Pokec o čemkoliv a OT

Co se jinam nehodí pište sem
Odpovědět
Uživatelský avatar
Mauro
Příspěvky: 173
Registrován: 30 črc 2015, 21:02
Bydliště: Verona - Italia

Re: Pokec o čemkoliv a OT

Příspěvek od Mauro » 15 dub 2016, 01:33

quicky píše: Ale ved toto uz na slovensku davno maju :D len namiesto hentych skatuli stavaju na kazdych 500m dvoch policajtov
To je to tam az tak zly? :o
Jo, a tu kundu jsi mel upozornit ze tam ma chybu a ty dve tecky tam nepatri! :D
ZAFIRA 1.9 CDTI Cosmo; 120 PS; 7 mist; Sky Flex; 17" alloy wheels

Reklama
 

Uživatelský avatar
quicky
Příspěvky: 786
Registrován: 18 pro 2014, 09:43
Bydliště: Bad Mergentheim / Bratislava

Re: Pokec o čemkoliv a OT

Příspěvek od quicky » 15 dub 2016, 08:57

Myslim, ze v europe uz sme top v pocte policajtov na jedneho obyvatela po poslednych Kalinakovych tahoch. Na ceste z Bratislavy do Trnavy na tych 50km neni problem stretnut tri hliadky, ktore meraju rychlost niekde v kricku. Navyse mobilne radary uz dotiahli na tu uroven, ze nejakzdia len tie cierne Superby V6 a Passaty co kazdy videl z dialky ze su to policajti. Teraz uz jazdia Mercedes, BMW, Insignia OPC atd
BMW F21 B47 170kW Valencia Orange 2016
Astra GTC Z17DTR 110kW Technical gray 2009 | MKJ | CD40 USB
Insignia A B20DTH 125kW Snow White 2015
Vectra C Caravan Z19DTH 110kW Royal blue 2007 - Ex
OP-COM 2014

Uživatelský avatar
Mauro
Příspěvky: 173
Registrován: 30 črc 2015, 21:02
Bydliště: Verona - Italia

Re: Pokec o čemkoliv a OT

Příspěvek od Mauro » 15 dub 2016, 14:53

Fiha! Vidim, ze sa jedna o skutocny "silniční fašismus" ako to nazyva D-Fens a som rad, ze na SK nechodim castejsie nez raz za 5 rokov....
ZAFIRA 1.9 CDTI Cosmo; 120 PS; 7 mist; Sky Flex; 17" alloy wheels

Uživatelský avatar
mironto
Příspěvky: 927
Registrován: 08 lis 2013, 10:28

Re: Pokec o čemkoliv a OT

Příspěvek od mironto » 15 dub 2016, 15:30

To je fakt taky problem jazdit podla MPR? :?:

Uživatelský avatar
Mauro
Příspěvky: 173
Registrován: 30 črc 2015, 21:02
Bydliště: Verona - Italia

Re: Pokec o čemkoliv a OT

Příspěvek od Mauro » 15 dub 2016, 16:18

mironto píše:To je fakt taky problem jazdit podla MPR? :?:
To je zle polozena otazka.
Problem je totiz jazdit v systeme, ktoremu prvoplanovo nejde o bezpecnost ktorou sa zastituje, ale len programovo caka na tvoju chybu, a bol vytvoreny len za jedinym ucelom ... aby Tvoju chybu zpenazil.

Vsetci predsa dobre vieme, ze problem nie je 140 na dialnici, ale blbci co sa ti v poslednej chvili a bez smerovky na*eru pred auto aj ked ich predbiehas, lebo oni predsa brzdit nebudu.
Ti, co chlastaju a sadnu za volant.
Ti, co sa Ti lepia na prdel v rychlosti 100 a viac km/h.
Ti, co predbiehaju v zakrute do ktorej nevidia.
Ti, co potrebuju akutne telefonovat v momente, ked nastartuju auto a pohynaju sa.
Ti, co maju zapchate usi sluchatkami s mp3, a nepocuju nic...atd. Naozaj mam pokracovat?
Citam Tvoje prispevky od momentu co som sem prisiel, a mam Ta za inteligentneho cloveka. Preto mam problem uverit, ze sa Ti tato dopravno-buzeracna sikana zo strany policie/statu pozdava...
ZAFIRA 1.9 CDTI Cosmo; 120 PS; 7 mist; Sky Flex; 17" alloy wheels

