nefunguje ovladanie na volante a klakson

Od klimatizace až po xenony
Uživatelský avatar
marus
Příspěvky: 16
Registrován: 09 srp 2011, 06:46

Re: nefunguje ovladanie na volante a klakson

Příspěvek od marus » 07 čer 2016, 21:01

Já se na to vyprdnu.
Už zase mi to nejede a už nemám nervy to řešit. Není někdo z Ostravy, kdo by mi to uměl spravit tak, aby to bylo trvaleji než na půl roku?

Klakson nejede, rádio taky ne, mě z toho trefí...

Reklama
 

adamp
Příspěvky: 4
Registrován: 07 bře 2013, 19:58

Re: nefunguje ovladanie na volante a klakson

Příspěvek od adamp » 15 srp 2016, 07:18

Je možné že by mi špatný CIM způsoboval že nejde auto nastartovat když je teplo?

AlešB
Příspěvky: 13
Registrován: 19 kvě 2016, 15:42
Bydliště: Dolní Město

Re: nefunguje ovladanie na volante a klakson

Příspěvek od AlešB » 16 říj 2016, 08:50

Tak jsem to taky musel opravit, když byl dobrý den, tak jsem troubil, ale vydávalo to zvuk jak nějaká dětská hračka. Po složení už to funguje jak má, ale v zatáčkách se mi nevypne blinkr (levý i pravý), musim ho vypínat ručně. Co tam má toto na starost?
Opel Astra H
1.4 66kw r.v.2004

AlešB
Příspěvky: 13
Registrován: 19 kvě 2016, 15:42
Bydliště: Dolní Město

Re: nefunguje ovladanie na volante a klakson

Příspěvek od AlešB » 23 říj 2016, 09:08

Opraveno. Na radu PepaSe jsem důkladně vyčistil CIM, napružil kontakty a nyní vše funguje jak má.
Opel Astra H
1.4 66kw r.v.2004

Uživatelský avatar
Shindo
Příspěvky: 72
Registrován: 11 led 2016, 14:37

Re: nefunguje ovladanie na volante a klakson

Příspěvek od Shindo » 24 říj 2016, 09:22

chlapi neviete kde zozeniem ten potenciometer na ovladanie palubneho PC? mam ho cely zodraty. niekto na predaj aj s tou ciernou krytkou,popripade ak sa da vymenit len samotne koliecko. dakujem
OPEL ASTRA H CARAVAN 1.9 CDTI 110KW r.v. 2007
OPEL ASTRA G 1.4 16V (Z14XE) r.v. 2001

Uživatelský avatar
kratales
Příspěvky: 241
Registrován: 17 čer 2016, 23:50
Bydliště: Jihlava

Re: nefunguje ovladanie na volante a klakson

Příspěvek od kratales » 24 říj 2016, 09:52


sr71
Příspěvky: 40
Registrován: 07 čer 2017, 09:25
Bydliště: severovýchodní čechy

Re: nefunguje ovladanie na volante a klakson

Příspěvek od sr71 » 26 srp 2017, 22:19

Mám v astře tento displej, ale nejdou mi na něm nastavit hodiny. Po stisknutí tlačítka "BC" na středovém panelu se na displeji zobrazí "no function", ostatní tlačítka nereagují. (informace o radiu se na displeji zobrazují v pořádku, ovládání na volantu mi, nevím proč, nefunguje)
Předpokládám teda že by to mělo jít nastavit ze středového panelu, ale jak?
Přílohy
displ.jpg
Astra H Caravan Z16XER 2008; Astra F X16SZR 1997
OP COM

Stan.
Příspěvky: 1519
Registrován: 16 pro 2010, 18:58
Bydliště: Jižní Čechy

Re: nefunguje ovladanie na volante a klakson

Příspěvek od Stan. » 27 srp 2017, 08:09

Hodiny se nastavují přes tlačítko "Settings" na radiu. Objeví se položka "Audio" nebo "System", tak zmáčnkni položku "System" a v menu vyber požadované nastavování. Nastavení se provádí šipkama a tkačítkem OK a ukončení zpět do položky menu. BC (palubní počítač) nefunguje, jelikož se musí naprogramovat (zprovoznit) diagnostikou Tech2. Viz uživatelské příručky ke "stažení" https://www.opel-astra-h.cz/download-ke-stazeni/.
Astra H Z16XEP HB 10/2006 / Astra F X16SZ HB 5/1993

