik funguje ako ma, ked stlacim svieti ked vypnem nesvieti.

Problem je v tom ze ten rezim sport vobec nefunguje, aj ked samotny gombik funguje spravne.

Tu poistku cdc asi nebudem mat lebo auto nema IDS podvozok, takze preto neviem ktoru poistku mam pozriet.
Opel Astra SW 1.7 CDTi 92kW Sport 2007

Stan.
Příspěvky: 1519
Registrován: 16 pro 2010, 18:58
Bydliště: Jižní Čechy

Re: Nefunkcny sport gombik

Příspěvek od Stan. » 08 lis 2016, 12:08

V pojistkách to asi nebude, jelikož Ti podsvícení svítí. Ale pro jistotu můžeš zkontrolovat tyto pojistky:
U vozdel bez REC (zadní elektr. centrum) jsou to obě pojistky přístrojů v motorovém prostoru FE 11 a poj. FE 33 která jde souběžně na spínač světel.
U vozidel z REC (zadní elektronické centrum) jsou to obě pojistky vzadu, pojistky FR 3 a poj. FR 18 která jde souběžně na spínač světel.
Pojistka FR 20 (semiaktivní tlumící systém) je také vzadu v REC. V odkazech jsou rozdíly vozidel z REC a bez :
https://www.opel-astra-h.cz/pojistky-opel-astra-h/

Můžeš také zkontrolovat vodivost Pinů a vodičů na tlačítkovém panelu/svorkovnice přístojů. Vodiče vedou od tlačítek ke svorkovnici přístrojů.
Tlačítková lišta Pin 8 žluto-černý vodič vede na svorkovnici přístrojů Pin 11
Tlačítková lišta Pin 17 žluto-červený vodič vede na svorkovnici přístrojů Pin 11 (tam ale chyba asi není, jelikož tlačítko svítí).
Video na vyndání přístrojů, na vyndání tlačítek začíná u 2,55min: https://www.youtube.com/watch?v=GdR7IYbgy2I
Astra H Z16XEP HB 10/2006 / Astra F X16SZ HB 5/1993

Uživatelský avatar
Wirda
Příspěvky: 181
Registrován: 28 bře 2016, 12:41
Bydliště: Černovice u Tábora

Re: Nefunkcny sport gombik

Příspěvek od Wirda » 08 lis 2016, 12:36

Já se optám, tuto věc nevím, ale měl jsem jí za bernou minci. Tlačítko sport se dávalo i do aut bez ids podvozku? Já měl za to, že tato funkce je právě jen v autě vybavených ids a logicky spolu korespondůjí ruku v ruce. Přijde mi to i logický, sport režim a k tomu patřičný podvozek. Ale třeba se pletu.
Astra H Caravan sport Z18XE IDS+

Stan.
Příspěvky: 1519
Registrován: 16 pro 2010, 18:58
Bydliště: Jižní Čechy

Re: Nefunkcny sport gombik

Příspěvek od Stan. » 08 lis 2016, 13:29

Wirda píše:Já se optám, tuto věc nevím, ale měl jsem jí za bernou minci. Tlačítko sport se dávalo i do aut bez ids podvozku? Já měl za to, že tato funkce je právě jen v autě vybavených ids a logicky spolu korespondůjí ruku v ruce. Přijde mi to i logický, sport režim a k tomu patřičný podvozek. Ale třeba se pletu.
V podstatě máš pravdu, možná se také některá auta dodávala s tlačítkem Sport bez IDS podvozku. Ale mnoho lidí si tlačítko Sport dodělávalo, hlavně z důvodu možnosti vypnutí ESP. Dále z rychlejší odezvy na plynový pedál a u některých aut i proměnou funkcí posilovače řízení (stuhlé řízení z lepší zpětnou vazbou).
Při dodělání je nutná natažená kabeláž, lišta s tlačítkem Sport a budíky (přístroje) s Identem který podporuje tlačítko Sport, pak naprogramovat.
Astra H Z16XEP HB 10/2006 / Astra F X16SZ HB 5/1993

noff
Příspěvky: 30
Registrován: 25 srp 2016, 08:17
Bydliště: SVK, Cestice

Re: Nefunkcny sport gombik

Příspěvek od noff » 08 lis 2016, 14:18

Pfuuuha dakujem Stan. za detailny popis, dneska pozriem poistky ked dojdem domov.

Gombik davali do aut aj bez ids podvozku (ked dobre viem), v podstate ked to zapnem mam len citlivejsi plynovy pedal a ako pisal Stan. viem vypnut ESP. Zvykol som si nato ze nepotrebujem vytlacit podlahu s pedalom ked chcem predbiehat a teraz mi to chyba :(
Opel Astra SW 1.7 CDTi 92kW Sport 2007

Stan.
Příspěvky: 1519
Registrován: 16 pro 2010, 18:58
Bydliště: Jižní Čechy

Re: Nefunkcny sport gombik

Příspěvek od Stan. » 08 lis 2016, 16:43

Nesedí mě ani závada přímo ve spínači, jelikož osvětlení (LED v tlačítku) dostává signál z přístrojů P3 o sepnutí a to dle Tvého popisu svítí i zhasíná.
Zkus udělat ještě reset odpojením baterie asi na 15min. Zda se něco neseklo v elektronice a nezůstalo v paměti, když to neukázalo na diagnostice žádnou chybu.
Signál vede z tlačítka Sport již popsanýma vodičema do přístrojů P3, dále pokračuje přes nízkorychlostní sběrnici (CAN Low) do CIM (elektronický modul na volantu) a z CIM již vysokorychlostní sběrnicí (CAN High) do řídící jednotky motoru ECU. Tak-že tam již chybu budeš těžko hledat.
Astra H Z16XEP HB 10/2006 / Astra F X16SZ HB 5/1993

Uživatelský avatar
Westler
Příspěvky: 907
Registrován: 04 led 2010, 18:26
Bydliště: CR - Morava

Re: Nefunkcny sport gombik

Příspěvek od Westler » 08 lis 2016, 18:32

Mám k tomuto ještě 2 věci:

• sport tlačítko se dávalo i k automatům (můj případ)
• v mé astře svítilo normálně od novoty, teď cca po 5-6letech přestalo svítit podsvícení (když není Sport aktivní), když ho zapnu tak se podsvícení "opraví"... když do tlačítka cvrnknu prstem tak se někdy také podsvícení opraví, tudíž soudím na problém na PCB/mechanickým spínačem pod tlačítkem... a pamatuju si že se to tu už řešilo, ale nemůžu to najít.

BTW: sport tlačítko mi jinak funguje normálně
Astra • 1.6 • Enjoy • Easytronic • 2009 • 17"

Odpovědět