Uživatelský avatar
maxnuke
Příspěvky: 673
Registrován: 25 srp 2011, 05:50
Bydliště: Valtice

Re: Pokec o čemkoliv a OT

Příspěvek od maxnuke » 15 dub 2016, 21:07

Každý máte pravdy trochu. Dodržovat předpisy by se měli, ale většinou je to jen buzerace a vytahovaní peněz z kapes řidičů.
Astra H 1.7 74 kw r.v. 2007

Uživatelský avatar
quicky
Příspěvky: 786
Registrován: 18 pro 2014, 09:43
Bydliště: Bad Mergentheim / Bratislava

Re: Pokec o čemkoliv a OT

Příspěvek od quicky » 15 dub 2016, 23:17

mironto píše:To je fakt taky problem jazdit podla MPR? :?:
Nepovazujem rychlost (primeranu) za rizikovy faktor. Vacsina krizovych situacii sa mi stala vramci limitu MPR. Vtedy davam aj trocha menej pozor na konanie ostatnych. Pri rychlejsej jazde som viac sustredeny ako ked mam pusteny tempomat. Hlavne rakuski a madarski vodici jazdiaci v nemecku su top. Bezdovodne vybocenie z pruhu, cuvanie na dialnici, jazda v lavom pruhu pokial na horizonte vidia este nejake auto ktore o pol hodinu dobehnu... S tymi sa mi uz prihodilo hovadin kopu.
Dokazal by som pochopit keby mi vojde do laveho pruhu pomalsie auto lebo ja som siel 180 a nevedel to v zrkadle tak dobre odhadnut, ako rychlo sa priblizim. Castejsie sa mi to stava prave ked idem pomaly.
Za druhe kedy boli tieto rychlostne limity stanovene? Tak v 70. rokoch ked este netusili ani len o ABS nie to o veciach ktore su v autach dnes. Takze ak rychlostne limity, tak take co vyhovuju dnesnej dobe.
Za tretie ako uz bolo spomenute... Kde striehnu nasi policajti? Rovne prehladne useky, koniec mesta, kde ta bude merat 3metre pred znackou lebo tam uz zacinas zrychlovat. A potom ti s usmevom vyskoci z kricka tak ze ho pomaly zrazis. Tieto opatrenia nemaju s bezpecnostou nic spolocne preto ich nemienim dodrziavat. Cest specializovanym dopravnym jednotkam ktore zastavuju fakt za hrube priestupky a za dakych 10-15 kmh nad limit to nebudu riesit ked normalne soferujes.
Aby sme sa chapali dostal som na slovensku zatial jednu pokutu odkedy mam vodicsky a to rocne spravim okolo 50 000km, davnejsie to byvalo okolo 30. Takze nie som vysadeny na nejakych policajtov kvoli tomu ze ma dakde pokutovali, ale vidim co sa na tych cestach deje. Tu sa nejedna o znizenie nehodovosti ale o sikanu obcana a vyberania penazi
BMW F21 B47 170kW Valencia Orange 2016
Astra GTC Z17DTR 110kW Technical gray 2009 | MKJ | CD40 USB
Insignia A B20DTH 125kW Snow White 2015
Vectra C Caravan Z19DTH 110kW Royal blue 2007 - Ex
OP-COM 2014

Uživatelský avatar
mironto
Příspěvky: 927
Registrován: 08 lis 2013, 10:28

Re: Pokec o čemkoliv a OT

Příspěvek od mironto » 16 dub 2016, 09:50

Ano, ked si potrebujeme nieco zdovodnit, tak sme vsetci odbornici od bezpecnosti po astrofyziku. Ja nehovorim, ze sa na ceste nestretnem s buzeraciou policajtov za meranie rychlosti pred znackou konca obce alebo lekarnicky mesiac po expiracii. Ked ale jazdim (vacsinou) podla MPR, davam im menej prilezitosti ma zastavit a buzerovat. Ano, tiez som raz dostal pokutu, ze som isiel 200m pred koncom obce 57km/h. Ale beriem to tak, ze podobnych ludi stretavam denne dost a nie je to len v radoch policie. Zaplatil som tych 10€ a isiel dalej.