Gondil
Příspěvky: 30
Registrován: 16 úno 2018, 15:32
Bydliště: Bošany (PE/TO)

Re: nefunguje ovladanie na volante a klakson

Příspěvek od Gondil » 26 kvě 2018, 15:00

Zdravim pani (a damy?),
tak na mojej astre tiez nejde klakson. Iba klakson a to bez ohladu na to ci je nastartovane, svetla zapnute ci vypnute. Vsetky ostatne ovladacie prvky na volante funguju normalne.
Pri kupe ma nenapadlo trubu skontrolovat a je dost mozne, ze nefunguje uz dlhsie teda este predtym nez som auto kupil. Nechapem potom sice ako to mohlo prejst cez STK (ci tam klakson nekontroluju?).

Dnes som sa teda odhodlal a pustil sa do cistenia kontaktov podla tunajsich odporucani. Postupoval som podla tohto videa https://www.youtube.com/watch?v=UjJkEvzgZiY az na tu cast kde sa hral s tym mosadznym ci akym koleckom. Kontakty som iba mechanicky oskriabal a prebehol WDckom a liehom (nic ine som po ruke nemal). Vsetko som zlozil naspat no ziadna zmena.. Nastastie som asi nic dalsie neposral :D ale moj problem s nefunkcnym klaksonom to nevyriesilo.

Neviete mi niekto poradit ako postupovat dalej? Popripade niekto z okolia TO/PE/NR/PD, kto by vedel nejak chybu diagnostikovat?

Inak len tak pomimo, kontrolka airbagu mi zhasina spolu s inymi kontrolkami naraz. Niekde som cital, ze ked to tak je, tak to znamena, ze niekto prepojil kontrolky a ze airbag uz bol vystreleny alebo je inym sposobom nefunkcny. Ked som sa na to pytal pri kupe tak mi povedali, ze to pozru na diagnostike a potom mi povedali ze je vsetko ok. Ako to je teda s tou kontrolkou airbagu? Plati to len pre niektore auta alebo je to uplna blbost co tvrdil internet pri tipoch na co si dat pozor pri nakupe?
Vopred dakujem za odpovede. Ondro.
Opel Astra H Caravan, 1.9 74kW (Z19DTL), 2010, Recaro

Stan.
Příspěvky: 1519
Registrován: 16 pro 2010, 18:58
Bydliště: Jižní Čechy

Re: nefunguje ovladanie na volante a klakson

Příspěvek od Stan. » 31 kvě 2018, 15:55

Gondil píše:Zdravim pani (a damy?),
tak na mojej astre tiez nejde klakson. Iba klakson a to bez ohladu na to ci je nastartovane, svetla zapnute ci vypnute. Vsetky ostatne ovladacie prvky na volante funguju normalne.
Pri kupe ma nenapadlo trubu skontrolovat a je dost mozne, ze nefunguje uz dlhsie teda este predtym nez som auto kupil. Nechapem potom sice ako to mohlo prejst cez STK (ci tam klakson nekontroluju?)
Neviete mi niekto poradit ako postupovat dalej? Popripade niekto z okolia TO/PE/NR/PD, kto by vedel nejak chybu diagnostikovat? Ondro.
Vymontuj klakson a vyzkoušej funkci klaksonu přes baterii. Může být vadný přímo klakson a případně můžeš vyzkoušet také okruh od volantu. Při zapnutém zapalování propojit zkoušečkou Piny + a - na přívodní svorkovnici k odpojeném klaksonu, pokud Ti někdo zahouká na volantu, tak by se kontrolka zkoušečky měla rozsvítit.
Astra H Z16XEP HB 10/2006 / Astra F X16SZ HB 5/1993

Odpovědět