Ale hlavne ja nedodrziavam MPR kvoli tomu, aby som neplatil pokuty, ale kvoli tomu, ze v aute veziem svoju rodinu (a seba). Je viac ako pravdepodobne, ze sa dostanem do situacie, ked mi dodrziavanie MPR bude na dve veci (sejme ma niekto z vedlajsej cesty, lebo telefonoval, myslel si, ze je superman, alebo len ma jednoducho fakt kvoli objektivnemu dovodu nevidel. Alebo vodic dostane infarkt a prejde do protismeru. Alebo isiel 20-30km/h nad mpr, lebo ved to bola taka pekna rovinka a on ma kupecko so 140kW, ABS, ESP = ze je nad slnko jasne, ze ta mpr plati len pre dementnych dochodcov na svojich starych skodoveckach atd.). Dodrziavam rychlost kvoli tomu, ze to je to najmenej, co mozem urobit pre zvysenie bezpecnosti seba, mojej rodiny, posadok inych aut, bicyklistov, chodcov. Nestoji mi za to tych par usetrenych minut, aby som sa niekedy musel stale dookola pytat sam seba, ci mohol ten chodec prezit, keby som isiel podla mpr a brzdna draha bola o 20m kratsia.

Uživatelský avatar
quicky
Příspěvky: 786
Registrován: 18 pro 2014, 09:43
Bydliště: Bad Mergentheim / Bratislava

Re: Pokec o čemkoliv a OT

Příspěvek od quicky » 16 dub 2016, 11:01

To nikomu neberiem, ze sa citi bezpecnejsie pri pomalsej jazde ale to nema nic spolocne so zakonom a meranim rychlosti. Nenatlacam sa na druhych vodicov za to ze chcu ist pomalsie. Keby jazdime vsetci 50 tak by to bolo este bezpecnejsie a keby mame konske povozy tak by sme mozno uplne zamedzili nehodam. Bohuzial sa moze prihodit nestastie aj ked budes cestovat vlakom alebo mozes zrazit nejakeho opilca za dedinou v noci aj ked pojdes 70. Toto ziadny predpis ani dodrziavanie pravidiel nezachrani. Zijem v krajine kde mpr neexistuje a nerobi to tu nikomu problem. Ked je husta premavka tak sa ide 120-130 ked sa da normalne ist tak 160-200 to je kazdeho vec na kolko sa citi. S astrou som vacsinou ja ten co musi uvolnovat lavy pruh rychlejsim
BMW F21 B47 170kW Valencia Orange 2016
Astra GTC Z17DTR 110kW Technical gray 2009 | MKJ | CD40 USB
Insignia A B20DTH 125kW Snow White 2015
Vectra C Caravan Z19DTH 110kW Royal blue 2007 - Ex
OP-COM 2014

Uživatelský avatar
Mauro
Příspěvky: 173
Registrován: 30 črc 2015, 21:02
Bydliště: Verona - Italia

Re: Pokec o čemkoliv a OT

Příspěvek od Mauro » 17 dub 2016, 13:49

Myslim, ze keby sme o tom pokecali osobne niekde na kave, mame to vyriesene po kamaradsky za 10 minut. ;)
Pretoze nase nazory sa odlisuju len v detailoch.
Rychlostne limity nedodrzujem. Tu v Taliansku. Bezne jazdim o 10-25 km/h rychlejsie nez je limit, pretoze tie su alibisticky nastavene prilis nizko. 50 kde je bezpecne ist 70, a 70 kde nikoho neohrozi 90.
A ze napriek tomu nie som ziadny pirat, dokazuje foto mojho BC.
Iste, nejaka pokuta uz bola, paradoxne bol autovelox postaveny v mieste, kde som nikoho neohrozil, ale vyber vypalneho bol zaruceny.

Ak to niekoho zaujima, tu su dva clanky odo mna na iDnes, ako sa zije vodicom v Taliansku. (pseudonym si nevsimajte ;-) )

Taliansky vodicak.
Poistenie vozidla a ine.
ZAFIRA 1.9 CDTI Cosmo; 120 PS; 7 mist; Sky Flex; 17" alloy wheels

Odpovědět